Šta je novo?

Banka Intesa

Na "BANKOMATA" ne moze sve da se resi. Nista gore od nepismenih i prepametnih koji resavaju bitne stvari
 
@gandalfblack da li si imao neki poseban razlog da insistiraš da uplatu izvršiš na šalteru ili prosto nisi želeo da koristiš bankomat?
 
Uspeo neko da napravi trajni nalog za MTS preko ove nove aplikacije?
 
@gandalfblack da li si imao neki poseban razlog da insistiraš da uplatu izvršiš na šalteru ili prosto nisi želeo da koristiš bankomat?
Za racun nemam platnu karticu, to je racun samo za cuvanje novca. I glupo mi da na bankomatu uplacujem preko 3k eur sve u sitinim novacinicama. Kontam ja njihovu filozofiju da sve bude online i ja se sa time slazem . Ja nisam platio racun u banci ili u posti preko 3 god. Sve radim online. Ali za to koliko mi svaki mesec napacuju odrzavanje racuna jer mi je sve kod njih treba da pokazu malo profesionalnosti prema klijentu. Kada meni nesto treba oko firme za sve idem po 100 puta jer ne umeju nista da rese, ali da mi skinu novac tu se ekspresni.
 
Za racun nemam platnu karticu, to je racun samo za cuvanje novca.
Nema veze, bankomat će ti ponuditi da biraš na koji račun želiš da uplatiš.
Mana je to što kada ubacim kreditnu karticu, ne dozvoljava mi uplatu uopšte (izbaci poruku da ne može tom karticom). Prihvata Visa Inspire i Visa Classic debit (nisam probao Visa Internet).
 
Jel uzimao iko ista od bele tehnike intesinom debitnom na rate? Mi gledamo neki sporet da uzmemo na 12 meseci medjutim nigde ne nalazimo listu prodavnica koje ovo podrzavaju. Zvali Tehnomaniju, oni kazu da moze samo kreditnom kod njih.
Samo obratite paznju, te rate nisu vise bez ikakve nadoknade, kao pre. Poceli su da naplacuju za svaku ratu. E, sad, ja sam kupila neku tasnu i naplacuju mi po rati 50 din. Nije puno, ali ne znam da li je to cifra za bilo koju ratu ili naplacuju procentualno.
To je krenulo od kada su za online placanje poceli da naplacuju 30 din.
Za ovo online mislim da su obavestili, ali da su poceli da uzimaju proviziju za rate, nesto se ne secam.
Bas sam htela da pitam nekog ko je placao na rate, da li ste primetili da li je ta provizija po rati uvek 50 din ili se to menja?
 
Nema veze, bankomat će ti ponuditi da biraš na koji račun želiš da uplatiš.
Mana je to što kada ubacim kreditnu karticu, ne dozvoljava mi uplatu uopšte (izbaci poruku da ne može tom karticom). Prihvata Visa Inspire i Visa Classic debit (nisam probao Visa Internet).
Znam. Ili se ubaci kartica za tekuci.Nego kad imam vise novca volim da odem na salter.
 
@kibicer Visa Internet nema magnetnu traku pa samim tim ni ne može da je povuče bankomat. Imao sam karticu čija folija je počela da se ljušti i srećom, tog meseca je isticala. S druge strane Intesa je od prošle godine krenula da izdaje mat Visa kartice gde je odštampana na plastici.
 
Samo obratite paznju, te rate nisu vise bez ikakve nadoknade, kao pre. Poceli su da naplacuju za svaku ratu. E, sad, ja sam kupila neku tasnu i naplacuju mi po rati 50 din. Nije puno, ali ne znam da li je to cifra za bilo koju ratu ili naplacuju procentualno.
To je krenulo od kada su za online placanje poceli da naplacuju 30 din.
Za ovo online mislim da su obavestili, ali da su poceli da uzimaju proviziju za rate, nesto se ne secam.
Bas sam htela da pitam nekog ko je placao na rate, da li ste primetili da li je ta provizija po rati uvek 50 din ili se to menja?
Uvek je 50 din i za to je islo obavestenje u maju, kada su menjali cenovnik.
 
Za racun nemam platnu karticu, to je racun samo za cuvanje novca. I glupo mi da na bankomatu uplacujem preko 3k eur sve u sitinim novacinicama.

Potrebna je bilo kakva kartica za bankomat. Nema veze što su sitne, ako nema oštećenih ili izgužvanih, ubaciš I on ih provrti. Ne stavljaš jednu po jednu :)

U svakom slučaju, imaš svoje razloge da ideš na šalter. Meni je šalter uvek poslednja opcija.
 
A uskoro neće ni biti šaltera u svim ekspoziturama. U nekim manjim će biti samo savetnici i mašine (za pazar i bankomati) kao npr na Slaviji
 
Ponovo Ali ne prihvata kartice... Ponovo Error CSC_7200015, card issuer (bank) problem.

Ovi su u totalnom rasulu...

Ja već mesec dana imam CSC_7200030 na svim karticama, recepient name. Danima sam se dopisivao sa Intesom, danima sa AliExpress i posle drndanja plaćanje prođe, a posle sutradan bude storno svih uplata, 'closed because of security reasons'.

Moram da otvorim račun još negde kad čim vratim u Srbiju i da probam sa drugom bankom, ovo ne vredi.

Plot twist: Da li neko ima iskustva sa OTP i kako je zadovoljan?
 
Ja već mesec dana imam CSC_7200030 na svim karticama, recepient name. Danima sam se dopisivao sa Intesom, danima sa AliExpress i posle drndanja plaćanje prođe, a posle sutradan bude storno svih uplata, 'closed because of security reasons'.

Moram da otvorim račun još negde kad čim vratim u Srbiju i da probam sa drugom bankom, ovo ne vredi.

Plot twist: Da li neko ima iskustva sa OTP i kako je zadovoljan?
Da, kad ih drndaš "otvore" jednu uplatu, pa ponovo sve zatvore.
I nije Ali kriv, ovi iz Intese brljaju.
I mene ovo već toliko nervira da ću im dati nalog da mi izdaju novu karticu i progutati G i dve nedelje biti bez kartice...
 
Jel uzimao iko ista od bele tehnike intesinom debitnom na rate? Mi gledamo neki sporet da uzmemo na 12 meseci medjutim nigde ne nalazimo listu prodavnica koje ovo podrzavaju. Zvali Tehnomaniju, oni kazu da moze samo kreditnom kod njih.
Meni su rekli u "Tike" prodavnici patika da ne može to, a ja video da imaju intesin aparat.
Ja reko možete li da probate mislim da može. I naravno može.
Meni je stigao mail da mi je to odobreno ali sam ipak slao intezi mail da pitam da li je sve okej.

U suštini kako neko iznad kaže, moraš da vidiš da li prodavnica ima intesin aparat, nema nigde zvaničan spisak. Jedino tako ćeš znati.
Ili u mom slučaju otišao sam na tike sajt i video da imaju ugovor sa banka intesom (na dnu web stranice pisalo tamo gde piše ono visa Master itd).
 
Da, kad ih drndaš "otvore" jednu uplatu, pa ponovo sve zatvore.
I nije Ali kriv, ovi iz Intese brljaju.
I mene ovo već toliko nervira da ću im dati nalog da mi izdaju novu karticu i progutati G i dve nedelje biti bez kartice...
Kako će to tačno da pomogne?

Meni su sa drugim karticama (takođe Intesa), prošle uplate da bi sutradan bile sve stornirane. Ništa ne mogu da kupim.

Kartice potpuno normalno rade na drugim online portalima, na POS terminalima, sve radi ful, sem AE.
 
Meni su rekli u "Tike" prodavnici patika da ne može to, a ja video da imaju intesin aparat.
Ja reko možete li da probate mislim da može. I naravno može.
Meni je stigao mail da mi je to odobreno ali sam ipak slao intezi mail da pitam da li je sve okej.

U suštini kako neko iznad kaže, moraš da vidiš da li prodavnica ima intesin aparat, nema nigde zvaničan spisak. Jedino tako ćeš znati.
Ili u mom slučaju otišao sam na tike sajt i video da imaju ugovor sa banka intesom (na dnu web stranice pisalo tamo gde piše ono visa Master itd).
Ako sam te dobro shvatio, mozes da kupis nesto na rate ako imas debitnu karticu, tipa deviznu Visa Electron?! Ne mora tekuci racun? Pa sta se desava ako vise nemas novca na racunu kada dodje rata na naplatu??
 
Ideš u nedozvoljeni minus i ide jako lepo kamata na to. Kao za ček.
 
Kako će to tačno da pomogne?

Meni su sa drugim karticama (takođe Intesa), prošle uplate da bi sutradan bile sve stornirane. Ništa ne mogu da kupim.

Kartice potpuno normalno rade na drugim online portalima, na POS terminalima, sve radi ful, sem AE.
Ma naravno.
Na to sam i ja ukazivao Intesa službenicima kad su me uputili na "spasonosno rešenje", ukazujući ima na to da ako su već bez razloga i bez kriterijuma (bar ga oni ne znaju ili neće da kažu) ograničili mogućnost korišćenja ove kartice, ko mi garantuje da nakon njenog storniranja i vađenja nove kartice i nju neće ograničiti za nedelju dana (ili kako ti kažeš već posle prve uplate).
Na tu opasku dobio sam odgovor "nadamo se da se to neće desiti".

LOL.

Naravno ukazali su mi i na opciju da plaćan elektronskom karticom uz duple konverzije (dinar-evro-evro-dolar) ili da stalno držim devizna sredstva na kartici, na čemu sam im se "zahvalio" i rekao da to više ne radim iz protesta jer su počeli da naplaćuju održavanje devizne kartice.

Ukratko, samovoljno i bez vidljivog razloga i jasnog kriterijuma mi ograničavaju raspolaganje mojim novcem, a kao soluciju za rešenje problema koji su sami stvorili predlažu neka rešenaj koja njima finsnijski odgovaraju (duple konverzije, naplata naknade za održavanje kartice i sl.).
 
Sorry, plaćanje na rate je isključivo sa Visa inspire (i platinum i infinite) za dinarske partije, za tekuće račune.

Totalno sam prevideo šta si pitao u poruci.
 
U suštini kako neko iznad kaže, moraš da vidiš da li prodavnica ima intesin aparat, nema nigde zvaničan spisak. Jedino tako ćeš znati.
Ili u mom slučaju otišao sam na tike sajt i video da imaju ugovor sa banka intesom (na dnu web stranice pisalo tamo gde piše ono visa Master itd).

Potrebno je da i pordavac ima odobreno primanje debitnih kartica na rate. Ja sam pre neki dan potpisao aneks ugovora. Još nisam probao da li možemo da naplatimo nekome na rate. Dok su rate bile free, pa i da nudim za neki manji iznos, za testiranje, ali sada kada naplaćuju 50 din, glupo je i da nudim nekome, kome nije potrebno.
 
Sorry za offtopic, ali kad bi svi prodavci bili savjesni kao ti, ova drzava bi bila mnogo bolje mjesto za zivot!
 
Zvao juce call centar da pitam zasto mi nisu odobrili placanje na rate debitnom. Kazu nisam usao u razmatranje jer imam aktivnu uslugu koriscenja cekova. Pitam ako odem i ugasim uslugu cekova jel to znaci da cu uci u razmatranje, kaze ne znaci :)
 
Majko mila, sta su sad sjebali🤣🤣🤣
 

Prilozi

  • 99185144-F203-4529-B720-C3E3FD31E369.png
    99185144-F203-4529-B720-C3E3FD31E369.png
    440.1 KB · Pregleda: 123
Taj PIN su dodali još u prošlom apdejtu ali uvek dobijem poruku: "Došlo je do greške. Pokušaj ponovo kasnije.", a to "kasnije" može biti i za mesec, 3 meseca, pola godine...
Je li ovo "ispravka grešaka" jer meni još ništa nije stiglo? Zadnji apdejt: 12.10.2021. ; verzija: 6.0.7
 
Meni je proradila ta opcija pre par dana. Još uvek sam na 607
 
Zdravo svima, da li je neko od vas uzimao Intermezzo Keš kredit? Koliko je čekanje za dobijanje odgovora(da li je odobren ili ne) ?
Nisam klijent banke, ali sam aplicirao i prenecu zaradu iz Erste. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno