Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

A i mis lag u gornjem desnom uglu su rijesili.

@Oki
To je do tvog sistema, druze.
 
Moj sistem je svez, savrsen i update-ovan 24/7 - original win kljuch. Interesantno je da mi se ovo desava samo sa ovom kartom. Sa bilo kojom nvidia kartom taj isti sistem je radio ok.

Ako zelish mogu ostaviti minidump da ga protumacis i sve sto ces videti je atidvag.dll problem?

Jel treba te screenshot-ove da kachim?
 
Moj sistem je svez, savrsen i update-ovan 24/7 - original win kljuch. Interesantno je da mi se ovo desava samo sa ovom kartom. Sa bilo kojom nvidia kartom taj isti sistem je radio ok.

Ako zelish mogu ostaviti minidump da ga protumacis i sve sto ces videti je atidvag.dll problem?

Jel treba te screenshot-ove da kachim?

Jel se taj minidump javlja pri idle-u, igrama, surfovanju.. ? Koji je scenario u pitanju ?
Mislim da program bluescreenview najbolje graficki moze da prikaze greske i da uporedi parametre nastale tokom istih.
 
Poslednja izmena:
Pa nema bsod-a? To nikada nisam ni rekao ??? Puko je samo jednom ali nije do drajvera vec slabog v-core-a ;)


Prosto pukne drajver i dobijem notifikaciju pored sata.. na poslu sam sada ali sam uhvatio par komada...
Pri surfu se desava i u igrama.
 
Poslednja izmena:
to vezano za HP se i meni desavalo. problem je nastao sa 11.3 drajverima.
resio sam ih i pre 11.4 tako sto sam sve drajvere obrisao, anistalirao Catalyst i sve lepo frisko instalirao.

na 11.4 sam presao tako sto sam skinuo samo drajvere bez Catalyst i apdejt je prosao bez greske.
 
evo kod mene 11.4 sljakaju vec par dana bez ikakvih problema.....
 
Pa nema bsod-a? To nikada nisam ni rekao ??? Puko je samo jednom ali nije do drajvera vec slabog v-core-a ;)

Spomenuo si minidump pa sam kontao da si imao i bsod. Oh well.. ATI drajveri imaju problem regresije kod pojedinih konfiguracija. Nesto se popravi pa se onda lako za...nja. Probaj drugi drajver.
 
Poslednja izmena:
Ovo je jedan od tih 18 pucanja.. mislim bitno je da se samo ovo pojavi i posle je sve "ok". Slika na monitoru se ugasi i upali sa ovom porukom.





Interesantno guglajuci problem code 117, to je u stvari "nesto" sto ima veze sa nvidia-om, a lepo sam ocisti driver cleaner-om i sweeper-om apsolutno SVE sto ima naziv nvidia, osim drajver za chipset. To sam chuo da ne sme da se dira :)
I da..ovo sto mi se desava jeste totalno random, dakle nema nikakvih pravila kada i zasto itd itd...I nije samo sa 11.4 drajverima vec i sa onim ranijim.
Da zaokruzim pricu, uvek i samo drajver instaliram, nikakav CCC i ostalo djubre, jer za overclock imam barem 2 programa iz kojih mogu da se zezam... Karta kada se overklokuje daje impresivne rezultate.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Neki put ciscenje repova od starih drajvera drugog proizvodjaca ne pomaze, vec je potrebna reinstalacija OSa ;)
 
Malocas sam deinstalirao CCC i pred sam kraj tj tacno na kraju deinstala dobio error. Ispostavilo se da su driveri ipak bili uredno pobrisani, posle sam ih pobrisao i iz safe moda sweeper-om ali mi je cudno da je error prijavljen na juce podignutom win-u. Stavio sam 11.4 i CCC i sada vise nemam opciju power settings. Ima li neko slican problem? Izgleda da je neki konflikt na relaciji Afterburner-CCC jer je u pitanju otkljucana 6950, i pre mi je znala da zabaguje ta opcija(vracanje klizaca sa 20+ na nulu nakon svake promene parametara iz Afterburner-a), ali do sad nisam imao slucaj da potpuno nestane.
 
