Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Koga interesuje Sygic navigacija je na popustu od 75% do 15.06.2017:
Sygic: GPS Navigation, Offline Maps, Traffic by Sygic a. s.
https://appsto.re/hr/YCv4I.i


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Kupio, hvala.
Za offline navigaciju nisu skupi (15$ Evropa bez traffica na US App Store), imaju i besplatnu varijantu, a nedavno sam obrisao one prevarante Igo koji svake 2 godine izbace novu aplikaciju koja se kupuje, a prestanu da apdejtuju staru.

Nema na čemu. I ja sam razmišljao i iGo pa sam čuo šta rade kada izađe novi update. Zato kupih Sygic Europe lifetime licence.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Koliko su up to date te mape? Konkretno me zanima nasa zemlja i Hrvatska.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi Google Maps ili Here mape i da ne razbijas glavu. Nisu još Apple mape na tom nivou i pitanje je da li će ikada biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da su sve mape prilično napredovale, ranije sam vrlo lako nalazio greške na svakoj, sad je već bolje.
Prave offline navigacije (tipa iGo, Sygic...) su po meni i dalje u prednosti za putovanja, nude vizuelno bolji UI za tu namenu, glasovno navođenje, više opcija za rutiranje i download mapa je jednostavniji.
Za pronalaženje "points of interest" (prodavnice, restorani, banke, škole... ) Google Maps je najbolji izbor.
Ako želiš najdetaljniji prikaz topografskih mapa sa ucrtanim svakim ulazom, mislim da je Maps.me najbolji izbor.
 
Koristi Google Maps ili Here mape i da ne razbijas glavu. Nisu još Apple mape na tom nivou i pitanje je da li će ikada biti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Evo prošle nedelje sam bio u Budimpešti i HereMaps me je razočarao. Često putujem u nju i svaki put se ponadam da će biti bolja ali uvek isto. Baš je loša.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Baš čudno, nikad nisam toliko zavisio od mapa, ali ono ovde Google mape koristim, nekad Here, pa mi odradi posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Isto... nekad vodi zaobilaznim putem, ali dovede do cilja Here. Upozorava na brzinu... Google maps ovde kod nas je ok, pokazuje gde su guzve, gde je zastoj
 
Evo primera na 4 uporedne aplikacije, testirao sam ih malo sa ulicama u NS i trebalo mi je 5 minuta da nađem greške :d
U pitanju je ulica Sime Milutinovića Sarajlije u novosadskom naselju Adice, sastoji se iz 2 odvojena dela, udaljena ~500m jedan od drugog.
Nisam mogao da stavim još koju fotku zbog ograničenja.

Uglavnom, Google Maps pokazuje pogrešnu adresu u drugom delu ulice, za tu pogrešnu adresu nudi tri moguće rute, i nema idealan prikaz:


Apple Maps pokazuje tačnu adresu, nudi jednu rutu i nema idealan prikaz u modu za navigaciju:


Sygic pokazuje tačnu adresu i tri moguće rute, ima najbolji prikaz u modu za navigaciju:


Maps.me ima najružniji UI ali ima ucrtanu svaku kuću i broj, nudi jednu rutu do te adrese:
 
Preporuka za besplatnu aplikaciju za muziku koja ima opciju Wi-Fi transfera mp3 muzike sa kompa na telefon?
 
Beat stomper igra kao app of the week je na U.S. store-u...dobra zezancija :)
 
Da li koristi neko flickr i moze li mi reci da li mu radi autoupload? Autoupload mi je ukljucen kada je na wifi mrezi, ali telefon stalno ubija aplikaciju i moram da je drzim otvorenom da bi odradio kompletan upload slika na server. Nije problem kad ima par slika, ali ako se tu nadje i neki video e onda bas smara to cekanje. Na androidu mi je normalno radilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj da staviš na punjač, pa onda da radiš upload u pozadini. Mada mislim da to nije do aplikacije nego do Apple-a. Ja isto kada sam prebacivao na dropbox nije hteo da mi prebacuje u pozadini...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A background app refresh?
 
Pisao sam i ja vec o tome. Nema sile da radi normalan upload u pozadini ni na Flickr ni na dropbox. Ako hocete auto upload ili upload nesto veceg broja slika zaboravite na Flickr i dropbox na iosu jednostavno ne rade pos'o.
Ja kad mi se skupi fazon 1000 slika sibnem na komp pa radim backup sa kompa,malo smara ali krastavac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi Flickr mora background refresh, a dropbox ne radi tj nema opciju da pošalješ više slika odjednom nego moraš jednu po jednu da šalješ, a iz aplikacije ne možeš da pristupis fotkama [emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Probacu jos na taj nacin da ga stavim na punjac pa da radim upload. Ukljucen je background app refresh. Skoro sam citao post od nekog lika koji tvrdi da kada telefon ode u sleep posle nekog vremena gasi wifi i da je to neka "politika" Apple-a. Ja to nisam primetio, al eto ne znam da to nije problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam sad probao uključen BAR i nije bio na punjacu, radi autoupload na Flickr. E sad ja sam se drndao sa wifi-em da bi ostao da radi u pozadini i namestio ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Radi on i kod mene kad ga ukljucim neko vreme i samo stane. Uvece ukljucim upload i npr odradio je do tad 37/74, ujutru kad ustanem i otvorim flickr vidim da je odradio 40/74.
 
Evo najnovijih zapazanja. Stavio sam ga na punjacu pre nekih sat vremena i ukljucio upload, sad uzmem telefon, udjem u flickr, refresh i pise mi waiting for wifi. Posle nekih 5 sekundi koliko mu treba da se poveze ispise iste brojeve kao sto je bilo pre sat vremena a to je 56/75. Inace, wifi signal je dobar, tj pun signal.
4a7693021000f863d70fed546e12ef3b.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1. iOS sam po sebi limitira aktivnosti aplikacija kako ne bi se desavale situacije kao na androidu gde odredjene aplikacije prave battery drain. Sta to znaci? Znaci da aplikacija nije stalno aktivna u pozadini iako je ukljucen background app refresh.
2. Ako ti se disconnect sa wifi onda u tim trenucima kada mu iOS daje da radi sta hoce app nema sta da radi jer nemas wifi.
3. Taj drugar sto je rekao da iOS gasi wifi je lupio i ostao ziv - pitaj ga sta se onda desi kada nemas interneta u paketu - iOS bi ti ugasio wifi a ti ne bi primao notifikacije. Da li bi i jedan proizvodjac koji ima gram mozga to uradio - naravno da ne. :)
To ima veze do rutera. Meni tipa iPad bude neaktivan 10 dana a stalno je nakacen na wifi. Isto tako iPhone stalno na wifi. Jedino me zezalo sa dlink routerom koji je pravio probleme i sa drugim uredjajima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno