Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ako možeš otkaži i uzmi C3esp verziju, sa njom možeš dosta preciznije da podešavaš finoću mlevenja. Ako ne bi da otkazuješ, poruči i mod koji ti to omogućava (isto je suštinski u parama, ovako ti dođe već spreman). Recimo ovaj dole (imaš ih tonu po AE)


Ako bi da otkažeš pa poručiš ponovo (jer će ti sam mlin stići mnogo pre ove pločice)

 
Hvala puno na odgovoru !
Odmah cu da probam da otkazem ako ne budem mogao porucicu mod onda.🙂
 
Supruga razbila posudu od aparata za filter kafu (Russel hobs). Nigde ne mogu da nadjem novu, uglavnom ima samo polovnih ali moram da kupim i aparat, koji mi ne treba. Ima li neko ideju gde ima da se kupi zamenska posuda ( uglavnom je standardna veličina, odgovara i od Bosha, koji sam imao...)?
 
Ako možeš otkaži i uzmi C3esp verziju, sa njom možeš dosta preciznije da podešavaš finoću mlevenja. Ako ne bi da otkazuješ, poruči i mod koji ti to omogućava (isto je suštinski u parama, ovako ti dođe već spreman). Recimo ovaj dole (imaš ih tonu po AE)


Ako bi da otkažeš pa poručiš ponovo (jer će ti sam mlin stići mnogo pre ove pločice)

A kakav je Hario Skerton Plus u odnosu na taj Timemore C3? Jel moze sa njim da se upuca krupnoca za pourover?
 
A kakav je Hario Skerton Plus u odnosu na taj Timemore C3? Jel moze sa njim da se upuca krupnoca za pourover?

Izbegni ovo po svaku cenu, užasan mlin, bacanje para. Hario sad kao pokušava da izbaci nešto što će parirati ovim jeftinijim Timemore i Kingrinder mlinovima, al sve što sada imaju u ponudi je preloše, neravnomerno samelje, ima previše sitnijih čestica što uništi bilo kakvu mogućnost ravnomerne ekstrakcije.
 
Ok,hvala na sugestiji.
 
Ja ne da nisam uspeo da zamenim proizvod na aliju nego sam pre toga kliknuo confirm delivery slucajno u smislu da confirmujem da hocu delivery jer mi je shippovan juce i sad ne mogu da ga trackujem nego mi stoji da je vec stiglo i da ostavim review.krastavac prvi order na Aliju.😳
 
Potvrdio si da si primio pošiljku (i ako faktički nisi) a ne da želiš da primiš pošiljku.

Mislim da više ne možeš otkazati porudžbinu.
 
Ljudi, običan C3 (modovan u esp kad se pojavila pločica na AliE), sada je već par meseci u firmi, samelje svaki radni dan 10 kafa, a pre toga je bio kod mene u kući novembra 2022.

Nije za 1 zub promenio dial.
 
Da li neko ima iskustva sa doncafe espresso kafom? Vidim da imaju dve u ponudi, jedna jeftinija i jedna skuplja.
Unapred hvala
 
Testiraj skuplju koja je u principu prejeftina da valja. Taman da vidimo da li za te novce može da se spremi espreso.
 
Iskreno, ja ni od Indijane ili Male radionice ne dobijam ono što sam očekivao, u poslednje vreme. Bitno da drže cene, 2-3 hiljade za 200g, a kafa je prosečna :/
Vidim ima po Bgu dosta raznih kafića koji nude neke micro-lot opcije, možda se tome priklonim, postali smo po cenama kao evropski gradovi, a kvalitet se nije podigao.
 
Meni je indijana od prvog dana suv prosek nista vise, ali generalno vecina medium przionicara su se nekako iskvarili. Za sada mi je cf jedini standardan mada kod njih ubosti kilo etiopije je prava lutrija.
IMG-9636.jpg


Sa vrha afrike, nekako su je vakumirali u zastavu. Tamo kafe prave na litre i piju kao vodu, nisam verovao kad sam video
 
Ne znam, ja sam par godina ekperimentisao sa tim domaćim pržionicama i, mada je bilo zaista dobrih kafa, odustao sam. Jednostavno ne mogu da održe isti nivo. U jednom trenutku se svakoj desi da ne može da postigne isti ukus kao pre.
To je i logično jer zavise od dobavljača za koje su oni minorni kupci. Velike firme, multinacionalne kompanije, mogu da postignu konstantnost na duži vremenski period. Kad kupite illy, znate šta ćete dobiti, kad kupite neku konkretnu lavazzu znate da je to isti ukus kao i pre 5 godina.
Iako to možda nije taj ukus i kvalitet ali pijenje kafe je navika, bar meni. Kad naviknem na jedan ukus, teško menjam.
Tako da sam odustao, pomirio se sa lošijim kvalitetom ali bar znam šta dobijam.
 
Inače, ne znam do čega je, diskurs onlajn uglavnom govori da filter kafa ima veću količinu kofeina u odnosu na espreso, ali ja kad popijem espreso ošine me mnogo jače nego filter kafa :D
Sad, tu računam duplu dozu dakle 17g in/35g out, dok za filter uglavnom pripremam 15g in/240g out.
 
Ne bih se kladio da iz više espreso kafe ima manje kofeina nego iz manje filter kafe, sem da je u pitanju izrazito različita kafa.
 
Ista kafa, možda under-extractujem V60 doduše :D

Inače ima li se kod nas naći negde puck screen, ili moram da se oslanjam na aliexpress? Za 58mm portafilter.
 
Treci i poslednji put dajem sansu gradskoj preprzionici. Kafe su im postale u rangu moje taste
Uh, hvala ti za info... Da ne gubim vreme ni kod njih znaci. Moja tasta prodaje svasta je, verovatno, najgora prodavnica kafe (przionica nisu sigurno).
 
Ako većina nabavlja na istom mestu sirovine, držite se jednog koji to radi dosledno. Moja pretpostavka je da je to zapravo najrealnija situacija u Srbiji. Treba da smo srećni da ima i to.

Ko uvozi svoju sirovinu može da napravi nešto drugačije. Coffe and Factory? Bilo je ovde još nekih preporuka koje odskaču od standardne ponude.
 
Imam cudan ili mozda i ne cudam problem sa viva gaggiom i nonpressurised portafilterom. Taman kada sam izvezbao kafu ,krupnocu i kolicinu, zapazio sam kada upalim aparat prvi espresso napravi kako treba svaki sledeci kaplje i prska niz drsku portafiltera. Kada ugasim i ostavim par sati opet prvi sledeci ok i ista prica posle. U cemu ke problem? Cenim da ima veze sa pritiskom
 
Očisti dobro četkicom za zube unutrašnju stranu gde naleže portafilter. Stegni dobro ručicu, itd. Očigledno prolazi pored. Možeš da probaš i sa malo manjom količinom kafe.

Nema Viva ventil da reguliše preveliki nadpritisak, sve ide u korpu.
 
Očisti dobro četkicom za zube unutrašnju stranu gde naleže portafilter. Stegni dobro ručicu, itd. Očigledno prolazi pored. Možeš da probaš i sa malo manjom količinom kafe.

Nema Viva ventil da reguliše preveliki nadpritisak, sve ide u korpu.
Cistio sve povadio zategao one male plastike koje ulezu u zljebove iznad portafiltera ali opet isto kao da se neko zeza. Malopre pravim prva kafa perfektno, posle 5 minuta pustim drugi espreso u miligram sve isto i curi. Zona sumraka i trece oko bukvalno
 
Nazad
Vrh Dno