Šta je novo?

Assassin's Creed Mirage

GTA V je oko 30-35 sati a vidi je posle 10 godina :D
 
Nemoj tu glupost od igre uzimati kao reper izašta.

Glupost u smislu multiplayer-a zbog koga je Rockstar ovakav kakav je, što nismo dobili dlc-ove, što se otegla 6-ica, što su ofrlje odradili prethodne remastere, itd. Toliko para su se nafatali zbog gluposti od MP-a da sve ostalo mogu sa pola mozga da rade. Kako je RDR2 izašao onako dobar, ja pojma nemam.
 
Mislim da je jedan od razloga zašto je masa igara danas open world sa kampanjama od 50+ sati to što su igrači, neki svesno, neki manje svesno počeli da razmišljaju u stilu 1h=1e....
Zato danas i imamo situaciju gde svaka treća igra funkcioniše kao neki light MMO sa primesama looter igara sve u cilju zadržavanja igrača što duže kako bi se opravdao uloženi novac.
Bio sam, sa naglaskom na BIO, veliki fan AC igara, međutim od Originsa nisam nijedan završio, a mrtva trka da l' je gora Vallhalla ili Odyssey.... Neki kvazi akcioni rpg koji osim u imenu nema dodirnih tačaka sa Assassin's Creed igrama.....
Ništa ne očekujem od ove igre, osim da bude prosek... Jer Ubi odavno osim 7/10 igara ništa drugo ne ume da napravi....
 
Nemoj tu glupost od igre uzimati kao reper izašta.

Glupost u smislu multiplayer-a zbog koga je Rockstar ovakav kakav je, što nismo dobili dlc-ove, što se otegla 6-ica, što su ofrlje odradili prethodne remastere, itd. Toliko para su se nafatali zbog gluposti od MP-a da sve ostalo mogu sa pola mozga da rade. Kako je RDR2 izašao onako dobar, ja pojma nemam.
GTA V je sve al samo glupost nije, bar SP...
 
Zašto je posle 10 god još popularna, i za šta si se ti uhvatio u poruci... Nije zbog sp-a, već zbog mp-a.

SP je ništa specijalno u GTA, bukvalno filler i open world vadi prosek. Da nije MP-a postojalo tu, igra bi otišla u zaborav posle godinu-dve kao i prethodne.
 
To će biti ubisoft+ jedan mesec, ne vredi je uzimati.
 


Mnogo preview-ova je van. Igra izgleda super i jedini AC koji mi se stvarno igra. Baš deluje imerzivno 'ebote! Vidi se trud i svaka im čast što su postavili igru u nešto jeftinijoj kategoriji. Samo da bude bugfree a deluje da hoće.
Vidim da ima i nekih horor elemenata.
Red verovatno preskačem a Hexe može biti nešto nesvakidašnje. Imaju najjaču temu ikad. Pa zamislite okultizam i misticizam u Evropi. Možda dobijemo nešto slično Witcheru mada stvarno ne verujem da će biti nekih prejakih fantasy elemenata. Šuška se da je u pitanju ženski lik za igru i da je to jedini izbor. Navodno izlazi 2025.
 
Evo izašla zahtevnost ali i intel marketing tim na delu.
 
Prema prvim informacijama čini se da je dobro optimizovan za konzole, čak i za last gen, a brutalno izgleda. Videćemo DF.
Što se same igre tiče ovo je povratak korenima u modernoj izvedbi i deluje da su recenzenti zadovoljni.
Igru su (nažalost) bildovali na bazi sistema prethodne trilogije a ne Unity/Syndicate.
 
Meni prema ovom klipu, ovo izgleda sve samo ne brutalno... animacije su mi presmesne, kada uhvati nekog otpozadi tako sto klizi do NPCa i onda ga uhvati i proklizaju zajedno unazad dok ga on usput ubija.

Mozda to izgleda mnogo bolje dok se igra, ali prema ovom klipu nista sto me odusevljava.
 
Mislio sam na Bagdad i grafiku okruženja generalno. Da izgleda brutalno - izgleda, baš kao knjige istorije da sam otvorio. Logično je da ne mislim na animacije koje su nekakva kopija Valhale.
 
Logično je da ne mislim na animacije koje su nekakva kopija Valhale.

Koje su nekakva kopija Odiseje, koje su kopija Originsa, koje su kopija Sindikata, i idi nazad :D
Zapravo što se ne potrude da iskopiraju animacije Unity-ja, ali tad su i odustali od pomeranja grafike napred, sad ili idu unazad ili stagniraju.
 
^ ovo je jeftiniji sistem. Zato se i ne trude da ubace RT, dlss, FSR…
 
AC igre igram (kao već "matorac") od prvog dela, ali su od origins i odyssey otišli u nekom drugom pravcu, ali sam ih igrao.
Valhalla je totalno odmakla i to sam probao ali nije bilo nije bio "onaj" AC i odustao sam od igranja.
Čini mi se da se ovde vraćaju na ono što bi AC trebalo da bude.
Ali poučen prethodnim igrama još uvek razmišljam da li dam pare za PS5 varijantu ili da kao što @Lemaja kaže to bude jedan mesec na Ubisoft+
 
Koje su nekakva kopija Odiseje, koje su kopija Originsa, koje su kopija Sindikata, i idi nazad :D
Zapravo što se ne potrude da iskopiraju animacije Unity-ja, ali tad su i odustali od pomeranja grafike napred, sad ili idu unazad ili stagniraju.
Unity je i dan danas najlepsa ac igra :D
 
AC igre igram (kao već "matorac") od prvog dela, ali su od origins i odyssey otišli u nekom drugom pravcu, ali sam ih igrao.
Valhalla je totalno odmakla i to sam probao ali nije bilo nije bio "onaj" AC i odustao sam od igranja.
Čini mi se da se ovde vraćaju na ono što bi AC trebalo da bude.
Ali poučen prethodnim igrama još uvek razmišljam da li dam pare za PS5 varijantu ili da kao što @Lemaja kaže to bude jedan mesec na Ubisoft+
Po meni ovaj Assassins ne vredi 60€, game play koji kažu da je 30h se pređe lagano za 15 dana. Iz tog razoga ubisoft+ za 15€ je po meni korektna cena. Tako sam uradio i za dead space remasted, jedi suvivor jer zajedno koštaju 120€ a ovako sam prešao za jednu mesečnu pretplatu.
 
Po meni ovaj Assassins ne vredi 60€, game play koji kažu da je 30h se pređe lagano za 15 dana. Iz tog razoga ubisoft+ za 15€ je po meni korektna cena. Tako sam uradio i za dead space remasted, jedi suvivor jer zajedno koštaju 120€ a ovako sam prešao za jednu mesečnu pretplatu.
Tome i sluzi ta pretplata.
Povecane osnovne cene igara + sve mega ultimate verzije od po 300eur sa koferima i mapama.
A onda za nas koji mozemo da platimo, a ne zelimo full ipak ima nesto da nam se uzmu pare.
Na kraju kada izadje DLC, opet ces da uzmes mesec dana ako ti se igra. Vidim da za valhalu i dalje ima nekih dodataka i da je ljudi i dalje igraju, sto mi je neverovatno. Ja licno brisem igru na kraju zadnje scene i ne osvrnem se vise.
 
^ bolje i ta pretplata nego dati 60€ pa tipa dlc još 30€. Ako saberemo jeftinije je da uplatim dve mesečne pretplate i odigram i dlc nego da to platim 90€. Što kažeš kad završim ne vraćam se više nazad osim ako se kroz neko vreme ne pojavi dlc.
 
Na kraju sam se dogovorio sa drugarom i uzeo za playstation standard verziju za 50$ pa ćemo napraviti share.
On će biti nosioc na PS4, ja na PS5 a moj sin će igrati kao gost.
Tako da za taj novac igramo nas trojica, a mislim da neću mnogo izgubiti kada budem prodavao na razmeni kao kompletan nalog.
Mislim da sam se malo razmazio (a i godine me stižu) pa mi je nekako lakše igranje na na konzoli na velikom ekranu... :)
 
Ovo je već bolji review. ACG je meni lično postao naporan. Pola nedostataka igre nije ni pomenuo za razliku od Skill Up.

 
Moze li mi neko objasnit obzirom da jaaaaako dugo nisam igrao AC. Koji je razlog postojanja ove mehanike?

image.png

Inace se igra cini ok samo nema novina. Ali je gameplay mehanika super tako da je definitivno treba probati.
 
Nazad
Vrh Dno