Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

es file explorer je meni ok skroz, ima reklama ali pro verzija nema i sadrzi neke pluginove i teme pa cu ga prilagoditi. za sad ostaje on ko god da ga je pravio :)
 
Sad se setih da obrišem ES file explorer i setih se da Šljamsung ima My files app koji je 300x bolji od ES. Probaću i taj Solid, ne znam koje su mu korisne prednosti u odnosu na My files?
 
es file explorer je meni ok skroz, ima reklama ali pro verzija nema i sadrzi neke pluginove i teme pa cu ga prilagoditi. za sad ostaje on ko god da ga je pravio :)
Kao što rekoh..u čemu je razlika, ES, ili Root,ili TotalCommander..koristite ono što vam najbolje odgovara.

Koristim ES, jer mi je sve integrisano, ne koristim dodatne WiFi transfer aplikacije, već direkt iz ES-a kreiram ftp sesiju, odradim share folder-a na laptop-u i sve što želim da prebacim sa/ili na, telefon..koristim ftp sesiju iz ES-a.
Naravno, to je samo jedna od mogućnosti.
 
iskreno nema bitne razlike, meni se solid explorer najvise svidja ali dzaba kad nece ftp da radi, takodje i file explorer koji je preinstaliran na xperiji. za sada ostaje es i uzecu ovu pro verziju jer svakako mogu da refundiram ako mi se ne svidi.
 
Koliko je lep ovaj BlackPlayer kad se sve fino namesti :)
Screenshot_20161228-210859.png

Sent from my Nexus 5X
 
Postoji ES modovana verzija, bez bloata i reklama, gde sve može da se podesi kako kome odgovara. Daleko je bolja od poslednje pre prodaje koju su svi ovde hvalili.
 
negde pise sftp a negde ftps

SFTP je fajl transfer "over SSH", a FTPS je "over SSL" (kao i HTTPS).
Dve različite stvari.

Kako god ...

daj onda neku preporuku sta jos da probam pa ako hoce da se nakaci na mek da pazarim...

Total Commander ima plugin-e i za SFTP i za FTPS ... I besplatan je i TC i besplatni su svi plugin-i koje napiše Christian Ghisler. I uvek će biti besplatni ... i neće nikada imati reklame itsl.

SFTP plugin se tako i zove, a FTPS podržava "običan" FTP plugin (koji se tako i zove - FTP).
 
hvala na pojasnjenju. instalirao sam i TC ali je uzasno nepregledan. povezao sam ga i prepoznao je mek ali sta god hocu da otvorim on nudi samo download+open with i download+edit opciju koja mi nije nikakvo resenje, posebno ako hocu da pristupim nekoj muzici ili klipu.
FileBrowser na iOS-u je najbolje i najbrze radio ovaj posao, cudi me da ne postoji nesto tako jednostavno za android...
 
... ali sta god hocu da otvorim on nudi samo download+open with i download+edit opciju koja mi nije nikakvo resenje

Pa šta bi još treće, klikom na fajl, mogao da ti ponudi, osim toga što ti nudi?

Ako želiš taj fajl da prekopiraš, premestiš ili obrišeš, onda ga štikliraj klikom na ikonicu i stisni odgovarajuće dugme.


Kao što rekoh..u čemu je razlika, ES, ili Root,ili TotalCommander.

Za većinu korisnika, kojima fajl menadžer služi da prekopiraju ili pomere poneki fajl tamo-vamo, pobrišu ga, kreiraju ili pobrišu neki folder itsl, potpuno je sve jedno kojeg menadžera koriste. Razlika je samo u interfejsu, estetska.
Priče o "brzini" su gluposti. Svi menadžeri samo prosleđuju komande, a sistem ih izvršava.

Za naprednije korisnike, koji znaju šta znači imati dva panela, kakav komfor pruža mogućnost pravljenja i upotrebe dugmića sa mnogobrojnim internim i sistemskim komandama, kakve prednosti daje interno prijavljivanje aplikacija za otvaranje različitih fajlova/ekstenzija, koliko vremena može uštedeti npr. interna komanda "uzmi u klipbord imena (sa ili bez path-a) svih štikliranih fajlova/foldera" ... i tako dalje ... i tako dalje - za njih je Total Commander neprikosnoven. Svetlosnu je godinu ispred svih ostalih zajedno.
 
Pa šta bi još treće, klikom na fajl, mogao da ti ponudi, osim toga što ti nudi?

hocu da mi jednostavno pusti to na sta kliknem, ne da downloaduje. u tome i jeste poenta. to radi ovaj es explorer, radio je i pomenuti FileBrowser koji je nesto najjednostavnije sto sam koristio. upravo samo tome i sluzi i skroz je jednostavan. ne volim programe sa gomilom funkcija, narocito na telefonu. hvala ti svakako na predlogu, nista lose, probao sam ali mi je za sad ok ovaj ES. probacu i pro verziju posto nema reklame i ima jos dodatnih funkcija pa ako je to to, ostavljam ga i necu isprobavati nista drugo...
 
hocu da mi jednostavno pusti to na sta kliknem, ne da downloaduje.

:)

Takav kompjuter ne postoji - koji može nešto da otvori, a da ga prethodno ne download-uje.

I taj ES isto to radi, samo ti to ne vidiš.

TC ti, pored "Open", nudi i drugu mogućnost - "Edit". Npr. želiš neku fotografiju samo da vidiš - onda stisneš "Open" i vidiš je u nekom Viewer-u za fotke. A ako želiš da je edituješ, onda stisneš "Edit" pa je edituješ sa nekim editorom. Kad završiš editovanje, stisneš "Save" u editoru i isključiš ga - a TC će da te pita da li želiš da tu, sada editovanu, fotku upload-uje nazad FTP-om i sačuva je tamo. Ako kažeš "OK" - on će to da uradi i na kraju da pobriše tu fotku iz Android Temp foldera.

Sve vrlo logično i komforno.
 
verujem ja u sve to ali jednostavno ne radim nista zahtevno na telefonu, narocito ne editujem slike ili otvaram tabele u excelu. i ovaj ES ima previse opcija za ono sto mi treba ali je podnosljivo. fon mi sluzi da brzo vidim nesto i to je to. ovaj es explorer me ne pita nista za fotku, prosto je otvori, ako zadrzim prstom na nju onda se pojavljuju nove opcije za brisanje, premestanje i ostalo. imam u samoj album aplikaciji za slike opciju edit i nikad je nisam koristio.
meni je trebala aplikacija da kad recimo sedim na terasi pogledam nesto cega se setim a nalazi se na meku, ili da recimo smanjim muziku ako istripujem da mi neko zvoni na vratima a ne znam da li je bilo zvono :).
 
Za većinu korisnika, kojima fajl menadžer služi da prekopiraju ili pomere poneki fajl tamo-vamo, pobrišu ga, kreiraju ili pobrišu neki folder itsl, potpuno je sve jedno kojeg menadžera koriste.

TC na PC-u mi je default od kad znam za sebe.
Nema potrebe praviti TC tutorial od mog posta.
Meni na fonu odgovara ES.
 
Ima li neka posebna tema o fontovima? Tipa "koji font koristite preporucujete" ili slično

tapatalk
 
U Talon aplikaciji neće da mi otvori ove skraćene linkove, ni u njegovom browser-u ni u externom.
f4ee19c32f33a01f57ece37ce53a8588.jpg


Sent from my MX5 using Tapatalk
 
@rida Ja volim Roboto Condensed. Koristim FontFix za menjanje fontova.

453c72182ea540165cb8486ad1ee07f2.jpg
 
Ok..više me zanimalo koji su vaši omiljeni fontovi na telefonima..neke preporuke
Ja koristim NotoSans_Regular. Važno mi je da je font jasan, pregledan, bez nekih ukrasa i slično. Menjam ga direktno iz Androida (verovatno neki LG-jev dodatak za menjenje postoji ugrađen).
 
Postoji ES modovana verzija, bez bloata i reklama, gde sve može da se podesi kako kome odgovara. Daleko je bolja od poslednje pre prodaje koju su svi ovde hvalili.
isto i kod mene. Odlična i ne apdejtuje se sam.
hvala na pojasnjenju. instalirao sam i TC ali je uzasno nepregledan.
isti problem. Recimo na jednom fonu ES otvara flešku formatiranu u NTFS i exFAT, na drugom (novijem!) neće. Nekako može preko TC, ali svaki put nekakve peripetije dok ga natjeram da vidi flešku.
:)

Takav kompjuter ne postoji - koji može nešto da otvori, a da ga prethodno ne download-uje.
ček, a streaming? Ja iz ES-a streamujem video sa kompa na tel
 
streaming ili neki bafering, sta god, to masa file menadzera danas ima, gde cu da downloadujem nesto na fon, suludo je. odlican je ES, pazario ga sinoc a ostale pobrisao. instalirao mu i neke dve teme i sad je sve kul i nema nikakvih reklama i bloatwarea...
 
Koje je najbolje rešenje kada je streaming sa Android-a na desktop ili TV u pitanju?
Koristim ES File Explorer i odavno sam setovao obe statičke IP adrese i na laptopu i Androidu, uvek imam pristup ftp serveru na laptopu.
Hteo bih da gledam video na laptopu ili TV-u, sa Androida.
Vidim da postoji Chromecast plugin za ES.

Koje je opšteprihvaćeno rešenje, a da bude bez instalacije dodatnih Android aplikacija?
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20170101-124255.png

Бем леб! Инстаграм појео мобилног нета у позадини за 3 сата...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Hahaha, kakav krš.
Koliko imaš u paketu?
Ja bi popi*deo da mi se to desi, ionako sam čekao 1. kao slepac, potrošio net još pre 10 dana

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hahaha, kakav krš.
Koliko imaš u paketu?
Ja bi popi*deo da mi se to desi, ionako sam čekao 1. kao slepac, potrošio net još pre 10 dana

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
1gb.. И ја сам се баш доста изнервирао, будим се после бурне ноћи, кад оно.. Али углавном имам и unifi, wifi на послу и код куће, тако да понекад користим мобилни нет.. Свакако ми неће издржати до 1 фебруара, али оно..
Прво нисам знао шта је, па се сетим да проверим потрошњу по апликацијама, кад имам шта и да видим..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Sta preporucujete od aplikacija za obradu fotki? Trenutno koristim airbrush i odgovara mi, jedino sto mi izlaznu rezoluciju ogranicava na 720p i zbog toga mi smeta, jel ima neka slicna app koja nema ovo ogranicenje?

Послато са GT-I8190
 
Snapseed?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Probacu snapseed :)


Edit; probao sam je malo i svidja mi se :)
Послато са GT-I8190
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno