Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jel Intesa Mobi zadržava funcionalnost posle factory reseta što se tiče mTokena za online banking?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ne.
Ajd ponovo u banku da potpišeš 20 papira.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pitam za mToken:
e1d135b48910011b43802154a191dbec.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za aplikaciju ti i pišem
Jer moraju da ti reaktiviraju aplikaciju
Drugačije ti neće raditi ništa
Bar je tako bilo prošle godine kad mi se updejtovao firmware ali sam izabrao čistu varijantu ne kao nadogradnju tako da se sve resetovalo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Za aplikaciju ti i pišem
Jer moraju da ti reaktiviraju aplikaciju
Drugačije ti neće raditi ništa
Bar je tako bilo prošle godine kad mi se updejtovao firmware ali sam izabrao čistu varijantu ne kao nadogradnju tako da se sve resetovalo.
Ja pitam za mToken. Aplikacija znam da neće raditi a i nebitno mi je ako ce mi raditi Online Banking preko računara uz verifikaciju preko mTokena.

Jel' će raditi mToken verifikacija?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
http://www.bancaintesa.rs/upload/documents/mtoken_infografik.pdf

Ipak nece raditi... A ja sam preko grane a u Srbiju dolazim samo preko vikenda kad ekspozitura u mom selu ne radi a i da radi ionako nemam vremena da cekam u redu za ponovnu aktivaciju...
Mogli su ponovnu autorizaciju uraditi puno jednostavnije. Ovde sto imam banku instaliram aplikaciju na koliko hocu uredjaja i sam je aktiviram preko Visa kartice u kombinaciji sa "citankom"
 
Pa mogli su napraviti da se key za aktivaciju aplikacije odradi online u eBank-u

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
...kao u svim bankama (Societe, Raiffeisen, itd).
 
http://www.bancaintesa.rs/upload/documents/mtoken_infografik.pdf

Ipak nece raditi... A ja sam preko grane a u Srbiju dolazim samo preko vikenda kad ekspozitura u mom selu ne radi a i da radi ionako nemam vremena da cekam u redu za ponovnu aktivaciju...
Mogli su ponovnu autorizaciju uraditi puno jednostavnije. Ovde sto imam banku instaliram aplikaciju na koliko hocu uredjaja i sam je aktiviram preko Visa kartice u kombinaciji sa "citankom"

Evo da ti ja odgovorim posto reaktiviram aplikaciju ((_@$&^_@&$#@!&*#!@^$_!&$@^(&#!^$&!*#^)!&*@$ <---- ako neko iz Intese cita, zamislite sta sam vam rekao) svaka 2 meseca.

Cim zamenis telefon/resetujes sistem na prvobitno stanje/fleshujes novi ROM, moras da ides u glupu banku, stanes u beskonacno dugacak red i onda potpises 25 papira kako bi ti reaktivirali aplikaciju. Drugacije nece moci.
 
I ja koliko se sećam bi tako kako sam i napisao. Reko ljudi ne bih danas kupovao banku štedite papir, samo mi treba da aktiviram aplikaciju ništa više.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Koje cimanje to za mToken tj logovanje. Zašto ne bi moglo to online preko njihovog bankovnog sajta da se završi? Tj poveže aplikacija sa ličnim računom preko nekog koda ili sl?

Inače vezano za praćenje sina instalirao aplikaciju Find my kids koja sasvim pristojno radi posao.

Inače jel postoji neki app koji bi mi zapamtio sta sve tačno imam instalirano na svom Z3-u i u slučaju da mi vrisne, odem kupim drugi fon i nekako automatski vratim sve sto sam imao u njemu od aplikacija, podešavanja i sl? Da ne bih morao da zapisujem ili kopam po gplay nalogu od brdo aplikacija koje su mi tamo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
^ ne treba app, to google sam radi ako ti je uključen backup.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Settings/back up & reset/back up my data i back up account da budu na ON ili?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da. Inače kada prvi put setujes telefon, moraš ukucati Google account, jer ako preskočiš neće ti vratiti aplikacije, vratiće samo kontakte i kalendar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da. Inače kada prvi put setujes telefon, moraš ukucati Google account, jer ako preskočiš neće ti vratiti aplikacije, vratiće samo kontakte i kalendar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ovo i mene zanima , da li vraca i call liste i sms poruke g backup!?

Sent from my Nokia 5
 
Ne, pošto to nema veze sa Google-om. Za sms poruke koristiš neku App sms backup, a za call liste, pa meni je nepotrebno, ali Titanium znam da može.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Titanium za SMS, call log backup.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Sms backup and restore može da uradi bekap poruka i liste poziva, na telefon ili na oblak.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Ne, pošto to nema veze sa Google-om. Za sms poruke koristiš neku App sms backup, a za call liste, pa meni je nepotrebno, ali Titanium znam da može.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ali radi se o fonu koji nije rutovan, sto odmah po defaultu mislite da je svaki fon rutovan!?
kako nema veze sa Googlom, google drive i moj nalog , zar nije logicno google da mi omoguci backup sms poruka, sistem je malte ne aosp nije to skinovana verzija i nema 3rd party backup resenja kao na Sony, Samsung. ..
kako je na nexusima i pixelima npr? i oni nemaju backup call lista i poruka?

Sent from my Nokia 5
 
Zato što sms nije Google-ov projekat kao npr Google kalendar ili Apps (jer koristiš Google Play), kao ni call log. Da si rekao allo ili duo, može, ali ovo nije. Kontakti nisu Google projekat, ali ih ti šalješ na njihove servere putem vcf fajla ili kako si ih već importovao. Valjda razumeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zato što sms nije Google-ov projekat kao npr Google kalendar ili Apps (jer koristiš Google Play), kao ni call log. Da si rekao allo ili duo, može, ali ovo nije. Kontakti nisu Google projekat, ali ih ti šalješ na njihove servere putem vcf fajla ili kako si ih već importovao. Valjda razumeš.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ok, hvala na pojasnjenju.
ima li neki cloud backup 3rd party koji vrsi backup pomenutih stvari na one drive ili gdrive?

Sent from my Nokia 5
 
loool, hvala , znam za taj program mada nisam ga koristio ima par godina [emoji3]

Sent from my Nokia 5
 
Bas ta, ja je vec dugo koristim, i završava mi posao kako sam menjao telefone.

Huawei Mate 9
 
Nazad
Vrh Dno