Šta je novo?

Auto sijalice (LED)

To, su te...kakvi Osramoti Philipsovi halogeni, vec godinama best buy sto se tice halogenih.
 
Gledam ima neke specijalne za golf 7,imate li neku preporuku?
 

Prilozi

  • IMG20240228164341.jpg
    IMG20240228164341.jpg
    309.8 KB · Pregleda: 46
  • IMG20240228164334.jpg
    IMG20240228164334.jpg
    196.7 KB · Pregleda: 34
  • IMG20240228164329.jpg
    IMG20240228164329.jpg
    329.1 KB · Pregleda: 44
Dobro je što je sa sočivom.
Ovde bi pomoglo poliranje fara, jer se zbog zamućenja gubi na jačini i dosta se rasipa svetlost, pogotovo kad se stavi jača sijalica, kao što je xenon.
Progledao sam, kad sam na matorom Doblu ispolirao farove.
 
Je l' sami polirate farove ili...i koja metoda je najbolja? Ima nesto novo na bazi topljenja plastike...

Kakva su iskustva?
 
Dam 1000 din i ispoliraju mi, treba za to iskustva, a zayeb nije jeftin... Radi i ona fora sa pastom za zube, ali nije dugorocno resenje 2-3 meseca, bar na primeru drugara sto sam gledao.

Da ima sad ta nova fora, polimerizacija, kazu da je najbolje, al kazu ovi sto to rade.
 
Mislim da bi prvi put trebalo osmirglati far da bi se skinuo fabricki zastitni sloj, a nakon prvog puta posao moze da zavrsi i neka agresivnija polir pasta sama. Ja sam se svojevremno ohrabrio na nesto rizicniji (brzi) pristup, i kupio pastu za poliranje hroma i aluminijuma. Racunao sam da cak i da ostavi neke tragove na plastici, ne moze biti toliko duboko da smirgla ne moze da popravi, ali eksperiment je bio uspesan, i to sa aku busilicom u prvoj brzini, a ne rucno.
Doduse, pre nego sam je upotrebio na faru, probao sam na nekoj providnoj plastici koju sam nasao u kuci.
 
Problem patiniranih farova jeste što je tada već nepovratno stradala UV zaštita polikarbonata od kojeg je "staklo" fara. A taj polikarbonat jako ne voli UV zračenje. To je ono što i dovodi do matiranja. Zato je poliranje uvek kratkog veka. UV zračenje Sunca očas posla ponovo patinira far.

Pomoglo bi premazivanje UV lakom, ali ne nalazim da to ima da se nabavi.
Nije loše odmah posle poliranja premazati keramičkom zaštitom, i obnavljati se sa vremena na vreme. Ovako nešto...

A najbolje bi bilo nakom poliranja (ili polimerizacije), prelepiti preko fara zaštitnu transparetnu foliju. Lako se izgoogla ko to radi.
(naravno, stavljate skroz transparetnu foliju, ne neke zatamnjene što nude)
 
@NShappy mislim da bi folija krenula da se greje i odlepljuje.
Inače kod nas mogu da se nađu Turtle Wax Headlight Cleaner and Sealant, Turtle Wax speed headlight lens restorer set, Sonax headlight restoration kit, Sonax keramička zaštita za farove. Vidim da dosta hvale i Chemical guys GAP11516 Headlight restore and protect, ali ga izgleda naš uvoznik ne prodaje. Za sva ova sredstva piše da nakon čišćenja do godinu dana štite far od ponovnog matiranja.
Primer korišćenja ovih sredstava za čišćenje i obnavljanje farova

 
Polimerizacija pocetak i kraj price
IMG_1408.jpeg
 
Kad smo kod farova, jedan NS servis trazi mi za zamenu stakla fara 100e🤦🏻‍♂️
 
Ima i na aliju jeftine hemije za poliranje, ali kao opet ostaje problem zaštite fara nakon toga.

Mislim da je ovo najzgodnije resenje za zastitu nakon poliranja.

 
Ja u opste ne zamajavam zaštitom s obzirom na cenu poliranja/polimerizacije, redovno na dve godine odprilike radim poliranje.
Zadnji put sam uradio polimerizaciju umesto poliranja.
Farovi ko novi jedno 1.5god posle toga postepeno dolazi do matiranja pa je na tebi u kom trenutku ces ponoviti proces.
Jos ako se redovno tretiraju nekim silantom ili voskom moze se znatno produziti vreme izmedju dva poliranja.
 
Vidim da sada postoje LED sijalice koje se ubacuju umesto xenon sijalica, dzek na dzek. Znaci auto koji ima fabricki xenon, ubaci se u far LED svetlo i trebalo bi da sija još bolje. Jel čuo neko nešto o tome? Ima ih i kod nas i na AE.
 
Ja cuo jesam,ali nisam nesto dalje cackao i istrazivao. Mada rado bi probao.
 
Vidim da sada postoje LED sijalice koje se ubacuju umesto xenon sijalica, dzek na dzek. Znaci auto koji ima fabricki xenon, ubaci se u far LED svetlo i trebalo bi da sija još bolje. Jel čuo neko nešto o tome? Ima ih i kod nas i na AE.
Ja sam ih poručio sa Aliexpressa. Uzeo sam marku Auxito. Odlično su mi se pokazale na predhodnom autu. Radile su mi 3 godine, sa njima sam i prodao auto. Sad sam poručio i dobio te nove, džek na džek. Montiranje još lakše, i jednostavnije. Rade odlično. Jedino što ih ima sa 6500k. Po suvom odlične, po mokrom dobre.
 
Ja sam ih poručio sa Aliexpressa. Uzeo sam marku Auxito. Odlično su mi se pokazale na predhodnom autu. Radile su mi 3 godine, sa njima sam i prodao auto. Sad sam poručio i dobio te nove, džek na džek. Montiranje još lakše, i jednostavnije. Rade odlično. Jedino što ih ima sa 6500k. Po suvom odlične, po mokrom dobre.
Ja razmišljam da naručim neke pa neka ćute i čekaju kad mi sledeći put crkne neka xenonka. Skoro sam ih izmenjao, pukao 100e na dve sijalice. Ali ne bih 6500k, nego 4300k.
 
Polimerizacija zakon. Odusevih se kako ispade, da sam narucio set da imam za ubuduce da radim.

I far nekako manje bljesti kad se gleda u njega, ona svjetlost prijatnije i mocnije izgleda, a LED (philips) je unutra u halogenom kucistu.

Nisam nikad radio poliranja farova otkad imam auta, do sada.
 
Iznutra ajd moze i da proba, ali spolja... A s obzirom da do nedavno nije znao da li su mu farovi sa socivom ili bez, sve djuture kod nekog strucnijeg da odradi poliranje i da sredi koliko moze sto bezbolnije sociva.
 
Ja odradih "poliranje" Kaladontom i starom cetkicom za zube pre par dana za probu, samo minimalna zastita Beorol molerskom (krep) belom trakom, pasta na far i trljaj, posle skidanje paste vodom i Merom za staklo.

Kako smo ga sa gospodjom odradili ofrlje, rezultat je ok. Definitivno treba to detaljnije i spolja a verovatno i iznutra po onome sto se vidi ali to cu dati verovatno nekom iskusnijem.

Posto mahom vozim gradsku voznju nocu, definitivno se vidi razlika i bolja je osvetljenost.

Zanemarite stroku na haubi, tog dana je isao na pranje :p


Screenshot_20240308_000227_Gallery.jpgScreenshot_20240308_000245_Gallery.jpg
 
Kazem ja, redi pasta ok,samo nije dugorocno resenje,javi nam za 2-3 meseca kakvo je stanje.
 
Za dugoročno nije dovoljno samo poliranje, već se polirani far mora zaštititi premazom koji štiti od UV zračenja.
Pozdrav
 
Znam da nece izdrzati dugo, hteo sam da probam i vidim rezultat bez detaljnog poliranja i zastite.

Vratice se kroz neki mesec na staro ali je opet dobro za prvu pomoc.
 
Nazad
Vrh Dno