Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Probaj AirScreen, imaš ga u prodavnici za android tv.
Probaj, ali mi se čini da mi je seckalo kada sam isprobao jednom.
 
Ako sam dobro razumeo prilikom promene zemlje aplikacije koje postoje i u toj promenjenoj zemlji se vide regularno u app store kao instalirane ?
Takođe kakvo je stanje sa kupljenim aplikacijama koje postoje isto u novom regionu?
 
Na androidu sam koristio ampere meter aplikaciju uz pomoc koje sam mogao da testiram kako koji punjac i usb rade odnosno koliku struju pustaju, kojom snagom se puni telefon.
Bila je odlicna pogotovo za usb kablove koji posle nekog vremena se ostete i ne pune kako treba..
Da li na iosu postoji neka slucna aplikacija?
 
Je l postoji neka free aplikacija da se instalira na WIN10 koja podržava AirPlay? Bez da se instalira neka aplikacija na telefonu. Našao sam par ali se sve plaćaju. Može i DM ako znate nešto a da nije po zakonu, foruma...
 
@nesa69 kad imaš više od 4-5 četova u listi se pojavi u vidu četa kao baner reklama za neki VPN ili tome sl.
 
A to. Sada si me podsetio.
Baš gledam, ima nekih desetak chat-ova i 0 reklama. Mada uzmi sa rezervom, ne mogu da tvrdim sigurno da su reklame nestale nakon kupovine.
Meni je odličan za ovaj forum, B92 aplikaciju... osim u Youtube aplikaciji, ne mogu da se setim da sam video reklamu.
 

Prilozi

  • AD67828A-6E05-40A0-8CA5-CCE232D0360E.png
    AD67828A-6E05-40A0-8CA5-CCE232D0360E.png
    322.9 KB · Pregleda: 69
Ako može pomoć za apple početnika da ne bih zažalio dan kada sam kupio iPhone - kako da instaliram gboard?
Pokušavao sam da pretražim google, međutim nisam našao ništa konkretno među odgovorima. Pretpostavljam da je nešto do lokalizacije, pa sam čak pokušao i AppleID da prebacim u Hrvatsku, ali i dalje mi se ne pojavljuje gboard u App store-u.

Sva pomoć je dobrodošla.
 
Imaš na USA store. Napravi nalog ako već nisi. Imao sam isti problem, navikao sam se.
Meni je napravljen nalog za Srbiju, tada kada sam pravio, samo zbog HBO go. Na USA imaš sve, i bankinge, i google i slično...
Ostaviš nalog na USA a postaviš region na Srbija i ćao :)
 
Pokušavam da promenim podešavanja na nalogu, ali mi traži payment info, pa sam uneo to i adresu u Hrvatskoj, ali opet ništa.. Ako mislite na AppleID, naravno. Napravio sam nalog prilikom podešavanja telefona. Na AppleID mi trenutno stoji u Personal information - Country / Region - Croatia.
 
To, nisam dobro napisao, napravi na USA apple id. Oregon npr. Ako već nisi. Nema porez.
Prebaci, tj. uloguj se na USA i treba da se pojavi gboard i još ponešto od Google. Zaboravim šta ima/nema.
Edit: treba da može bez unosa kartice.
 
Nemoj da pokusavas da menjas store za taj Apple ID već napravi novi, poseban za US Store i onda njega koristi za skidanje. Taj CRO Store možeš da prebacis na naš i to ti je, u kombinaciji sa US Store-om, više nego dovoljno za skoro sve aplikacije :)
 
I ja sam nedavno presao sa androida, ima bas nonsensa, ali sam poceo da se navikavam. Potrosio sam vec desetak eura na kupovonu nekih aplikacija, ali pocinjem da budem zadovoljan :)
 
Hvala na pomoći. Kakve komplikacije da bi dobio najobičniju aplikaciju. :D

Suštinski nije, zavisi kako priđeš od početka :)

Koje su aplikacije na kom store-u zavisi od developera/autora aplikacije. On može da označi da bude u samo određenim ili čak u svim. Iz njima znanih razlog, Google je postepeno ubacivao pojedine njegove aplikacija na naš store, a mogao je sve odjednom, mislim da im to ne pravi nikakvu dodatnu finansijsku obavezu.

Svi, ili bar većina, je u početku pravila US nalog i mislim da je i dalje tako najpraktičnije pošto je tu najveći broj aplikacija. Jedina češće tražena aplikacija koja je morala da se skida van njega je nekadašnji HBO Go, koji je bio više regionalnog karaktera i verovatno se zbog toga nije ni nalazio na njihovom store-u.

US nalog ti je takođe važan ako hoćeš da uplaćuješ Apple care plus plan. Uvek taj nalog dopunjavaš kodovima sa gift kartica koje kupuješ od Apple-a na sajtu ili Apple Store aplikacije na telefonu našim karticama (one nisu vezane za taj nalog, logično, pošto to i nije izvodljivo) koje su za kupovinu preko interneta, bez provizije.

Naš nalog možeš da imaš ako ti je lakše da neke aplikacije kupiš plaćanjem direktno karticom koja je vezana za naš nalog, možeš da aktiviraš Family Share na taj način i plaćaš dodatni iCloud prostor koji deliš sa tvojima koji su na našem store-u.

Možeš da vidiš u nekim temama da su pojedini članovi pravili i Turske naloge zato što je tamo sve jeftinijem i dopunjavaju ih takođe kupovinom gift kartica za njihov store. Sve zavisi od tvojih potreba i šta želiš.
 
Jel se igrao neko sa NES emulatorima na IOS-u? Ja sam naisao na Delta emulator, ali je potreban AltStore za instalaciju, a sobzirom da trazi apple kredencijale tu sam stao :)
Jel ima neko iskustva jel ovo validna prica, ima li neka druga varijanta?
 
Zadnja stranica teme, me podsetila na ovo:
Da li si rad da testiraš nešto sa tom varijantom Adblocka-a, pod možda teretom da se uređaj, možda pregreje?
Pusti mi link sta treba.

Dakle, za mnoge koji čitaju, moguće je imati za AdBlock App, neku vrstu AdAway "mindset-a", iako je lokalni VPN. Samim tim možemo dodavati i linkove za blokiranje.

Ono što stiže uz samu AdBlock App je ovo:
Kod:
https://adblockios.com/rules
Koji je zapravo samo preusmerenje ka Github-u autora same AdBlock App:
Kod:
https://github.com/FutureMind/adblock-ios-rules
Kod:
https://raw.githubusercontent.com/FutureMind/adblock-ios-rules/master/ios-dns-rules.adblock
Koji sadrži oko 810 pravila za blokiranje:
Kod:
# AdBlock for iOS DNS Proxy rules
# Get the app here: https://itunes.apple.com/us/app/adblock/id691121579
# Use "Settings" -> "Import DNS rules" and import this file to the "0.0.0.0, ::" group
# Last updated: 2020-12-09

#1 Chinese Adservers/A8/a8.com
...
#810 Misc and tracking/Tenjin/tenjin.io

Ono što sam hteo @Djilkosh_Ns da predložim, a i svima ostalima, jeste nešto što ima trenutno oko 11000 pravila (mislim), pa je interesantno, kako u tom slučaju radi sve, tj. probajte importovati:
Kod:
https://someonewhocares.org/hosts/hosts
 

Prilozi

  • 2B901534-46EE-457C-B6E6-27EFF256A990.png
    2B901534-46EE-457C-B6E6-27EFF256A990.png
    162.3 KB · Pregleda: 41
Da li neko koristi ovaj AdBlock? Kako ste zadovoljni? Jel blokira reklame i u aplikacijama poput Vibera?

Za kućnu WiFi mrežu sam iskoristio ovo uputstvo BLOCKING ADS ON WI-FI, besplatno rešenje, duže od dve godine nemam nikakvih problema s tim, blokira sve što mi smeta.


Za mobilne podatke isto predlažem tu app za koju si pitao i koju su kolege na forumu opisale.
 
Da li ovaj AdBlock mora da radi kao VPN, ili sam ja nesto zeznuo kada sam instalirao?
 
Mora.

Ne jede leba.
 
Nazad
Vrh Dno