Šta je novo?

ASUS Zenfone 8

Masinist

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2006
Poruke
767
Poena
345
Nisam nasao temu na forumu o ovom uredjaju, pa sam je zapoceo...

Deluje da ce ovo biti , posle duzeg vremena , "mali" telefon sa MOCNIM komponentama !

Nadam se da ce biti kod nasih operatera...

 
Telefon je sve samo nije mali; tipa manje od mm ja kraći i uži od s20 a ima gotovo 1cm manji ekran. To što smo mi navikli na "blokove i crepove" malo olakšava situaciju u ovom slučaju.

Jedino što pozdravljam vraćanje 3.5mm i odlične zvučnike za ove dimenzije, što se ostalog tiče, ne vidim zašto bi ga uzeo neko obzirom da ima superiornijih uređaja za manje para.
 
Proday, priznajem, ne znam koji fon je slican ovom osim S21 SnapDragon ?
Napisi modele, da ih uzmem u razmatranje posto ce izgleda vivo X60 Pro+ biti preko 1100E pa sam ga preskrabao.
Da je tih dimenzija ~ 150x70 mm...
Cak deluje da ni Pixel 5 (koji je slicnih dimenzija: 3.3 mm nizi i 2 siri ) nije pravi konkurent zbog dosta slabijeg cipseta, mada treba sacekati detaljnije uporedjivanje kamera !
Xiaomi Poco X3 Pro je preko 17 mm visi (duzi) , Mi 11 i F3 su skoro 16 mm duzi (visi) !

PS. Jeste bezveze da ima 10 cm2 manji displej od S21 a slicnih su dimenzija !
:-(
 
S20 ima beskoristan ekran sa strane, zato je veca povrsina ekrana.
 
Odličan telefon kompaktnih dimenzija za današnje standarde, pročitao sam recenziju na gsmarena baš su pohvalili kamere. Dizajn je ok izgleda malo generički ali mislim da nije ni namenjen kupcima kojima je izgled bitan.
 
Jedino baterija, 4h SOTa.
 
Kako 4h sot-a? na gsmarena testu je izdržao 12h i 34 minuta konstantnog pretraživanja i 15h i 47min aktivne reprodukcije videa. Sličan rezultat ima moj Mi 9T i imam oko 10h SOT-a.
 
Tech Spurt-ov review sam odgledao i on je spomenuo tih 4h SOTa. Takodje, ricciolo1 je objavio tvit u kome kaze da zenfone ima 3-4h SOTa a u njega vec ne sumnjam :D
 
I meni se činjela dobra kupovina dok nijesu potvrđene dimenzije.
Relano malo dobijem a malo i izgubim upgradeom sa Galaxy Note 10.
Čekamo još manji uređaj (ispod 145 i ispod 69)
 
Šteta što nisu išli na sd870, bila bi bolja autonomija. Baš zanimljiv telefon, najviše zbog dimenzija.
 
I meni se činjela dobra kupovina dok nijesu potvrđene dimenzije.
Relano malo dobijem a malo i izgubim upgradeom sa Galaxy Note 10.
Čekamo još manji uređaj (ispod 145 i ispod 69)
Za tebe je s20 SD jedino logično rešenje 🤭😉
 


Jedina zamerka na vise review-a je nedostanak bezicnog punjenja kao i kamera koja nije na nivou najjacih telefona !
Nema ni mesto za SD karticu...

Ta kamera me i najvise brine !

U ASUS Srbija (asusplus) verzija sa 128/8 u preorderu kosta 72 000 dinara (610 evra).
 
Ako nije problem da napišeš koji je to telefon koji sada koristiš?
A ako znaš koji još telefoni koriste taj senzor, napiši i njih.

Kod nas zvanično nema Google Pixel 5 kao ni Sony 5 II , S20/S21 Snapdragon, pa jedino ostaje Exy S21 128/8 koji u zvaničnim kanalima nema ispod 99 000 dinara tako da mislim da ima prostora za ovaj telefon na našem tržištu.
 
