Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

pm.me

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.01.2021
Poena
18
Da li imate preporuku za neki antivirus i uopste za neki bezbednostni program tj. kompletniji sistem za android 10 i poco x3 nfc?

geteks

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2014
Poena
18
Da li je moguće nekako namestiti (bilo posebnom aplikacijom/tastaturom) da prvo slovo poruke u nekoj chat aplikaciji bude malo? Da ne bude zabune, ne da nakon tačke bude malo slovo (da svaka rečenica počinje malim slovom), to sam uspeo da nađem.

daki_81

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.07.2020
Poena
8
Koristim Google tastaturu i mislim da to ne može, e sad neke druge ne znam

Packy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poena
18
Pa ti nemoj da stavljaš space nakon tačke i verovatno će upisati malo slovo. :D Inače, svaka tastatura ima more podešavanja, sigurno negde postoji i to za mala slova.

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
Anysoft keyboard i isključi auto-capitalization

Na playstore-u imaš hrvatski jezik sa latiničnim layoutom. Mada ja koristim german verziju, koja ima naša slova kao dodatna (duži pritisak na z, s, c...)

Packy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poena
18
Na Gboard tastaturi može i prvo slovo da bude malo ako se pre njega ukuca tačka. A tu tačku niko ne vidi. Može naravno i da se obriše, ostaće malo slovo.

daki_81

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.07.2020
Poena
8
U stvari najlakše je kliknuti samo "shift" i kreću mala slova...

geteks

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2014
Poena
18
Anysoft keyboard i isključi auto-capitalization

Na playstore-u imaš hrvatski jezik sa latiničnim layoutom. Mada ja koristim german verziju, koja ima naša slova kao dodatna (duži pritisak na z, s, c...)
Instalirao sam da bih probao iako sam unapred znao da nije to. Ali rekoh možda auto capitalization funkcioniše drugačije na ovoj tastaturi. Znači kad se isključi ova opcija onda i nakon tačke idu mala slova.

Meni ne treba to nego da samo prvo slovo poruke bude malo a ne prvo slovo svake rečenice u poruci.

Packy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poena
18
Pa kao što je kolega rekao, pritisneš shift na Gboard tastaturi i otkucaće prvo malo slovo. Onda dalje ide po protokolu.

geteks

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2014
Poena
18
To znam, tako trenutno radim. Hteo sam da izbegnem to jer bih na taj način uštedeo taj dodatni tap, to bi dnevno bilo nekoliko stotina tapova, na mesečnom nivou ozbiljan broj. Mislio sam možda uz pomoć taskera može da se namesti ili nešto slično ali ne nadjoh rešenje.

Running

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.01.2017
Poena
38
Preporuka za neki dobar, minimalisticki, material design audio player. Ne treba mi milion opcija, samo da podrzava liste, stream, i glavne formate.

Je l' baguju vama notifikacije od AIMP-a na Androidu 11. Meni bude po 4-5 notifikacija prisutno, ne mogu ih skloniti.

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poena
83
Kakve notifikacije, nikad nisam imao nijednu? Zasto ne onemogucis notifikacije za AIMP, o cemu korisnom moze da te obavestava audio plejer?

Syntaur

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.04.2020
Poena
28
Search ne izbacuje ništa smisleno,pa da pitam ovde..koristi li neko Reddit aplikaciju ? Chat im ne radi. Pitam Google,vidim da nisam jedini. Postoji li rešenje, alternativa za isti sadržaj ili nešto treće?

Corvus Corax

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poena
63
Ja koristim Reddit aplikaciju. Chat funkcioniše bez problema, nemam zamerke.

Syntaur

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.04.2020
Poena
28
Adaway, isključio sam ga,ali ista stvar. Juče je radio chat i sa AdAway u pozadini.
Kako da Reddit stavim u white listu, ne znam njihov domen..

Syntaur

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.04.2020
Poena
28
Onda probaj foobar, ja u njemu slušam strimove na računaru, pa kapiram da rade i na telefonu.

Syntaur

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.04.2020
Poena
28
Ja koristim Reddit aplikaciju. Chat funkcioniše bez problema, nemam zamerke.
Sada probao iz Windowsa-a gde nemam ništa od zaštite, čist sistem..iz Chrome-a i Opere..chat prozor učitava u nedogled.
Tebi chat radi iz Android aplikacije,isto kao i iz Windowsa-a?

Poslednja izmena:

Running

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.01.2017
Poena
38
Hvala na preporukama. Malo sam procackao GPlay, ovaj Pulsar je odlican offline music player, koliko mi se cini na prvi pogled, instalirah ga. Ovakve aplikacije volim, malo opcija, material design, ads free, 'manje tezak' paket...

I notifikacije se fino integrisu u Quick Settings na Androidu 11, na AIMPu malo baguju (klasicne notifikacije rade ok), ispravice to valjda.

Vrh Dno