Šta je novo?

asembler programiranje

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
996
Poena
95
Ljudi jel može pomoć oko ovog zadatka, odradio sam ali imam grešku pa ako možete da mi ispravite

24enehs.jpg
 

Prilozi

  • zad.rar
    9.8 KB · Pregleda: 687
MC68HC11 ako na to misliš, motorolin mikrokontroler
 
evo tu

zumdq9.jpg


ako ne znaš dobro ne moraš da se mučiš, mislio sam ako naleti neko ko razbija to da se posprda s tim za sekund i ćao :D
 
Pazi ovako, motorolu dosad nisam radio, ALI, sam pravio desetine komercijalnih projekata na PIC i Atmel-u (za prvo 16F84A i 16F870, a drugo ATTINY13, MEGA8 i MEGA16), od kojih sam sve pisao u asembleru, a i radio sam na faksu asembler za 8086, pa znam i taj način razmišljanja.

Zbog čega vi radite motorolu, pogotovu tako staru ne znam, ali mislim da mogu da ti pomognem jer u asembleru dosta pravila važi za sve platforme, da ću da se sprdam sa tim ne, al da mogu da ti pomognem verovatno da.

FQU instrukciju ne vidim na spisku instrukcija, i ne vidim kako bi se ona povezala sa time da u registar A upisuješ vrednost AC heksadekadno, pa mi taj deo razjasni.
 
da da, ne znam ni ja. Nisam ni gledao tu tabelu do sada već sam radio kako smo učili
ako je samo tu greška to je dobro, samo kad bi znao koja ide umesto toga i rešeno. Nadam se da je sve pre toga dobro
 
Poslednja izmena:
Moja pretpostavka je da tu treba da stoji LDAA, mada možda grešim jer nemam tačan opis instrukcije. Ako imaš neki dibager u kome možeš da probaš (codeview za x86 procesore/simulator za mikokontrolere), probaj pa vidi šta se dešava.
 
imam ovo, ako na to misliš. Samo ja ne znam kako da radim u tome

4lj19x.jpg
2zsnp6q.jpg


pokušaću pošto imamo neka uputstva
 
ajde ako te ne mrzi pošto imam još dvaput napisano fqu, da vidiš šta ide umesto toga pa ću onda da otkucam i smuliram da vidim kako radi
 
2m7znua.jpg


sad mi ovo izbacuje, jbt po nekoj logici ako je tu greška to je trebalo još odmah da mi prikaže pošto je bilo pre onog fqu.
 
333y2ir.jpg


eo, dobro je na prvoj. Tu ide uvek ono $include "regs.asm"
 
Pazi, grešku koju ti prikazuje, znači da ne valja parametar funkcije, tj adresa. Moguće je da nije dozvoljen upis na nultu adresu, a to je ili ograničenje procesora ili kompajlera. Probaj da umesto $000, staviš $003.

Ako tako kompajlira i posle proradi u simulatoru, onda kaži onome ko ti je dao zadatak da ta instrukcija nije moguća(na hardverskom nivou), ili da je kompajler ne podržava.

Toliko od mene za večeras, ti okači šta si dobio pa ću ja sutra pogledati ako ti nije hitno.
 
ne radi ni sa time što si rekao, opet isto izbacuje. Pitaću profesora, valjda će pomoći
 
oo čoveče, elem ostala je poslednja greška. Ovde je kucana nula :D

34eue05.jpg


hvala brate tebi i na ovome do sada :D
 
To nemere tako, što bi bosanci rekli, INC podržava samo jedan parametar, ono što treba da uradiš je LDX $003 (sa nulama naravno), čime u pokazivač X upisuješ adresu promenljive koju hoćeš da menjaš, a onda ideš INX bez parametara čime uvećavaš promenljivu (memorijsku lokaciju) na koju pokazuje X.
 
znači kucam:
LDX $F003
INX


evo, nema grešaka više.

sad ću da ga simuliram
 
Poslednja izmena:
Hvala matori, perfektno radi :D

Imam još jedan zadatak. Nemam sad vremena otkucaću ga sutra, uglavnom i tu imam jednu grešku ali za to imam fore do onog tamo petka tako da nema žurbe
 
Baš sam i hteo da ti kažem da se javiš kad si u BG pa da idemo na pivo :)

elem evo ga drugi zadatak. I tekst je unutra. Imam tu pri kraju opet FQU pa vidi šta ide umesto toga pa ću onda da ukucam da vidim ima li još neka greška
 

Prilozi

  • ZAD2.doc
    31.5 KB · Pregleda: 1,098
jel si tu matori, jel imaš vremena da pogledaš
 
ovo pri kraju šta treba da stoji umesto fqu
pa ću onda da otkucam u asembleru da vidim ima li grešaka
 
Nazad
Vrh Dno