IMX686 u kombinaciji sa moćnim SD888 bi trebalo da pravi odlične slike, što su i potvrdili u gsmarena recenziji.
U ASUS Srbija (asusplus) verzija sa 128/8 u preorderu kosta 72 000 dinara (610 evra).
Mislim da je ovo odlična cena, samo 10 eur viša od preporučene za Evropu.
 

ovde pise lik koji je presao sa S10e i na zalost potvrdjuje da baterija ipak nije nesto (mada ga ima tek 3 dana i verovatno ce se malo popraviti) ali isto kaze da je razocaran slikama unutar prostorije !
:-(
 
Mada na recenzijama su ga pohvalili na polju kamere.

U suštini bolje mi je kupovina Xperia 5 II.
Uzak je pa mogu jednom rukom da mlatim :)
 
Ovo je isti senzor sa OIS ali i dodatnim laserom za fokus, ali nisu ga samo hvalili !
:-(
GSMArena je bila poprilicno tacna u svojim izvestajima, pa se sad dvoumim izmedju ovog i S21 Exy / S20 Snapdragon ...

PS. Da sajt ekupi prima i druge kartice na 12 rata osim Intese i ne znam koje jos banke, vec bih danas imao Zen 8 !
 
Nisam nasao temu na forumu o ovom uredjaju, pa sam je zapoceo...

Deluje da ce ovo biti , posle duzeg vremena , "mali" telefon sa MOCNIM komponentama !

Nadam se da ce biti kod nasih operatera...

Imam Zenfone 8. Ukratko, savršene dimenzije, oblik i izrada. Kamere solidne, značajno bolje od ZenFone 7 serije. Nije lvl S21 ultra, čak možda ni S21, ali vrlo solidne. Audio odličan, zvučnici neobično glasni za ovako mali telefon (kao S21 ultra) kvalitet još bolji ali 3.5 zvuk nije kao na LG telefonima sa Sabre DACom. Ekran bi mogao biti i svetliji ali je u suštini ok. Bateriju pojede 120hz, na auto, sa 90 ili 60 se dobije malo više. 3.5 do 4.5 sot. Sveukupno, život baterije nije jača strana. Zen UI je čist, skoro kao Pixeli, sa par zgodnih dodataka. Po meni je ovo najveći plus. Nimalo ne volim ni jedan UI, htc sense je bio poslednji koji mi se svideo. Apdejti i Asus, ići će malo sporije ali 2 OS su tu, za razliku od ROG serije koja će videti samo 1 OS.(?????). sd888 i 120hz su ubili sve telefone ove godine, pa i ovaj. ZenFone 8 je super telefon za 72k. Ali moj savet je preskočiti sd888 i 2021 flagship telefone. Sve
 
Ja danas kupih model sa 8gb / 256gb za 450e i prezadovoljan sam. Konacno tel normalne velicine, brz, cist android, led lampa i 3.5 dzek. Izrada je super, iako u ruci na prvu djeluje ko huawei od 50e :) Ne sljasti (kod mene je crni), ledja su mat, na oko nikad ne bih rekao da je staklo. Ali kad se malo bolje zagleda vidi se da je kvalitetno odradjen. Tipke su tvrde i imaju jak klik.
Zvuk u odnosu na xz2 jaci i mnogo kvalitetniji, ali tisi u odnosu na op8. Za ovu velicinu sasvim solidan zvuk. Ekran je super i na 90 i 120hz, leti glatko. Softver brz, jednostavan, bez bloata. Sve leti brzo. Dual wi fi. Nisam primjetio nikakav bug ili da nesto ne radi. FP standarno za opticki, 9/10 pogadja. Ono sto me prijatno iznenadila je kamera. Video je brutalno dobar, stabilizacija je odlicna. Slike sam danas slikao, djecu i prirodu i odusevile su me. Mnogo bolje od op8 i xz2 logicno. U odnosu na samsung i iphone slike mi djeluju prirodnije, bez nekog velikog postprocesinga. Prednja kamera ima autofokus. Baterija pristojna, nisam primjetio nikakav drain za ovo kratko vrijeme. Vibracija mi se svidja, nekako je ostra i jaka. Jedino sto je mozda osvjetljenje preslabo, slabije od xz2, mada ako stavim na auto i pustim ga da ide i do max, vidljiv je odlicno i na direktnom suncu. Ali ja sam navikao da na xz2 drzim na 20% u stanu, ali na zenfone 8 treba i 40%.
 
Star par dana, kupljen negdje u njemackoj. Nema racun nikakav.
 
Posle 2 punjenja, bat se malo unormalila. Wi fi uglavnom, malo 4g, mreza generalno los signal, 90hz, 3 google acc, malo kamere, chrome, youtube, dosta vibera, poneki sms, malo poziva, muzika itd.... Za ovu velicinu i debljinu telefona prilicno ok. 5.5-6h za dan i po. Sve one opcije za ustedu bat su mi pogasene.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210825-102513910.jpg
    Screenshot_20210825-102513910.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_20210825-102526764.jpg
    Screenshot_20210825-102526764.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20210825-102538233.jpg
    Screenshot_20210825-102538233.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Šta ti najviše smeta kod telefona? Jel se pregreva kao što pišu?
 
Ja igre ne igram uopste. Grije se ako kamera radi par minuta, al nista vise od xz2. Bilo sta drugo da radim, ja ne osjetim da je topliji od xz2. Jedino sto mi smeta je fingerprint, ali to je slucaj sa svakim optickim ispod ekrana na svakom tel, vise bi volio da je sa strane. Cisto zbog preciznosti, ne zbog samog polozaja. Inace nisam zasad primjetio nista sto bi mi smetalo. Odmorio sam se od rubusnosti XZ2 (koji je pak mali naspram +6.5" cigli).
 
Zvuk na slusalicama je cini mi se mnogo bolji nego kod XZ2 i OP8, ili tripujem... Slusam muziku dosta, ali se ne razumijem bas nesto u audio HW, ali mi se cini da je zvuk mnogo cistiji, jasniji, mid/high mnogo bolje zvuce. A i glasniji sigurno 25%. I na galaxy buds i na zicanim AKG/samsung.
I mnogo mi se svidja sto ima intergrisan call recorder.
 
Jek ima još nekih vlasnika ovog telefona da napišu nešto? Hocu da kupim neki manji telefon, zanima me jel vredi dati te pare.
 
Pa ne znam sta bih vise imao da kazem. Stock android, mnooogooo brz telefon, vrhunska kamera i foto i video, zvuk solidan za ovu velicinu, baterija za radni dan oko 6-7h sot. Ja ga navece punim sa 25-40% preostale bat. Nisam primjetio ikakve bugove, probleme sa proximity senzorom itd... Jedina mana je podrska u smislu maski i sl. Ja sam narucio rhinoshiled. U zadnjih mjesec dana dobio sam 2 update. Nema pregrijavanja telefona, i kod punjenja prilicno je hladniji od OP8 recimo. Sad dal vrijedi pare... Ja sam ga platio 450eura bez garancije i meni je ok. Ali recimo za s21 ultra ne bih dao nikad vise od 450e, tako da je to stvar ko sta voli. Meni je primarno bilo da je tel ispod 150mm, pa i nisam imao neki izbor. Al sto ga duze koristim, sve sam vise zadovoljan.
Bio sam nezadovoljan citacem otiska prsta, uostalom kao i sa bilo kojim optickim ispod ekrana, ali poslednja 2 update su prilicno popravili situaciju. Ukoliko je prst bas bas suv, zna se desiti da nece iz prve. Ali isto mi je bilo i sa OP8, tako da mislim da je to stvar optickih senzora, a ne samog modela telefona.
 

Prilozi

  • P_20210918_091707.jpg
    P_20210918_091707.jpg
    116.6 KB · Pregleda: 31
Nazad
Vrh Dno