Poslednja izmena:
Moram da se ispavim da sam pogresio.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff557271(v=vs.85).aspx

Ovde jasno pise da problem Code 117 nije nvidia related tj da se odnosi na sve proizvodjace [ u ovom slucaju i ati i nvidia ]

Izvrtecu sada OCCT i render test sa Gpu Tool koji je okacen na Tech Power Up-u.. za sada sve se cini da je ok !?...
 
Samo cu ovo ostaviti ovde, u pitanju je 11.4 drajver.

drajver.jpg

hah,

i kod mene je hp bio zainteresovan za sakupljanje informacija o ati drajveru ( jos pre 11.4 ),
naravno zahvalio sam se na saradnji. :)

inace od hp-a imam multifunkcijski stampac ( skener,fax,) sa drajverima koji su kolko tolko radili na w764, tako da jedina veza koja mi pada na pamet ( izmedju ati i hp )je hp stampanje web stranica u internet explorer-u, ( podrzana od strane hp drajvera ).
a kakve veze imaju drajveri za stampu ( hp ) sa drajverima za prikaz ( ati ) preko w764 neam pojma.
morace to resiti bez mog doprinosa.
ja sam jedva skupio kintu da kupim sve to.
:d
 
Evo sad opet probah, kad ono se vratio i kod mene. Juce kad sam prelazio kursorom nije ga bilo. Sto bi rekli braca englezi, wtf :)

edit: mada cini mi se da su ga makar umanjili :)

Čini ti se. :)

Ma, ko će ih više znati... Već nekoliko meseci se problem provlači.
 
Ima li kakvih poboljsanja ?
 
Vezano za 11.5 i 11.5a Hotfix drajvere sto se tice laga sa misem u gornjem desnom uglu monitora treba iskljuciti opciju "Enable pointer shadow" u mouse properties i problem je resen.
 
I jos jedna stvar sa novim drajverima, VLC prikazuje crn ekran sa upaljenim hardware acceleration, AMD je priznao gresku.
 
Vezano za 11.5 i 11.5a Hotfix drajvere sto se tice laga sa misem u gornjem desnom uglu monitora treba iskljuciti opciju "Enable pointer shadow" u mouse properties i problem je resen.

Problem se tim postupkom ne reševa već, naizgled, prikriva. Još uvek je prisutan performance drop u određenim igrama.
 
Heroes of Newerth, kao jedna od " prijavljenih " igara. AMD je već duže vreme upoznat sa problemom... Provlači se još od 10.X, a ispravke ni na vidiku.
 
Kod mene 11.5 rade jos brze od 11.4 i savrseno su stabilni, bez ikakvog laga u 2d.
 
AMD Catalyst™ 11.5b hotfix

release notes:

* Enables AMD CrossFire™ scaling for Brink
* Enables AMD CrossFire scaling for The Witcher 2
* Improves performance for Dirt 3

* Includes performance optimizations and resolves various quality issues for the upcoming release of Brink™
* Resolves transcoding video lagging issues seen when converting multiple H.264 clips to MPEG2 Blu-ray video
* Resolves the intermittent mouse cursor lag issue seen by some users
* Resolves intermittent flickering issues seen in the following applications in a system using an AMD Radeon™ HD 6000 series graphics card with DDR3 memory and running in DirectX® 9 mode:

Civilization 5
Dead Rising 2
Fallout 3
Mafia 2
NBA 2010
ShenGuiChuanQi
Starcraft 2
Warcraft III
World of Warcraft

* Support for additional Stereo 3D-capable displays:

Viewsonic V3D241wm-LED
3D Projectors
 
ako imam najnovije drajvere (Catalyst 11.5) na integrusi (HD4250) i ubacim drugu Radeon kartu iz serije 6xxx da li moram ponovo da instaliram iste drajvere ?

Za svaki slucaj ce odraditi instalaciju, ali da li je to uopste potrebno ?
 
11.3 driveri - 3Dmark11 -P 4870
11.5b driveri - 3Dmark11 -P 5030
karta ne def. :eyebrows:
 
Nazad
Vrh Dno