Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Jasno, ali je teorijski moguce, neki render ili slicno kad radi u 100% temp ce ici preko 100C sto je previse.

Pusti igricu i eto 100c.

Ovako napisano zvuci kao da ce 100% opterecenja trajno unistiti laptop. Sto nije tacno. I opet se vracamo, neko kome laptop treba za render, VM ili igrice (!?), nece Air ni uzeti u razmatranje.

Ne pisem ovo da bih udarao kontru, vec smatram da onako senzacionalisticki naslovi mogu ljude da dovedu u zabludu. Moj Base M1 sam vise puta (ne cesto i ne svakodnevno, naravno) dovodio na 100% i nikada problema nisam imao.

Na kraju krajeva (kao sto spomenuh i u inicijalnom postu), i sam autor teksta u zakljucku navodi da to nije nikakav znacajan problem.
 
Ja ne znam šta je tu čudno? Laptop bez aktivnog hlađenja se, pazi sad, zagreva na tolike temperature i to isključivo u situaciji ekstremnog opterećenja, kojim ga niko živ neće ni izložiti.

To je kao da neko dođe i kaže da se Punto pregrejao, nakon što je na njega zakačio kamionsku prikolicu i otišao put Kopaonika.

Clickbait članak i bespotrebna histerija, za Pro upotrebu, postoji Pro model sa aktivnim hlađenjem. A i ovaj Air podmiruje 80% workflow-a.
 
Mora o necemu da se pise, kako da pisu o jednom nandu i swapovanju kad sad ima dva cipa i ssd radi perfektno i duplo brze nego na M2.. :D
To je bila glavna tema prosli put.
 
U čemu je problem da kod kuće postoji stalak sa ventilatorom za air, za neke zahtevne zadatke?
 
Stalci sa ventilatorom ne pomažu jer nema padova koji bi odvodili toplotu do donjeg dela kućišta.
 
Ja bih rado pristao da ima još 30% više snage CPU jer mi je workflow takav da su opterećenja kratka a volim da klizi.
 
Verovatno namerno, da se kućište ne bi pregrevalo, pa ih neko tuži za spržena balls i što nema potomstvo 😬
 
Postoje propisi kolika je maksimalna temperatura sa kojom korisnik sme da dođe u kontakt. Zato nisu iskoristili kućište kao hladnjak, jer može biti opasno po zdravlje.

Iako ne volim Linusa, jer je postao jako naporan poslednju... deceniju, ima okej video koji testira upravo to na Macbook Air M1 i poredi sa Pro M1 modelom. Inženjeri u Apple-u nisu glupi.
 
Tih par ljudi sto konstantno testiraju Macbookove deluju ka naruceni placeni test.Istina je negde drugde.
 
Koliko je ekran zaista bolji na MB Pro u odnosu na Air? OK, ako se gleda jedan pored drugog. Više me zanimaju iskustva ljudi koji su koristili oba.
 
Koliko je ekran zaista bolji na MB Pro u odnosu na Air? OK, ako se gleda jedan pored drugog. Više me zanimaju iskustva ljudi koji su koristili oba.
Ja sam 13 pro m1 presao na air m2 16”… postoji razlika u kvalitetu ekrana, u beloj boji koja meni realno najvise smeta. Ljudi oko mene tu razliku i ne primecuju, kazu mi da sam lud :D

Ja sam uporedio oba u prodavnici, i odlucio da mi je bolje da zrtvujem malo kvalitet ekrana zarad vece dijagonale…
 
Air i Pro Imaju drugacije maks osvetljenje (400 vs 500 nita), primeti se napolju solidna razlika ali ostali bi trebalo biti isto. Mada i to moze softverski zaobici.
 
Pro ima mini led backlight, pro motion osvezavanje.
 
Air i Pro Imaju drugacije maks osvetljenje (400 vs 500 nita), primeti se napolju solidna razlika ali ostali bi trebalo biti isto. Mada i to moze softverski zaobici.
Air ima 500 nita, bar M2 i M3 modeli, Pro ima dosta veći peak brightness (nešto više od 1000nita).
 
Pardon, ja sam mislio na 13" lcd verzije razlike, tamo je tako bilo. Mene zanima kolika je razlika mini led (pro motion) i lcd, vidim da se neki zale da mini led ima spor odziv i zamara oci zato.
 
Razlika je i da pro modeli imaju višu gustinu piksela, 254 vs 225 po inču, na pro je default skalirana rezolucija 4:1 kako je i zamišljeno ali su vremenom promenili na ekranima od 225 bilo je previše krupno..
Većini verovatno nebitno ali eto 🙂
 
Apple CPO MacBook Pro 13 M2 QWERTZ 2022 8GB RAM 256gb HDD
CPO - Certified Refurbished Products
Valja li kad se nadje ovako nesto.Jel to sigurna stvar ili ko zna sta mu je bilo?
 
Sigurna, popravljena, proverena. Ako je jos to i cena dobra, odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno