Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Na brzaka sam pregledao revju na tweaktown-u 11.4 donose veoma lep boost za seriju HD6800/6900

A number of performance enhancements are seen with the AMD Radeon HD 6900 Series and AMD Radeon HD 6800 Series

review
 
Videcemo, vrlo je uzak korisceni set igara, 8 igara+unigine. Ovih sto je starac pomenuo u tom testu ni nema doduse.
 
Al kolko sam primetio u moja masina @Starac ima HD5850! Dok ovi drajveri "vole" vise HD6800/6900 seriju...
 
To je istina, kod AMDa je praksa da novi driveri donose boost za najaktuelniju seriju karti, dok se na "iole starije" po pravilu zaboravlja netom po izlasku nove generacije.

Uzgred, ja koristim one 11.4 prewiev jos, vec nekih mesec dana skoro, ne znam ima li kakve razlike u odnosu na ove WHQL, sumnjam ali cu probati.
 
Poslednja izmena:
Al kolko sam primetio u moja masina @Starac ima HD5850! Dok ovi drajveri "vole" vise HD6800/6900 seriju...

Nemam ja problema s tim. Ali drajveri ne bi smjeli na mojoj karti davati manji fps, i to jos u aktuelnoj igri kao sto je Crysis 2?

10-ak frejmova manje u Crysisu 2 i Stalker CoP-u sa ovim drajverima!?
Clear Sky radi gore nego li na GTX 280 sa svim drajverima sto sam ih do sada probao. I to samo za vrijeme dok su sun-rays aktivne.

To je istina, kod AMDa je praksa da novi driveri donose boost za najaktuelniju seriju karti, dok se na "iole starije" po pravilu zaboravlja netom po izlasku nove generacije.

Uzgred, ja koristim one 11.4 prewiev jos, vec nekih mesec dana skoro, ne znam ima li kakve razlike u odnosu na ove WHQL, sumnjam ali cu probati.

Bit ce da je tako.

Btw, isto vrijedi i za igre.
 
Jel ima u ovim 11.4 ono usporenje misa kada se predje preko gornjeg desnog dela ekrana ?
 
Nemam ja problema s tim. Ali drajveri ne bi smjeli na mojoj karti davati manji fps, i to jos u aktuelnoj igri kao sto je Crysis 2?

Upravo tako!Izostaviti nesto sto je ranije uradjeno na seriji HD5xxx je u najmanju ruku krajnje neprofesionalno!Ako ja danas kupim HD6950, da li gubim podršku od strane proizvodjača iste za godinu dana u naslovima koji se tada pojave???Da ne govorim o padu performansi!
Meni ne treba takva karta.
 
Poslednja izmena:
Evo na Rage3D forumu takodjer prijavljuju pad performansi u C2.
 
Na mojoj 6950@6970 nikakav performance drop u Crysis 2. Verovato je to sam ona 5 seriji.
 
Prešao sa 11.2 na 11.4 i razlike nema u Crysis 2 igri.

HD5850 na Win7 64bit.
 
JA ne znam otkud toliko problema, ja kad stavljam nove drajvere prvo prve uninstaliram preko add i remove programs, onda sweeperom obrisem ostatke, onda stavim nove i to je to, 5 minuta posla.
 
Meni je na 11.3 i 5850 usporeno i sa senkama i bez senki, nema razlike :)
 
JA ne znam otkud toliko problema, ja kad stavljam nove drajvere prvo prve uninstaliram preko add i remove programs, onda sweeperom obrisem ostatke, onda stavim nove i to je to, 5 minuta posla.

Isti postupak i ja radim.

Btw, prilikom brisanja ovih 11.4 drajvera, iz control panela, imao sam error prozor. Nisam tacno zapamtio sta je u pitanju.

Sada koristim 10.12 verziju. Stalker CoP mi najbolje radi s njima.
 
Potvrdjujem da na seriji 6900 sa driverima 11.4, zaista ima dobrog poboljsanja.:eyebrows:
 
Potvrdjujem da na seriji 6900 sa driverima 11.4, zaista ima dobrog poboljsanja.:eyebrows:

odlicni driveri!!!cak mi je i crysis warhead average skocio sa 38.14 na 39.12 fps-a!konacno neko poboljsanje na 6870!
 
HD5850, Win7 64bit sa novim drajverima 11.4 nema razlike u C2 u odnosu na starije drajvere, mislim (sub) da su i bolji.
Sa ne klokovanom karticom fps ide od 55-62 ume da skoci i na 85 sa very high podesavanjima.
A imam i dosta bolji skor u Vantage (350+)..
11.4 ostaje dok ne izadje jos bolji..
 
za 3650?!? verovatno neki 10.x
 
Skni i instaliraj, niko ti ne moze reci, po pravilu su poslednji drajveri najbolji.
 
Skinuo sam ih i instalirao,u odnosu na 10.11 imam napredan u nba 2k11 za 5fps, a i fifa 2011 bolje radi...sve u svemu zadovoljan sam...
 
Samo cu ovo ostaviti ovde, u pitanju je 11.4 drajver.

drajver.jpg
 
Napokon su resili glupost koju sam ja iskusaio. 99% usage na desktopu u w7. I to odluce da rese posle ko zna koliko dugo. Way to go AMD
 
Vrh Dno