Šta je novo?

Aplikacije za Windows Phone 8.0/8.1 , must have aplikacije ,diskusija

Zbog uzasnih reklama ja sam mislio da je Deezer neki nas servis :d Realno je vrh, svasta ima, imam 2gb samo za Deezer, bravo Darko :)

Sent from mTalk
Ja pričam ali nema ko da sluša :D Već evo treća godina kako koristim isti i prezadovoljan sam. Izbor muzike, bar meni pokriva 99% potreba, odvojen internet za isti. Dovoljno. Plus što sam zaboravio šta znači kopiranje muzike sa kompjutera itd. 1000 puta komfornije ovo.
 
Bukvalno, ne moze da se poredi. Koliko me 'ne mrzi' da kopiram muziku govori cinjenica da vrtim 200 istih pesama na telefonu vec godinu dana, pustim Shuffle i kao pravim se da je nisam dugo cuo. Imas li neki nalog i to, jel ziva ta zajednica, to je sjajna fora ako to sljaka tako kako ja zamisljam, nadjem nekog sa slicnim ukusom i slusam njegove liste..
 
Upravo isprobavam MixTapes, pokriva mi potrebe.
 
Bukvalno, ne moze da se poredi. Koliko me 'ne mrzi' da kopiram muziku govori cinjenica da vrtim 200 istih pesama na telefonu vec godinu dana, pustim Shuffle i kao pravim se da je nisam dugo cuo. Imas li neki nalog i to, jel ziva ta zajednica, to je sjajna fora ako to sljaka tako kako ja zamisljam, nadjem nekog sa slicnim ukusom i slusam njegove liste..
Nisam se igrao sa "zajednicom" ali da, tako to funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Aplikacija za pronalaženje izgubljenih ključevi, kofera ili neke druge stvarčice

Pozdrav,

Interesuje me da li neko zna za nešto slično ... WP + Bluetooth LE uređaj (beacon) ?

Ukratko beacon je neki privezak sa malo elektronike koji zakačite za nešto (ključeve, kofer, bicikl, auto, psa ili čak i za dete :) )
Ako izgubite ključeve preko mobilnog možete locirati ključeve ili uključiti beeper na privesku kada priđete na par metara.
Ako izgubite mobilni, kliknete na dugme na privesku i time se aktivira zvono telefona. Ima temperaturne i neke druge senzore.
Jednom rečju mnogo je zanimljiva i korisna stvarčica.

Ovo je aplikacija jedne slovenačke firme i koliko sam do sada video jedini su koji podržavaju WP platformu.
Trenutna aplikacija je za WP8.1 (radi i na w10m ali ima malih problema) a za nova W10M se radi i očekuje se do proleća.
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/chipolo/9nblggh0f84v

Ovo je njihov sajt i odmah u zaglavlju imate video koji objašnjava kako sve funkcioniše.
https://chipolo.net/

Win 10 ima mnogo novih mogućnosti vezan za Bluetooth LE tako da će verovatno porasti broj app za ovu svrhu (posebno zato što sada podržava i Appleove IBeacone koji su najčešći na tržištu)

Sada moja molba :) Ako neko možda zna za neki manje poznat proizvod ovog tipa molio bih da napiše ovde.
 
Ja sam isto US region i uopste ne mogu da pronadjem aplikaciju u prodavnici. Kada otvorim preko linkova koji su gore postavljeni onda mi se otvori u prodavnici ali ne moze da se instalira jer nije dostupna za moj region. Tako da je sve do regiona :D

Opet imam problem da instaliram Moj Telenor aplikaciju.
Probao sam sa USA regionom, pa onda sa Srbija i svaki put dobijam poruku da aplikacija nije za moj uredjaj i ne moze se instalirati na telefon :(
Dok mi je telefon bio na wp 8.1 i wm 10 radila je aplikacija, ali sa nekim akrobacijama, ne znam ni sam sta sam uradio da bi je instalirao.
Sada sam opet vratio wp 8.1 (imao sam problema sa wifi na wp10) i opet problemi sa instaliranom aplikacijom. Pre instalacije wm10 sam napravio backup, onda pokusao da ga ubacim u wm10 i sada nema tog backup-a, vec nekog sa novim datumom.
Tako, da ako neko ima ideju sta mi je ciniti, neka bude ljubazan da kaze.
Telefon je Lumia 640DS.
 
Poslednja izmena:
Opet imam problem da instaliram Moj Telenor aplikaciju.
Probao sam sa USA regionom, pa onda sa Srbija i svaki put dobijam poruku da aplikacija nije za moj uredjaj i ne moze se instalirati na telefon :(
Dok mi je telefon bio na wp 8.1 i wm 10 radila je aplikacija, ali sa nekim akrobacijama, ne znam ni sam sta sam uradio da bi je instalirao.
Sada sam opet vratio wp 8.1 (imao sam problema sa wifi na wp10) i opet problemi sa instaliranom aplikacijom. Pre instalacije wm10 sam napravio backup, onda pokusao da ga ubacim u wm10 i sada nema tog backup-a, vec nekog sa novim datumom.
Tako, da ako neko ima ideju sta mi je ciniti, neka bude ljubazan da kaze.
Telefon je Lumia 640DS.

Većina korisnika prilikom kreiranja MS Account-a samo "pretrči" neophodne korake po principu "next-next-next", ne obraćajući pažnju na podešavanja vezana za region. Nedavno sam se "ubio" pokušavajući da promenim region na MS Account-u moje drugarice. Problem je što mora da se promeni i region na XBox Account-u, iako ga većina korisnika ni ne koristi. Moj savet ti je da započneš celu stvar od početka, to jest da resetuješ telefon i kreiraš novi MS Account, ali obrati pažnju da uredno izabereš Srbiju kao svoju lokaciju itd. Veruj mi da je ovo sto puta jednostavnije i brže nego da sređuješ tekući account.
 
Zasto benchmark aplikacija ne moze da se instalira? Isti izdavac je i za aplikaciju Nuntio koja radi odlicno. Inace izbacuje mi ovu gresku
 

Prilozi

  • wp_ss_20160128_0002.png
    wp_ss_20160128_0002.png
    50.1 KB · Pregleda: 112
To je garant do njih nesto.
 
Zašto ne radi search na Storeu preko kompa, stalno mi izbacuje grešku :crash: ?
 
Pitanje za poznavaoce here drive-a na L720, WP 8.1
Kako da ukucam odredjene tacke do krajnje destinacije, tj nekoliko usputnih stanica?
Konkretno hocu da idem na Taru, ali preko Zlatibora, pa da imam usputno odrediste na Zlatiboru, a finalno na Tari. Pocetna tacka je Beograd.
Kako ovo da izvedem u samoj aplikaciji?
 
Pitanje za poznavaoce here drive-a na L720, WP 8.1
Kako da ukucam odredjene tacke do krajnje destinacije, tj nekoliko usputnih stanica?
Konkretno hocu da idem na Taru, ali preko Zlatibora, pa da imam usputno odrediste na Zlatiboru, a finalno na Tari. Pocetna tacka je Beograd.
Kako ovo da izvedem u samoj aplikaciji?

Nikako. HERE aplikacija nema mogućnost dodavanja takozvanih "Via Point-a", bez obzira da li je reč o WP ili Android verziji aplikacije. Na HERE sajtu, u FAQ sekciji, ovo pitanje stoji među prvima. ;-)
 
Moram da ti odgovorim, umirem od smeha... nemoj se ljutiti ;)
Iz Beograda na Taru preko Zlatibora ne možeš doći ni preko HERE mapa, a ni fizički.
1. Here mape nemaju tu opciju, odnosno namaju way pointe i alternativne rute.
2. Fizički je nemoguće doći preko Zlatibora na Taru ( mislim putem ), pošto je Zlatibor južnije od Tare a ti dolaziš sa severa Beograd. Postoje seoski putevi kojima možeš da dođeš preko Zlatibora na Taru, ali ti za to treba pravo terensko vozilo.
 
Čovek je verovatno mislio na skretanje na Taru sa puta od Užica ka Zlatiboru, pre Čajetine.
Inače sam juče prošao tuda, išao do Mećavnika pa na Taru, pa se vratio na Zlatibor. Put nije sjajan, ali nije ni loš. Ti si iz Užica, trebao bi to da znaš.
 
Znam put, ali od prilike. Mislio sam da idem do Uzica, pa ka Zlatiboru, i skrenem desno pre Čajetine. Pošto verujem da je put preko Debelog brda prilično loš zbog onih poplava
 
Slobodno mu daj prvo destinaciju Zlatibor/Čajetinu, šta god. Na skretanju za Taru prekini rutu i zadaj novu. Inače, ne možeš da pogrešiš i bez Here ili nekog drugog GPS softvera. Sve je lepo obeleženo.
 
Onda ću tako da uradim sa navigacijom
Hvala u svakom slučaju
 
Poslednja izmena:
Nikako. HERE aplikacija nema mogućnost dodavanja takozvanih "Via Point-a", bez obzira da li je reč o WP ili Android verziji aplikacije. Na HERE sajtu, u FAQ sekciji, ovo pitanje stoji među prvima. ;-)

Koliko znam samo CopilotGPS i Sygic imaju ove mogućnosti - multiple waypoints

Sent from mTalk
 
Traffic Rider

Odlicna igra, jedina koju trenutno igram (al' na androidu).

Jedini problem je sto veoma lose radi na L550 (cak i sa low grafikom), ne mogu da verujem da je SD210 toliko slab, pre ce biti da je do lose optimizacije same igre ili do W10m bete.
 
Sad sam probao na l925 i radi lepo na high, oće da secne ali ništa strašno... 550 bi trebalo da je jaci od 925...
 
Nazad
Vrh Dno