Šta je novo?

Apple Battery Health diskusija

Prikazuje i dalje i procenat
Od 17.4 battery health visw nece biti prikazivan u % nego good, normal, bad

Piše i dalje, ali na početnom prikazu je promenjeno šta prikazuje :)

ios-17-4-battery-health-optimization-iphone-15.jpg
 
Izgleda da modeli serije 15 imaju bolje baterije, nakon 1000 ciklusa 80% kapaciteta.
Normalno da imaju kad su jedina serija gde je omoguceno softverski da se zakuca na 80% charge, hard limit, a ne ono optimised charging njihovo.
Isto kao i elektricni automobili, mora da se jednostavno stavi ogranicenje ako zelis dugovecnost, cista hemija, nema tu nikakve zavere.

Da su normalni kao sto nisu, backportovali bi to na starije verzije, ali nece, nego ce gurati pricu kako su ne znam ni ja kakve baterije stavljali u 15ice.
 
Jel normalno da BH na 13-tici kupljenoj u junu padne na 89% S tim poslednjih 3% u mesec dana?
 
da. meni je za cudo bh 94% a kupljen je pre skoro 2 god telefon.
 
Jel normalno da BH na 13-tici kupljenoj u junu padne na 89% S tim poslednjih 3% u mesec dana?
Koliko imaš ciklusa punjenja? Proveri preko shortcut. Ja znam ljude koji imaju aktiviran telefon 30 dana i 45 ciklusa punjenja. Ne znam na koji način potroše 1.3 baterije u roku 24h. Od ovog mnogo zavisi kako će baterija da degradira.
 
Jel normalno da BH na 13-tici kupljenoj u junu padne na 89% S tim poslednjih 3% u mesec dana?
Moja žena ima 13, evo sad 31.3 ističe onih godinu dana Apple garancije i ima 99%. A ne postoji osoba na svetu koja više ne pazi svoje telefone. Stalno uključen i wifi i bt i lte, bt slušalice, dosta fotka i snima, surfovanje, klinac drnda telefon, puni noću, prazni joj se do 0 često... znači nema pravila
 
Previse analiza, i brige oko baterije ne treba da nam bude tema, mi smo obicni korisnici, itreba da se usresredimo na svoje potrebe, telefon je samo sretstvo za komunikaciju koje sluzi nama, platili smo ga i sad treba smo da ga koristimo bez mnogo razmisljanja. Postoji pravilo kako sacuvati zivotni vek baterije, ali ne treba to da nam bude pravilo u svakodnevnom zivotu i koriscenju i da se striktno toga pridrzavamo. Ja volim opusten odnos sa stvarima koje mi sluze. Necu da ja sluzim bateriji🫠
 
Nisam jedno vreme proveravao BH i evo danas otvorim onaj famozni shortcut pošto, jel te, on je kao “tačan”. U klasičnim BH opcijama stoji na 99% od kad sam update na ios 17.2 čini mi se. IP 14 pro u pitanju. Vremenska razlika izmedju ova dva screnshota je 3 meseca tačno, s tim da nekom čudnom matematikom posle skoro nekih 50 ciklusa punjenja više imam 0.5% bolju bateriju. 😁
 

Prilozi

  • IMG_2250.png
    IMG_2250.png
    502.4 KB · Pregleda: 48
  • IMG_2665.png
    IMG_2665.png
    498.8 KB · Pregleda: 49
Nisam jedno vreme proveravao BH i evo danas otvorim onaj famozni shortcut pošto, jel te, on je kao “tačan”. U klasičnim BH opcijama stoji na 99% od kad sam update na ios 17.2 čini mi se. IP 14 pro u pitanju. Vremenska razlika izmedju ova dva screnshota je 3 meseca tačno, s tim da nekom čudnom matematikom posle skoro nekih 50 ciklusa punjenja više imam 0.5% bolju bateriju. 😁
Slicno primetio na CoconutBattery aplikaciji na Mac-u. Baterija se popravila za celih 1%. :D
 
Koga interesuje, zamena 12 Pro Max baterije novom je trenutno u ProMobiju 10900din, nema popusta koliko mi je zena iz kolcentra rekla, a na moje insistiranje 'hoce li ih biti' kaze da tokom leta nikad nisu imali a da krajem godine moze da se desi, ali da ne bi racunala na to, samo su 11ice imali lagerovane prosle godine pa je zato i trajala akcija toliko dugo, dok ih se nisu otarasili.
U kuci mi je jedan 12 PM sa 73% BH koji merkam vec dobrih godinu dana (pola godine stoji service battery, ali najnormalnije se koristi, nema problema nikakvih), ali mislim da cu sacekati jos pola godine a u medjuvremenu powerbank bas ako mora. Coconut kaze vec nekih 1350 ciklusa, sto ima smisla uostalom, nije se stedeo telefon od samog izlaska, al' kad drzi vodu..
 
iPhone 14 Pro
iOS 17.4.1
Aktiviran 18.06.2023.
Inicijalni kapacitet baterije je bio na 104%
Trenutno je 101%
236 ciklusa punjenja
Trudim se da nikad ne odem u crveno, ali mi se poslednjih dana desilo par puta.
 
Jel menjao neko BMS i resetovao brojač ciklusa ovako..

??
 
Bez uvrede ali sto bi se neko cimao sa ovim, eventualno ako mu nije cilj obmana krajnjeg kupca.
Koliko god da je Apple zao po nekim stvarima, ovo im je jedan od najboljih featureova, jer stiti krajnjeg kupca da zna sta je dobio i sta je radjeno na telefonu.

Ovaj klip gore mu dodje maltene 'vracanje kilometraze' za telefon..

Slazem se i ja da ne vredi njihov original od baterije 60-110e koliko naplacuju, kad moze da se nadje za 10-20e kvalitetna baterija (NOHON ili koji vec provereni kineski prodavac), ali i tad treba lepo da se naznaci sta je unutra u telefonu, a to upravo Apple i radi. Sad su jos i ubacili cikluse na 15icama, upravo da bi se videlo kad se bude telefon prodavao kasnije.
 
Bez uvrede ali sto bi se neko cimao sa ovim, eventualno ako mu nije cilj obmana krajnjeg kupca.

Ne, pravo na popravku nije nikakva obmana niti vraćena kilometraža. Ako ćemo istom analogijom, baterija je isto potrošni deo kao gume. Zameni se kad se potroši. Lično ne koristim OEM nego extended capacity renomiranog nemačkog proizvođača.

Više na temu prava na popravku ovde:
 
Ne shvatam sta sprecava Apple da uvede optimizovano punjenje kao npr. Samsung ili Asus, da se uredjaj puni do 80/85%, vecina ljudi bi se onda opustila i ne bi se ni bavili ovom temom
 
^ uveli su na 15 seriji. Kod mene 15pm ima do 80% punjenje.
 
A jesu? Pojma nisam imao. Moj 14PM 96% BH trenutno, kupljen 6.2.2023, punim ga oko80% uglavnom
 
I dalje 100% kupljen u julu 23, puni se uvek i iskljucivo do 100%, na punjac ide oko 50%.
 
Najbitnije oko baterije da ne ide ispod 20%. Ako ćete punti do 60-80-100% manje je više bitno. Na 13pm posle 13 meseci 98%, 14pm za 11 meseci je 100% i sada 15pm od 3 januara 100%. Uvek ovako koristim.
 
Najbitnije oko baterije da ne ide ispod 20%. Ako ćete punti do 60-80-100% manje je više bitno. Na 13pm posle 13 meseci 98%, 14pm za 11 meseci je 100% i sada 15pm od 3 januara 100%. Uvek ovako koristim.
Meni 13 pm nakon godinu otisao ispod 95 i vise. Sada je cca 2 godine i na 85% je vec dugo. Nema to nikakvih pravila. Ne spistam ispod 20, rijetko se desi, punim uvijek nocu do 100%, sa optimized battery charging.

Dok je 11 PM drzao skoro godinu i po negdje sam pisao u temu oko 95%, i nakon 2 godine 89%.
A kod zene 11 pro, evo vec mislim 4. godina 85%.

Sve je to lutrija…
 
^ gledam po svom iskustvu. Držim se kod svakog proizvođača isto. Kod iphone nikad nije palo drastično.
 
Najbitnije oko baterije da ne ide ispod 20%. Ako ćete punti do 60-80-100% manje je više bitno. Na 13pm posle 13 meseci 98%, 14pm za 11 meseci je 100% i sada 15pm od 3 januara 100%. Uvek ovako koristim.
Za LiIon baterije ja znam drugačije: sem ako se ne ostavlja ugašen duži period, najbolje da je u praznijem delu opsega, 0-60 ili 0-80%. Najteže bateriji pada punjenje do 100%, taj komadić pri vrhu kapaciteta. Tad se greje, i sporo puni, itd.
 
^ do 0% nije uopšte zdravo. Najbolje je od 40-80% ako čovek može to da postigne i nije rob telefona.
 
Da li je zdravo za bateriju ili nije to me ne zanima, pa ja sam kupio telefon a on mene, neću mu valjda robovati. Još da ga punim 80% i ne koristim pun kapacitet baterije i da se jurim sa punjačem kad doeđe do 30% (da ne padne ispod 20%), ljudi, to nije normlano, ko to radi on je sebe pretvorio u roba, ko je tu koga kupio? Bolje da kupi Nokia 3310 i vrati svoj normalan život i rastereti se psihički od baterije i robovanja.
 
^ to je ako neko hoće da mu baterija bude što duže na 100% BH. Niko nije nateran da puni od 40-80%. Ja pazim da ne padne ispod 20% koliko mogu a punim ga dok mi ne zatreba telefon.
 
Nazad
Vrh Dno