Šta je novo?

Banka Intesa

Zna li neko kako da promenim one precice (plavi krug dole desno) u aplikaciji? Secam se da sam ranije to mogao da uradim ali sad iz nekog razloga ne mogu da nadjem gde i kako to da uradim...
niko?
 
Cim orvoris precice preko kruga imas opciju da izeberes sta se prikazuje
B471FED4-A3AF-4FA6-9DBC-25B22C54E97C.jpeg
 
ja to nemam... :(
a sad ne mogu ni da se ulogujem da proverim opet
 
iznad kalkulator kurseva i horizontalne linije imam5 precica, nemam opciju da izaberem precice
 
Svraćao juče do Intese da bih uzeo instrukciju za plaćanje zbog ovog službenog puta za USA i pitam koja mi je najbolja opcija za plaćanje karticom tamo (jer neke stvari bezuslovno moram da platim karticom) i kaže mi službenica da mi izrade Visa Classic Debit karticu koja će biti vezana za devizni (dolarski) račun na koji će mi od strane firme biti uplaćeni dolari.

E sad pitanje za one sa iskustvom i one koji se dobro razumeju u materiju - da li u tom slučaju ima bilo kakvih troškova konverzije (po meni ih ne bi trebalo biti jer se na taj račun za koji je kartica vezana uplaćuju sredstva u valuti u kojoj i plaćam robu/usluge ali eto da ipak pitam) i hoće li se tom karticom u toj valuti moći plaćati bez problema i kada se nešto kupuje online i kada se kupuje live (u prodavnici, restoranu etc)?
 
kaže mi službenica da mi izrade Visa Classic Debit karticu koja će biti vezana za devizni (dolarski) račun na koji će mi od strane firme biti uplaćeni dolari.
to ti je najgore rešenje

Visa će dolarski ceh, konvertovati u evre, koje će zatim Intesa, konvertovati po katastrofalnom kursu u dinare, kojima će potom, po katastrofalnom kursu, skidati dolare s tvog računa...

kupuj isključivo Classic Visom vezanom za evro partiju, ili MC kreditnom
 
krastavac ja trenutno imam samo Visa inspire debitnu koja je vezana za moj TR na koji primam platu u dinarima...

MC sam ugasio kada sam uzimao kredit za auto tako da nisam siguran koliki tu limit mogu da ostvarim...
 
jel mogu evre da ubacim bez provizije sa bilo kog saltera menjacnice na racun intesine visa internet kartice ili moram bas u intezu da idem na salter?
 
Baš u Intesa. Ili šalter ili EUR cash in bankomat.
 
Da li mogu nekako da prebacim visak para sa kreditne kartice MS na neki drugi racun, devizni, dinarski, ranije sam bez problema prebacivao sa kreditne kartice na racun internet kartice, na devizni racun, sve sam pokusao u app i nema sanse.
 
Kreditna kartica nema svoj račun, tako da ne znam da je ikad moglo online da se prebacuje sa kreditne na, recimo tekući, račun.
U poslovnicama banke je postojala mogućnost da se višak sredstava (preko limita) prebaci na neki drugi racun.
 
to ti je najgore rešenje

Visa će dolarski ceh, konvertovati u evre, koje će zatim Intesa, konvertovati po katastrofalnom kursu u dinare, kojima će potom, po katastrofalnom kursu, skidati dolare s tvog računa...

kupuj isključivo Classic Visom vezanom za evro partiju, ili MC kreditnom
Btw jesi li baš siguran da će vršiti tolike konverzije ako je kartica vezana za račun na kom imam dolare a i plaćam u dolarima...
 
прилично сигуран, не знам како другачије би могло - Visa (ко и MC) мора да конвертује доларе у евре, а Intesa не може еврима да ти скида доларе; мора да их прво пребаци у динаре
 
Kreditna kartica nema svoj račun, tako da ne znam da je ikad moglo online da se prebacuje sa kreditne na, recimo tekući, račun.
U poslovnicama banke je postojala mogućnost da se višak sredstava (preko limita) prebaci na neki drugi racun.
Birao se ovaj broj koji pocinje sa 5443... na staroj app sam birao uplata na karticu pa u gornjem delu izaberem taj 5443 .... a u donjem delu na koju karticu, ja sam isao uvek na internet karticu i tako sam prebacivao visak, nikad nisam morao u banku da idem, posle sam sa internet kartice prebacivao na dinarski tekuci.
 
прилично сигуран, не знам како другачије би могло - Visa (ко и MC) мора да конвертује доларе у евре, а Intesa не може еврима да ти скида доларе; мора да их прво пребаци у динаре
Pa šta znam, rekoh ako su dolari na tom deviznom računu za koji je vezana kartica i plaća se u dolarima možda nema konverzije, a ponajmanje sam očekivao da ista bude sa toliko valuta...
 
ма не иде директ долар>долар, забога - не знам да ли је свуда код нас у банкама, али ако су картице у Intesi, везане су за евро, ил динар

ако плаћаш у доларима, биће ово што пишем...
 
Btw jesi li baš siguran da će vršiti tolike konverzije ako je kartica vezana za račun na kom imam dolare a i plaćam u dolarima...

Devizne transakcije u Srbiji su vezane za evre, bez obzira na valutu u kojoj plaćate, ili valutu koju imate na računu. Ako imate USD biće konverzija u EUR, pa onda obračun plaćanja. S tim što bih rekao da nisu sve konverzije preko dinara, već je u pitanju kurs kompanije čija je kartica, MC ili Visa npr. Kada su oni u pitanju, kursevi EUR - USD su korektni.
 
Zna li neko do koliko su osigurani racuni u Intesi, u slucaju lupam, neke finansijske krize ili neceg slicnog?
 
do €50k

e sad, kada bi odista došlo do havarije razmera da banka propadne, pitanje je kako bi funkcionisalo obeštećenje; svakako bi proces, dugo trajao, ako bi ikada i mogao, u potpunosti da se realizuje

cenim da je to više psihološka potpora, naročito s obzirom na kolaps banaka '90ih, nego što se ozbiljno računa, da stvarno dođe do takve situacije :)
 
Nema bezbednog načina, postoje samo različite opcije od kojih ćeš da izabereš jednu ili dve, ali sve su sa izvesnom dozom rizika.

1. Čuvaš keš u slamarici
2. Uložiš novac u nešto što će da ti donosi profit ili u najgoroj varijanti amortizuje gubitak
3. Staviš u banku kao oročenu štednju
 
ko normalan cuva veliki novac u slamarici? samo seljak kad proda plac, moze mis da ih pojede jbt
 
Ako napunis dunju,to je druga stvar.Nece mis samo se moras pokrivati istom. Leti malo zajebano ali ajd😂😂😂
 
Keš u slamarici je najgora moguća opcija. I u "normalnim" uslovima u zapadnoj ekonomiji ga nagriza inflacija i to je ustaljeno u poslednjih pola veka.

A u ovim uslovima (korona-rat-energetska kriza) ga inflacija jednostavno jede i prava ekonomska kriza tek sledi.

Sve je u ovom trenutku bolje od štekanja novca. Pogotovo od štekanja u Evrima. Jer je vrlo laka opcija da će sa današnjim apoenima moći samo guza da se briše.
 
Nema previse opcija ali sve sa rizikom:
  • Orocena u vise banaka - ako propadnu, drzava garantuje do 50k - pitanje naplate
  • Inveaticija u fondove - opet pitanje naplate ako se nesto desi sa bankom a i da li je fond stabilan
  • Slamarica - Znas gde ti je kesh ali nagriza ga inflacija i neko moze da obije stan/kucu i da pokupi
  • Nekretnina - po meni najbolja opcija ali ne po ovim sadasnjim cenama.
 
Pa šta znam, rekoh ako su dolari na tom deviznom računu za koji je vezana kartica i plaća se u dolarima možda nema konverzije, a ponajmanje sam očekivao da ista bude sa toliko valuta...
Samo obezbijedi EURE na tom deviznom racunu i placaj sa Classic, konverzija ide po VISA kursu koji je skoro pa srednji (citaj jako povoljan sa minimalnim gubicima). Naravno, imas i mali gubitak ako vec imas dolare pa dok u mjenjacnici prebacis u eure, ali to ti je svakako opcija sa najmanjim gubitkom.

Idealna bi bila MC Gold (kreditna), kao sto je vec neko pomenuo, ali naravno ako si je vec otkazao, veliko je cimanje da je opet vadis. Svakako i na njoj vuce sa devizne (EUR) partije, samo je razlika sto bi trosio koliko treba, pa izmirio tacno onoliko koliko treba u narednom mjesecu (do 10. je bez kamate).

Kakogod okrenes, trebaju ti euri za inostranstvo (nebitno Evropa ili USA ili nesto trece) i to ti je takodje isplatnija varijanta nego npr. da placas sa nekom dinarskom karticom (Inspire).
 
Nazad
Vrh Dno