Šta je novo?

Assassin's Creed Mirage

Јуче сам завршио игру.
Имам неких 28 сати,нисам све одрадио.
Што се мене тиче 9/10.
Прави асасин са почетка серијала са сјајном графиком на пс5 конзоли.
Мислим да је орао непотребан,да су га избацили било би још боље.
 
Јуче сам завршио игру.
Имам неких 28 сати,нисам све одрадио.
Што се мене тиче 9/10.
Прави асасин са почетка серијала са сјајном графиком на пс5 конзоли.
Мислим да је орао непотребан,да су га избацили било би још боље.
Ja na skoro 40h i tek došao u Karkh :cool:
Nego da te pitam, da li će biti koliko questova u Round City-u? To je centralni deo, tj krug. Deluje mi kao najlepša regija u gradu.
 
Ја сам у централни део ушао на крају само.
И то је то. Даље нисам играо.
Можда покушам опет све али да јурим све задатке.
 
Ја сам у централни део ушао на крају само.
И то је то. Даље нисам играо.
Можда покушам опет све али да јурим све задатке.
E ja jurim svaki quest (aktivnost). Idem na 100% complete i igram master asasin tj najteži level.
 
У петак пуним 40 година.
Не могу као пре да идем на 100%.
😃
 
Ima za tebe jos vremena, postepeno se to desava... Neces odjednom na nizak procenat ;)
 
Мени Јапан није привлачан,надао сам се да ће опет бити у Италији или Француској.
 
Kad bi bilo približno kao ghost of tsushima bilo bi extra.
 
A taj Ghost još uvek ni izašao za PC?
 
^ nije. Stalno neke najave ali kako mi se čini neće nikad ni izaći. Izašao je 2020 na PS, god of War je posle 4 godine pušten na PC. Možda neka nada da će i ghost of tsushima pustiti ove godine pošto je skoro 4 godine od izlaska.
 
Postoji šansa večeras da najave na PS State of play... mala, doduše :D
 
Done!
Nešto manje od mesec dana igranja, malo preko 60h i najteži difficulty. Ništa nije ostalo, sve regije u fulu očišćene, fast travel nikada korišćen.
Kao neko ko godinama prati a ne igra ovaj serijal već na prvu mogu reći kako sam veoma zadovoljan igrom.

Poslednjih sto godina dok su AC igre izlazile pre svake bih govorio sebi "e ovaj ću da odigram" - i naravno nikada ne odigram, a kada je najavljen Mirage znao sam da će to što je toliko puta rečeno biti ispunjeno, jednostavno oseti čovek... Znao sam da ću da igram pravog Asasina a ne nekakvog Berserkera.
Igra je za mene generalno bila neko virtuelno turističko putovanje kroz istoriju na tom mestu i kao takvu ću je zapamtiti.

Ono što prvo moram pohvaliti jeste vrhunska prezentacija Bagdada i sama atmosfera tog doba. Grafički to izgleda dosta slično kao prethodna trilogija s tim da je grad verovatno najdetaljniji (i najveći) koji je ikada viđen u serijalu. Takođe moram dodati i vrhunsku optimizaciju, nebitno da li je 50 ili 150 ljudi na ekranu u isto vreme, igra je letela. U pitanju je (kao što mnogi znaju) Series S konzola i na mom Hisense 40" 1080p TV-u ovo je tehnički i grafički najsavršenija igra koju sam igrao do sada. Par puta mi je pukla ili oborila FPS ali za mesec dana igranja to je okej. TAA je "najtolerantniji" od svih igara koje sam video a generalno je shit.
Zvuk je takođe vrhunski, a bogatiji sam za nekoliko novih arapskih reči premda je glasovna gluma bila na engleskom.

E sad gameplay... Animacije takođe izgledaju slično kao u trilogiji ali je ovde bilo više mesta za parkouriranje i ostale vratolomije. Nažalost neke duboke mehanike nema pa može da deluje da je sve dosta "magnetizovano" ili arkadno.
Sadržaja ima dovoljno, međutim njegova struktura je mogla biti bolja, i trebalo je da se nakrca još na ovolikoj mapi (da, igra je ogromna), da ne bude samo sakupljanje nekih gluposti već više questova, mada u igri ima oko 30 contracts ja mislim, što nije mali broj.
Tu dolazimo do najslabije realizovanog dela u igri - priče.

Priča počinje fenomenalno, brzo ulazi u neku monotoniju i skoro do samog kraja na toj monotoniji ostaje. Par nekih trenutaka ima ali tu udarnu epičnost zaista ne. Očekivao sam mnogo dublji scenario, da se više priča o likovima, da im se da prostora ali jok...

Pre nego što zaključim, voleo bih da u diskusiju uleti neki strastveni veteran koji se razume u priču AC serijala generalno i objasni mi neke stvari koje ću staviti u spojler. Ja ne znam baš mnogo o istoj jer sam prešao samo dvojku pre mnogo godina.

Obično ne volim da dajem ocene igrama koje pređem, mislim da nisam dobar u tome da stvari izrazim brojčano ali ako bih to morao to bi u ovom slučaju bilo 7-8.

Igrači koji niste prešli igru NE OTVARAJTE!

Šta se to dešava sa pričom u AC igri? Ranije su to bili templari protiv asasina - to je valjda ovaj order of the ancients sad, i bilo je u vezi nekih artefakata.
Koliko shvatam Roshan je popi*dela jer Basim postaje Loki, a Eivor iz Valhale je Odin??? Jel tako? Ja ništa ne razumem... Nehal je Basim iz prethodnog života? Tu je bio najveći zaokret u priči i baš me je iznenadilo. Gde ode ovo ovaj serijal?
 
Poslednja izmena:
Захваљујући великој количини ентузијазма који исијава из твојих постова и ја сам се одлучио да дам шансу овој игри.
Заправо "Origins" ми се допао (јер га нисам посматрао из угла овог серијала), "Odyssey" сам почео у пар наврата и остао на томе, "Valhalla" ме није привукла након свог пљувања по форумима и рецензијама.
Овај наслов ћу дефинитивно пробати...
Захваљујем...
 
Nema na čemu ;)
Mislim da ćeš se ludo zabaviti ako voliš igre "manjeg" obima, premda ova igra nije uopšte mala, i ako ti naravno više leže stari asasini. Meni se igra svidela. Prava stealthy mehanika u roli tipičnog asasina. Priča je mogla biti bolja ali šta je tu je.
 
Nazad
Vrh Dno