Šta je novo?

Banka Intesa

Ja imam i dalje Amex green, ali planiram upgrade, zbog nivoa pokrića.
@PJ da, to može biti skupo, ali transport, valjda, pokriva ski pass?
Sad sam na skijanju [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pod kojom šofrom plaćanja ide uplata za porez na imovinu?
Na uplatnici piše 153 ali na ebankingu sve šifre počinju sa 2**?
 
pa 253. elektronski umesto 1 ide 2

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@PJ Da, putno osiguranje važi za neograničen broj dana, za tebe, suprugu i maloletnu decu.

Zašto misliš da je 5k malo za skijaško osiguranje? Ako se ne varam, Generali putno osiguranje, sa doplatom za rekreativno skijanje, takođe ide samo do 5k (za skijanje)? Kako je kod drugih?

Edit:

Zato što su troškovi evakuacije sa staze, lekarskih pregleda i ostalog izuzetno visoki. Za bilo koju Zapadnoevropsku ski destinaciju nikako ne uzimati osiguranje koje ne pokriva bar 25000EUR.
Lično sam bio u grupi u Švajcarskoj kada je devojka na skijanju slomila nogu (teži prelom). Troškovi izvlačenja, transporta do bolnice, lekarskih pregleda, snimanja, stavljanja gipsa/longete i ostalog su iznosili 16000CHF. Naravno, imala je osiguranje koje pokriva ovu cifru. Pa obično samo bolnički dan bude 1500-2000EUR
Tako da nikako ne treba uzimati ova osiguranja sa samo 5000EUR. To vam pokriva samo manje povrede...
 
Moja poznanica je pričala o problemu sa osiguranjem na skijanju u Francuskoj. Polomila je nogu, evakuisali je helikopterom - 7500e. Zaplenili im pasoše, dok osiguranje nije rešilo da plati. Osiguranje je odbijalo trošak, ali su na kraju popustili. Veoma neprijatna situacija.
 
OK, koja kuća u Srbiji prodaje putno osiguranje koje uključuje skijaško na iznos veći od 5000eur? Ja takvo nisam našao.
 
Mislim da DDOR nudi 10.000€

Edit: Sad gledam, DDOR ima opciju i 30.000, a Dunav npr. 35.000. (Ukljucen sportsk rizik/rekreativno skijanje)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa 253. elektronski umesto 1 ide 2

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Pod 253 kaže "Uplata javnih prihoda osim poreza i" !
nisu dovršili mada u konkretnom slučaju nije toliko ni bitno jer ja hoću porez da platim tako da nije 253 svakako...
A 254 je "Uplata poreza i doprinosa po odbitku" što se, verujem, odnosi na zarade tako da nije ni to!
 
Mislim da DDOR nudi 10.000€

Edit: Sad gledam, DDOR ima opciju i 30.000, a Dunav npr. 35.000. (Ukljucen sportsk rizik/rekreativno skijanje)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Svi nude tih 30ak hiljada. Ali skijaško osiguranje je 5k.
Vidi gore moj quote sa Generali polise - i ta je na 30k, i eksplicitno je napisano da je skijaško osiguranje do 5k.
 
Mislim da je @ZAP u pravu, samo se zameni prva cifra na 2. Svakako mozes pozvati podrsku, da budes siguran.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Samo zamenis 1 i 2.
1 gotovinsko placanje, 2 bezgotovinsko.
U svakom slucaju nemoj samo da omanes broj tekuceg racuna i poziv na broj :)
Ili jednostavno stavis 289 sifru, ja to nikad ne menjam.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Svi nude tih 30ak hiljada. Ali skijaško osiguranje je 5k.
Vidi gore moj quote sa Generali polise - i ta je na 30k, i eksplicitno je napisano da je skijaško osiguranje do 5k.
Da, sad vidim da Generali to smanjuje na 5k, dok kod pomenuta dva nema smanjivanja, nikakva dodatna sitna slova i ostalo. Ne znam, proveri. I meni ce trebati uskoro :).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pod kojom šofrom plaćanja ide uplata za porez na imovinu?
Na uplatnici piše 153 ali na ebankingu sve šifre počinju sa 2**?
253, provereno u praksi pre ~10 godina.
To što piše "osim poreza i..." se odnosi na odredjene poreze koji se plaćaju sa 254.
E sad, u Raiffeisen aplikaciji se vidi ceo tekst, pa je lako zaključiti, a Intesa... bez komentara.
Pozdrav
 
Samo zamenis 1 i 2.
1 gotovinsko placanje, 2 bezgotovinsko.
U svakom slucaju nemoj samo da omanes broj tekuceg racuna i poziv na broj :)
Ili jednostavno stavis 289 sifru, ja to nikad ne menjam.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Nije moguće izvršiti uplatu na račun poreza za imovinu sa šifrom drugačijom od x53. Uvek bilo. Samo da nam Intesa nije dodatno unapredila sistem.

Video sam sinoć ono za osiguranje sa Amex Green. Hvala :)
 
Uplatio na 253 pa ćemo videti šta će biti :p
Ne bi bilo loše kada bi što pre uveli ovo skeniranje qr kodova i automatsko generisanje uplatnica jer svaki put kad ručno popunjavam brojeve računa i pozive na broj razmišljam dali će uplata biti evidentirana ili ne a onda sledi višemesečno ispravljanje krivih drina.
Prošlog leta sam 4 meseca išao u telekom nebi li im objasnio da je moj fixni telefonki broj preseljen i da konstantno šalju račun na staru pogrešnu adresu iako je na samom računu na jednom delu pisala tačna adresa ali na onom delu što se vidi kroz kovertu je bila stara i pogrešna adresa...
 
Poslednja izmena:
Ja imam i dalje Amex green, ali planiram upgrade, zbog nivoa pokrića.
@PJ da, to može biti skupo, ali transport, valjda, pokriva ski pass?
Sad sam na skijanju [emoji4]

Off topic o osiguranju je u donjem prozoru
Ne znam celu priču, pa prihvati sa rezervom, dečko je u nekom austrijskom skijalištu proleteo kroz ogradu skijališta, tom prilikom se baš gadno povredio, video sam kacigu, sa "ružama", a ograda je bila granica skijališta. On jedva živu glavu izvukao, a nastao karambol čiji su troškovi, jer je uz ski pass imao određeno osiguranje, ali sreća da je imao i dobro putno osiguranje. Mislim da je na kraju izbio 20k EUR. Helikopter da uključi taksimetar, tih 5000 mu je start :d

Ove godine kad sam uzimao korporativne neperosnalizovane ski passove za naša skijališta, tražili mi spisak svih lica koja će ih koristiti, bili su prilično neljubazni, pa nisam siguran da sam dobro razumeo, ali imena su valjda zbog osiguranja. U svakom slučaju, strani državljani povređeni na našim planinama su u obavezi da plate troškove lečenja i to piše na sajtu Skijališta pod "putno osiguranje". A mene bi trebalo da zbrinu na osnovu mogu redovnog zdravstevmog osiguranja. Tako da uz naš ski pass mislim da je najdalje što dobijaš da te GSS izvuče na nosilima. Sve ostalo, nije pokriveno, već ide na RFZO ili putno osiguranje za strance.
 
Nije moguće izvršiti uplatu na račun poreza za imovinu sa šifrom drugačijom od x53. Uvek bilo.
Sad gledao, ipak nisam uplacivao online nista oko poreza. Sve su mi tekuci racuni za stan, mobilni itd. Izvinjenje na dezinformaciji [emoji850]


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Мора бити:)Ја много дуже плаћам и никад није био проблем.
 
Aman ljudi, šta se tripujete oko šifre plaćanja za porez?
Više puta je objašnjeno da se za plaćanja na šalteru koriste šifre sa vodećem jedinicom (1), a za elektronsko plaćanje sa vodećem dvojkom (2). Ostale dve cifre ostaju iste.
Bar 10 godina sve poreze plaćam elektronski sa šifrom 253, i nikad nisam imao ni jedan problem sa proknjižavanjem uplate.
Ko baš ne veruje, nek proba da pronadje šifarnik NBS-a pa nek se sam uveri.
Pozdrav
 
@PJ hvala, tako i ja razumem stvari. Ali ne nađoh ni jednu osiguravajuću kuću kod nas koja eksplicitno navodi sumu veću od 5k na ime skijaškog osiguranja. Godinama skijam samo uz ovo putno osiguranje koje dobijam u Intesi uz Amex green. Veći nivo pokrića nisam našao u Srbiji.
 
Aman ljudi, šta se tripujete oko šifre plaćanja za porez?
Više puta je objašnjeno da se za plaćanja na šalteru koriste šifre sa vodećem jedinicom (1), a za elektronsko plaćanje sa vodećem dvojkom (2). Ostale dve cifre ostaju iste.
Bar 10 godina sve poreze plaćam elektronski sa šifrom 253, i nikad nisam imao ni jedan problem sa proknjižavanjem uplate.
Ko baš ne veruje, nek proba da pronadje šifarnik NBS-a pa nek se sam uveri.
Pozdrav
У питању је транспарентност,ништа друго.Тешко је и знати,за нове кориснике
било које банке,како се плаћа онлајн:)
 
@PJ hvala, tako i ja razumem stvari. Ali ne nađoh ni jednu osiguravajuću kuću kod nas koja eksplicitno navodi sumu veću od 5k na ime skijaškog osiguranja. Godinama skijam samo uz ovo putno osiguranje koje dobijam u Intesi uz Amex green. Veći nivo pokrića nisam našao u Srbiji.

Ne mora eksplicitno da navodi sumu za ski rizik, (podrazumeva se da važi osigurana suma, pošto si već doplatio za ski rizik), samo ne sme da eksplicitno navede da je maksimalna suma XXXX za rekreativno skijanje. Tj. ne sme da ima ta "zvezdica" sitnim slovima u ugovoru, koju sada mnogi stavljaju, npr. generali,uniqa,ddor...
Ovako kad uzmeš kod drugih osiguravača (ams, triglav, dunav…) putno osiguranje sa 50% uvećanom polisom za rekreativno skijanje, imaš pokriće na punu osiguranu sumu. (tipa 30000eur)
 
Kakvi su kraljevi ovi iz intese... Poslali mi pismo da mi ukidaju magnjifica status jer je nas odnos narusen :D :D :D

To je verovatno zato sto sam ih tuzio i dobio u vezi obrade kredita i naplate nkosk...

Kako mi ne ukinuse kredit? :D
 
Poslednja izmena:
Juce popodne prebacim 1000 rsd iz intese u mobi banku, jos uvek nisu uplacene pare. Inteza se ozbiljno raspada.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Kakvi su kraljevi ovi iz intese... Poslali mi pismo da mi ukidaju magnjifica status jer je nas odnos narusen :D :D :D

To je verovatno zato sto sam ih tuzio i dobio u vezi obrade kredita i naplate nkosk...

Kako mi ne ukinuse kredit? :D

Mora da su te izbacili, jer su meni ničim izazvano dodelili Magnifica status. Ili obrnuto. Čekam sledeću mesečnu naknadu da vidim da li su me stvarno prebacili ili je samo reklamni mail bio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski formulisan.
 
Kakvi su kraljevi ovi iz intese... Poslali mi pismo da mi ukidaju magnjifica status jer je nas odnos narusen :D :D :D

To je verovatno zato sto sam ih tuzio i dobio u vezi obrade kredita i naplate nkosk...

Kako mi ne ukinuse kredit? :D
meni su ukinuli magnifica status kad već godinu dana nisam primao platu kod njih, odbio sam ih za kredit i prebacio sam sve sem kreditne u druge banke.
svaka čast što si ih tužio i dobio :)
*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Znaci oni se naljute kada dobijes svoj novac!

Da li si isao preko https://www.facebook.com/EFEKTIVA/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma jok, uzeo advokata i tuzio...

Mora da su te izbacili, jer su meni ničim izazvano dodelili Magnifica status. Ili obrnuto. Čekam sledeću mesečnu naknadu da vidim da li su me stvarno prebacili ili je samo reklamni mail bio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski formulisan.

Obicno ti ponude magnifica status kad predjes odredjenu cifru sa primanjima ali ti ga ne daju dok ne odes da potpises tamo par dokumenata i naravno to kosta 100din mesecno cini mi se...

A isto tako ti i oduzmu magnjifica status kad ti primanja padnu ispod nekog limita...

A evo sad znamo i da ti oduzimaju magnifica status ako ih tuzis jer su ti nezakonito uzeli pare :)
 
Nazad
Vrh Dno