Šta je novo?

Banka Intesa

jel koristite ove popuste? jel treba da se naglasi prodavcu ili automatski se skida popust kada se kupuje?>

Da li se moze ostvariti popust sa obicnom Visa debit karticom koja se dobija uz HIT racun? Mislim da su mi negde rekli da mora da bude kreditna.
 
Da li je još neko čuo da će da naplaćuju proviziju za elektronsko bankarstvo ?
 
Nisam čuo, ali je to očekivano. Počeće sve banke, pre ili kasnije...
Pozdrav
 
Ekstra, naplaćivanje e-bankinga, m-bankinga, održavanje računa, šta još može da se naplati?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Negativna kamata, tj. da plaćaš za pare koje ti čuvaju srazmerno sumi...
 
ako to urade, prebacicu platu na telenor osnovni, i uzimati keš odmah kad legne i pod jastuk :)
 
Mislim da je Inteza pametnija i da nece da to uradi.Mozda na drugi nacin, kroz minimalno povecanje cijene paketa u okviru kog ce biti bespl.placanja.Nije ni to idealno...I mene interesuje gdje si to cuo.Moraju najaviti min. dva mjeseca prije.
 
Mislim da je Inteza pametnija i da nece da to uradi.Mozda na drugi nacin, kroz minimalno povecanje cijene paketa u okviru kog ce biti bespl.placanja.Nije ni to idealno...I mene interesuje gdje si to cuo.Moraju najaviti min. dva mjeseca prije.
Cenu održavanja računa su povećavali skoro, i to ne malo. Bili je čini mi se 125, sad je 195.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izgleda da oni iz korisnickog servisa bas nece da odgovaraju. Nazovem pre 2 nedelje, trazim brojeve agenata sto rade sa poslovnim klijentima, posalju oni spisak na email. Ja prosle nedelje zovem najblizu poslovnicu sa tog broja 2 dana za redom, niko se ne javlja. Posaljem 2 emaila, pitam da mi daju drugi broj, jer se ovde niko ne javlja, evo vec peti ili sesti dan kako cekam odgovor. :)
 
Cenu održavanja računa su povećavali skoro, i to ne malo. Bili je čini mi se 125, sad je 195.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Postoji i drugi paket koji moze da poskupi.
Prvi je poskupio i zbog besplatnih naloga,ne samo ona tri sto su bila ranije.I to je pametno Inteza odradila,jer nije bas popularno naplacivati el.naloge svaki posebno,vec nekako lakse prolazi kad je to ukljuceno u odrzavanje tekuceg.
Raniji komentar se prvenstveno odnosio na Hit racun,pod pretpostavkom da ce uvesti naplatu el.naloga.Dakle bolje im je poskupiti na ,recimo 350 din.nego uvesti placanje,makar i od desetog naloga.Medjutim sve je to na dugom stapu,barem zasad.
 
Da li neko zna kada krece uplata na bankomatima? I da li ce uskoro nova app?
 
Stvarno bi mogli da updateuju aplikaciju, bleji mi na pola ekrana, a i dizajn je od pre 5 godina...
 
Stvarno bi mogli da updateuju aplikaciju, bleji mi na pola ekrana, a i dizajn je od pre 5 godina...

Aplikacija je skroz o.k. Oni iz raiffeisen banke stalno menjaju aplikaciju i moja žena poludi kada treba nešto da plati :D
 
I to sto kazes. Secam se da su zeznuli sve sa novom aplikacijom, bio je haos dok nisu popravili.
 
Zasto je Visa Electron zamenjena sa Visa Classic Debit?

Sta je promenjeno u odnosu na VE?

Imao sam dve partije, EUR i USD. Izgleda da ce morati da se odvoje.

Ako je VE u USD, da li prilikom placanja robe u USD, skidaju direktno USD, ili mora konverzija u EUR?
 
Poslednja izmena:
Posle ovih nedavnih promena, lepo cu da pogasim racune, podignem devize, otvorim racun u Svajcarskoj i za taj novac dobijem besplatno odrzavanje i karticu.Sve ovo kod nas je hajducija, zavisi samo kojoj bandi zapadnes.
 
Pa i sada imas devizni racun, besplatno odrzavanje i karticu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@netlord Tamo ćeš gotovo sigurno dobiti negativnu kamatu. Tako da je nevažno da li postoji održavanje :)
 
@netlord Tamo ćeš gotovo sigurno dobiti negativnu kamatu. Tako da je nevažno da li postoji održavanje :)
To je neka prica koja se pusta kod nas.Vrlo jasno stoji cak i UBS ima tu opciju, depozit od 10k i besplatan racun i kartica.Da ne pricam o mnogobrojnim kantonalnim bankama. Nasoj zemlji treba bolja regulativa, "naterala" Eu, EEU zemlje da nema provizija prilikom podizanja novca sa bankomata drugih banaka i prilikom swift placanja, a ne moze(neće je ipak bolje reći) NBS u jednoj maloj Srbiji.Ispada da je ova unija vise drzava nego sto je to sama Srbija.Ako nas drzava ne stiti od ovakvih "zakonskih" prevara/otimacina/naknada onda bolje da je i nemamo.Ali valjda ce priroda i zdrava ljudska pamet uraditi svoje, pa nece biti potrebe da dokazujemo i diskutujemo o Srbiji(kad ova nestane ili se bar totalno urusi).Ovde bre naplacuju promenu PIN, (hej!!!)promena PIN na smart karticama(platne kartice, SIM kartice,itd) je valjda normalna stvar.
 
Ako očekujem neke PayPal uplate i donacije iz inostranstva u više valuta (uglavnom EUR, USD i GBP), s obzirom na nove promene u Intesi, pretpostavljam da mi je pametnije da unapred otvorim 3 računa i 3 Visa Classic Debit kartice (po jedan za svaku valutu) jer bi mi se u protivnom svejedno automatski otvorili novi računi (pošto više neće biti partije vezane za jedan račun)? Trenutno nemam nijedan račun u Intesi.
 
Da li neko mozda zna da li neka druga banka moze da ponudi bolje uslove od intese za stambeni kredit magnifica klijentima?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno