Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Meni 10.8 ne dozvoljava Overdrive, samim tim ni manualnu kontrolu ventilatora. Kao i clock gpu i mem posle gasenja drugog monitora (plazme) ostaje na 400MHz, ranije se vracao na 157MHz.
 
Kod mene je overdrive ok, radi, ali prosto ne mogu da verujem da imam problem sa overscan-om. Dakle ne pamti podesavanje na 0 vec prilikom restarta na tv-u uvek stoji overscan (prikazuje on 0 na slajderu ali mora da se mrdne i vrati na nulu da bi konstatovao) , pa mora da se udje u ccc da bi prihvatio tu nulu koja je namestena.
Sto je najgore posto mi je MPC namesten da filmove u fullscreenu koji su 24p pusta u 24 frejma on svaki put kad odem u fullscreen kao i kada izadjem onda iz playera VRATI overscan pa opet mora da se udje u ccc. Vratio sam 10.7 ali je ovaj bug ostao. Mozda da deinstaliram prvo drajever pa onda ponovo, probacu posle, ali ovakav bug da im promakne, prosto ne verujem.

edit: srecom evo sada opet radi na 10.7 kada sam deinstalirao skroz drajvere i ponovo instalirao. 10.8 dakle ima ozbiljan bug, a sta uopste meni treba da cackam nesto sto radi nije mi jasno...
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedno pitanje. Zasto moja 5670 kartica nece da prihvati sveze komplete [ driver + catalyst ]? Nego moram da koristim neke iz decembra jer je kao GPU 5600...
Jel moze neko meni to ukratko da objasni?

Probao sam ja da istaliram i 10.4 tadashnji, ali posle svake instalacije pojavljuje mi se plavi ekran umesto win log on-a .... U chemu moze da bude problem? Ili je to tako namerno osmishljeno, a ja nisam upucen...

p.s. - Probano i na Win 7 i sada na win XP ... i isto se desava "blue screen of death" :D
 
Svaka čast AMD-u, mi sa Mobility Radeonima više ne moramo da se patimo sa modovanim drajverima (OEM neću ni spominjati - izađu jednom kad i model :crash:), već konačno možemo imati normalne drajvere (ovo ne važi za Tošibu, Sony i još neke dve kompanije koje su odbile da ne učustvuju u programu :wall: :bottle:).

Ja do sada nisam imao nikakvih problema :), mada ih menjam samo kad isprave neke teške bagove.
 
Vrlo zanimljiva stvar danas sam provalio da mi drajveri sami overklokuju memoriju drajveri su 10.7
mem ide 1100mhz graficka 4870 jel se nekome slicno desava
e2t.png

A da bi bilo jos zanimljivije kad odem u Ati CCC (overdirve) i kliknem na test custom clocks on istestira i kaze da je oc Fail i kao restore clocks i klikom na to ne vracaju se klokovi na 1000mhz.
Moze jedino rucno da se vrate.
 
Poslednja izmena:
...a da ti nije proizvodjac graficke jedan od onih sto fabricki rade overclock... i prodaju kartice kao takve (radi bolje prodaje, overclock je tu razlog zasto kupiti bas njihovu a ne neku drugu) ?
 
...a da ti nije proizvodjac graficke jedan od onih sto fabricki rade overclock... i prodaju kartice kao takve (radi bolje prodaje, overclock je tu razlog zasto kupiti bas njihovu a ne neku drugu) ?

Da je fabricki klok, stajalo bi u default clock ta vrednost.
 
Vrlo zanimljiva stvar danas sam provalio da mi drajveri sami overklokuju memoriju drajveri su 10.7
mem ide 1100mhz graficka 4870 jel se nekome slicno desava
e2t.png

A da bi bilo jos zanimljivije kad odem u Ati CCC (overdirve) i kliknem na test custom clocks on istestira i kaze da je oc Fail i kao restore clocks i klikom na to ne vracaju se klokovi na 1000mhz.
Moze jedino rucno da se vrate.

Stavio isti drajver i sve je isto, def 775/1000.
Koliko CCC overdrive daje za memoriju ? Kod mene je 1050. Da nisi menjao klokove memorije u afterburneru ?
 
Ma jok bre grafu imam vec preko dve godine i otkad sam je dobio je na turbo modu def klokovi su 775/1000 inace grafa je ocajna za oc pa se nikad nisam ni baktao ali evo sad sam primetio da drajveri sami oc-ju mem nije nikakav problem nego prvi put vidim cujem da to drajveri rade???
 
uopste nije ocajna za overclock.. 775/1000 je odlicno sa 4870.. vise ti nece ni trebati ako je zaista koristis za ono zasta je namenjena..

ako robujes velikim brojevima (koje treba nekom i pokazati, zar ne?) onda je najbolje da kupis novu graficku iz 5xxx serije :)

salim se malo.... dobro ti je i to sto imas, opusti se
 
ma koji ce ti rizik da se pregreje (i ovako je vruca na default).. kad sve igre rade fluidno... i to u 1920x1200

ja nisam sreo nijednu da mi zasmeta... totalno je nebitno koliko frejma renda, ako ti je stalo da se IGRAS, jednom kad broj frejmova predje 30 pa i 40.... ono posle je nebitno (osim za nadmudrivanja tipa "moj je veci od tvog")... ako kupujete graficku zbog onog poslednjeg iz prethodne recenice, onda je svaka diskusija suvisna
 
Pojavili su se novi, 10.9 driveri.
 
I sta je novo...

Evo:

Highlights of the ATI Catalyst™ 10.9 Windows release include:

Performance improvements

* STALKER: Call of Pripyat Benchmark

o Performance increases up to 20% on ATI Radeon™ HD 5800 Series single and CrossFire™ configurations with Enhanced full dynamic lighting (DX11) and anti-aliasing enabled

o Performance increases up to 12% on ATI Radeon™ HD 5700 Series single and CrossFire™ configurations with Enhanced full dynamic lighting (DX11) and anti-aliasing enabled

* The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

o Performance increases up to 4% on ATI Radeon™ HD 5700 Series single and CrossFire™ configurations

o Performance increases up to 4% on ATI Radeon™ HD 4800 Series single and CrossFire™ configurations

o Performance increases up to 5% on ATI Radeon™ HD 5800 Series single and CrossFire™ configurations

o Performance increases up to 6% on ATI Radeon™ HD 5970 Series single and CrossFire™ configurations

Catalyst™ Application Profiles

* Aliens Vs. Predator – Profile update
* Battlefield: Bad Company 2 – Profile update
* F1 2010 – Profile update
* Kane & Lynch 2 – New profile

Support for the Internet Explorer 9 Beta release

* AMD’s graphics processors deliver graphics acceleration through Direct2D and HTML 5 for the Internet Explorer 9 beta release
* Be sure to check out AMD’s website for an example of GPU acceleration within Internet Explorer 9
 
Kako stoji scena sa atijem i drajverima? sutra uzimam 5770 pa me zanima idem kao i kod Nvidia uvek najnovije drajvere ili? Jel moze MSI afterburn da korigujem voltage i clock? I da: gde mogu nadjem custom biose za 5770 - konkretno ocu otkljucam da mogu dizem voltage i max clock ogranicenje da skinem. Ako neko zna neka javi :) TY
 
Ogranicenje se skida tako sto editujes jedan txt fajl u folderu msi afterburner sa 0 na 1
poslacu ti na pp kako...
pOzz
 
Kako stoji scena sa atijem i drajverima? sutra uzimam 5770 pa me zanima idem kao i kod Nvidia uvek najnovije drajvere ili? Jel moze MSI afterburn da korigujem voltage i clock? I da: gde mogu nadjem custom biose za 5770 - konkretno ocu otkljucam da mogu dizem voltage i max clock ogranicenje da skinem. Ako neko zna neka javi :) TY

prvo proveri da li ti radi kako treba grafička karta (po difoltu) pa tek onda sve ostalo (dizanje voltaže tj. klokovanje) ako pažljivo pogledaš postove sa problemima oko same grafičke karte hd 5770 koju i sam posedujem a koja je trenutno na reklamaciji videćeš da bogaaami postoje golemi problemi sa tom grafičkom kartom :wall:. razmisli ako nije već kasno da li možda pre neka druga negoli HD5770 moj predlog iako nisam naklonjen Nvidiji je baš njihova nova grafička kartica - gtx 460 koja je doduše nešto skuplja od te atijeve ali je i u rezultatima bolja ali što je još važnije stabilnija u radu od te atijeve
 
Poslednja izmena:
Ja od 10.7 imam sledece probleme na 4850:

10.7:
Borderlands - Igra normalno radi, i odjednom se zakoci, pa posle 30sec nastavi normalno, pa nakon 2-3min ponovo zakoci. Dok na kraju ne izbaci iz igre sa greskom. :S

Plants Vs Zombies - Odjednom ekran pocne da treperi. Izgleda da je problem sa svim flash igrama. Jedini nacin da resim to je da iskljucim 3D HW akceleraciju.

Left 4 Dead 2 - Ping mi je ocajan (150-200ms, isprobao sam stavljanjem 10.3 drajvera i bio je 40-50ms). Desavalo se i da igra zakoci na kratko, slicno Borderlandsu.

10.8:
Borderlands - Problem resen, sve radi normalno. Ali mi se cini da nije tako tecno kao pre sa 10.3 (nisam testirao bas FPS, ne mogu da tvrdim). Ali nije bilo kocenja, ni izbacivanja.

Plants Vs Zombies - Problem ostao.

Left 4 Dead 2 - Problem ostao. Ne koci, ali ping je ocajan.

10.9:
Borderlands - Isto kao na 10.8

Plants Vs Zombies - Problem ostao.

Left 4 Dead 2 - Ping ocajan.

I na kraju sam se vratio na 10.3 i problema nikakvih nema. Da li neko zna u cemu je ovde problem?
 
Borderlands nije tecna vise posto su zeznuli Dynamic Shadows ili sa drajverima ili sa ovim poslednjim patchevima za igru. Pokusaj da ih ugasis i videces da ce ti FPS naglo skociti.
 
Ma igra mi radi perfektno na 10.3. Zato me i cudi da tri verzije drajvera za redom ne mogu da rese probleme. :S
 
Koji drajveri najbolje rade sa 4870 u windows XPu?? Negde sam procitao 10.5 ?
 
10.9 ovi poslednji cini mi se da "bustuju' malo i 4xxx seriju, tako da bi ja da sam na tvom mestu stavio njih.
 
Interesantno da ni u 10.9 nisu resili problem overscan-a , mada su izbacili 10.9a hotfix, sa njima je ok, valjda ce tek u 10.10 da rese problem.

Ajde da usput pitam, da li je moguce drzati fan na manual nekoj brzini, a da on automatski kad udje u 3d mod da ukljuci da je i fan tada na automatic?
 
posto sam ponovo u ati taboru, nisam bio neke 3 godine, da pitam, da li kod ati-ja ima opcija da se u catalyst-u podesi da za odredjene aplikacije bude ukljucen vsync? msm trebalo bi da ima ali nzm gde je to u catalystu pa ako bi neko bio voljan da mi napise :D
 
U samim Catalystima ima opcija, ali ne moze da se podesava samo za odredjene aplikacije/igre, vec mozes da ukljucis ili iskljucis po potrebi. Nazalost ne postoji mogucnost pravljenja profila kao u nvidia control panelu. Medjutim postoji alternativa, RadeonPro :)

http://www.radeonpro.info/

Skini i probaj. U sustini nesto jako slicno NV CP-u. Ako si koristio profile u NV CP-u onda ces se lako snaci i u RadeonPro programu. E sad, meni za igre radi sve super, ali ne znam za sta tebi konkretno treba, mislim za koje aplikacije. Skini i probaj, valjda moze da pomogne :).
 
znaci ne moze ko kod nvidie za svaku aplikaciju posebno msm ne moze preko catalysta...

a gde se nalazi tacno ta opcija za vsync on/off u catalystu? nmg je naci -.-
 
Nazad
Vrh Dno