Šta je novo?

Apple Event 9.9.2014.

Stvarno...Koji pametnjaković je odlučio da na ovaj način "sredi" stream treba ga...:smackbum:
 
Sta je ovo, Safari novi IE, skolski primer kakav website ne sme biti.

Па скоро... али није у томе фора, него желе да врате % корисника који су на МЕковима а прешли су на друге броусере. Па терају те да користиш њихов да би видео ”све чари”... из истог разлога су и направили онакав драстичан редизајн Сафарија за 10.10.


А нису могли да раздвоје странице... који морони.
 
@leksa,

Да ли ти озбиљно тврдиш да би могао да направиш разлику између 7.6mm и 6.9mm? То је 0.7 милиметера!

http://www.apple.com/iphone/compare/
Mislim da grešiš, sve se to oseća, pogotovo debljina telefona, jer ti smanjuje pokretanje palca. Npr to je razlika kao telefon sa i bez bampera

Drugo, moje mišljenje da su ovaj put omanuli sa izborom. Kao pravo, već sam naveo pogrešne dimenzije, a drugo, što mi nikako nema smisla što se Ip6 i ip6+ razlikuju o.0, čemu to, to treba da budu isti telefoni, samo drugih dimenzija. A taj 5.5 model su trebali da ostave za drugu generaciju
 
Mislim da grešiš, sve se to oseća, pogotovo debljina telefona, jer ti smanjuje pokretanje palca. Npr to je razlika kao telefon sa i bez bampera

Drugo, moje mišljenje da su ovaj put omanuli sa izborom. Kao pravo, već sam naveo pogrešne dimenzije, a drugo, što mi nikako nema smisla što se Ip6 i ip6+ razlikuju o.0, čemu to, to treba da budu isti telefoni, samo drugih dimenzija. A taj 5.5 model su trebali da ostave za drugu generaciju

Разумем те али бампер иде скроз око телефона, дакле даје и додатну ширину, као и висину, нпр:
http://images.apple.com/iphone-6/accessories/images/iphone6plus_case_leather_red_large_2x.jpg

Овде говорим искључиво о дебљини која би била довољна да камера буде потопљена, што би омогућило да буде и OIS и већа батерија у 4.7”.

Ѕ5 је 8мм ”дебео”.
Z3 је 7.3мм

Док је 5Ѕ свега 7.6мм
 
Ima smisla u tome što pričaš, najbolje bi bilo kad bi moglo da se proba, jedino šta mi pada na pamet da se doda tanak karton ispod telefona.

za one koje su propustili, ili žele nešto ponovo da vide, evo ga ceo Jabuka Događaj :d



Pogledao sam onih 40 minuta, što sam propustio, i iskreno, onaj početak je bio ponižavajuć, kao da nisu znali o čemu da pričaju, pa su ponavljali 100x Best,Best,Best,
a deo sa ekranom i rezolucijom je bio, ako ne smešan onda tužan.
Jedino deo sa kamerom je ozbiljno uradjen (i igra sa grafičke strane je dosta impresivna)
Očekivao sam ove godine puno od Jabuke, ali su me razočarali, mada sa druge strane, postigli su ono što sam očekivao,
smanjilu su cene predhodnih modela, i upali su u deo tržišta na kome do sada nisu bili(veći ekran), što će prouzrokovati pad cena ostalih telefona.
 
Poslednja izmena:
Ali meni uopšte nije jasno zašto su svojevoljno odlučili da istovremeno "ispadnu" iz dela tržišta koji ih je doveo dotle gde su danas (manji ekran), i kome se to isplati.
Mislim, kao da čak nije reč ni o nekom preduzetničkom duhu, nego je jednostavno sada eto Epl (u daljem tekstu Samsung II) odjednom počeo da vodi potpuno suprotnu politiku i još čak da forsira ****ni 5,5'' spram 4,7'' jer je veličina ekrana odjednom postala direktno srazmerna njegovom prestižu ŠTA KOJI K****

Video Tim Kuk da se Stiv Džobs potkiva pa i on digao nogu. Neće to ići još dugo.
 
Male ekrane uopste nisu "pojacali" i fokusirali su se na vece ekrane.. Da li u zaboravili na verne korisnike kojima je 4" max ili ocekuju da svi predju na vece ekrane?
 
Male ekrane uopste nisu "pojacali" i fokusirali su se na vece ekrane.. Da li u zaboravili na verne korisnike kojima je 4" max ili ocekuju da svi predju na vece ekrane?
za sad 5s je sve sto ce ti trebati od 4" ekrana, potpuno je sve na mestu i best buy za tu kategoriju, ovo sa vecim ekranima je sad hype, vratice se oni u reviziji iPhone 7 i na manje uredjaje. Kao sto su u pocetku telefoni bili sve manji i manji, pa odjednom sve veci i veci, doci ce momenat kad ce opet (softverskim unapredjivanjem) nastati dve frakcije - one koje ce biti minimizirane na one ispod 4" (red velicine danasnje platne kartice, sve bezicno i onaj savitljivi ekran uz to, bez ikakvih ivica, brezela i sl, otisak prsta na "ledjima" telefona/kartice, ionako NFC ide u tom smeru XD), i one koji ce imati 7 i 8" Phablete (za entuzijaste i pozere - tipa octa-core, 20 mpx, baterija 8000mAh, LTE 3 gigabitna bezicna mreza i 1TB memorije i slicno). Mozda jedan dan spoje to kao 2 u 1, pa onda kad ti treba samo telefon, izvadis karticu iz njega i nosis, a kad oces loodilo, onda ga vratis u sokocalo od 20 santimetra. Verujem da ce doci dan kad ce Apple da chipuje ljude, odes u poslovnicu i oni ti usade neki implant, traje fazon 10 godina, i onda koji god uredjaj da uhvatis u ruke, to je kao da koristis svoj telefon...
 
Ne vjerujem. Svaki androidovac se već godinama navikao na oko 4.5 inča ekran i to se nikako ne spušta. Ali po meni ni phableti nisu baš budućnost.
 
za sad 5s je sve sto ce ti trebati od 4" ekrana, potpuno je sve na mestu i best buy za tu kategoriju, ovo sa vecim ekranima je sad hype, vratice se oni u reviziji iPhone 7 i na manje uredjaje. Kao sto su u pocetku telefoni bili sve manji i manji, pa odjednom sve veci i veci, doci ce momenat kad ce opet (softverskim unapredjivanjem) nastati dve frakcije - one koje ce biti minimizirane na one ispod 4" (red velicine danasnje platne kartice, sve bezicno i onaj savitljivi ekran uz to, bez ikakvih ivica, brezela i sl, otisak prsta na "ledjima" telefona/kartice, ionako NFC ide u tom smeru XD), i one koji ce imati 7 i 8" Phablete (za entuzijaste i pozere - tipa octa-core, 20 mpx, baterija 8000mAh, LTE 3 gigabitna bezicna mreza i 1TB memorije i slicno). Mozda jedan dan spoje to kao 2 u 1, pa onda kad ti treba samo telefon, izvadis karticu iz njega i nosis, a kad oces loodilo, onda ga vratis u sokocalo od 20 santimetra. Verujem da ce doci dan kad ce Apple da chipuje ljude, odes u poslovnicu i oni ti usade neki implant, traje fazon 10 godina, i onda koji god uredjaj da uhvatis u ruke, to je kao da koristis svoj telefon...
I ja mislim da ce tako da bude ...vec bi oni to uradili 9-tog nego se nisi setili. Garant.
 
Ali meni uopšte nije jasno zašto su svojevoljno odlučili da istovremeno "ispadnu" iz dela tržišta koji ih je doveo dotle gde su danas (manji ekran), i kome se to isplati.
Mislim, kao da čak nije reč ni o nekom preduzetničkom duhu, nego je jednostavno sada eto Epl (u daljem tekstu Samsung II) odjednom počeo da vodi potpuno suprotnu politiku i još čak da forsira ****ni 5,5'' spram 4,7'' jer je veličina ekrana odjednom postala direktno srazmerna njegovom prestižu ŠTA KOJI K****

Baš to, totalno suludo , iz krajnosti u krajnost.
Prošle nedelje mi reče ortak, si video iPhone izlazi u dve varijante 4.7 i 5.5, rekoh video sam ali ne verujem, nema smisla da bude tako, kad ono međutim.
Sa jedne strane njihov odgovor na manje dimenzije je smanjenje cene, ali šta ćemo sa onima koji već imaju iPhone 5, opet da uzmu isti, posle 2 godine žele novi proizvod, a ne da kupe isti.
Možda provale da su se precenili, pa izbace uskoro neki novi model
 
ali šta ćemo sa onima koji već imaju iPhone 5, opet da uzmu isti, posle 2 godine žele novi proizvod, a ne da kupe isti.
Možda provale da su se precenili, pa izbace uskoro neki novi model

mislis 5s? razlike izmedju 5s i 6 prakticno nema* (osim u dimenzijama) - 6tica ima samo bolju kameru (30 vs 60fps).

mozda u sledecoj generaciji (iPhone 7), kao sto mann rece, vrate manje dimenzije.


*"kao da nisu znali o čemu da pričaju" - upravo. samo umesto "znali" - "imali" ;)
 
Poslednja izmena:
A Apple Pay? Da li će raditi i na 5s?
 
^
Apple Pay ne radi na 5s.

samo na 6 i na Apple Watch.
 
Ne, zato što 5S nije od safira :D
 
Nazad
Vrh Dno