Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

kod mene ne zauzima mnogo. folder sa primljenim slikama i video snimcima se ne racuna u ovo..
92c139cb39cb932d16e08ea13b1972a1.jpg


Sent from Galaxy S8
 
Proverite folder Android -> data -> com.viber.voip.

Trebalo bi da to što vam stoji pod Data da bude približno jednako veličini tog foldera.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Može li nekako na OfficeSuite da se podesi na ne pita ovo svaki put? Da uvek bude ono koje sam izabrao.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    49.2 KB · Pregleda: 211
Preporuka za app da mogu odredjenu aplikaciju podesim da ne radi na wifi ili na mobile mrezi?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pokusaj sa Google Dattaly, trebala bi da ima opciju odabira mreze za svaku app pojedinacno.
 
Iz nekog razloga meni i dalje radi aplikacija, a za wifi nemam opciju
Evo npr to izgleda ovako

7148e6bf3e07e26294a5c9524698a161.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da li ima neka app koja bi isključila i uključila adaptive brightness po nekom vremenskom rasporedu?
 
Tasker, AutoMate ili neka treca iz te grupe aplikacija.
 
Bas zato sto je LOS, zato nema podesavanja ta. Ja nemam ni na Oreo stock.
 
Mislio sam da si na nekom golom stock-u. Čudi me da nemaš ta podešavanja.

Neki firewall sa play store-a ti je nešto najbezbolnije, da ne moraš da menjaš ROM.
 
Pitao sam ovo cini mi se i prosle godine, aj da pitam ponovo. Nekada mi se desava, tj. vrlo cesto, da ne dobijam notifikacije, o mejlu npr. ili instagram i tako to dok mi je ekran iskljucen. Onda uzmem telefon da vidim nesto, i stigne mi 15 notifikacija. Promenio sam nekoliko romova i verzija androida ali ovo se i dalje desava. Jel ima neko mozda neko resenje za ovo?
 
Dešava se i na iOS-u isto.

Na androidu su problem Google serveri tačnije GCM (Google cloud messaging)

Dok kod Apple-a takodje serveri (uključen isključen BAR svejedno je)

Nema leka.
 
Ali ne verujem da je to problem. Jer cim ukljucim ekran dobijem ih sve. Nemoguce da je uvek slucajnost da prorade serveri bas kad ja ukljucim ekran. :D Kao da se wifi iskljuci dok je ekran iskljucen i telefon u standby-u. A podeseno mi je da bude always on.
 
Napisi koji telefon i koja verzija androida...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I kod mene na Nexusu 5X je isto tako sa notifikacijama, dok mi na Sony-ju sve instant stiže.
Na oba telefona stock sa root-om.
Ranije sam svašta probao, isključivao optimizaciju baterije i sl., ništa nije pomoglo. Nisam koristio Greenify i slične aplikacije.
Vidim da je kod mnogih tako.
 
Promenio sam dosta android telefona i nikad mi se tako nešto nije dešavalo. Niti ljudima u mojoj okolini. Pre bih rekao da je to što bam se dešava user specific. Možda neka aplikacija koju instalirate ili neko ograničenje.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kod mene se dešavalo na Nexusu 5x a na HTC U11 se ne dešava. Iste app koristim.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mozda su vam u opcijama za programera iskljuceni svi pozadinski procesi?

Astal da blista bejbi!
 
Pitao sam ovo cini mi se i prosle godine, aj da pitam ponovo. Nekada mi se desava, tj. vrlo cesto, da ne dobijam notifikacije, o mejlu npr. ili instagram i tako to dok mi je ekran iskljucen. Onda uzmem telefon da vidim nesto, i stigne mi 15 notifikacija. Promenio sam nekoliko romova i verzija androida ali ovo se i dalje desava. Jel ima neko mozda neko resenje za ovo?

Nije mi jasno jedino ovo "vrlo cesto", jel to znaci da se desava sporadicno i nasumicno ili kako? Obicno notifikacije ne stizu kada su iskljuceni pozadinski procesi bilo za aplikacije pojedinacno ili mozda putem rezima ustede baterije, kada se wifi iskljucuje prilikom gasenja ekrana ili kada je instalirana neka treca app za menadzment tipa Greenify.
 
Posle update-a mi je nestala Viber status ikonica, takođe više ne postoji ni opcija u podešavanjima da li želim da se prikaže ili ne. Posle restarta i dalje isto. Ovo je normalno ili je nešto Viber pobrljavio kod mene?
 
Poslednja izmena:
Iz nekog razloga su ukinuli status, dosta se ljudi zale u komentarima na Play-u.

Послато са 6055K уз помоћ Тапатока
 
Čemu vam služi status osim da jede jedno mesto nepotrebno u notifikacijama? :)
 
Ja koliko znam ta ikona jedino pokazuje tj. dokazuje da Viber radi u pozadini tako da mi stvarno nije jasno zasto bi se korisnici zalili ako je ukinuta.
 
Kako u mozzartbet aplikaciji isključiti vesti koje stižu, hoću notifikacije za ostalo vezano za tiket i to ali neću za vesti. Ne vidim tu opciju za vesti..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno