Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Nisu mi jasni vasi problemi, meni sve iz prve normalno, cak i zvuk preko DP..?
 
Licno probao i odlican je. Osim toga, morao bi mi navesti sa tog linka nesto, posto ja osim nekih sumnji ne vidim nista drugo. Vidio sam i ja par postova gdje se zale, ali to je uglavnom do vec zaj.... sistema.

Edit, vidjeh sad za onog sto mu sistem ne radi. Isto se odnosi i na njega.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa ako je dizati sistem ili probati bilo šta lakše.. Ovo drugo! Reinstalacija uvek ostaje kao (bolna) opcija.
Javi ako ti je uspelo!

P.S.
Samo da proverim, znate da Driver Sweeper čisti valjano samo u safe mod-u?
 
Ko nije spreman da podize sistem, ne treba ni da radi nista od ovoga.100% sigurnost nema ni Barack Obama.
 
Ali nema potrebe rizikovati sa sumnjivim programima. Driver Sweeper ce to ocistiti kako treba u safe mode-u.
 
AMD 12.5 Beta Graphic Driver

Drugari,skinuo sam 12.5 beta drajver i mogu vam reci da mnogo bolje radi nego 12.4. Nema pucanja,zamrzavanja,bagova i sl. FPS je u BF 3 isao od 38 do 80,sada ide od 50 do 90 fps. Ogromna razlika i u dr igricama. Konacno nesto da valja kako treba. Cisto da znate,ako jos niste probali. Download je veoma spor,svega 20 kb/s. Pozz ;)
 
Skroz zaboravio :D oprosti :D
 
Sve je to lepo, ali sto nikako da sklepaju te drivere za win8 preview, ja neki dan instalirao osmicu da isprobam, i ne gledajuci ima li drivera za 79xx seriju, kad ono-ne prepoznaje kartu. Tek onda pogledam po netu i vidim da nisu ni odradili drivere za 79xx, samo za 77xx, kazu ocekuje se u "narednom periodu". :wall:
Verovatno cekaju Jun i RP verziju ali vala su mogli izbaciti nesto, pa makar i bez ccc. Pri tom, potpuno nelogicno, odrade podrsku za low end seriju a high end im visi.
 
Ma jel moguce da od 12.1 ne mogu da sklepaju drajvere kojima sljaka overdrive? Ne radi oc uopste
 
Meni na 7970 sa 12.4 radi uredno CCC sa svim opcijama ukljucujuci overdrive. Isti slucaj je bio sa 12.2 i 12.3 ali tada sam bio na 6870x2.

Istina je da mi se izbagovao CCC(tacnije, nije hteo da se pokrene uopste) kad sam ubacio HD7970 ali nakon sto sam pregazio win sve je proferceralo. Po mom iskustvu, cim CCC krene da zeza i pored reinstala drivera-jedina pomoc je svez sistem krastavac.
 
Heheheh,meni je ccc uvek radio bez problema,sa svim drajverima i verzijama uvek su mi sve opcije radile. Nego,da bre brate,to pise vec 2 meseca da ce u skorije vreme izbaciti drajvere za win 8,a da vidis moju muku,dok sam imao 6850,instaliram ja lepo win 8 sve kul ful i odem u ccc kad ono samo par opcija,nema nigde scaling opcije i nije postojao nijedan moguci nacin da rasirim ekran ! :D tu se smorim i vratim win 7 :D
 
Eeee,zaboravih :D magny,dali da predjen sa ovog mog procesora na taj tvoj ? dvoumim se,sta ce bolje raditi za gejming ? :)
 
Nema potrebe, radije investiraj u bolji hladnjak, klokni jos malo tog Thubana(4GHz) i za tvoju HD7950 to ce biti taman. FX-81XX kloknut na iznad 4.5GHz hoce biti zivahniji u nekim igrama, posebno u dx11 naslovima ali nije vredno prelaska. Ako vec planiras prelazak na FX, strpi se do jeseni kad izlaze Piledriveri, e tada ce ti se kupovina vec isplatiti, to ce vec biti fin napredak u odnosu na Phenome/Thubane i postojece Buldije.

A sto se tice wina8, nema nam druge nego da cekamo. Ti si jos dobro prosao, ja proverio je l sve od programa koje koristim kompatibilno, video da i igre ferceraju, i ladno pregazim sedmicu, mislivsi da se necu vracati, ni ne setim se da proverim ima li driverske podrske za Radeone. I onda jovo nanovo-nazad na sedmicu.:smash:
 
Hehehe,e krastavac,smor brate. I ja sam ti se isto tako smorio i na kraju vratio na win 7 :D ajd onda da te poslusam :)) drzim ga sada na 3.9,radi vec par dana bez greske. Mada,sinoc sam instalirao ove 12.5 drajvere,osetna razlika u performansama aliiii,mi je pre par minuta uradio recovery (ukljucen mi je force voltage) i onda blue screen of death,pretpostavljam da je to ipak zbog drajvera..la la la :D
 
Prijavio mi catalist software update da ima 12.4 verzija, skinem direktno preko catalista instaliram bez problema ali i dalje nakon toga stoji verzija 12.3 i opet me opiminje da ima 12.4? Sto mi je cudnije nije trazio restart? Inace sve radi lepo i pre i posle ovog nazovi update-a...
 
Obrisi sve lepo,onda ccleaner ili tako nesto,sve fix i onda install ;) probaj ;) mada opet,ako radi,ne diraj nista :D
 
Posle nekoliko roll back-ova, na kraju uopste nisam uspeo da "oporavim" CCC, ni uz pomoc Driver Sweeper-a. Posle instalacije nema CCC menija, pa sam to uspeo tek reinstalacijom 11.12. Ne usudjujem se na upgrade, barem ne danas.
Naravoucenije - ne instalirajte odmah nove drajvere, sacekajte bar 10 dana da vidite tudja iskustva i probleme.
 
Jel moze neko da mi objasni kako da drzim ove opcije ili ukratko za sta je sta; jel ok ovaj setup kako sam chekirao a s ciljem da smanjim ghosting u igrama (imam asus 6850 i asus ML239H monitor);
(u stvari, nije mi jasno samo ovo gde sam stavio ?)
?GPU Scaling: (chekirao sam)
Maintain aspect ratio
Scale image to full panel size (chekiro)
Use centered timings
?Enable ITC procesing (nisam chekirao)

Overscan sam stavio na 0%
Enable LCD overdrive nisam ukljucuio jer sam monitor ima opciju TraceFree za smanjivanje ghostinga pa da ne ukljucujem na 2 mesta
 
No More Monthly AMD Catalyst WHQL Drivers

AMD will make a announcement today regarding their WHQL Catalyst Drivers new release schedule. Instead of monthly releases, AMD will release drivers more often that will focus on fixing issues with the newest games.

- AMD will end monthly Catalyst driver releases starting with Catalyst 12.5 (which won’t exist). They have decided to focus harder on quality and improvements vs regular updates which may not bring many new things. This way there will be no need for two separate driver development paths every month: one to get the official WHQL driver and another that keeps doing the regular driver development.

- We should expect more “hot fixes” and “preview drivers” when new games are released or urgent fixes are required.

Nije bilo zvanicnog saopstenja, pa ovo jos nije finalno potvrdjeno, ali je vecina sajtova prenela vest.

Edit: Zaboravih izvor benchmark3d
 
Poslednja izmena:
Daj boze da konacno tu isprave svoj najveci nedostatak od vajkada i da krenu brze peglati greske!! :banana::banana::party:
 
AMD will make a announcement today regarding their WHQL Catalyst Drivers new release schedule. Instead of monthly releases, AMD will release drivers more often that will focus on fixing issues with the newest games.

- AMD will end monthly Catalyst driver releases starting with Catalyst 12.5 (which won’t exist). They have decided to focus harder on quality and improvements vs regular updates which may not bring many new things. This way there will be no need for two separate driver development paths every month: one to get the official WHQL driver and another that keeps doing the regular driver development.

- We should expect more “hot fixes” and “preview drivers” when new games are released or urgent fixes are required.

Odlicna vest!
 
12.4

Prošle nedelje instalirao poslednje Catalyst Mobility 12.4. Uđem u Team Fortress 2 - teksture mahom korumpirane :crash:.
Instalirao sam onda 11.12 i sve normalno (pre toga sam imao 11.8).
 
Nazad
Vrh Dno