Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jeste glupo što nema neki AI koji bi sam skontao gde šta ide kad ga pomeriš ručno par puta.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imao sam par poziva sa nepoznatog broja pa sam ga se setio i instalirao. Odradio je posao i ispisao ime..
Verujem da je spominjan više puta ali ako nekom zatreba evo ponovo. Ne radi sa skrivenim brojevima (jer to nije ni moguće), što se ostalog tiče zna biti od koristi.


bb48dbf55df7fdea30af46a73c8e1775.jpg
 
Ja koristim true caller vec godinama, odličan repellent za reklame.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Imao sam par poziva sa nepoznatog broja pa sam ga se setio i instalirao. Odradio je posao i ispisao ime..
Verujem da je spominjan više puta ali ako nekom zatreba evo ponovo. Ne radi sa skrivenim brojevima (jer to nije ni moguće), što se ostalog tiče zna biti od koristi.


bb48dbf55df7fdea30af46a73c8e1775.jpg
Znas da ti app skine ceo imenik u njihovu bazu?

TT over M5
 
Problem je ustvari što ne prodaješ svoje podatke, već tuđe :)
 
Upravo to. Treba ih zabraniti. Daj svoje podatke, ali moje ili nečije druge što se ne slaže sa tim...
 
To je prosto neizvodljivo,jer niko neće da pita sve svoje kontakte iz Imenika da li se slažu da li da instalira određenu app

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kad daš kontakte, nek ide auto sms tim ljudima da li hoće ili neće. Ili mail. Ili kako god.
 
Program sam pokupi kontakte,jer se korisnik sa tim prvo složi...
Koga posle da obaveštava ..,:)


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pravi je AI iskopirati listu kontakata. Bukvalno kako je poolmaker postavio sliku, odmah sam otisao da vidim njihov sajt, ima li opcija da se skloni broj, jer kao sto kazete, ovo je tesko krsenje privatnosti. Treba neko dovoljno besposlen da ih tuzi, mada su se sigurno pravno pokrili i sve bi svalili na korisnika. Sync.me je imao (verovatno i dalje ima) opciju da uklonis svoj broj.


edit: Evo ga iz njihovog privacy policy

"If you provide EVERYBODY D.O.O. BEOGRAD-STARI GRAD with access to personal data about third parties you confirm that they are aware that you have provided their personal data and that they consent to EVERYBODY D.O.O. BEOGRAD-STARI GRAD’s processing of their personal data according to this Privacy policy."
 
Poslednja izmena:
mada su se sigurno pravno pokrili i sve bi svalili na korisnika.
Naravno, kako drugačije, učili su od jačih i većih igrača.

Inače koristio sam app već jednom ranije, nisam primetio spam poruke, marketinške i slične pozive posle toga. Tako da što se mene tiče sve je u redu, i google i nebrojeni drugi podatke koriste pa neka i ovaj "AI" izvoli.
----------------------------

I moj i brojevi svih koje znate i ne znate su vrlo verovatno od ranije tamo, a ako nisu tamo zato jesu u desetinama drugih baza podataka. Ovo vrlo verovatno čitaj kao 99% sigurno.
Tako da možemo diskutovati radi diskusije, ali od toga nema leba.
Moderna su vremena i možemo i trebamo se koliko toliko zaštiti samo od direktnog spama ili još gorih zloupotreba ličnih podataka.

Od svega ostalog nema načina ni u teoriji.
 
"Tako da što se mene tiče sve je u redu"

To sto je tebi sve u redu ne znaci da je i ljudima cije si brojeve dao bez njihovog znanja i pristanka.

Jos veca smejurija od ovog servisa je sto ne mozes da uklonis svoj broj, jer hoce da ti posalju sms, a gle cuda, sms provajder im ne radi.
 
Ja koristim Truecaller odavno, radi isti posao, samo veća baza. Korisna stvarčica. Ne napadajte čoveka bezveze, jaka stvar što će neko da dobije vaš broj telefona. Nije ne znam koja informacija.
Najgore što može da se desi jeste da vas zovu i ponude Dormeo dušek, što će da vam oduzme 5 sekundi vašeg dragocenog vremena.

Ko hoće privatnost neka ne daje svoj broj telefona nikome i rešena stvar.

A btw ni sami verovatno niste svesni koliko aplikacija u vašem telefonu ima dozvolu za contacts, tako da, ne prdite bezveze.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zbog takvog stava je sve manje privatnosti na internetu. Nisam mislio nistsa lose, pa se nadam da nisi shvatio nista pogresno. Nazalost, nisam pravnik i nemam slobodno vremena, u suportnom bi mi bilo zanimljivo, pogotovo sto su ovde kod nas.

Nego imam pitanje, vidim na play store-u da dialer prikazuje slike i jos neke podatke osim imena. Imaju li tvoji kontakti to?
 
Mislim da TrueCaller povlači slike ako je broj vezan za FB,nisam 100% siguran...
Everybody ne vuče slike

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imao sam par poziva sa nepoznatog broja pa sam ga se setio i instalirao. Odradio je posao i ispisao ime..
Verujem da je spominjan više puta ali ako nekom zatreba evo ponovo. Ne radi sa skrivenim brojevima (jer to nije ni moguće), što se ostalog tiče zna biti od koristi.


bb48dbf55df7fdea30af46a73c8e1775.jpg
Ja probao i imam neke od ranije propustene pozive i izbaci mi da me zvao Dusan [emoji16][emoji16] u principu moze biti bilo ko tako da ne mora biti tacna jer je mozda i neki neverni muz u kontaktima naveo svalerku kao Duska [emoji16][emoji16]

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Najgore što može da se desi jeste da vas zovu i ponude Dormeo dušek, što će da vam oduzme 5 sekundi vašeg dragocenog vremena.

Ko hoće privatnost neka ne daje svoj broj telefona nikome i rešena stvar.

A btw ni sami verovatno niste svesni koliko aplikacija u vašem telefonu ima dozvolu za contacts, tako da, ne prdite bezveze.

Imaš 2 logičke greške.
Ako je svoj broj dam tebi, to ne znači da sam ga dao svakome. Jesi bio ikada u situaciji da ti se javi poznanik i pita da li tvoj broj može da prosledi nekome za nešto. Za mene je to kulturno i podrazumevano ponašanje.
Ko je privatnik i kome je u interesu da mu broj bude kod što većeg broja ljudi, jer to znači više posla je jedno, ali ovde pričamo o nečem drugom.

Druga greške je da pretpostavljaš da svaka app koja ima pristup kontaktima te iste kontakte šalje na neki svoj server, ali nisi u pravu. Dozvola za pristup kontaktima je potrebna samo ukoliko se želi iz app podeliti nešto sa nekim (izuzetak su chat/call apps). Na kraju krajeva, pre nego što i pokreneš app možeš joj ograničiti pristupe ili joj iste ne dozvoliti pri pokretanju :)

A pravdaš treću logičku grešku. "Svi to rade, što ne bih i ja" ili "oni to sve već imaju".

Lokalne političke stranke neće moj broj moći dobiti od Googlea, ali ga hoće moći kupiti od nekog lokalnog DOO-a, ili kupiti ili ih uceniti nekako.

A vidiš kako su se oni lepo ogradili. Smatraju da je korisnik obavestio i dobio saglasnost od vlasnika brojeva, jer postoji zakonska osnova za tužbu u suprotnom :)
 
Inače, Google je poznat po tome da se ne bavi prodajom podataka, svi kontakti su ti apsolutno privatni kad ih ostaviš kod njih ;)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sad sam dobio obaveštenje da od marta 2019 sve aplikacije za snimanje razgovora neće moći da pristupaju brojevima telefona...koliko sam na brzinu shvatio, svi snimljeni razgovori će se voditi kao unknown, svejedno dolazni ili odlazni pozivi... Nova Google pravila...
 
Sad sam dobio obaveštenje da od marta 2019 sve aplikacije za snimanje razgovora neće moći da pristupaju brojevima telefona...koliko sam na brzinu shvatio, svi snimljeni razgovori će se voditi kao unknown, svejedno dolazni ili odlazni pozivi... Nova Google pravila...
Što nije neki hendikep, osim ako ti ceo call centar ne ide preko mobilnog :)
Uvek će se moći potpunija verzija programa skinuti sa sajta developera (kao recimo Cerberus), a i sâm korisnik može da primenjuje fajl u šta želi.
 
Dobio sad i ja notifikaciju.
^ kako misliš nije hendikep? Svi razgovori da budu snimljeni kao unknown, pa ako ti treba nešto, uzmi pa slušaj sve đuture. Osakatili su aplikaciju u potpunosti.
Biće da se skine posebno 'unchained' verzija, baš kao i za Cerberus(koji takođe koristim). Već dve aplikacije koje moram da skidam van PS-a, sreća pa su za Tasker imali razumevanja.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije za one koji nemaju puno poziva ili ne snimaju sve odreda, na to mislim.
Takvi po završenom pozivu mogu preimenovati bitan fajl.
 
Lepo. Znači, samo će Google imati neograničen pristup svim našim podacima i samo će oni moći da ih prodaju. Lep način da sebi smanje konkurenciju. A što će osakatiti gomilu aplikacija i upropastiti korisničko iskustvo je nebitno.
Heh, većina korisnika ovo neće ni osetiti. Dok im radi Messenger, Facebook, Instagram, WA i Twitter, ono što najveći broj ljudi koristi nije ih briga.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
a što, kad već pričamo o privatnosti, vama je oke da se svaki razgovor koji vodite snima, da li uvijek obavijestite drugu stranu da su snimani? o_O
 
Pa to sve zavisi koje aplikacije koristis. One koje koristis njih branis, one koje ne koristis njih pljujes :d ez
 
Drzite se teme, a ona nije zastita privatnosti.
 
Nazad
Vrh Dno