Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Kako je SiC besplatan? Ja skinuo sinoc i vidim da ima GoPro opcija i ako se ne varam, pise da trial pro traje 2 nedelje? Takodje, da li je neko koristio ili koristi KeePassXC zajedno sa Keepass2Android i kako rade?
 
Keepass jedino što je besplatan ...

The one drawback with solutions like KeePass for me is having to use different apps on different platforms and rely on third-party devs to keep feature parity and design homogeneity across them.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
LastPass čuva passworde na svom serveru, a već su jedanput bili hakovani. Enpass je mnogo bolja varijanta.
 
Da, iz tog razloga i ja gledam da izbegnem LastPass. Za sad su opcije enpass, SiC ili keepassXC.
 
Postoji i 1Password, meni je bilo to skupo, lastpass sasvim korektan
 
Poslednja izmena:
zato je enpass prekopirao njih for free :)
najveca prednost je sto radi na svim platformama.
Dashlane mi isto deluje pouzdano ali imaju samo mesecnu pretplatu, free verzija nema ni sync across devices.
enpass mi je najbolji ozbor...
 
Ma ubedljivo se najviše koristi lastpass pa posle kao jeftinija alternativa enpass i besplatni keepass...
Dovoljno je odraditi pretragu na android police sajtu i shvatiti gde je ko :)

A i enpass ljudi uzimaju jer samo jednokratno plate 10$, osim toga delili su i besplatno licence više puta pa su skupili korisnike :)
Takođe i kasne za opcijama u odnosu na LP i npr Dashlane (autofill npr i još neke), a i dovoljno je da odeš na sajt - https://www.enpass.io i da shvatiš da im je manja platforma prioritet :D
 
Lastpass sam takodje izbegao zbog onoga sto su ih haknuli a gledao sam nesto sto podrzava sve platforme jer sam u to vreme malo cackao i linux.
za sada koristim enpass na androidu gde sam kupio licencu, na meku i win 7 i svuda radi odlicno tako da svoj glas dajem indijcima :)
 
nije ni tih $10 puno jer ih jednom platis samo za mobilnu verziju.
ja sam pre par meseci presao na enpass sa 1passworda od kako su poceli da forsiraju mesecne pretplate i odlicno radi na svim uredjajima, win, macOS, linux, android...
nova verzija 1passworda za win koju sam tada instalirao je zahtevala samo njihov vault i sub plan pa sam trazio refund.
1Password planira da sa verzijom 7 vrati na Windows local vault, ali, lipši magarče do zelene trave :)
 
ma mogu da ga daju dzabe sad :)
pogubio sam dovoljno zivaca i vremena u prepiskama sa njima kad sam kupio 1pass za mek.
dali su mi kljuc za win nakon cega je izasla verzija za isti ali samo sa monthly subscription planom. bilo je i nekih problema kad ga prvi put instaliras da sam podesi njihov vault pa te saceka poruka da ti istice trial period iako si kupio tako da je bilo jako konfuzno i lose iskustvo...
 
Takođe i kasne za opcijama u odnosu na LP i npr Dashlane (autofill npr i još neke), a i dovoljno je da odeš na sajt - https://www.enpass.io i da shvatiš da im je manja platforma prioritet :D

Sinoć sam instalirao Win app i mogu ti reći da je lepo upeglan interfejs.

Android verzija mi je već malo nepreglednija od 1Passworda. Sa par stvari me je 1Password razmazio, recimo vidim da Enpass nema ikonice sajtova, već određen broj svojih predefinisanih.
1Password je sada dodao da se login na sajtove na kojima je uključen 2FA odmah obavlja unošenjem i 2FA broja, malo ćemo pričekati verovatno za to na Enpassu, mada, imaju "TOTP", to je 2FA, ali mislim da ne radi automatski login.
 
Poslednja izmena:
Sve to ima odavno na LastPass-u :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.authenticator

Jedino to plaćanje bolje na enpass-u - daš 10$ i to je to, mada meni bolje od LastPass besplatne verzije ne treba ...

Ovo što nude za 24$ godišnje mi je nepotrebno:

image.png
image.png
image.png


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve to ima odavno na LastPass-u :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.authenticator

Jedino to plaćanje bolje na enpass-u - daš 10$ i to je to, mada meni bolje od LastPass besplatne verzije ne treba ...

Ovo što nude za 24$ godišnje mi je nepotrebno:

16615a22d72001f37eb30bebb7a0386a.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pa i nema baš :) Nije ista stvar, ovo je zasebna LastPass aplikacija, pored LastPass password menadžera. Imam već posebnu app samo za 2FA, Authy. Nego je lepo je kad je sve objedinjeno u jednu app, pogotovo ako ni 2FA broj ne moraš da kucaš.
 
Kako namestiti playstore da bude recimo indijski ili iz hong konga? Takodje viber za skidanje njihovih lokalnih stikera? Secam se da sam ovo radio sa vpnspeed aplikacijom ali sada ne reaguje..
Ne mislim na ono za PS da menjam adresu u payments itd..nego jednostavno da me prepozna kao da sam u indiji ili hong kongu i da mi na pocetnom PlayStore-u otvara njihove app, a na viberu nuei njihove stickere.
 
Poslednja izmena:
@Šumadinac

Džaba "botuješ" za lastpass kada je nesigurniji nego drugi password manageri. Kao što rekoh, već su imali veliki leak podataka, pa su terali korisnike da menjaju sve svoje passworde. Enpass/Keepass su bolje varijante zato što passworde možeš čuvati gde hoćeš, da li je to lokalni storage, dropbox, lični cloud (owncloud/nextcloud), iCloud, itd.

@V-O-Y-A-G-E-R

Radi TOTP na Enpass, ali da, u sledećoj verziji bi trebalo da ubace i autofill prilikom logina. Ja sam prešao sa 1Passworda na Enpass i generalno sam dosta zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Pa i ti nindža džabe botuješ za enpass, vidiš da su delili džabe svojevremeno :)

A i svako može da ode na mobi***m forum ukuca enpass ili 1password i dobije "bezbednosti" na kilo ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbolje rešenje je Kaspersky Passwod Manager, ja sam ultra-mega-giga zadovoljan, ali za desktop , a pogledah za Android, na njihovom sajtu postoji link za Android aplikaciju, ali na PS je ne prikazuje, a meni sa laptopa ne otvara link. Zbog čega je to tako?


Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Pa i ti nindža džabe botuješ za enpass, vidiš da su delili džabe svojevremeno :)

A to je loše jer? :D

A i svako može da ode na mobi***m forum ukuca enpass ili 1password i dobije "bezbednosti" na kilo ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Stoji, nema savršenog programa ili OS-a. Ali, realno, boljke lokalnog sefa na bilo kom drugom menadžeru su minorne u odnosu na password leak koji je LP imao :) Samo se ti ne cimaš jer te nije zakačilo tada. Možda nisi ni koristio tada, pa ne znaš koliko je smor menjati šifre po sajtovima.

Najbolje rešenje je Kaspersky Passwod Manager, ja sam ultra-mega-giga zadovoljan, ali za desktop , a pogledah za Android, na njihovom sajtu postoji link...

Jes, ultra-giga-mega najbolji, s podrškom za jedan OS, Android app koji bez zaobilaznih načina ne možeš da skineš, a za iOS podršku ne treba verovatno ni da pitam :D Što troluješ? :)
 
Koristim LastPass na kompu 7-8 godina, na telefonu isto par, za to vreme neki promeniše 2-3 aplikacije.
Svaka od tih nekoliko im je bila najbolja :)

Nema savršene aplikacije, neka koristi ko šta hoće - meni je BESPLATNA verzija LastPass-a BEZ OGRANIČENJA OD 20 UNOSA najbolja ;)

Možda nisi ni koristio tada, pa ne znaš koliko je smor menjati šifre po sajtovima.

Vidiš da si koristio LP ne bi ti bilo smor ili teško!
Imaju dobru foru i za to - proguglaj ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@-V-O-Y-A-G-E-R
Pitam zbog čega ne mogu da pronađem aplikaciju za Android na PS, a ni sa laptopa/Windows/ mi ne otvara. Imam licenciran KIS+Password Manager ,Ali razmišljam da kupim Password Manager i za Android.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i ti nindža džabe botuješ za enpass, vidiš da su delili džabe svojevremeno :)

A i svako može da ode na mobi***m forum ukuca enpass ili 1password i dobije "bezbednosti" na kilo ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Još da mali perica zna razliku između krekovanog programa i enkripcije, pa da se uključi u diskusiju. :)
 
Hehe dobar pokušaj :D
Isti "argument" si imao kad si "botovao" za 1password tako da u principu nije važno ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da ne bude zabune, onaj ko je 1P već kupio u nekom obliku za podržane OS i dalje može da ih koristi, nije da su korisnici morali da pređu na nešto drugo. Stvar izbora :)
 
Zauzeli ste temu bespotrebno, isto možete da nastavite na PP
 
Od pre 2 dana sam na Androidu. Presao sa Windowsa. Ovde ima na tone aplikacija pogotovo oko fotografija pa zato pitam. Koja app radi ono da u jednoj slici ubacim 2, odnosno i 3, 4... Ono kad je u jednoj slici vise slika... Hvala vam unapred.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno