Šta je novo?

Assassin's Creed Mirage

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,655
Poena
525
Assassin's Creed Mirage is the next Assassin's Creed game.
We can't wait to tell you more on September 10 at Ubisoft Forward: 9PM CEST | 12PM PT.


a5edww.jpg


Igra je prvo bila planirana kao DLC za Valhallu, Basim je protagonista, nece biti velika kao Witcher 3 "klonovi", evo i nekih novih-starih glasina:
  • Released in Spring 2023 (between April and June)
  • The game will take place between 860 and 870 in Baghdad, during the Anarchy in Samarra
  • We will play Basim in his youth as a thief until he arrived at the Hidden Ones
  • Baghdad is divided into 4 zones (each with a boss). There will be around the desert, oases and rivers
  • The game will be a return to basics, with strong inspiration from the first Assassin's Creed
  • Several RPG elements removed: no more dialogue choices, no gender choice (obviously) and no more level system
  • The Gameplay would be slightly different from that of Valhalla, less raw and with new animations.
  • The Eagle Vision is back but so is the "drone bird"
  • Basim will be able to use the String Dagger to eliminate his opponents
  • Ubisoft is secretly preparing the remake of AC1 based on Rift/Mirage's work. They will reuse a large part of the assets
  • AC1 Remake should be integrated into a Season Pass which will also include DLC in Constantinople (when Basim meets Sigurd). It will be released a few months later
 
The game will be a return to basics, with strong inspiration from the first Assassin's Creed
Biće čudno ako naprave nešto kako treba.
 
Ubishit. Navlače staru publiku koja im stalno peni kako su otišli predaleko od izvorne igre.
"The Gameplay would be slightly different from that of Valhalla"
 
  • The game will be a return to basics, with strong inspiration from the first Assassin's Creed,
  • The Gameplay would be slightly different from that of Valhalla.

Ovo su rečenice u stilu beli zid sive boje...
Ne ide ovo zajedno, a ako se štrpne malo od jednog, malo od drugog, krajnji produkt može biti još veći i bezukusniji bućkuriš...
 
Pa sve su to, kao sto napisah gore, "nove-stare glasine". Pricate kao da moraju sve da budu tacne...
 
Iskreno se nadam da će se promeniti nešto ali Ubishit me do sada nikada nije demantovao u očekivanjima.
 
Ova lista je ekvivalent listi najuspešnijih restorana brze hrane. Čast izuzecima.

Sem From Software niko više ne pravi igre sa "dušom".
 
Najuspešnija kompanija sa poslovnog modela, i sa kreativnog - nisu ista stvar.
Na kreativnom nivou Ubisoft ljubi sam niz liste. Imao sam tu nesreću da radim neki projekat sa timom u Bgu, neki korpo talk, neverovatno je koliko furaju tu priču, koliko sami developeri ne umeju da se izraze već gutaju knedlu da slučajno ne kažu nešto iz svog ugla, iako je projekat bio takav da gleda da prikaže njihov rad i stav u toj kompaniji. Beda čista.
 


Najavljene su i još dve naredne igre:


 
Hvalim te Bože da se vraćaju korenima sa sledećom igrom. Deluje kao da bi mogla imati lud story te da bi mogla biti duhovni naslednik dvojke. Vidi se neki monster na kraju trejlera pa može značiti da AC ide u fantasy još dublje.
Druga igra me ne interesuje jer nisam pristalica Japana, njihovih priča i arhitekture. Uz to igru radi tim koji je radio Odyssey a on mi je monoton do bola.
Treća igra bi mogla biti nešto spektakularno, ali zaista "spektakularno"! Pitanje je samo šta im znači ovo "veoma drugačija" igra od onih na kakve smo navikli.
Mirage je cross-gen igra koliko sam shvatio, ove bi valjda trebale biti next-gen.
Nadao sam se da će Ubisoft ostaviti Asasina nakon Valhale neko vreme i okrenuti se nečemu novom, ali oni ne daju pa ne daju. Nakon tri Witcher klona mogli bi dobiti nešto totalno otkačeno još kad bi oni znali...
 
Hvalim te Bože da se vraćaju korenima sa sledećom igrom. Deluje kao da bi mogla imati lud story te da bi mogla biti duhovni naslednik dvojke. Vidi se neki monster na kraju trejlera pa može značiti da AC ide u fantasy još dublje.
Druga igra me ne interesuje jer nisam pristalica Japana, njihovih priča i arhitekture. Uz to igru radi tim koji je radio Odyssey a on mi je monoton do bola.
Treća igra bi mogla biti nešto spektakularno, ali zaista "spektakularno"! Pitanje je samo šta im znači ovo "veoma drugačija" igra od onih na kakve smo navikli.
Mirage je cross-gen igra koliko sam shvatio, ove bi valjda trebale biti next-gen.
Nadao sam se da će Ubisoft ostaviti Asasina nakon Valhale neko vreme i okrenuti se nečemu novom, ali oni ne daju pa ne daju. Nakon tri Witcher klona mogli bi dobiti nešto totalno otkačeno još kad bi oni znali...
Nemoj da mesas kec i dvojku.
 
Valhallu sam jednostavno preskocio. Vec posle AC:Origins sam nekako izgubio volju za igranjem jer se to sve polako udaljavalo od izvorne mehanike i gejmpleja. Za moj ukus, AC serijal ne bi trebalo da ima komplikovan skilltree i nekakvo levelovanje glavnog karaktera, vec da se zadrzi na gejmpleju i mehanici prva 3 dela, sa blagim izmenama naravno, da igre ni bi bile identicne. Cak bih igrao i u okruzenju feudalnog Japana sa izvornom mehanikom, jer je ona srz igre, ali i ovo okruzenje u Bagdadu (koje ce podsecati na Prince of Persia, jer su koliko vidim odustali od onog remake-a Sands of Time) mi se svidja i moglo bi da bude pogodak.
Ako se udalje od Valhalle (u sta iskreno i ne verujem bas), mogao bih da se vratim serijalu.
 
Krenuo preorder u nekim domaćim prodavnicama (GC npr.), vidim da su zveknuli onako odokativno 31.12.2023, nije isključeno da ode i na proleće 2024.
 
Priča se da nas brzo očekuje prikaz igre, ali i to da će igra izaći u avgustu. Valjda hoće da sačekaju da se slegne prašina nakon Haris Potera ;)
 
Ovo svake godine izlazi po jedan deo.Nema sumnje da ce biti suvi kvalitet kao i Valhala.;)
 
Ovo svake godine izlazi po jedan deo.Nema sumnje da ce biti suvi kvalitet kao i Valhala.;)
Nemoj tako, Valhalla je izašla još 2020. Ovo im je zapravo najduža pauza od kad je serijal krenuo. 😁
 
Pored već najavljenih u planu su navodno još samo tri Asasina koje Ubisoft nije najavio, a koji će se pojaviti u bliskoj budućnosti.
 


12.10.2023.
 
Mada bolje i to nego da nakleme RT pa da niko ne može da igra. Mad aovo više izgleda kao AC nego prošla 2 izdanja.
 
Valhala je OK, meni zanimljivija od onog Odysea ali kad se izuzme to malo što ima AC-a.
Mda je igra predugačka, tolko da stvarno dosadi.
 
Meni se baš sviđa! Konačno pravi Asasin :love:
No što neko reče vidi se kolorit i teksturit Originsa plus animacije Unitya što uopšte nije loše. Samo story da sabije i top!
Nego, koliko rekoste košta ovaj Ubijev Game Pass koji zapravo ide uz Microsoft-ov. 10-tak evra? Čak nešto manje kod turaka?
 
Valhala je OK, meni zanimljivija od onog Odysea ali kad se izuzme to malo što ima AC-a.
Mda je igra predugačka, tolko da stvarno dosadi.
Upravo iz tog razloga igru nisam ni poceo da igram, kao neko ko je presao Origins i Odyssey.. Vallhalu sam gledao kao neki re skin a za full prelazak treba 40-50 sati sto mi je mnogo. Prica ko prica me ne zanima posto nije nista wow pa da me vuce.
 
Nazad
Vrh Dno