Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da potvrdim za Bitwarden odlična i hvala.
 
Da li imate preporuku za neki antivirus i uopste za neki bezbednostni program tj. kompletniji sistem za android 10 i poco x3 nfc?
 
Da li je moguće nekako namestiti (bilo posebnom aplikacijom/tastaturom) da prvo slovo poruke u nekoj chat aplikaciji bude malo? Da ne bude zabune, ne da nakon tačke bude malo slovo (da svaka rečenica počinje malim slovom), to sam uspeo da nađem.
 
Koristim Google tastaturu i mislim da to ne može, e sad neke druge ne znam
 
Pa ti nemoj da stavljaš space nakon tačke i verovatno će upisati malo slovo. :D Inače, svaka tastatura ima more podešavanja, sigurno negde postoji i to za mala slova.
 
Geteks je pitao samo za prvo slovo u poruci da bude malo
 
Anysoft keyboard i isključi auto-capitalization

Na playstore-u imaš hrvatski jezik sa latiničnim layoutom. Mada ja koristim german verziju, koja ima naša slova kao dodatna (duži pritisak na z, s, c...)
 
Na Gboard tastaturi može i prvo slovo da bude malo ako se pre njega ukuca tačka. A tu tačku niko ne vidi. Može naravno i da se obriše, ostaće malo slovo.
 
U stvari najlakše je kliknuti samo "shift" i kreću mala slova...
 
Anysoft keyboard i isključi auto-capitalization

Na playstore-u imaš hrvatski jezik sa latiničnim layoutom. Mada ja koristim german verziju, koja ima naša slova kao dodatna (duži pritisak na z, s, c...)
Instalirao sam da bih probao iako sam unapred znao da nije to. Ali rekoh možda auto capitalization funkcioniše drugačije na ovoj tastaturi. Znači kad se isključi ova opcija onda i nakon tačke idu mala slova.

Meni ne treba to nego da samo prvo slovo poruke bude malo a ne prvo slovo svake rečenice u poruci.
 
Pa kao što je kolega rekao, pritisneš shift na Gboard tastaturi i otkucaće prvo malo slovo. Onda dalje ide po protokolu.
 
To znam, tako trenutno radim. Hteo sam da izbegnem to jer bih na taj način uštedeo taj dodatni tap, to bi dnevno bilo nekoliko stotina tapova, na mesečnom nivou ozbiljan broj. Mislio sam možda uz pomoć taskera može da se namesti ili nešto slično ali ne nadjoh rešenje.
 
Da li imate preporuku za neki antivirus i uopste za neki bezbednostni program tj. kompletniji sistem za android 10 i poco x3 nfc?
Njbolji ativirus ti je mozak, ti anti virusi samo otežavaju rad bilo kog softvera, i naravno ako je persa na 2 km. od tebe e tu ne idi, inače ako tapneš odeee ....
 
Preporuka za neki dobar, minimalisticki, material design audio player. Ne treba mi milion opcija, samo da podrzava liste, stream, i glavne formate.

Je l' baguju vama notifikacije od AIMP-a na Androidu 11. Meni bude po 4-5 notifikacija prisutno, ne mogu ih skloniti.
 
Kakve notifikacije, nikad nisam imao nijednu? Zasto ne onemogucis notifikacije za AIMP, o cemu korisnom moze da te obavestava audio plejer?
 
Search ne izbacuje ništa smisleno,pa da pitam ovde..koristi li neko Reddit aplikaciju ? Chat im ne radi. Pitam Google,vidim da nisam jedini. Postoji li rešenje, alternativa za isti sadržaj ili nešto treće?
 
Ja koristim Reddit aplikaciju. Chat funkcioniše bez problema, nemam zamerke.
 
Možda ti ad blocker pravi problem?
 
Adaway, isključio sam ga,ali ista stvar. Juče je radio chat i sa AdAway u pozadini.
Kako da Reddit stavim u white listu, ne znam njihov domen..
 
Ja koristim Reddit aplikaciju. Chat funkcioniše bez problema, nemam zamerke.
Sada probao iz Windowsa-a gde nemam ništa od zaštite, čist sistem..iz Chrome-a i Opere..chat prozor učitava u nedogled.
Tebi chat radi iz Android aplikacije,isto kao i iz Windowsa-a?
 
Poslednja izmena:
Sada probao iz Windowsa-a gde nemam ništa od zaštite, čist sistem..iz Chrome-a i Opere..chat prozor učitava u nedogled.
Tebi chat radi iz Android aplikacije,isto kao i iz Windowsa-a?
Da, radi mi na oba načina pristup chatu.
 
Hvala na preporukama. Malo sam procackao GPlay, ovaj Pulsar je odlican offline music player, koliko mi se cini na prvi pogled, instalirah ga. Ovakve aplikacije volim, malo opcija, material design, ads free, 'manje tezak' paket...

I notifikacije se fino integrisu u Quick Settings na Androidu 11, na AIMPu malo baguju (klasicne notifikacije rade ok), ispravice to valjda.
 
Nazad
Vrh Dno