Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da li ima nekih aplikacija da deca mogu praviti animirane filmove? Znači da crtaju na papiru, pa se redom slika list po list i aplikacija da to sastavi u video od npr. 24 frejma.
Google Photos

  1. On your Android phone or tablet, open the Google Photos app
    Photos
    .
  2. Sign in to your Google Account.
  3. At the bottom, tap Library
    and then
    Utilities.
  4. Under Create New, choose Animation or Collage.
  5. Select the photos you want in your collage.
  6. At the top right, tap Create.
 
@daki_81 Probaj aplikaciju Stop Motion Video, odlična je! Ja sam i bez potrebe uzeo plaćenu verziju... Pravio sam par puta video sa crtežima, ali sa Lego kockicama i figurama
 
Kako da se riješi problem sa Viberom da notifikacije u 90% slučajeva ne stižu, tj. poruke vidim tek kad uđem u Viber, uglavnom je tako. Nemam ja samo ovaj problem već većina ljudi koje znam, i nije do nekog uređaja/os-a, dešava se i na ajfonu i na androidu podjednako bio Samsung/Xiaomi/Huawei... Dakle do Vibera je.

Dao sam dozvole da aplikacija radi u pozadini non stop + je zaključao da se ne gasi - ništa pomoglo nije.

Whatsupp radi ok ali ga ne koristi ni 20% mojih kontakata...
 
Nikad nisam imao iskustvo poput tvog ni na jednom telefonu. Poneka propuštena notifikacija da, nema govora o 90℅.
U zadnjih mesec dana jedanput se desilo da me je osoba pozvala i nije zvonilo već sam posle par minuta dobio notifikaciju o propuštenom pozivu. Za poruke uvek dobijem obaveštenje.
 
Nikad nisam imao iskustvo poput tvog ni na jednom telefonu. Poneka propuštena notifikacija da, nema govora o 90℅.
U zadnjih mesec dana jedanput se desilo da me je osoba pozvala i nije zvonilo već sam posle par minuta dobio notifikaciju o propuštenom pozivu. Za poruke uvek dobijem obaveštenje.
Ja sam u CG, moguće da je neka zezancija sa našim mrežama...
 
Kako da se riješi problem sa Viberom da notifikacije u 90% slučajeva ne stižu, tj. poruke vidim tek kad uđem u Viber, uglavnom je tako. Nemam ja samo ovaj problem već većina ljudi koje znam, i nije do nekog uređaja/os-a, dešava se i na ajfonu i na androidu podjednako bio Samsung/Xiaomi/Huawei... Dakle do Vibera je.

Dao sam dozvole da aplikacija radi u pozadini non stop + je zaključao da se ne gasi - ništa pomoglo nije.

Whatsupp radi ok ali ga ne koristi ni 20% mojih kontakata...
Ja sam taj problem imao na Huawei P30. Šta sam sve pokušavao, i oko dozvola i vezano za optimizaciju baterije da ga sistem ne gasi u pozadini i nisam uspeo to da sredim. Takođe, ni reinstalacija Vibera nije pomogla. Na Samsungu nemam taj problem.
 
Kako da se riješi problem sa Viberom da notifikacije u 90% slučajeva ne stižu, tj. poruke vidim tek kad uđem u Viber, uglavnom je tako.... ...

Meni se to dešavalo na P30PRO tokom nekog perioda. Posle sam imao problem da stoji notifikacija kao da imam poruku i povremeno bipne kao da je stigla poruka, ali nema novih poruka.

Poslednjih najmanje godinu dana nisam video taj problem. Mislim da je u oba slučaja problem rešen Viber Update-om. Možda ne prvim, ali relativno brzo.

Update: inače to da ne vidim poruke, dok ne udjem u app mi se i dalje dešava sa Messanger, ali to je do Huawei i njegove štednje baterije. Isto se dešava i za Business Suit (Facebook).
 
GSam battery monitor
Na prvu dobra aplikacija, ali izgleda da nije, jos sam odmah i Pro kupio.

Naime, desava mi se s' vremena na vrijeme u 'App usage' kao da se refresh-uje statistika (kao da krene od nule), a iskljucio sve optimizacije baterije za app, ovo ono. Nekad 'App usage' potrosnja ode preko 100%, a nekad u minus.

Dao sam onu permisiju potrebnu za Battery_Stats.

Ne znam je l' nesto do mene ili...

BetterBatteryStats je radila kao sat.bez bilo kakvih problema.
 
Meni je Microsoft launcher sasvim OK, jedno vreme sam ga koristio umesto Nove.
 
Kako ti radi nova sa animacijama, ima li seckanja? Ja imam mi a3 i kada izlazi iz aplikacije nekad to traje duže od sekundu sekundu ipo. Kad otključam telefon hoće da pokaže prazan ekran i da se pojavljuje widget po widget. Na fabričkom pokretaču sve to radi mnogo brže i bez seckanja. Pa se mislim da je to možda zato i što je mi a3 slab telefon.
 
I Microsoft launcher je lep, probao sam ga.
Da, bilo mi je mnogo dosadno. 😁
Što se tiče animacija nema nikakvog ali baš nikakvog seckanja. Sve radi super tako da ne diram ja Novu. Jednostavna, pregledna sa mnogoooo opcija. Smatram da je najbolja što i broj skidanja na marketu govori.
 
I ja sam koristio novu dok nisam presao na samsung. Ne osecam nikakvu potrebu da menjam nista posle x godina
 
Prešao na Samsung, instalirao Novu.

Prosto volim gušći layout ikonica - home 7x5 drawer 10x5 😂

A i dopada mi se two finger shortcut opcija.

I da ne zaboravim dvostrani dock ✌️
 
Naravno. Samo Nova Prime. Već dve godine je koristim.
Nego juče sam ceo ceo dan bio slobodan i rekoh da se malo igram sa launcherima...
I uverio se da od Nove nema bolje, slažem se.
 
Da uvek ispred n. g. je na popustu prime verzija. Ja sam se za betu prijavio i od kad koristim 7... verziju. Ima li neko da novu koristi na mi a3 ili nekom telefonu sa 4 gb. rama i kako mu radi, ima li seckanja i sporijeg izlaska iz aplikacija. Što malo lošije kod mene radi možda je kriv android one.
 
Nazad
Vrh Dno