Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Kako da rešim da mi tel sam menja wifi mrežu, koja ima najjaci signal? Imam 3 rutera, da pokrijem celu kuću, dvoriste, radionicu, pa moram da koristim extendere. Muka mi je vise da menjam sam manuelno jer dokle god ima i jednu crtu najudaljenijeg rutera, nece da prebaci na najbliži.
 
Xiaomi A3 je to sam radio, sam se je povezivao na najači signal, i ja imam isto 3 rutera. Sadašnji nord 2 to neće da radi ali je dobro što se istu sekundu konektuje, pa kada vidim da vuče signal od udaljenog rutera samo ga ugasim i upalim i odmah se poveže na ovaj ruter koji je bliže sa jačim signalom.
 
Xiaomi A3 je to sam radio, sam se je povezivao na najači signal, i ja imam isto 3 rutera. Sadašnji nord 2 to neće da radi ali je dobro što se istu sekundu konektuje, pa kada vidim da vuče signal od udaljenog rutera samo ga ugasim i upalim i odmah se poveže na ovaj ruter koji je bliže sa jačim signalom.
Tako i ja, ali smor mi uvek to raditi ☹️.

Ovo neka app, ili u samom mobilnom imas tu opciju?
Moj je Samsung Galaxy A71, nisam našao tako nešto.
 
Nisi odmah napisao koji tel koristiš... Ovo je opcija za Xiaomi ali mora da ima i Samsung ovako nešto.
Jedino imam ako je slab wifi, da predje na mobilni net. Ovo mi stoji od prvog dana uključeno, ali to ne utiče na wifi, dokle god ne izadje iz dometa prethodnog rutera.
Ostaje i dalje manuelno da prebacujem ☹️.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220808-193702_Settings.jpg
    Screenshot_20220808-193702_Settings.jpg
    128.7 KB · Pregleda: 42
Ne znam kako je kod Samsunga ali verujem da ima opcija.
 
Ima to i oneplus nord 2.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-08-08-22-30-40-07_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    Screenshot_2022-08-08-22-30-40-07_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 35
Na koju aplikaciju preći sa QuickPic?
- Do sada sam koristio staru verziju (pre prodaje i ubacivanja reklama i čega sve već), ali znam da li na novom telefonu da instaliram istu (staru) verziju ili ima neka bolja aplikacija sa istim mogućnostima (wifi transfer, organizacija foldera...)

I koju aplikaciju bi ste preporučili za mejlove (jedna aplikacija, ali da u njoj mogu da unese 2-4 mejla, neki yahoo, neki gmail)?
- Do sada sam koristio AquaMail, nekoliko godina, ali ne znam da li ima sada neke bolje opcije.
 
Kako da rešim da mi tel sam menja wifi mrežu, koja ima najjaci signal? Imam 3 rutera, da pokrijem celu kuću, dvoriste, radionicu, pa moram da koristim extendere. Muka mi je vise da menjam sam manuelno jer dokle god ima i jednu crtu najudaljenijeg rutera, nece da prebaci na najbliži.
Da, imamo svi tu boljku. Mada bi telefoni sami trebali to da resavaju analizom ali je problem i kada su signali priblizno slabi.

Probaj ovu app, ja nisam. Nije bas sveza.
Wi-Fi Switcher


*edit: Probao, šljaka na Android 12
I koju aplikaciju bi ste preporučili za mejlove (jedna aplikacija, ali da u njoj mogu da unese 2-4 mejla, neki yahoo, neki gmail)?
- Do sada sam koristio AquaMail, nekoliko godina, ali ne znam da li ima sada neke bolje opcije.
GMail app moze da primi Gmail, od provajdera, Yahoo, MSN ... Naravno, više naloga...samo ih menjaš na "kružić" u gornjem desnom uglu ili odabereš opciju "All Inbox" i vidiš poruke sa
svih naloga u jednoj listi. Meni odlično radi posao.

IMG_20220808_223933.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako da rešim da mi tel sam menja wifi mrežu, koja ima najjaci signal? Imam 3 rutera, da pokrijem celu kuću, dvoriste, radionicu, pa moram da koristim extendere. Muka mi je vise da menjam sam manuelno jer dokle god ima i jednu crtu najudaljenijeg rutera, nece da prebaci na najbliži.
Na svim ruterima postavi isto ime pristupne tačke i šifru, uređaji će videti samo jednu mrežu i prebacivati se automatski na jači signal u zavisnosti od lokacije.
 
Drugari, koju aplikaciju instalirati da prebacim kompletne podatke caletu sa huaweia na redmi novi, da bude 1/1 i prosto?
 
Ne znam da li Huawei ima neku svoju ali probaj Smart Switch.
 
Edit ovo mi ne radi kao da je samo za galaxy uredjaje namenjemo
 
Huawei ima Phone clone aplikaciju. Probaj preko nje.
Instaliraj je i na huawei telefonu, i na drugom telefonu na koji hoćeš da izvršiš transfer.
 
Instalirao sam onu Copy my data sam nesto nasao, stavio sam ono kao prebacuje polako, videcemo dal ce biti dobro kad zavrsi.
 
Uspeo sam skoro sve da prebacim osim beleški, nema nigde ni send, ni backup, ni share, jos to da vidim kako da izvedem jbmt telefone citavu noc prebacujem i sve nekako polovicno i mrtvo..
 
Ćuti dobro je ako si uspeo🤣
 
ima li neki ekvilajzer i kompresor enhancer zvuka koji moze direktno da presretne zvuk sa youtuba bez potrebe da se skidaju mp3 fajlovi?
 
Šta koristite protiv reklama?
Telefon je S22u, ali mi treba prvrnstveno za Firefox.
 
Ljudi , virus Total je najbolji za skeniranje aplikacija koje su možda zaražene virusima?

Stalno mi izbacuje Google u vestima da proverim neke app i obrišem ih...kakvo je ovo ludilo...
Da, imamo svi tu boljku. Mada bi telefoni sami trebali to da resavaju analizom ali je problem i kada su signali priblizno slabi.

Probaj ovu app, ja nisam. Nije bas sveza.
Wi-Fi Switcher


*edit: Probao, šljaka na Android 12

GMail app moze da primi Gmail, od provajdera, Yahoo, MSN ... Naravno, više naloga...samo ih menjaš na "kružić" u gornjem desnom uglu ili odabereš opciju "All Inbox" i vidiš poruke sa
svih naloga u jednoj listi. Meni odlično radi posao.

Pogledajte prilog 351862
A da li je neko uspeo da namesti push za Yahoo da stiže odmah mail a ne da cekira na sat vremena?!
 
Šta koristite protiv reklama?
Telefon je S22u, ali mi treba prvrnstveno za Firefox.
Private DNS cloudflare.
Ljudi , virus Total je najbolji za skeniranje aplikacija koje su možda zaražene virusima?

Stalno mi izbacuje Google u vestima da proverim neke app i obrišem ih...kakvo je ovo ludilo...

A da li je neko uspeo da namesti push za Yahoo da stiže odmah mail a ne da cekira na sat vremena?!
Možeš da isključiš tu google opciju i skeniraš sa virus total.
 
Nazad
Vrh Dno