Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ili u android aplikaciji na podešavanja pa skroz dole upravljanje promenama se zove.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Izvini, u totalnom sam rasulu. Podešavanja pa opozovi promene.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja to nisam nasao u aplikaciji. Nego na desktopu, na gmail sajtu.
 
Postoji li neki video editor u kojem mogu samo audio da pojacam, a da sve ostalo ostane netaknuto? FilmoraGo mi mijenja ratio i plus ubacuje svoj logo na kraju klipa.
 
Ne znam gde da stavim, vezano je za aplikacije pa cu ovde.
Naime, kada upload-ujem slike na Google Drive, npr 100 slika, prebace se svih 100, ali neke slike duplira sa istim imenom, i kada obrisem duplikate npr 5-6, ostane manje slika za taj broj.
Znaci da u toku upload-a neke slike dobiju isto ime, i samim tim dodje do gubitka istih?!?
Jel neko primetio ovu pojavu i da li zna u čemu je problem?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ne znam gde da stavim, vezano je za aplikacije pa cu ovde.
Naime, kada upload-ujem slike na Google Drive, npr 100 slika, prebace se svih 100, ali neke slike duplira sa istim imenom, i kada obrisem duplikate npr 5-6, ostane manje slika za taj broj.
Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Zasto ne uploadujes preko photos aplikacije?
 
Sad sam testirao, 30 slika i opet isto, par slika mi duplira...
Mislis iz galerije da idem na share pa izaberem GD?

Edit: Sad sam isao iz galerije pa share na GD i sve je ok, a kad idem iz GD da vucem sa telefona, onda nastaje problem.
Nije mi jasno zašto, ali bitno da ovako šljaka :).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Namestiš Google Photos da ti radi backup kada si na WiFi + punjaču i nemaš brige [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni je Google Photos toliko zabunjen, da ne znam sta je prebacio, sta nije, sve je izmesano, slike na telefonu, sačuvane slike, pregled mi se ne svidja, sve slike su na gomili poređane po datumu, mesecu, godini, dok ih ja zbog bolje preglednosti i lakšeg pronalaska stavljam u foldere.
Kad idem na GD, tu mogu isto da pravim foldere, pa mi je pregledno kao i na telefonu, dok se sa Google Photos nikako ne snalazim :(.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Treba se navići samo. Google Photos je odlična aplikacija za BESPLATNO skladištenje NEOGRANIČENOG broja fotografija. I da, možeš praviti foldere po želji, kao i na uređaju.
041b4cfb07a2306355c2d7c51673e2e6.jpg
 
Jedno pitanje, buni me gde se nalaze slike koje se bekapuju na Google Photos? Pitam iz razloga posto neke slike koje imam bekapovane u GP nemam u GD. Pa me to buni, da li GP koristi GD za bekapovanje slika?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Koliko sam video,mislim da ne,jer postoji opcija da se ukljuci da se sinhronizuju slike i video sa google drive-a.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mislio sam da su to iste slike koje su na GD :). Sve mi to delovalo konfuzno, pa se nisam bas zanimao sa ovim načinom bekapa. Ali je stvarno odlično, jer nisi ograničen sa 15GB free prostora kao na GD.
Još jedno pitanje, što se tiče kvaliteta slika i videa, jel ostaje isti izvorni, ili ga srinkuje da bi manje mesta zauzeo na GP? Tj kad se kasnije neka slika skine, da li ostaje ista?
Prosto mi nestvarno deluje da ceo svet gura GB i GB slika neograničeno, gde to sve stane [emoji3].

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Besplatna varijanta nisu originalni format...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E u tome je caka, bolje da ima varijanta kao na GD npr 15GB free ali da zadržava isti kvalitet, a ako hoces više prostora, plaćanje mesečno.
Čemu onda kvalitetne slike, kamere na telefonima, ako će se kvalitet nakon bekapa umanjiti?
Ovo pričam napamet, bez testiranja istog, da se uporedi original slika, video i slika, video skinut sa GP, da li se vidi uopšte razlika, ili ne, pa samim tim to što sam rekao ima smisla, ili nema.
Bolje je napraviti nekoliko g-mail naloga, i na svakom imati 15GB free na GDrive, gde se kvalitet ne umanjuje, a kad zafali prostora, nova Gmail se otvori za čas, i eto novih 15GB [emoji23][emoji23][emoji23].

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
E u tome je caka, bolje da ima varijanta kao na GD npr 15GB free ali da zadržava isti kvalitet, a ako hoces više prostora, plaćanje mesečno.
Čemu onda kvalitetne slike, kamere na telefonima, ako će se kvalitet nakon bekapa umanjiti?
Ovo pričam napamet, bez testiranja istog, da se uporedi original slika, video i slika, video skinut sa GP, da li se vidi uopšte razlika, ili ne, pa samim tim to što sam rekao ima smisla, ili nema.
Bolje je napraviti nekoliko g-mail naloga, i na svakom imati 15GB free na GDrive, gde se kvalitet ne umanjuje, a kad zafali prostora, nova Gmail se otvori za čas, i eto novih 15GB [emoji23][emoji23][emoji23].

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Valja pohvatati te Gmailove. Neces znati sigurno napamet gde su ti koje slike i slicno. Plati pa se klati.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
E u tome je caka, bolje da ima varijanta kao na GD npr 15GB free ali da zadržava isti kvalitet, a ako hoces više prostora, plaćanje mesečno.
Čemu onda kvalitetne slike, kamere na telefonima, ako će se kvalitet nakon bekapa umanjiti?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Takoreci nema razlike u kvalitetu, jer je kompresija minimalna...
 
E u tome je caka, bolje da ima varijanta kao na GD npr 15GB free ali da zadržava isti kvalitet, a ako hoces više prostora, plaćanje mesečno.
Čemu onda kvalitetne slike, kamere na telefonima, ako će se kvalitet nakon bekapa umanjiti?


Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pa ima. 15GB da ti čuva u originalnom kvalitetu a neograničeno u smanjenom. Samo to podesi u aplikaciji Google Photos.
Settings - Back up & sync - Upload size
A može da bekapuje i druge foldere tipa Viber ili Whatsup slike, ne samo folder kamere. Samo odaberi u opcijama.
9745e64578f6778b98a6f25b5bef6a0d.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E u tome je caka, bolje da ima varijanta kao na GD npr 15GB free ali da zadržava isti kvalitet, a ako hoces više prostora, plaćanje mesečno.
Čemu onda kvalitetne slike, kamere na telefonima, ako će se kvalitet nakon bekapa umanjiti?
Ovo pričam napamet, bez testiranja istog, da se uporedi original slika, video i slika, video skinut sa GP, da li se vidi uopšte razlika, ili ne, pa samim tim to što sam rekao ima smisla, ili nema.
Bolje je napraviti nekoliko g-mail naloga, i na svakom imati 15GB free na GDrive, gde se kvalitet ne umanjuje, a kad zafali prostora, nova Gmail se otvori za čas, i eto novih 15GB [emoji23][emoji23][emoji23].

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Pa ima varijanta 15GB original ili kompresovane neograniceno.
Ja koristim neogranicenu varijantu, jer sam testirao i video da je smesna razlika u kvalitetu(takoreci neprimetna) fotografija, a doboje neogranicen prostor za skladistenje istih.
Odnos dobijeno/izgubljeno je def na strani neogranicene varijante.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ali neograničeno je skladištenje slika bez smanjivanja kvaliteta je 16mp tako da ako ti kamera nema više od 16mp ne smanjuje kvalitet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Valja pohvatati te Gmailove. Neces znati sigurno napamet gde su ti koje slike i slicno. Plati pa se klati.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Imam 4 Gmail adrese, ličnu, firminu i još 2 na druga dva uređaja, posto necu sa jednom da se logujem na Play Store, što znači da imam 60GB free.Od tih 60GB koristim ukupno 5GB, i to onda kad ne stignem da ispraznim telefon kad negde idem, pa ih prebacim tu pre nego što ih gurnem na externi HDD, gde inače čuvam sve to.
Ali zbog svojih benefita, pristup slikama uvek, deljenje sa određenim osobama... hoću da počnem da koristim, zato se i raspitujem.
Neće Google propasti što sam ih "oladio" za 45GB free prostora, koji btw ni ne koristim, posto na 15GB jelte imam pravo.
Bez ikakve želje za svadjom i raspravom, voleo bih da znam da li ti koji predlažes plaćanje, i sam plaćaš ili je to lakše reći drugima, a sam se snalazis kako znaš?
Ono za otvaranje novih i novih Gmail adresa sam rekao u saljivom tonu, što su i smajliji donekle ukazali i ni jednu od te 4 nisam otvorio zbog mesta.
Lično, da napunim tih 60GB mi treba vremena i vremena, posto ne snimam i ne skljocak svaki dan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Imam 4 Gmail adrese, ličnu, firminu i još 2 na druga dva uređaja, posto necu sa jednom da se logujem na Play Store, što znači da imam 60GB free.Od tih 60GB koristim ukupno 5GB, i to onda kad ne stignem da ispraznim telefon kad negde idem, pa ih prebacim tu pre nego što ih gurnem na externi HDD, gde inače čuvam sve to.
Ali zbog svojih benefita, pristup slikama uvek, deljenje sa određenim osobama... hoću da počnem da koristim, zato se i raspitujem.
Neće Google propasti što sam ih "oladio" za 45GB free prostora, koji btw ni ne koristim, posto na 15GB jelte imam pravo.
Bez ikakve želje za svadjom i raspravom, voleo bih da znam da li ti koji predlažes plaćanje, i sam plaćaš ili je to lakše reći drugima, a sam se snalazis kako znaš?
Ono za otvaranje novih i novih Gmail adresa sam rekao u saljivom tonu, što su i smajliji donekle ukazali i ni jednu od te 4 nisam otvorio zbog mesta.
Lično, da napunim tih 60GB mi treba vremena i vremena, posto ne snimam i ne skljocak svaki dan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ne vidim uopste razlog zasto bi se svadjali ili bilo sta slicno. Samo sam rekao da je glupo to sto si rekao. *mjau**mjau**mjau* izgleda ja nisam shvatio da je to saljivi kontent bio ali kako god haha. Naravno da ne placam,ali mi je 15gb i vise nego dosta. To sto upravo ti pricas 5 koristis i to samo dok ne preneses na hdd.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pa ima varijanta 15GB original ili kompresovane neograniceno.
Ja koristim neogranicenu varijantu, jer sam testirao i video da je smesna razlika u kvalitetu(takoreci neprimetna) fotografija, a doboje neogranicen prostor za skladistenje istih.
Odnos dobijeno/izgubljeno je def na strani neogranicene varijante.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
A kakva je situacija sa video snimkom? Jel oni uopšte i mogu ili samo slike? Nisam probao, sad ne mogu, kasnije cu testirati.

Hvala svima na odgovorima, dosta ste pomogli u razjasnjenju sa ličnim iskustvima.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
A kakva je situacija sa video snimkom? Jel oni uopšte i mogu ili samo slike? Nisam probao, sad ne mogu, kasnije cu testirati.

Hvala svima na odgovorima, dosta ste pomogli u razjasnjenju sa ličnim iskustvima.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mogu naravno i oni

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno