Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Kod mene je magsafe za punjac. Sto bi znacilo kada koristim hub i ostale perfierije da samo racunar bude prikljucen na punjacu.
 
A jeste, napisao si lepo m2, ja sam zapamtio "socijalna verzija" pa sam pomislio da je m1 :ROFLMAO: . U lagodnijem si polozaju. Da, bas to znaci. I cuvas mu prodajnu vrednost jer svako voli da kupi polovni sa dobrim battery health ako stavis i program.
 
toliko je uvek kostalo.
 
Cene su koliko vidim preslikane cene M2 modela, koji je sada snižen na cenu Air M1.
 
odavno mbp 16/512 modeli kostaju oko 2k €. toliko sam platio pre 3-4 godine intel mbp, sada je toliko m3 cip. nije da ih branim ali to je cena...
 
Mislim da nemas razloga za zaljenje, izgubio si pefomanse koje su neosetljive i na kasicicu i WIFI 6E, meh.
Najjaci mi ovi na YT koji sada predstavljaju WIFI 6E kao neku revoluciju...

Basic M2 je best buy trenutno definitivno.
 
Početna konf. opet sa 8Gb ram memorije i 256Gb ssd, hahahaha, da li je realno.
 
2 eksterna monitora, bolji mikrofoni, malko bolji wifi (s kojim svakako nisam imao nikad problema na M1 Air), manje otisaka skuplja poklopac..u principu nista osim dobrog nacina da iskoriste sta imaju od delova od starih Mekova i posalju M1 Air posle 3 ipo godine u zasluzenu 'penziju', ali samo na zvanicnom sajtu.

Sa 8/256 base modelom koji i dalje furaju, poprilicno je ocigledno da M1 Air itekako ima sta da ponudi, i da ce vrsiti posao isto sto bi i M3 Air nekome, i da su sa ovim M3 Airom apgrejdove davali kasicicom, i to dosta manjom nego kojom se Apple obicno sluzi u njihovoj kuhinji.

Trajace M1 Air jos pola decenije, bez po' muke.
 
Da sacekamo prvo cene, 16gb rama i 512 hdd, 2k evra u najjavi...

M1 MBP 13" 16/512 je bio oko 1650e, sada je MBP 14" 16/512 M3 1700e. A M3 MBA 13" 16/512 1400e. Ovo su grubo US/Azija cene. Tako da je slicno, pa i malo jeftinije nego sto je bilo sa M1 2020.

Nego razmisljanje izmedju te varijante:
  • MBA 13" M3 16/512 1400e
  • MBP 14" M3 16/512 1700e
  • MBP 14" M3pro 18/512 2000e (2GB rama vise, 15% brzi CPU multi score, tisi/hladniji dual fan, oko 50% brzi SSD read, dosta brzi GPU)
 
Poslednja izmena:
16Gb rama krece od 1809e. :rolleyes:

1709633703717.png
 
Poslednja izmena:
Evo i domaćih cena, razlika u odnosu na neke EU države je čak ispod 50eur:
1709994120737.png
 
Gledao sam neke Mac recenzije i većina tech youtubera preporučuje refubrished modele koji ispadnu najbolji odnos uloženog i dobijenog. Kod nas ne postoji mogućnost kupovine takvih uređaja?
 
Gledao sam neke Mac recenzije i većina tech youtubera preporučuje refubrished modele koji ispadnu najbolji odnos uloženog i dobijenog. Kod nas ne postoji mogućnost kupovine takvih uređaja?
Refurbished (oficijelni, naravno) je dobar izbor, svakako. Realno, nema greške i sam sam kupio gomilu takvih uređaja i nikada ni jedan problem, jedino što sam uzimao po ceni koja je bila sa minimum 30% popusta, što je imalo smisla.
Ali koliko vidim, Apple daje maksimum 10% i nisam siguran da bih zagrizao pod tim uslovima.🙂
 
Ludačke su cene u iStyle-u, što se i očekivalo. Base model košta kao 16/256 u DE.
 

Gadno za M3 Air, ja se ne secam M1 Air kad sam imao da sam bilo kad imao ovakvu situaciju, a renderovao sam par stvari.

Kao i obicno, mnogo buke ni oko cega. Sve je lepo sazeto u poslednjem pasusu:

Though the M3 MacBook Air does certainly overheat and hits an incredibly high temperature, it's not clear if that's a significant issue. The MacBook Air has never been a high-performance device, even with a fan, so it sees a performance drop throughout an intensive workload, which is unsurprising. Additionally, its lifespan should be acceptable if a processor isn't constantly running at a high temperature. To sustain performance over a long period, you'll want the MacBook Pro.
 
Ludačke su cene u iStyle-u, što se i očekivalo. Base model košta kao 16/256 u DE.
Ja sam poredio sa SWE jer tamo idem često, nije baš neka razlika, kad pretvoriš krune u dinare, ispadne manje od 10.000 din razlike, što i nije nešto na toliku cifru.
Ipak je nemoguće dostići USA cene čak i bez PDV-a, bilo gde u EU
 
Nazad
Vrh Dno