Šta je novo?

Aplikacije - Windows Mobile 5/6/6.1/6.5

^milsim da je ovo odgovor na tvoje pitanje ;)

Ne znam kako da ti zahvalim.
Mislio sam da ce morati u servis.
Morao sam da odradim hard reset.
U svakom slucaju uspesno sam se vratio na fabricka podesavanja.
Ne mogu da verujem da sam dobio bas ono sto mi je trebalo za samo 9 min.
Jos jednom veliko HVALA!!! :Klanjanje
 
Zanima me program pomocu koga mogu da vidim umrezene racunare u svojoj kucnoj mrezi,naime u mrezu se povezujem sa HTC HD2 putem WIFI-a. Hocu da vidim sherovane foldere i da otvaram slike i muziku.... i da pustam na telefonu,da li je takvo nesto moguce?
 
Da li trazis nesto ovako?

Nisam sam probao, ali ne vidim zasto ne bi radilo. Posledni komentar zvuci kao da radi bez problema na HD2.
 
Probao sam ovo i ne radi,da li neko zna jos neki nacin da se udje u mrezu?Pozdrav.
 
postioji... i ne treba ti nista osim resco file explorer-a..
a radi i ono resenje iznad..pa kome sta vise odgovara...
 
Pozdrav svima, od danas se i ja pridruzujem PDA društvu

HTC P3600i
Win Mobile Professional 5.2.21857 (Build 21857.5.066)
processor je SC32442A-400MHz

Prvi moj WM telefon.
Ima sve sto sam inace trazio.
Prelistah od prve do poslenjje stranice ovu temu ali ne nadjoh
kako da resim svoj problem.
Ne mogu-ne umem da podesim telefon da uradi WiFi konekciju.
Vidim korisnike i free i WiFi u gradu i u kaficima ali me uvek prebaci na GPRS.
Kako da to podesim?
Videh puno toga ali ... jos puno ce puta trebati da se baterija napuni i isprazni
da se pokapira kako sta radi i cemu sluzi, hi!
 
Pozdrav svima, od danas se i ja pridruzujem PDA društvu

HTC P3600i
Win Mobile Professional 5.2.21857 (Build 21857.5.066)
processor je SC32442A-400MHz

Prvi moj WM telefon.
Ima sve sto sam inace trazio.
Prelistah od prve do poslenjje stranice ovu temu ali ne nadjoh
kako da resim svoj problem.
Ne mogu-ne umem da podesim telefon da uradi WiFi konekciju.
Vidim korisnike i free i WiFi u gradu i u kaficima ali me uvek prebaci na GPRS.
Kako da to podesim?
Videh puno toga ali ... jos puno ce puta trebati da se baterija napuni i isprazni
da se pokapira kako sta radi i cemu sluzi, hi!
Imas programe koji mogu da iskljuce mobilni internet. E sada koji za WM 5.2 ne znam.
 
spominjali smo skoro ovde negde jedan od programa napr. lagan Modaco Nodata
 
Data controller free
http://www.redfrogfish.com/139/data-controller-update-version/
DataController.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima pazario sam skoro omniu i900, prvi moj windows telefon. I stvarno sam odusevljen. :)

E sad jel moze neko da mi preporuci neki dobar program za zastitu file-ova i neki program za zabranu poziva i sms-ova od nezeljenih brojeva nesto tipa kao sto je na symbianu private call and sms guard?

:wave:
 
Ne znam kako da ti zahvalim.
Mislio sam da ce morati u servis.
Morao sam da odradim hard reset.
U svakom slucaju uspesno sam se vratio na fabricka podesavanja.
Ne mogu da verujem da sam dobio bas ono sto mi je trebalo za samo 9 min.
Jos jednom veliko HVALA!!! :Klanjanje

Nabavi program Sprite Backup. Njime možeš da na karticu snimiš stanje telefona, tj. sva podešavanja, instalirane programe, podešavanja tih programa, kontakte....

Kada napraviš hard reset i dobiješ fabrička podešavanja, startuješ taj snimak (fajl) i imaš opet sve u telefonu.
 
zna li neko neku prostu CALL i SMS log aplikaciju, preko koje bih mogao da pratim utrosak (eventualno po periodima, sa zaokruzivanjima, itd)?

hvala.
 
napr mobitnt callstat
loguje pozive i sms-ove, moze da se gleda po periodima i jednostavan je
ima toga jos na tone ali eto napr ovaj
 
Nabavi program Sprite Backup. Njime možeš da na karticu snimiš stanje telefona, tj. sva podešavanja, instalirane programe, podešavanja tih programa, kontakte....

Kada napraviš hard reset i dobiješ fabrička podešavanja, startuješ taj snimak (fajl) i imaš opet sve u telefonu.

Uuu... mocan programcic. Hvala.
PC. Nadam se da mi nece trebati!
 
Da li postoji mozda neki program za windows mobile za slanje besplatnih sms poruka, nesto tipa kao sto je za iPhone Heywire?
 
Ja sam nov u vodama WM, skinuo sam dosata programa koje ste preporucili ovde, imam SE experia X1, WM 6.1, dobio sam je pre neki dan.

Interesuje me samo ne programe koje sam instalirao , nema ih nigde na fonu, ni u programs, kad udjem, ni u program files, a pisalo je instalaci je ok prosla?

Molim za pomoc. Konkretno instalirao sam neki od sence programa, tuchflo i to sve za X1, skinuti su sa XDA.

HVALA

I dajte mi neki dobar program za prognozu, ali da ima i Jagodina kao grad ( ako mozete i nije vam tesko proverite u listi gradova)
 
Poslednja izmena:
Potrebna mala pomoć oko wm6.1 telefonćića.

Naime, kako da promenim frekvenciju CPUa koji radi na 200MHz odnosno, kako da o/c CPU telefona???

thx
 
lol... ovo je overkill

ne moze i ne dobijas nista, samo trosis vise bateriju.
 
Da li postoji neka aplikacija sa kojom mozemo da kontolisemo desktop racunar preko interneta? Nesto kao VNC.
Remote Desktop koliko vidim radi samo ako ste povezani sa kompom (wifi/usb) sto mi je u najmanju ruku smesno.
Sta ce mi remote desktop ako imam pristup desktopu!
 
ima neki RealVNC beta verzija na XDA koja je meni lepo radila... radi sa bilo kojim VNC serverom na desktopu.
 
Probao VNC ali nije mi nesto odgovaralo, suvise je komplikovano. Okrenuo sam se Remote desktop i dobio ok rezultat.
Mozda je bilo ali nisam nasao.

1. skinete sa interneta neki program za rotiranje ekrana npr changeScreen. Ima ga na xda. Instalirate te ga i ostavite ga aktivnog

2.. My computer-properties-advanced system settings-tab remote-allow.... druga opcija.
6isiuf.jpg


3. podesavanje rutera ako ga imate.
kucate u pretrazivacu http://192.168.1.1/ i u opcijama za port forwarding kucate port 3389.
Ja sam stavio da pusta TCP i UDP.

4. Odete na neki sajt preko desktopa/laptopa da saznate vasu IP adresu npr whatismyip

5. pokrenete remote desktope na vasem telefonu i dobija te ovakav ekran
ScreenShot21-375x500.Png


U polju Computer kucate IP adresu koju ste nasli na onom sajtu.
U polju User name kucate vas user name na desktopu
U polju Password kucate vasu sifru za desktop
U polju Domain nista ne unosite

U opcijama obavezno stavite 256boja zbog brzine protoka.
Iskljucite Fit to screen, lakse je da se skroluje nego da se nabada vrhom prsta.
Ukljucite opciju Full screen

Kliknite na Connect i to bi trebalo da je to.

Kada rotirate telefon rotirace vam se i Remote desktop zbog programa koji je na pocetku instaliran.
 
Pim backup bi trebalo da radi na tom samsungu...

Tapatalk Pro by Samsung Galaxy S
 
imam samsung 7330 omniu pro i hteo bi da ubacim neku navigaciju,al neznam kako bas,pa bi vas zamolio da mi pomognete,citao sam da se moze ubaciti iGo mape:cigar:
 
Potreban mi je neki provereni program da mogu na ASUS P750 koristiti kao diktafon, a da moze direktno da snima u MP3 formatu, i da radi na win6.1
Unapred hvala
POZZ.
 
Nazad
Vrh Dno