Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

DHL ako nije onaj ekonomičan paket slanja, ima da te ošure ovde, čak će da traže i špediciju za taj iznos. DHL, Fedex, UPS, u tom međunarodnom transportu obično treba izbeći.
 
Stigle crvene Loveramics šolje od 150ml, mislim da je to to, nema više mesta 😂
 

Prilozi

  • 153CDA1E-7C96-4AC3-AB73-EB90112F585D.jpeg
    153CDA1E-7C96-4AC3-AB73-EB90112F585D.jpeg
    312.4 KB · Pregleda: 103
Da, odvojeno se porucuju. To je standardno za mnoge proizvođače.
 
Evo sta se trenutno pije, i za risttreto izuva (naravno prilicno svez roast date (tako da topla prerporuka ako imate nekog u CH/IT da donese na probu)):

trenutno.jpeg

Vidim da je krenula loveramics manija, sada samo ocekujem da se kolektivno organizujemo i porucimo recimo neke notNeutral soljice (ako neko ima kombinaciju neka javi) :D

Sa druge strane pri kraju mi je Lelit prasak za ciscenje, pa me zanima koji deterdzent za backflushing koristite, idealno da ga ima u marketima jer me uzasno nervira da cekam kurire i dostavljace i slicno ?
 
Danas sam je porucio za prijatelja sa ananasa, vec je na akciji, uz kupon od 1000 je cena 10999 , a moze da se dobije i 1500 ili 2000 kupon.
 
Sve ispod Gaggia Vive je đubre. Ne mislim cenovno nego u kvalitetu.
Odustao sam i od vive iz razloga što u vršcu samo jedna pržionica uslužno melje kafu. Za kafiće čisto sumnjam da se iko time bavi. Uzeću jednog dana kad skupim keš neki sa sopstvenim mlinom i to je to. Nije 150e neka para, ali kad treba da platim majstore za fasadu 900e, 6m drva 42000,za more 1000e aparat za kafu će pričekati jesen 😉
 
Viva 11k, C3 6k, kafa se poručuje brzom poštom svakako. Automat će koštati višestruko više, a neće ni u bajci napraviti kafu kao naveden jeftinko.
 
Na koj c3 misliš? Ispada da jeftinko pravi bolju kafu od automatike koji melje kafu neposredno pre pravljenja?
 
Sa druge strane pri kraju mi je Lelit prasak za ciscenje, pa me zanima koji deterdzent za backflushing koristite, idealno da ga ima u marketima jer me uzasno nervira da cekam kurire i dostavljace i slicno ?
To Lelit prodaje ka sredstvo za backflushig a i ja ga koristim na Lelit Anna-i.

Pored backflushing-a, odlicno cisti i portafilter i sito.
Ako te mrzi da cekas dostavu a iz BGa si , na sajtu navode i adresu prodavnice :).
 
Ima li neko iskustvo sa Segafredo intermeco kafom, idem danas na NS kvantas. :)
 
Nisam probao ali vidim da joj je cena u regularnim ducanima oko 2200. Ja sam 2 puta uzeo lavazzu na pijaci u pakovanju od 1 kg.Na pijaci cena od 1400 do 2000. Ima nekoliko vrsta. Cak napunim hoper od mlina i tako je drzim. Mlin mazer, gaggia classic aparat . Sa pressurised basketom napravi i od vec mlevene kafe odlican esspresso. Dokle god smo svi odusevljeni kafom ne manijacim🙂 Stvarno je kafa bolja od svih kafica gde sam je popio. Kada dosadi, probacemo i iz przionice 😉
 
Za sada nista opv, nista pid, cak ni wdt ni bottomless portafilter-sto je prvo u planu zajedno sa nekim levkom za portafilter (previse prospem kafe kada meljem direktno) i wdt-om. Ovo pisem za one koji se neckaju oko kupovine aparata za kucu. Verujem da viva i deluxe gaggie zavrsavaju posao
 
Ja sam napravio levak od plastične čaše, koštalo me 30 dinara.
 
Za sada nista opv, nista pid, cak ni wdt ni bottomless portafilter-sto je prvo u planu zajedno sa nekim levkom za portafilter (previse prospem kafe kada meljem direktno) i wdt-om. Ovo pisem za one koji se neckaju oko kupovine aparata za kucu. Verujem da viva i deluxe gaggie zavrsavaju posao
Imaš na AliE sve. Ovaj moj ima magnet, zalepi se za korpu, ne prospeš ništa.
 
Probao Segafredo intermeco 12, zadovoljan.
1200 dindzi na kvantasu u NS, ok rok, nije bajata( 4/2024)
14g-22out, 30s.
 

Prilozi

  • 120230311_123020_LMC82.jpg
    120230311_123020_LMC82.jpg
    102.4 KB · Pregleda: 33
  • 120230311_123009_LMC82.jpg
    120230311_123009_LMC82.jpg
    114 KB · Pregleda: 33
Imam ja pogresno odstampan funnel za 54mm umesto za 58mm, kome treba.
Mislim da je print za breville barista pro/exp.
IMG_20230311_124045011.jpg
 
Moze neka slika tog levka na portafilteru
Ovde sam postavljao slike

 
Des gustibus non disputandum, ali mnogo mi je nešto pregorela za dobru kafu.
 
Za mene ubedljivo najgora kafa koju sam ikada kupio.
Nisi verovatno probao Amogos ( 95% robusta), to bi ti bilo najgore iskustvo, verovatno.. :)
Sta znam, 60%arabica - 40robusta. Ja sam srecan sto sam konacno dobio ekstrakciju kako treba ( pocetnik sam sa manual ap.).
Nije neka divota( verovatno zbog 40% robuste), ali ok za pocetak dok ne savladam teh.( nadam se da nije ap. u pitanju nego moje iskustvo :) ).
Pre nje sam probao lavazza oro ( 100%arabica), ali nikako da ubodem ekstrakciju kako treba sa njom. Malo je bila mozda i bajata ( rok isticao za koji mesec). Uvek mi je bila kisela previse, a i tada sam preterivao sa dozom.
 

Prilozi

  • IMG_20230311_190746910.jpg
    IMG_20230311_190746910.jpg
    150.6 KB · Pregleda: 70
Nazad
Vrh Dno