Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Tako je, tu ubaciš taj link, blokada ti u tom slučaju ne treba. Možeš je obrisati.
U principu, i ona bi trebala odmah da ti radi.
 
Ovde ubacim taj link? Inace, nakon same instalacije app, ona pokazuje da je nešto blokirala, ali i dalje vidim reklame, u viber-u, browser - u. Možda zato što nisam ubacio ovaj link u DNS?
0591efb28d628e766235469bcd07d7c8.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
U polje ime domacina upisi dns.adguard.com

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ubacio sam, ali napiše povezivanje nije uspelo?!?

Edit. Nakon brisanja blokade, prihvatio je link.

Znaci to je to, ne treba ništa više stelovati, ni neka dodatna app za blokadu reklama?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene je ovako, kako su ti i rekli/napisali. Nego, na šta se povezuješ pa ti kaže - nije uspelo?
7795a9dbec561fd61309c72c5a145015.jpg


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Blokada mu je blokirala promenu podešavanja, ali sada radi.
 
Da, sada radi. Nego, ovo nema veze sa bezbednoscu što sam ubacio ovaj DNS, posto koristim aplikacije za plaćanje računa iz dve banke?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ma ne nego je mislio da nema obavještenja kao kod blokade za blokiranje reklama. Radi ti sve normalno, samo bez reklama.
 
Primetih danas u Gboard-u da mi stavlja razmak nakon zareza što ranije nije radio...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Izgleda da stavlja razmak nakon zareza samo na engleskoj tastaturi

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Meni pri svajpovanju, stavlja svuda (en-sr, sr-en i ćirilica).

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Ja sam generalno zadovoljan sa GBoard, osim što ne znam kako da namestim da mi na eng layoutu na duži klik ne izlaze hijeroglifi, već samo naša slova, znači kad stisnem C da izađu u popup ĆČC a ono izlaze i neki karakteri sa kukama i kvakama. I drugo, voleo bih da nađem neku themu gde su uvek prikazana UPPER CASE slova, iako mogu da se kucaju i velika i mala, može li to?
 
Poslednja izmena:
Meni ne izlazi sve i svašta na popup(uporedo koristim en-sr) a za ovo drugo nisam video da može na Gboard...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Pa moraš da staviš i našu tastaturu i onda izlaze naša slova sa kvačicama ali samo dok je na srpskoj ili stavi kombinovanu dvojezičnu. Možeš i da odabereš ful tastaturu sa svim slovima.
Ovo za simbole je i za ostale znake u pozadini...
Screenshot_20200609-152554_Gboard.jpgScreenshot_20200609-152904_Gboard.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel mogu nekako da se backup - uju, prebace mail- ovi iz default Samsung mail klijenta ? Tj sent folder me zanima, inbox folder se pojavi kad se logujem na sbb mail.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Kako da podignem tastaturu u GBoardu?Ne mogu da nadjem floating,mada i pre kad sam uspeo da je malo podignem ona se automatski vrati dole u sledecoj poruci..Koristio sam dugo neku drugu tastaturu ali ta nije imala Srpski,pa sam se vratio malo pre na Gboard,medjutim isti problemcici me muce..Povecao sam je na Max Size ali i dalje mi prenisko..
 
U Swiftkey mozes da podigneš koliko hoćeš.
U Gboard imaš i kad vidiš tastaturu imaš 3 tačkice i tu imaš floating...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Jel mogu nekako da se backup - uju, prebace mail- ovi iz default Samsung mail klijenta ? Tj sent folder me zanima, inbox folder se pojavi kad se logujem na sbb mail.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Verovatno će biti dovoljno samo da ubaciš podatke za SBB e-mail u neki drugi e-mail klijent i on će ti skinuti iste te e-mailove.
 
Imao sam ranije mobile strongbox za sakrivanje šifri i dokumenata i slika. Jako jednostavna i kompaktna apk, ali već dugo je ne razvijaju. Jel ima nešto slično?
 
Danas se to uglavnom podelilo na password menadžere i aplikacije koje sakrivaju fajlove.

Mogu i password menadžeri da drže fajlove pod ključem, ali pošto se uvek podrazumeva neka sinhronizacija baze preko neta, nisu baš najbolje rešenje.

Open source password manageri
KeePass
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunzisoft.keepass.free

BitWarden
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.x8bit.bitwarden

LockMyPix
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourchars.lmpfree
 
Danas se to uglavnom podelilo na password menadžere i aplikacije koje sakrivaju fajlove.

Mogu i password menadžeri da drže fajlove pod ključem, ali pošto se uvek podrazumeva neka sinhronizacija baze preko neta, nisu baš najbolje rešenje.

Open source password manageri
KeePass
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunzisoft.keepass.free

BitWarden
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.x8bit.bitwarden

LockMyPix
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourchars.lmpfree
Hvala!. Mogu li se podaci sinhronizovati sa novim telefonom?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
To ćeš morati videti u samom starom programu. Sumnjam. Možda je najbolje probati kontaktirati autora starog i pitati ga za najbolji način migracije na neku drugu platformu.

A kad jednom pređeš na novi sistem, onda će se podaci ovih novih password menadžer aplikacija moći sinhronizovati sa novim telefonima putem nekog od online servisa (Dropbox, GDrive ili vlastiti FTP i sl.)
 
Poslednja izmena:
A kad jednom pređeš na novi sistem, onda će se podaci ovih novih password menadžer aplikacija moći sinhronizovati sa novim telefonima putem nekog od online servisa (Dropbox, GDrive ili vlastiti FTP i sl.)

Ovo sam, pitao, hvala jos jednom

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Da li je se pojavilo neko bolje resenje za dva profila na viberu. Koristim DualSpace ali iz nekog razloga ne mogu da vratim backup I ne mogu slike koje dobijem da otvorim I sacuvam. Probao sam I starijiu verziju vibera koju je neko kacio ovde ali mi ne radi zbog android 10

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Interesuje me da li neko koristi Hyperion launcher? vidim da je integrisan substratum za teme. Ako ne, da li moze neko da postavi neko brzo uputstvo za substratum i teme? Hvala
 
Posle novog apdejta creative app ubacene reklame :( i sve izmenjeno i bas losije izgleda.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno