Šta je novo?

Auto sijalice (LED)

Stvar je što ne želim da dam 30eur za halogenu H7 night breaker Laser sijalicu (ili sličnu) koja mi neće doneti gotovo ništa osim kraćeg veka.
Koristio sam Night Breaker mislim 2016-2017 i definitvno bolje "bacaju", ali su trajale cca 8-9 meseci.
Inače full led svetla nisu za ljude kojima je svaki dinar važan.
Potpuno si u pravu, sada imam na autu full led i svesno sam ušao u to da će me jednog dana (ukoliko bude potrebe) zamena fino koštati.
 
Opet ponavljam Powertech h7 sijalice u Silver autu MAMA, za 800 dinara , platinum serija odlicna, ja uzeo ultra white zbog iole beljeg svetla!
 
Vidim da su Poljaci u pitanju, ali ne nađoh da li je upitanju rebrend kineza ili njihov proizvod.

Mene najviše plaši kod ovih brendova kvalitet same sijalice u smislu UV zračenja, jer loše sijalice umeju da sjebu far iznutra i onda ili mora novi ili rasturanje postojećeg.
Komšiji su na zbog stavljanja jačih sijalica izgoreli projektori i još koješta. Popravka skoro 200 eura
 
Ja sam vozio Powertech H1 godinu dana na Pežou 407, kao dnevna svetla. Crkle su par dana posle garancije od godinu dana
 
Ja imam te Powertech i h4 130% i h1 za maglenke i rade mi 5 god traju i dalje su na auti i rade, uzeo ih tad cim se pojavile direktno od uvoznika.
Zna neko kakve su ove led bear, imao neko iskustva sa njima? Dosta ih hvale i daju garanciju 2 god
 
Evo ovde malo naučnog pristupa, sve je lepo objašnjeno, vezano za led i xenone u reflektorima...
Na kraju je snimak kako to izgleda vozilima iz suprotnog smera...

 
Evo ovde malo naučnog pristupa, sve je lepo objašnjeno, vezano za led i xenone u reflektorima...
Na kraju je snimak kako to izgleda vozilima iz suprotnog smera...


Znam gledao sam taj klip
Dzaba im sve kad vecina nema nastelovane fatove, vec im farovi razokati jedan bije levo drugi desno nekom jedan gore i td.
 
Kod H4 sijalica Osram Night Breaker Silver nije loš izbor. Bolji je od standardne H4 i traje prilično duže u odnosu na Night Breaker Laser model (a i jeftiniji je od Lasera).

Inače, ova Osramova stranica bi mogla da posluži kao orijentir kada je reč o različitim tipovima sijalica za različita vozila:


Naravno, pre same nabavke uvek bi trebalo ili konsultovati fabričko uputstvo ili skinuti pregorelu sijalicu i proveriti tačnu oznaku.
 
Preporuka za auxito. Kupljene kod kineza AliExpress, oko 20$. Danas su mi stigle . Mozda jos mogu malo da se podese farovi da to bude bolje. Probao sam u voznji, bas su dobre, sigurno bolje osvetle nego halogene. Brat i ja smo testirali, kad dolazi iz suprotnog pravca. Nimalo mu ne smetaju
 

Prilozi

  • IMG_20231228_154010.jpg
    IMG_20231228_154010.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 143
  • IMG_20231228_193217.jpg
    IMG_20231228_193217.jpg
    303.8 KB · Pregleda: 115
  • IMG_20231222_152952.jpg
    IMG_20231222_152952.jpg
    245.1 KB · Pregleda: 142
Yup, cutoff je manje vise ok, koristim Auxito na skuteru, ali belo belo, po kisi bas gadne. Jedino sto valja je jacina svetla, sada sam ipak uocljiviji po danu.
Da li je neko probao Bosch Gigalight Plus?
 
Potrebna mi je pomoć oko sijalica na kolima. Nešto se baš i ne razumem ali jednostavno slaba su, toliko da moram da upalim maglenke da bih bolje video. Imam halogene H7, šta bi mi predložili da ih zamenim?
 
Potrebna mi je pomoć oko sijalica na kolima. Nešto se baš i ne razumem ali jednostavno slaba su, toliko da moram da upalim maglenke da bih bolje video. Imam halogene H7, šta bi mi predložili da ih zamenim?

Idi kod majstora da pregleda farove.
Patinirali su, stakla ili reflektori. Ili imaš neki drugi problem.
 
Izgleda fa se narod vodi onom logikom "samo da šljašti" a ne i logikom da bude funkcionalno, tj, trebalo bi jedino ispravno da bude "funkcionalno". Šta će vam 6000+ k?
 
Preporuka za auxito. Kupljene kod kineza AliExpress, oko 20$. Danas su mi stigle . Mozda jos mogu malo da se podese farovi da to bude bolje. Probao sam u voznji, bas su dobre, sigurno bolje osvetle nego halogene. Brat i ja smo testirali, kad dolazi iz suprotnog pravca. Nimalo mu ne smetaju
Ja ne volim nista preko 4500 jer kada padne kiša.. Kao da put upija svetlost.. Max 4300 sam isao ranije.. Meni je bolje malo da vuce na žuto 3000 - 4300 raspon... lepse se vidi kada su kise, izmaglice, vlažan put.. Realno tada mi je najpotrebnije da vidim na vreme.. Na suvom putu lako zakocim "u mestu"
 
Potrebna mi je pomoć oko sijalica na kolima. Nešto se baš i ne razumem ali jednostavno slaba su, toliko da moram da upalim maglenke da bih bolje video. Imam halogene H7, šta bi mi predložili da ih zamenim?
Mozda da obrises farove iznutra, sociva ako imas, sa obe strane, ispoliras farove. Ja sam sve to uradio pre nego sto sam stavio led
 
Jel neko probao da stavi led sijalice umesto xenona? Trenutno imam xenon fabricki ali bas slabo baca ne znam da li je do sijalica ili su projektori otisli.
 
Možda je prljavo sočivo? Prašina zna da se zavuče svuda, pa ako je stariji far, moguće je da je samo prljav. Progledao sam, kad sam očistio sočiva (halogene sijalice) sa unutrašnje strane na starom BMW-u. Sa spoljašnje strane se nije ništa posebno primećivalo, a u stvari se unutra stvorio fini film od prašine, pa se nije primećivala musavost.

Svakako ne bi nikad stavio LED umesto fabričkog xenona, jer mi ne deluje bolja opcija ni što se tiče jačine, a ni dugotrajnosti. Xenon sijalice, čak i one jeftinije, mi traju po par godina. Trenutno koristim neke Würth-ove, koje su bile na autu, kad sam ga kupio i kod mene rade više od tri godine, sa oko 280 dana x 2 sata vožnje godišnje.
 
Поздрав, да ли пролазе технички преглед лед свјетла на рикверц, жмигавцима и дневним? Халогене су сада.
 
Prolaze bez problema. Bitno je da nisu zatamnjena ili izmenjena na neki drugi način, pa da svetle baš slabo, jer za to možda neko nešto zameri.
 
Čisto da podelim i svoje iskustvo.
Na Peugeot-u 407 stavio sam xenon sijalice h1, samo kratka svetla. Koštalo je oko 9.000rsd. Nisam siguran koja marka i ostalo, odradio mi je sve drug u servisu kao njegovu preporuku.
Vozim sa njima već par meseci pod svim uslovima i mogu reći da sam zadovoljan.
U nastavku su i slike. Nisam stručnjak ali čini mi se da je i taj "cutout" dobar, niko mi do sada nije blicao...
 

Prilozi

  • IMG20240221220202.jpg
    IMG20240221220202.jpg
    354.4 KB · Pregleda: 64
  • IMG20240221220150.jpg
    IMG20240221220150.jpg
    276.4 KB · Pregleda: 62
Potrebna mi je pomoć oko sijalica na kolima. Nešto se baš i ne razumem ali jednostavno slaba su, toliko da moram da upalim maglenke da bih bolje video. Imam halogene H7, šta bi mi predložili da ih zamenim?

Ja sam na VW Touranu imao H7 halogenke obične, one najjeftinije, isto tako, za noćne vožnje katastrofa. Ništa ne vidiš.
Zamjenio sam ih sa Osram Night Breaker H7 halogenkama, mnogo je bilo bolje za noćnu vožnju, nisu mi ljudi blicali, ali je u sumrak bila katastrofa kao da nemam uključene farove (kada vozim) u periodu sumraka. Čim padne totalni mrak sve ok. Baš dobro osvijetle put.
Inače Osram Night Breakeri imaju garanciju godinu dana, naravno moraš da sačuvaš račun.
Ja sam u Banjalučkom Centrumu uredno vraćao Night Breakere koji mi crknu ladno 2-3 dana prije isteka godinu dana perioda.
 
Čisto da podelim i svoje iskustvo.
Na Peugeot-u 407 stavio sam xenon sijalice h1, samo kratka svetla. Koštalo je oko 9.000rsd. Nisam siguran koja marka i ostalo, odradio mi je sve drug u servisu kao njegovu preporuku.
Vozim sa njima već par meseci pod svim uslovima i mogu reći da sam zadovoljan.
U nastavku su i slike. Nisam stručnjak ali čini mi se da je i taj "cutout" dobar, niko mi do sada nije blicao...
Odlican je cut off, samo mi djeluje da su visoko podignuti farovi.

I meni LED baca visocije, pa malo spustim farove, cut off isti takav.

Halogenke su dobre samo za zime da otope far, i tada ih drzim.
 
Imam problema sa levim farom da mi se magli kad zatvorim poklopac gde se stavlja sijalica? Sta mislite koje je resenje?
 
Proveriš one male otvore za ventilaciju na njemu i pročistiš ih ako su zapušeni, pogledaš gde može da ulazi voda i to silikoniraš.
 
Čisto da podelim i svoje iskustvo.
Na Peugeot-u 407 stavio sam xenon sijalice h1, samo kratka svetla. Koštalo je oko 9.000rsd. Nisam siguran koja marka i ostalo, odradio mi je sve drug u servisu kao njegovu preporuku.
Vozim sa njima već par meseci pod svim uslovima i mogu reći da sam zadovoljan.
U nastavku su i slike. Nisam stručnjak ali čini mi se da je i taj "cutout" dobar, niko mi do sada nije blicao...
1000029346.jpg
Halogenke Bosch po mraku na parkingu TC gde nema ulicno svetlo.

Ako si tvoje slikao po mraku. Definitivno ti rasipa iznad linije cut-off
 
Nazad
Vrh Dno