Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

Da, i ja sam čuo za to. Takodje sam čuo da je dovoljna količina stigla ComTrade-u na lager ali da pošto drugom (hrvatskom) distributeru nije stigla njihova količina, ComTrade mora da po ugovoru čeka da stigne i njima, pa onda zajedno počinju prodaju.

Što će reći ... ništa do 25.Februara.

EvroAtlantske integracije, šta ćeš. Yugo nostalgija, bratstvo i jedinstvo.

jel se taj dogovor odnosi i na ostale uvoznike (ako ih ima)?
 
Obrisao sam 71 post kojecega u ovoj temi.
@genuine: isqliraj temu, molim te inace cemo morati da dodelimo jos koji warn
@ostali: nastavite o Asus EEE i zaobidjite dalju diskusiju i moralisanje
 
OMG OMG OMG

Danas sam bio u Comtradu i evo infa

Tamo će koštati 150 €!!!! + pretplata

Pretplata je 1000 din mesečno a za nju dobijete telekom 3g spravicu sa kojom možete da downloadujete 1 GB

Ovo tako cool ponuda da odma u ponedeljak kupujem.

Ufffff brale, al je skupo. Ma kakav crni GPRS na Eee-u, ima da spalis tih 1GB za 2 dana, a kamoli mesec, plus 1000 kinti na sve ostalo. A verujem i da je ugovor na 2 godine, tako da 150€ + 300€ pretplata 2 godine=450€ i imate Eee + jadan net, mada..... sta znam, neko ce znati to da ceni :):):) . Sve u svemu gubite 200€ na NET za 2 godine sto i nije lose kad se sve sagleda!!
Ali malo mi to neprakticno vuci i USB modem pored sebe. ZAR NE??
 
U vezi sa ovim GPRS netom i pretplatom...Malo jedno noob pitanje ali da li ja mogu da surfujem non stop(pitanje je dal se kad surfujesh skida nesto od tog 1gb iako nista ne skidash...ok znam da kad se surfuje 200-300kb strane se ucitava u browser i hard e sad da li to isto vazi i ovde)???

Inace meni je to super...posto imam dosta dzeparca mesecno ali nemam npr 265e odjednom a i svidja mi se taj net preko GPRS....tj 3G

(znate ono jesi li za jedan 3D 3G Canter Strajk)(Reklama za 3G bila nekad sa onim video klipom na fonu sto predstavlja kanter koji je bolji od originala na PC....HAHAHAHAHAH)
 
Nisi ograničem vremenom, no 1Gb protoka, za koje vreme ćeš ga potrošiti, nevažno je.
 
Malo jedno noob pitanje ali da li ja mogu da surfujem non stop(pitanje je dal se kad surfujesh skida nesto od tog 1gb iako nista ne skidash...ok znam da kad se surfuje 200-300kb strane se ucitava u browser i hard e sad da li to isto vazi i ovde)???

Sa 1GB se skidaju ti kilobajti za učitavanje stranica. Možeš da skidaš non-stop, tačnije sve dok ne ispucaš taj 1GB. :)
 
Poslednja izmena:
Aj aj aj aj...Onda birati malo jednostavnije stranice do nekih 300-400kb....dok trepnesh 1mb surfa i josh tako 1000puta i to je to....

Hvala ljudi...Ipak cu ja skupiti za punokrvan bez ikakvih vezivanja i tako to...270e nije strassno...HAHAHAHAHA

Moram ga imati iako nemam pojma sta ce mi
 
pa nije taj net bas za surf i download/upload, to je vise za poslovne ljude kojima je vazno da imaju stalan pristup netu radi slanja/primanja e-Maila messaging itd.... Ako ces koristiti za pregled slika, youtube, skidanje muzike, klipova itd onda batali, ima ispucas 1GB za 24h. Ko je jos uspeo zajeb..ati telekom???
 
ili da u browseru onemogucite prikaz zvuka, animacija/slika itd pa ce se obim strane svede na minimalu!!!
 
Neka moja razmisljanja oko EEE su ovakva:

Laptop je mali i lagan. Otporan na drmuskanja i sl. posto ima SSD disk.. Baterija traje malo manje od 3 sata sto je solidno vreme. Kapacitet je dovoljan za par albuma pesama i po koji film. Operativni sistem je fino sredjen i prilagodjen laptop-u. Omogucava pregled fotografija, gledanje filmova, kucanje teksta i ono za sta je prvenstveno namenjen bezicni internet. U Srbiji bezicnog internet-a nema tj. WiFi vrucih tacaka tako da od te primene nista. 3G Paket koji nudi telekom je boze sacuvaj za obicne korisnike jer 1GB podataka moze da se prebaci za 3-4 dana. Ali ako se internet koristi samo kada niste kod kuce onda moze i da posluzi. Cinjenica je da bi to oborilo trajanje baterije bar za jedno 15 -20 minuta pa i to treba uzeti u obzir.
Ekran je mali. Za gledanje filmova moze ali samo ako gleda jedna osoba ili zaljubljeni par :)
Meni se vise svidja njegova korist kod ljudi koji imaju kola i eventualno usb GPS pa da se koristi i kao navigacioni uredjaj jer je jako mali pa nije problem nosenje sa sobom istog. Za duzi rad od preko 3-4 sata verovatno bi bio jako naporan sa obzirom na velicinu i ekrana i tastature.
Po meni,da ne pricam kao sto sam do sad u ovom thread-u (hvala administratoru na upozorenje) laptop ima primenu ali ne kao primarnu vec kao sekundarnu. Znaci ne mozete da kupite ovaj laptop i da kazete da je to sve sto vam treba od racunara. Kad Vec imam laptop onda mi nikad ne bi palo na pamet da kupujem EEE, jer jednostavno nema potrebe. Ako neko ima Desktop pa se razmislja oko laptop-a za primenu koju sam naveo gore onda i nije toliko los izbor, ali samo pod uslovom da se ne oslanja na laptop previse.

Moja filozofija je da ako nesto radi ne treba ga dirati. Ako imam vec laptop od 1300 evra zasto bih davao 300evra za nesto sto je u odnosu na moj vise nego igracka.. Ako neko nema laptop a treba mu za neke bas mizarne poslove ili vise kao hobi onda je ok.. U svakom slucaju idealan poklon..
 
Poslednja izmena:
Niko nije ni rekao da ovo treba da bude primarni uređaj. Asus EEE je za one koji verovatno već imaju desktop, a možda i laptop. Odnosno, kod većine korisnika će biti 2. čak i 3. uređaj. Što opet ne znači da treba svi da ga kupe - kupiće ga onaj kome treba i kome tako nešto odgovara. Postoji mnogo "scenarija" gde se on može upotrebiti, ali nema potrebe puno objašnjavati, uglavnom je već opisano na prethodnim stranama. :)
 
Poslednja izmena:
Neka moja razmisljanja oko EEE su ovakva:
...
Za duzi rad od preko 3-4 sata verovatno bi bio jako naporan sa obzirom na velicinu i ekrana i tastature.
...

Potpuno si u pravu za sve osim za ovo sto pretpostavljas. Nakon ta 3-4 sata se covek toliko navikne, da mu je posle potpuno cudno kad predje na "normalan" komp. Nakon tog prelaska osecacete se kao da gledate u 24" ekran sa ogromnom tastaturom. Prsti ce vam biti jednostavno premali za kucanje ;-) U svakom slucaju, mali ekran nimalo ne smeta, a ugao gledanja, kontrast i brightness je bolji od ogromne vecine drugih tako da i dva zaljubljena para mogu da gledaju filmove sasvim komotno. Ovo je prica iz prve ruke. :)
 
A da odrzis ti jednu prezentaciju istog ako si iz Beograda :)
 
A da odrzis ti jednu prezentaciju istog ako si iz Beograda :)

Bih vrlo rado, ali kao sto vidis u potpisu trenutno sam u Nemackoj i ostacu ovde do katolickog Bozica :( Nemci mi ne daju nikakvu pauzu. Ali mogu zato da napravim slike ili da snimim filmic kako sve radi...? Mada ima vec ima gomila filmica na youtubeu... :) Osim toga, test je uradjen i na benchu, ima ga i u SK (ako sam dobio tacnu informaciju) a vala garant ima i nekoga ko ga je vec kupio kod nas. :)
 
Valjda će Kudtija da uradi neki review. :)
 
Poslednja izmena:
Neka moja razmisljanja oko EEE su ovakva:

Laptop je mali i lagan. Otporan na drmuskanja i sl. posto ima SSD disk.. Baterija traje malo manje od 3 sata sto je solidno vreme. Kapacitet je dovoljan za par albuma pesama i po koji film. Operativni sistem je fino sredjen i prilagodjen laptop-u. Omogucava pregled fotografija, gledanje filmova, kucanje teksta i ono za sta je prvenstveno namenjen bezicni internet. U Srbiji bezicnog internet-a nema tj. WiFi vrucih tacaka tako da od te primene nista. 3G Paket koji nudi telekom je boze sacuvaj za obicne korisnike jer 1GB podataka moze da se prebaci za 3-4 dana. Ali ako se internet koristi samo kada niste kod kuce onda moze i da posluzi. Cinjenica je da bi to oborilo trajanje baterije bar za jedno 15 -20 minuta pa i to treba uzeti u obzir.
Ekran je mali. Za gledanje filmova moze ali samo ako gleda jedna osoba ili zaljubljeni par :)
Meni se vise svidja njegova korist kod ljudi koji imaju kola i eventualno usb GPS pa da se koristi i kao navigacioni uredjaj jer je jako mali pa nije problem nosenje sa sobom istog. Za duzi rad od preko 3-4 sata verovatno bi bio jako naporan sa obzirom na velicinu i ekrana i tastature.
Po meni,da ne pricam kao sto sam do sad u ovom thread-u (hvala administratoru na upozorenje) laptop ima primenu ali ne kao primarnu vec kao sekundarnu. Znaci ne mozete da kupite ovaj laptop i da kazete da je to sve sto vam treba od racunara. Kad Vec imam laptop onda mi nikad ne bi palo na pamet da kupujem EEE, jer jednostavno nema potrebe. Ako neko ima Desktop pa se razmislja oko laptop-a za primenu koju sam naveo gore onda i nije toliko los izbor, ali samo pod uslovom da se ne oslanja na laptop previse.

Moja filozofija je da ako nesto radi ne treba ga dirati. Ako imam vec laptop od 1300 evra zasto bih davao 300evra za nesto sto je u odnosu na moj vise nego igracka.. Ako neko nema laptop a treba mu za neke bas mizarne poslove ili vise kao hobi onda je ok.. U svakom slucaju idealan poklon..

;)
Sada se slazemo u dosta toga.
S tim sto u mom slucaju iako 80% svojih radnji zavrsavam na laptopu razmisljam o EEE PC- u kao sekundaru. Naravno siguran sam (i u tome se slazemo) da ce i dosta dobar broj kupaca uzeti EEE PC samo da se poigra ili da vidi da li stvarno moze da se 'tera' warIII na njemu.
 
;)
Sada se slazemo u dosta toga.
S tim sto u mom slucaju iako 80% svojih radnji zavrsavam na laptopu razmisljam o EEE PC- u kao sekundaru. Naravno siguran sam (i u tome se slazemo) da ce i dosta dobar broj kupaca uzeti EEE PC samo da se poigra ili da vidi da li stvarno moze da se 'tera' warIII na njemu.

Miljane za to si 100% upravu. Ja Imam vec jedan DTR Laptop i Eee bih koristio ka sekundar laptop, mada bi to bilo cisto iz fore. Hocu da se igram sa njim, jos poznajem dosta elektroniku i posedujem opremu za lemljenje itd, oprobao bih se u dodavanju novih uredjaja tipa(8GB flash, BT, GPS,FM transmit,.... kao sto su vec neki uradili) sve u svemu kupicu ga iz zajebancije, pa makar ga spalio posle mesec dana:):):):):)!!
 
Super je sto je lagan i vrlo prenosan, ali veliko je pitanje koliko to ljudima treba. Vec se ovde spominjalo da ce to biti drugi ili teci komp nekome... Nekome ce naravno trebati zbog posla, ali dati 250 evra i vise cisto da bi se nesto imalo?
Definitivno to nije zamena za neki desktop ili laptop. Po meni je ovo samo dodatak poslovnim ljudima ( spakujes ga u dzep, odrzis negde prezentaciju, eventualno negde kada sednes u nekom kaficu na kafu proveris mail i eto ). Mada se mora priznati da je jako jeftino, jos kada se uzme u obzir i garancija od dve godine, odlicno. Samo problem je sto, u sustini, nema nikakvog budzenja. To ti je sto ti je. Na ostalim laptopovima mozes da zamenis hard, dodas memoriju... Ok, moze da se budzi, ali mora da se koristi lemilica - znaci na divljaka.
Mogli su da stave vise od 4 illi 8GB, ne znam koliko ce biti ovaj kod nas, valjda 8GB, ali ipak je moglo malo vise. Ovako je definitivno dopadljiv na oko. I ovih 7" su malo mali, ali ne treba terati mak na konac - hoces malo, lagano, lako prenosno - mora nesto da se zrtvuje.
Mislim da je ovo odlican potez Asusa, kada se sve sumira, jer ce ovaj uredjaj biti omiljen kod poslovnih korisnika, dok ce ga ostali kupovati zato sto je pristupacan, a kada je pristupacan a zasto onda da se nema? Sad kada pogledam, pa sam sam sebi odgovorio na pitanje. E kakvo smo mi potrosacko drustvo postali :) ...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
E, ovo je dobra vest. Hvala za link ;)
 
Zanimljiv detalj u cenovnicima vezanim za Eee PC:

Asus Eee PC 4G Surf black

Memorija; 256 MB (DDR2)...cena 22.555 din.
i
Memorija; 512 MB (DDR2)...cena 21.995din.

Zanimljivo :)
 
verovatno greska u cenovniku. desava se...
 
Preko puta skole DJ.K.
 
Ma ja cu da ga kupim sigurno... Odvajam svakim danom po koji euro za njega... bice mi secundary laptop.

Dojadilo mi je da vucem torbu preko 6kg (3,2kg laptop ostalo knjige, papiri kablovi i externi hard):wave:
 
pa sad ce da vuces torbu od 3 kg.... :) znaci duplo lakse
 
Ovaj 4G surf smara... hocu 4G 701!

El se prodaje sedamstokec kod nas? el zna neko nesto? Ja u cenovnicima samo vidim Surf... :wall:
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam, da li taj Asus sto svi "prodaju" Asus 4g surf ima kameru ili ne?
Ja sam u jednom domacem komp casopisu procitao da "surf" verzija nema cam...

I da, da li on ima 256mb ili 512mb rama, posto sam i ja video ove dve opcije...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno