Šta je novo?

ATI 3850/70 iskustva

pcv co.

Čuven
Učlanjen(a)
20.11.2003
Poruke
165
Poena
620
Rešio sam da kupim HD3850 256MB zbog najboljeg odnosa brzina/cena i reko' da prošetam i vidim kakvo je stanje po prodavnicama računara (Kruševac je u pitanju). Na moje iznenađenje, većina prodavaca mi je reklo da izbegavaju da prodaju ATI kartice zbog raznih problema koji se javljaju sa njima (neće sve igre da rade, a kada rade, ne rade kako treba, itd.). Ja sam se do sada uglavnom držao Nvidia-e zbog boljeg OGL (Pro/E, Acad), ali me sada baš vuče da probam 3850/70 seriju zbog već pomenutog brzina/cena odnosa.
Da ne bih uzeo za sličnu cenu GF8600GT koja je duplo sporija, hteo bih od vas da čujem:
- da li postoji neki specijalni postupak instalacije drajvera za ove kartice koji ovi "stručnjaci" ne znaju,
- iskustva u radu sa OGL (SW, Acad, a posebno Pro/E Wildfire)
 
Cekaj i ti se nisi zapitao kako je moguce da karta ubrzana 6,4%(825/775) radi 54% brze u Crysis-u?!?:trust:

:wave:

Naravno da jesam, zato sam i postovao, a ovo je izazvalo hype po čitavom hebenom netu. Mada kada sam pogledao ostale testove na ovom sajtu sve mi je postalo jasno:).
 
Poslednja izmena:
Hmmm na sajtu eurolinka stoji Asus 3850 i Sapphire razlika je nekih 4 evra izmedju njih!Uz Asus garancija 3godine i gejm,Uz Sapphire 2godine!E sad ono sto meni nije jasno je da ovaj Asus koji oni prodaju sa ovim Kulerom NISAM UOPSTE nasao na oficijalnom sajtu !Sapphire izgleda lepse sa oklopom po celoj ploci koja je po vama bolja grafika i sta biste vi kupili?Asus mi je ruzniji sa ovim kulerom koji je tamo na slici ali je ogroman i trebalo bi da nije bucan.Ima li ko ove dve grafike i koja je bolja kupovina?
 
Definitivno sam i ja odlucio da uzmem 3850, samo bih molio preporuku koji model tacno, cime bih se nadovezao i na prethodni post?Bitno mi je da bude tih, i naravno sto jeftiniji.
E sad, video sam na raznim testovima da pisu da je izuzetno mali potrosac, pa me interesuje da li bi ova kartica mogla da radi na mom default napajanju, koje mi sa konfiguracijom iz potpisa do sada nije stavaralo nikakve probleme?Ne daje mi se jos 50-tak dodatnih evra...
I dali skidanje driver-a sa sajta ATI-ja resava probleme, za koje sam cuo da se pojavljuju u vezi sa driver-ima.
 
Poslednja izmena:
Svi referentni modeli imaju iste kulere i svi se isto cuju,instaliras riva tuner i namestis fan na 50% ne cuje se mnogo a hladi,kartica trosi oko 85-95w u loadu,kod mene radi na chieftecu 350w,mislim da ce ti raditi na kinezu od 400w,ja instaliram samo drajver (bez control centra,net frameworka...)
 
Poslednja izmena:
Definitivno sam i ja odlucio da uzmem 3850, samo bih molio preporuku koji model tacno, cime bih se nadovezao i na prethodni post?Bitno mi je da bude tih, i naravno sto jeftiniji.
E sad, video sam na raznim testovima da pisu da je izuzetno mali potrosac, pa me interesuje da li bi ova kartica mogla da radi na mom default napajanju, koje mi sa konfiguracijom iz potpisa do sada nije stavaralo nikakve probleme?Ne daje mi se jos 50-tak dodatnih evra...
I dali skidanje driver-a sa sajta ATI-ja resava probleme, za koje sam cuo da se pojavljuju u vezi sa driver-ima.

Mislim da ti imas napajanje od 400W. Sada je pitanje koliko je kvalitetno i ima li stvarno 400W. Ja imam CoolerMaster napajanje od 380W i nemam problema sa 3850. Meni je skidanje driver-a pomoglo sa nekim problemima koji su se javljali u pojedinim igrama i sad sve radi super
 
Mislim da ti imas napajanje od 400W. Sada je pitanje koliko je kvalitetno i ima li stvarno 400W. Ja imam CoolerMaster napajanje od 380W i nemam problema sa 3850. Meni je skidanje driver-a pomoglo sa nekim problemima koji su se javljali u pojedinim igrama i sad sve radi super

Nema sigurno punih 400w kao sto nema ni moj chieftec 350w ali ce raditi.
 
Poslednja izmena:
Svi referentni modeli imaju iste kulere i svi se isto cuju,instaliras riva tuner i namestis fan na 50% ne cuje se mnogo a hladi,kartica trosi oko 85-95w u loadu,kod mene radi na chieftecu 350w,mislim da ce ti raditi na kinezu od 400w,ja instaliram samo drajver (bez control centra,net frameworka...)

CC3 da li bi mogao da postaviš fotke tog tvog Safira ugradjenog na ploči koju imaš?Zanima me koliko mesta zauzima u dužinu iz razloga što se plašim da mi ne pokrije SATA konektore na ovoj mojoj ploči iz potpisa koju vidiš za kuler vidim da neće zauzeti 2slota to mi je i nevažno krastavac meni je microatx ploča:wall:
 
Evo:





Kartica prelazi sirinu ploce.
Sada sam video tvoju plocu,mislim da nece pokriti,ipak su malo ispod kartice.
orjentisi se na drugu sliku na prvi mali pci express slot,tu je tvoj prvi pci slot ispod graficke a gornji sata konektori na tvojoj ploci su malo iznad prvog pci slota.
 
Poslednja izmena:
CC3 da li bi mogao da postaviš fotke tog tvog Safira ugradjenog na ploči koju imaš?Zanima me koliko mesta zauzima u dužinu iz razloga što se plašim da mi ne pokrije SATA konektore na ovoj mojoj ploči iz potpisa koju vidiš za kuler vidim da neće zauzeti 2slota to mi je i nevažno krastavac meni je microatx ploča:wall:

Paaaa, gledajuci sad sliku tvoje MSI K9AGM3-F... za 3850 mislim da neces imati problema da je bocnes a da ne pokriva SATA konektore jer je "sigle slot" ali ako mislis da uguras 3870, gledajuci uzivo moju... pa Boga mi... moj ti je savet "tri put meri jednom seci" :d jer je "dual slot". Jedini razmestaj koji ces mozda morati da pravis je da promenis mesto HDD-u.
 
pablo je napisao(la):
Dok ATI napishe valjane drivere za grafichku koju izbaci procice puno vremena.... tj. napisace ih nikad
A nVidijini drajveri su dobri ali u qurcu! Imao sam stalno Ati graficke, i dva puta nVidiu (fx5600 i 7600GT) i nikada vise. Koga zanima jos nesto osim igrica znace o cemu pricam. Nvidia je po meni samo za decu.
 
Evo:





Kartica prelazi sirinu ploce.
Sada sam video tvoju plocu,mislim da nece pokriti,ipak su malo ispod kartice.
orjentisi se na drugu sliku na prvi mali pci express slot,tu je tvoj prvi pci slot ispod graficke a gornji sata konektori na tvojoj ploci su malo iznad prvog pci slota.

U pravu si skroz znaš ja sam bockao Palita u nju ali je dosta kraći tada mi se činilo da neće stati ali sada videh da su mi SATA konektori niže za 3-4cm od stampane ploče kada se utakne grafika mi se dopada čim je uzmem kačim sliku!Hvala ti puno brate legenda si:wave:
 
Nabukodonosor: to care, i ja se zayebAHH sa nVidijom. Sve nekako, ali, nemoj ni igre da omalovažavaš, jeste da je na tom njesru koje sam ubo' bilo VIŠE fps-a, ali, više ružnih fps-a nego na mom prethodnom ATI 9000 Pro. Lepota slike je netragom nestala da bi se zadovoljile naredbe Komandanta 3D Marka. Samo da nVidia ne kupi i DAAMIT, onda smo u q. svi.
 
Evo:





Kartica prelazi sirinu ploce.
Sada sam video tvoju plocu,mislim da nece pokriti,ipak su malo ispod kartice.
orjentisi se na drugu sliku na prvi mali pci express slot,tu je tvoj prvi pci slot ispod graficke a gornji sata konektori na tvojoj ploci su malo iznad prvog pci slota.

BTW: Mrdni malo taj SATA kablic. Mrdne li se (kojim slucajem) napravice ti rusvaj ako zapne u vetnilator od graf :d - bar iz ovog ugla gledanja mi se tako cini...
 
Poslednja izmena:
A nVidijini drajveri su dobri ali u qurcu! Imao sam stalno Ati graficke, i dva puta nVidiu (fx5600 i 7600GT) i nikada vise. Koga zanima jos nesto osim igrica znace o cemu pricam. Nvidia je po meni samo za decu.

Nabukodonosor: to care, i ja se zayebAHH sa nVidijom. Sve nekako, ali, nemoj ni igre da omalovažavaš, jeste da je na tom njesru koje sam ubo' bilo VIŠE fps-a, ali, više ružnih fps-a nego na mom prethodnom ATI 9000 Pro. Lepota slike je netragom nestala da bi se zadovoljile naredbe Komandanta 3D Marka. Samo da nVidia ne kupi i DAAMIT, onda smo u q. svi.

Sta bre loopate vas dvojica. Misko i pisko :d se malo zaneli :d.
Cekaj da razmislim.
Aha, znaci Crysis na istim podesavanjima, na 3870 lepse izgleda, ima manje frejmova u odnosu na 8800GT, ali lepse izgleda, molim lepo :). e sta nece sve covek procitati danas :zgran:.
Koji ste vi loodaci...

Da, ja po forumu uglavnom vidim vlasnike Ati-ja kako kukaju za drajverima, za razliku od njih mi sa Nvidia-om dobijamo beta drajvere svakih 2-3 nedelje, i sa novijim drajverima fps u Crysisu samo raste :banana:.

Btw, i ja sam imao proslu graficku 9000Pro, bio sam zadovoljan sa njom, bila je bolja od osakacenog 64-bitnog FX5200. Ali sam zarko zeleo da posedujem 6600GT, ne bih se tada bunio da sam je zamenio za tu Nvidia-inu :-devil-:.
 
Poslednja izmena:
Dobro, puno iskustava i korisnih informacija u ovom treadu, ali niko mi ne odgovori na ovo:
" hteo bih od vas da čujem:
- iskustva u radu sa OGL (SW, Acad, a posebno Pro/E Wildfire)"


Mislim da je GoranM nesto radio u Wildfire-u, ili se varam.

Nemoguce da niko ne radi neki 3D modeling (svi se samo igraju?!??).
 
Opcija centriranja slike kod LCD monitora i manjih rezolucija od nativne nesto slabo radi na HD3850. Naime, na monitoru rezolucije 1680x1050 centrira se korektno samo 1440x900, dok sve ostale rezolucije prace ovaj ili onaj problem (ili se strech-uje jedna dimenzija ili obe). Jel ima neko slican problem?
 
@pcv co. - jesam. zasada samo Unigraphics NX. ide ko ludo. mada mi je islo i na X800-tci, nisam nesto preterano zahtevan korisnik. Probacu ovijeh dana i Solidworks.

@svi ostali - zasada sam video 4 kom HD 38xx, i ni sa jednim nije bilo problema sa instalacijom drajvera. koji vam je djavo. uzmes CD sa karticom sto dobijes, sibnes sve odreda (osim onog hidravision, parental control... slicne gluposti), net framework... to je to. radi. posle kad oces update, i to odradi bez problema. mada ni sa originalnim nisam imao NI JEDAN problem NI U jednoj igri. a sad dok sam bio na godisnjem odradio sam skoro sve nove, a dobre igre. zato me i nema ovde. ubi' se od igranja. sve na max. nek prica ko sta oce.

@mcekovic - WTH??? ja imam Samsunga, i da krenemo od toga da je jos pri promeni kartice sve "ubo" iz prve. nista nisam morao centrirati. posle sam opuco novi win, e onda jesam, ali je to iz prve MONITOR odradio. probao sam doduse (cackajuci po) CCC, i tamo ima i to pomeranje, ono radi super. nisam ni sa time imao frke. (jedino da vratim ko sto je bilo, a da valja... xexe)
 
zdravko je napisao(la):
Sta bre loopate vas dvojica. Misko i pisko se malo zaneli .
Cekaj da razmislim.
Aha, znaci Crysis na istim podesavanjima, na 3870 lepse izgleda, ima manje frejmova u odnosu na 8800GT, ali lepse izgleda, molim lepo . e sta nece sve covek procitati danas .
Koji ste vi loodaci...

Da, ja po forumu uglavnom vidim vlasnike Ati-ja kako kukaju za drajverima, za razliku od njih mi sa Nvidia-om dobijamo beta drajvere svakih 2-3 nedelje, i sa novijim drajverima fps u Crysisu samo raste
ajde kada se vec ti toliko razumes u sve to a ja ne, i kada su nVidia drajveri dobri, reci mi kako da na 7600GT namestim da kada mi je video pravi 16:9 (ili divx ili sa satelita) da mi na tv-outu iliti na tv-u bude takodje slika 16:9, tj. da gore i dole ima ona crna traka (tv je klasican 72cm), a ne da mi sliku razvuce od ivice do ivice, pa da glumci budu kao brus li?! Ajde kad su vec toliko dobri drajveri. Evo ti i tema ovde gde nisam nasao resenje, pa da te vidim.

A kod ATI kartica to funkcionise odlicno, plus je tv-out duplo bolji.
 
@solajam
pogledaj po netu DirectX10.1 whitepaper. imas i neke video shotove ATI-ja sa onim lopticama....
trebalo bi u nekom momentu da se pokaze valjda neka prednost od toga.... makar malo. nije ono lose uopste. mada nije ni neka "revolucija", pre je optimizacija nekih detalja u DX10-ci.
 
Ja sam zadovoljan mojom ASUS 3850 256MB mada bi joj jos 256MB dobro doslo. Sto se tice ATI vs Nvidia. Mislim da je to tako sve jedno. Imao sam ih i jednih i drugih. Malo ovu pa malo onu. Recimo Atix1600pro sa 256MB pa 7600GS TOP 512MB, mogu vam reci da sam rado presao sa ATI-ja Nvidiju (iako je ista generacija kartica), jer ipak je 512MB za gejmere neophodno. Ali sa mojom masinom iz posta sve radi odlicno, pa cak i Crysis u 1680x1050. ATI ima bolji video izlaz, ali Nvidia ima ostrije kontraste. Ko kako voli. :)
 
ajde kada se vec ti toliko razumes u sve to a ja ne, i kada su nVidia drajveri dobri, reci mi kako da na 7600GT namestim da kada mi je video pravi 16:9 (ili divx ili sa satelita) da mi na tv-outu iliti na tv-u bude takodje slika 16:9, tj. da gore i dole ima ona crna traka (tv je klasican 72cm), a ne da mi sliku razvuce od ivice do ivice, pa da glumci budu kao brus li?! Ajde kad su vec toliko dobri drajveri. Evo ti i tema ovde gde nisam nasao resenje, pa da te vidim.

A kod ATI kartica to funkcionise odlicno, plus je tv-out duplo bolji.

Pogledaj malo na sta sam ja reagovao. Na to da Ati imao bolju sliku, a Nvidia je samo za decu, na to sam reagovao :p
Evo ti odgovor dole, dakle Ati imao bolji video out, ali Nvidia ima bolje drajvere, tu nema price. Drago mi je da cujem da konacno ljudi bivaju zadovoljni i sa Atijem. Do pre 2-3 meseca to nije bio slucaj (pre izlaska 3xxx), Ati je imao ocajne drajvere za 2xxx seriju :smoke:.

Ja sam zadovoljan mojom ASUS 3850 256MB mada bi joj jos 256MB dobro doslo. Sto se tice ATI vs Nvidia. Mislim da je to tako sve jedno. Imao sam ih i jednih i drugih. Malo ovu pa malo onu. Recimo Atix1600pro sa 256MB pa 7600GS TOP 512MB, mogu vam reci da sam rado presao sa ATI-ja Nvidiju (iako je ista generacija kartica), jer ipak je 512MB za gejmere neophodno. Ali sa mojom masinom iz posta sve radi odlicno, pa cak i Crysis u 1680x1050. ATI ima bolji video izlaz, ali Nvidia ima ostrije kontraste. Ko kako voli. :)
 
Pogledaj malo na sta sam ja reagovao. Na to da Ati imao bolju sliku, a Nvidia je samo za decu, na to sam reagovao :p
Evo ti odgovor dole, dakle Ati imao bolji video out, ali Nvidia ima bolje drajvere, tu nema price. Drago mi je da cujem da konacno ljudi bivaju zadovoljni i sa Atijem. Do pre 2-3 meseca to nije bio slucaj (pre izlaska 3xxx), Ati je imao ocajne drajvere za 2xxx seriju :smoke:.

Pa veruj mi ni ovi novi (7.11 i 7.12) se nisu bas najsjanije pokazali na 3870-ci na Visti a ni na XP-u boga mi sa ovim "crvenim senkama".
 
Pa veruj mi ni ovi novi (7.11 i 7.12) se nisu bas najsjanije pokazali na 3870-ci na Visti a ni na XP-u boga mi sa ovim "crvenim senkama".

Ne znam, vidim da se neki Atijevci (3850) hvale kako sve funkcionise dobro.
 
Pa veruj mi ni ovi novi (7.11 i 7.12) se nisu bas najsjanije pokazali na 3870-ci na Visti a ni na XP-u boga mi sa ovim "crvenim senkama".

Ne znam, vidim da se neki Atijevci ovde (3850) hvale kako sve funkcionise dobro.
 
Nazad
Vrh Dno