Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Ne moze kao kod nvidie, ali kao sto ti vec napisah, RadeonPro je odlicno rjesenje i prakticno dobijes nesto jako slicno nvidia CP-u.
Inace u samom Catalyst Control Centru ides na opciju 3D, pa idi na tab ALL i imas dole pri dnu nekako da podesis sve oko V-Sync-a.
 
Interesantno da ni u 10.9 nisu resili problem overscan-a , mada su izbacili 10.9a hotfix, sa njima je ok, valjda ce tek u 10.10 da rese problem.

Ajde da usput pitam, da li je moguce drzati fan na manual nekoj brzini, a da on automatski kad udje u 3d mod da ukljuci da je i fan tada na automatic?

Znaci ipak je do drajvera.
Menjao sam TV koji mi sluzi kao monitor isto kad sam i drajver apdejtovao sa 10.5 na 10.8 i pri svakom podizanju Win-a imam manju sliku dok ne udjem u CCC i samo kliknem na OK.
 
Interesantno da ni u 10.9 nisu resili problem overscan-a , mada su izbacili 10.9a hotfix, sa njima je ok, valjda ce tek u 10.10 da rese problem.

Ja preinstaliro OS, ubacio nove 10.9 drivere, kad ono bag sa overscan-om. Necu nikake hotfix-ove da ubacujem nego cu da sacekam 10.10 za koji dan.
 
Jer se desavalo nekome mozda da ne moze da instalira ATI VIVO tj da ga instalira komp ali se on jednostavno ne pojavljuje u CCC. Inace stoji instaliran u listi programa.
Graficka je 5870 Eyefinity 6. Hidravison sam ubacio, sve je ok, samo ATI VIVO instalira, restartujem i nece. Jer postoji neka procedura da se to ubacuje pre ccc ili posle ili kako.
 
I sad sta je bolje instalirati za 5850 ??
ovo.....Catalyst Software Suite
ili ovo...Catalyst Software Suite + Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition
 
I mene ovo zanima?

Hm evo sad vidjeh, izgleda je to isto samo sto ovi drugi imaju jos i open cl driver ;) Dakle nije na odmet instalirati ove druge.
 
Poslednja izmena:
AMD Catalyst 10.10c Hotfix

# OpenGL 4.1 beta support
# Support for the new Morphological Anti-Aliasing feature
# Dead Rising 2 – Crossfire profile (Resolves negative scaling)
# Crossfire Performance Improvement for:

* Metro 2033
* F1 2011 - (Direct X9 version)
* Fallout New Vegas

# Performance optimizations for systems with an AMD Radeon™ HD 6870 and AMD Radeon HD 6850 series of graphics products installed

* Aliens versus Predator performance enhancements
* Star Craft 2 performance enhancements
* OpenGL performance enhancements – gains can be seen in Prey, Quake Wars: Enemy Territories, and Heaven v2

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU86AMDCat1010cHotfix.aspx
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa instalacijom Catalyst drivera. Imam Toshiba Laptop sa ATI Mobility Radeon HD3650 karticom, i Win7Pro x64. Skinuo sam nekoliko slicnih instalacionih Catalyst paketa (driver+ccc+...):
10-10_mobility_vista_win7_64_dd_ccc
10-10_mobility_vista_win7_32-64_ccc
AMD_Catalyst_10.10d_Hotfix_Win7_Nov1_Von_modded_unified_v2.1
a imam i stariju verziju: 10-8_mobility_vista_win7_64_dd_ccc

Kod svih mi se desava isto, da kad startujem instalaciju, pojavi se prvi ekran za odabir jezika, pa nakon toga ekran gde bira izmedju INSTALL ili UNINSTALL. Znaci do ovog dela funkcionise, ali kad odaberem Install (isto se desava i sa Uninstall) ne dobijem dalje sledeci ekran!? Windows par sekundi nesto kraklja, ali nista. Ovo mi se prvi put desava sa Catalyst instalaciom, znali neko razlog, i kako da popravim i pokrenem vraziju instalaciju??
 
Moras da skines drajvere sa Toshibinog sajta, ne mozes da koristis sa AMD-ovog. Pise ti cak i u release notes:

The following notebooks are not compatible with this release:

- Any notebook launched after this driver release
- Switchable Graphics enabled notebooks using Intel® chipsets
- Toshiba® notebooks (please contact the notebook OEM for driver support for these notebooks)
 
Isti problem sa instalacijom imam sad i sa drajverima skinutim sa Toshiba sajta. To sa Toshiba sajta je isto standardni Catalyst, samo sa starijim drajverom (8.634.1 - moguce poslednja testirana verzija, koja je ostala na DL sekciji).

Pre kad sam vijao Catalyst 10.8 imao sam problem sa paketom, koji sam DL sa AMD sajta, a to je da mi nije nikakav drajver ispisivao u listi komponenti za instalaciju, dok na nekom forumu nisam naisao paket samo za mobilni radeon: 10-8_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe, s kojim sam instalirao odgovarajuce drajvere koji idu sa Catalyst 10.8.

Ovo mi sad deluje ko neka greska u Windowsu? Nesto sto stvara gresku u radu samog Catalyst Install Manager-a. Izgleda da cu morati da reinstaliram Windows :wall:
 
Problem je u tome što neki proizvođači laptopova ne dozvoljavaju instalaciju generičkih Catalyst-a, pa je u samom installer-u to zabranjeno.
Skini regularne drajvere i onda ih sredi mobility modder-om.
 
Uzeo sam pre par dana Power Color 6870 pa imam par pitanja u vezi CCC 3D podesavanja.
Nesto mi se tu cudno desava ili ja jednostavno nisam jos uvek provalio kako stvari funkcionisu sa ATI-jem. Prosto ne znam odakle da pocnem...
Reko ajde da je malo isprobam pa naguram 3D setovanja AA, AF i ostale dzdzabidze uglavnom na maksimum, startujem Gothic 4, podesim video opcije na maksimum kad ono katastrofa, FPS jedva 15-25 a teksture zblonkane, neko probijanje ili sta vec. (slike u attachu)
Vratim posle sve sto moze u CCC na "Use application settings" vratim se u igru i opet video settings ma maksimum i sve radi ok. Slika super FPS izmedju 55 i 80.
Startujem drugu igru, manje zahtevnu (rFactor simulaciju voznje), koju sam i sa predhodnom 4870 terao skoro na max video podesavanjima kad ono umesto 250-300 FPS-a koliko sam imao sa starom karticom framerate nece iznad 100 a pada i do 70. Opet odem u CCC, vratim 3D podesavanja na maksimum i nazad u igru kad ono FPS 150-250?!
Totalno sam zbunjen kako i sta podesiti u CCC a sta u igri? Da li mene zezaju podesavanja u catalystu ili kartica nesto nije uredu???
Evo par slicica u attachu pa ako neko zna u cemu moze biti problem bio bih zahvalan da mi otvori oci. :)

BTW, jos par stvari CCC je 10.10, win7 x64 a prilikom prvog bootovanja sa novom karticom win nije sam instalirao drivere vec mi je izbacio poruku da nije pronaso drivere za HW tako da sam ja ocistio predhodne drivere i instalirao nove. Hotfix za 10.10 jos nisam instalirao. Takodje me buni sto za driver version pise 8.782.0.0.
 

Prilozi

  • G4-1.jpg
    G4-1.jpg
    237.3 KB · Pregleda: 70
  • G4-2.jpg
    G4-2.jpg
    247.4 KB · Pregleda: 77
  • ScreenHunter_02 Nov. 07 12.51.jpg
    ScreenHunter_02 Nov. 07 12.51.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 61
sto se tice podesavanja u ATI ccc treba sve da ti se svodi na v-sync i tripple buffering (to stavi ukljuceno), ovo sve ostalo ostavi na application specifies. to ti je moj savet. i ako imas problema sa tearingom d3d aplikacijama skini riva tuner i iskoristi njegovu aplikaciju d3doverrider i tamo popali tripple buf i v-sync.
 
Još uvek imam MSI 4670 512,primetio sam da mu neki katalisti ne gode,koji se katalis pokazao kao najbolji za istu?
 
Poslednja izmena:
Isto pitanje imam i ja. Koji su drajveri najbolji za 5770 (Win Xp je u pitanju)...
 
Još uvek imam MSI 4670 512,primetio sam da mu neki katalisti ne gode,koji se katalis pokazao kao najbolji za istu?

Za XP ili 7?

Za sedmicu ne mogu da ti kazem jer jos uvek vozim lite-ovani XP, ali za sve XP korisnike mogu da preporucim DNA 10.8.3.
Mogu da kazem da fenomenalno rade, najzad je resen problem sa par igara koje su lose radile jos od Catalyst-a 9.4 (Defense Grid: The Awakening, Age of Pirates 2... verovatno ih ima jos) i + otkljucavaju par dodatnih opcija u CCC-u koje ne postoje u zvanicnim drajverima (High Quality AF je jedna od njih).

Kod mene su se za ova dva meseca pokazali kao izuzetno stabilni i brzi, mada ih nisam instalirao klasicno u full paketu sa CCC-om vec sam izvukao samo drajver koji sam instalirao na sveze instalirani XP a CCC nemam instaliran vec koristim portabilni iz zvanicnih 10.4 drajvera, jeste petljancija ali pure WIN kombinacija, ne planiram da ih menjam u skorije vreme, a koliko vidim izgleda da i DNA polako prestaje sa podrskom za XP.
 
Vista 32 je u pitanju.
 
Taj ja koristim i stvarno kida. Nikakav bug ili crash. Lepo se klokuje kartica. Ne menjam bre :)
 
Ok,dali odma da ga instaliram preko drajvera ili prvo neki 9 katalist ili odma taj 10.4,ja trenutno imam samo drajver sa pratećeg diska instaliran.
 
Isto pitanje imam i ja. Koji su drajveri najbolji za 5770 (Win Xp je u pitanju)...

od 10.4 do 10.9 su ok drajveri bilo koje da stavis neces pogresiti pod uslovom da ti grafika radi kako treba tj. da nemaš sa njom nekih problema (tipa da se retartuje ili šta god).
 
Opalio sam odma 10.4 katalist i mogu vam reći da je osetnije lepša grafika.
 
Ali ovaj 10.11 nema mlaa za 5800 seriju...
 
Nazad
Vrh Dno