Šta je novo?

Apple Battery Health diskusija

iPhone 14 Pro
iOS 17.2
BH 100%
aktiviran 19.06.2023.
136 ciklusa punjenja
 
14 Pro Max, aktiviran 25.03.2023., 144 ciklusa punjenja, po Battery stats shortcut-u BH 93,47 %, u settingsu pokazuje 99%.

Jednom napunjen do 100%, obično 90%, nikada spušten ispod 25%, originalni Apple adapter 20w korišten. Dok drži ovako brutalno kako drži, ne zamaram se time.
 
Pozdrav svima!
Evo i meni nakon 6 mjeseci korištenja iPhone 14 Pro, BH pao je na 99%. Nešto ne obraćam previše pažnje na to kako bi ga trebao puniti, uglavnom ostavim ga čitavu noć na punjaču, nekad mi procenat padne ispod 20%, pretežno uvijek punim do 100%, osim ako nisam u žurbi pa ga dopunjavam kako stignem.
Od adaptera koristim Macbook-ov 30W i Anker 65W.
Pogledajte prilog 415444


Može li u prvi komentar da se ubaci kako se dolazi do ovog podatka ?
 
Može li u prvi komentar da se ubaci kako se dolazi do ovog podatka ?
Settings > Privacy & Security > Analytics & Improvements > Analytics Data.

Share iPhone Analytics mora da bude upaljeno.

U Shortcuts moraš da izvučeš Battery Stats.

Ako nije upaljen Share iPhone Analytcs, mora da prođe 24 sata da bi dobio ove podatke.
 
Meni pise da je , za 59 ciklusa, pala na 97%. Ne znam jel to realno. 14pro.
 
iPhone 14, običan, kupljen u pre-orderu.

Trenutno 91%

Hard core korišćenje, trenutni status baterije ispod. Još uvek gura dan bez problema, obično i preko.
 

Prilozi

  • IMG_5104.jpeg
    IMG_5104.jpeg
    127.9 KB · Pregleda: 81
Moram da se uključim, iako me nema već neko vrijeme na forumu.

Možda će naša situacija da pripomogne rješavanju misterije BH na telefonima, jer imamo dva ista telefona, uzeta u razmaku od max mjesec dana.

Dakle, supruga i ja imamo dva iPhone 12 - njen mint od 64 GB, moj crni od 128 GB.

Njezin usecase: ne ispušta ga iz ruku, klasično źensko korišćenje telefona i društvenih mreža, igrica, Viber, WA, jedan gmail nalog, škljocanje i snimanje svega i svačega, navigacija povremeno. Puni kad stigne, čime stigne, nebitan je % baterije - od 1 do 100%, puni ga kad hoće, koliko hoće i koliko vremena ima, nekad do 100%, nekad 5 minuta bukvalno. Ne može baterija da sastavi dan, mučena.

Moj usecase: koristim ga koliko mi treba, samo Viber, bez WA i društvenih mreža bilo koje vrste, povremeno navigacija, telefon, poruke, kamera, Bench RSS, 4 gmail naloga. Punim ga kad padne na oko 20%, uglavnom mi izgura dva dana (48h), punim ga sa original 5W adapterom sa Ikea nekim bežičnim punjačem preko noći. Rijetko brzi punjač, rijetko ekstremno da ga dopunjavam.
Ispod slike iz 3UTools napravljene u razmaku od , pa sami procijenite u čemu je razlika.


iPhone 12 64 GB

Datum: 10.05.2023.
temp-Image7akio-X.jpg


Datum: 30.11.2023.
temp-Imageq-M6p-Jl.jpg



iPhone 12 128 GB

Datum: 10.05.2023.
temp-Image-XWmmh-G.jpg


Datum: 30.11.2023.
temp-Imagekywxni.jpg



Ja bih rekao da su u pravu oni koji kažu da ne treba voditi računa i opterećivati se time kada, kako i koliko se puni telefon, već da isti treba da se koristi, pa kad baterija dođ na red za zamjenu, zamijeniti bateriju i nastaviti dalje. Oni kojima baterija ne sastavi dan da porazmisle koliko vise na telefonu i da li treba toliko ili manje.

Pozdrav.
Djole
 
Generalno je bezicno punjenje veoma nezahvalan tip punjenja jer rasipa energiju, a pritom greje nenormalno mnogo (barem magsafe varijante). Definitivno bih rekao da je to objasnjenje. Narocito jer prvi ajfon ima 300 ciklusa vise a slican battery health, sto je skoro godinu dana 'jaceg' normalnog koriscenja.
 
Da li je realno da od 7. aprila do danas battery health padne na 94%, a da telefon prethodni koristim samo za chill, deezer i drustvene mreze? telefon sam cak dobrih 5 meseci punio od 20-90%, izbegavao nocna punjenja i sl... Meni deluje da je ovo previse brzo i naglo. Mnogo servisi su ugaseni takodje... Iphone 13 je u pitanju, nov, A1.
 
14 pro kupljen kad je izasao prosle godine, 88% BH, prvi put proverio ovo u 6 meseci. Bitno mi je da izgura dan, i to je uspesno, jos uvek bez problema. Cekam da padne na manje od 80 pa aktiviram applecare+
Ja mislim da applecare+ moze da se aktivira samo 2 meseca nakon aktiviranja telefona, nakon toga milim da nije moguce uzeti
 
Pise vreme koje je ostalo za aktivaciju. 61 dan od aktiviranja uredjaja ako ne gresim.
 
Da li je realno da od 7. aprila do danas battery health padne na 94%, a da telefon prethodni koristim samo za chill, deezer i drustvene mreze? telefon sam cak dobrih 5 meseci punio od 20-90%, izbegavao nocna punjenja i sl... Meni deluje da je ovo previse brzo i naglo. Mnogo servisi su ugaseni takodje... Iphone 13 je u pitanju, nov, A1.
Jeste realno.
 
Meni iPhone 13 kupljen nov marta ove godine, jos uvek na 100% po Appleu.

Bezzicno punim vrlo retko jer ga dosta greje, a temp lose utice na bateriju.

Uvek je izmedju 25 do 75 %, jednom dnevno.

U zadnje vreme koristim iz zezanja stari punjac 5v 1A :), mada uglavnom Anker 40w.
 
obican 13 kupljen krajem jula prosle godine, 97% bh trenutno, punim ga svakog dana do 90-95%
 
Prvih godinu dana se ne treba opterećivati oko baterije. Ako degradira, pravac servis, menjaj, u Apple garanciji je i ćao. Da odbiju ne mogu, jer korisnik sam ne može da zameni bateriju.
 
Watch ultra 1, 12 meseci BH 100%
Sat se puni na svakih 2 ipo dana. Brightness na max always on upaljen, ne kapiram da je mnogo bolje uradjeno nego klasican apple watch :/
 
Prvih godinu dana se ne treba opterećivati oko baterije. Ako degradira, pravac servis, menjaj, u Apple garanciji je i ćao. Da odbiju ne mogu, jer korisnik sam ne može da zameni bateriju.
Čini mi se da ovo može samo ako u tih prvih godinu dana BH padne ispod 80%, drugačije jok.
 
Evo i mog BH :) 14 meseci ip13p 86% realno
 

Prilozi

  • IMG_9450.png
    IMG_9450.png
    496.3 KB · Pregleda: 55
Je li radi neko u Beogradu zamenu baterije na Apple Watch 5 neovlasceni?

72%, doduse izdrzava nekako dan koriscenja i dalje. Ne isplati mi se za peticu u ovlasceni da nosim.
 
Zavisi od modela do modela. Za starije modele satova možda i može da se nađe, za novije mislim da ne.
 
Zavisi od modela do modela. Za starije modele satova možda i može da se nađe, za novije mislim da ne.
Za Apple Watch 5… Ima na AliExpr naravno, sa sve setom za ponovno waterproof pecacenje ali… Ispade da je sat potrosan, kad baterija ode, baciti ga…

Moze on jos, ali ako neko zna gde bi u BgD moglo se to servisirati i da l neko radi neka javi. Iskreno da sam probam, bojim se slomicu nesta
 
914 ciklusa na iPhone 12, 87% BH, od nekog jula 2021 koriscen, tajna je u koriscenju na punjacu kad se koristi u kuci mahom (srecom sve 2-3m kablovi), i naravno da ne spadne ispod 20-30%.

1703353445036.png
 
Ko bi o tom jadu radio… Punio kad mi dune, skidao stavljao, palo na 75%, zamenio, vozi dalje.
Da je na 100% pa ajde, opet si u minusu 13%
 
Ako nekom znaci info:

iPhone 15PM BH upravo pao na 99%
Upaljen 29 septembra, tacno posle 3 meseca pao 1% :)
Elem 68 ciklusa / punjen na 100% uvek kad spadne na 20%
 
Samo grejanje telefona koje se javlja kad se puni od 20% utice na bateriju dovoljno da vam tako brzo pada health. Punite ga kad padne na 50% i nek se puni do 100% batalite teorije , praksa je nesto sasvim drugo, sto manje grejanja za bateriju to bolje.
Vi kad punite tel od 50-100% em manje przite bateriju, em se tih zadnjih 20% od 80-100% tel puni sporo. Evo moj 14 pro je 7 meseci star i 100% je bh, isto tako mi je gurao i prethodnih xr kad sam uzeo nov.
 
Nazad
Vrh Dno