Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Naravno, nemam ja ništa protiv "sverc komerca" (uzimao sam i kafe i elektroniku iz HU), samo sam hteo da objasnim Voji.
1500din. je Crema e gusto u HU, dok u Italiji bude i ~10eur na akcijama u trgovinskim lancima.
 
Tek cemo da se iscudjavamo cenama kafe....
 
OTC, Beograd. Zadnja tezga. Prodavac Bojan. Najaci sa kafom i najpovoljniji.

Crema e aroma blue je 1500. Qualita Rossa 1300.
Samo da potvrdim da sam dosta puta kupovao kod bojana kafu i skroz je ok lik.
Nije bas da je zadnja tezga ali je jedna od poslednjih na buvljaku koji prodaju te stvari.
I cene su mu bas dobre ali mi i on sam kaze da je situacija onako bas nategnuta sa nabavkom kafe.
Pre par meseci im je upala inspekcija na buvljak i pokupila im svu kafu koje nisu imale akciznu markicu.
Dobro su ih oljustili.
Ona prva tezga na buvljaku je za veliko izbegavanje u sirokom luku.
Klasicno pecanje za ljude koji se ne zadrzavaju dugo na buvljaku nego zure.
Razumem da je cena te tezge malo veca za iznajmljivanje ali mnogo cepaju sa cenama u odnosu na ove druge tezge koje su malo udaljene od ulaza na buvljak.
Razlika u ceni za ovaj pellini je nekih skoro 500 dinara veca kod njih u odnosu na cenu kod bojana.
 
Cujem da negde online narucuju obicnu i ekspreso kafu?Gde?
 
Cujem da negde online narucuju obicnu i ekspreso kafu?Gde?
Ja već dugo naručujem kafu onlajn (istina, od kad je pandemija počela, dosta manje) i iz iskustva mogu da kažem sledeće: Samo je važno da se kafa šalje običnom poštom (nikako kurirskim službama tipa DHL i FedEx), da težina po paketu ne bude velika (redovno su mi stizali paketi sa 1 kg kafe, ali nisam nikada više od toga naručio u jednom paketu). Ovi paketi nekad odu na carinu, a nekad ne odu, ali važno je da i kada odu ne bude nikada naplaćena carina, već se samo plati carinski pregled 100 RSD. Desilo mi se od 2014. da sam možda 2 puta samo platio carinu na ovako poručenu kafu (ali to su bili neki izuzeci). Takođe da napomenem da vrednost tih paketa nikada nije veća od 50 EUR.

E sad, ovo gore napisano se ne odnosi na naručivanje "industrijske" kafe o kojoj se ovde uglavnom diskutuje, već na poručivanje direktno od manjih, zanatskih pržionica, uglavnom iz EU i UK. Ako je to zanimljivo, rado navedem / pošaljem PP sa konkretnim predlozima za pržionice...
 
Jel pio neko ovaj Julius?
Ne nalazim ga na njihovom sajtu, sve neki ruski shopovi...
 

Prilozi

  • IMG_20210930_152100.jpg
    IMG_20210930_152100.jpg
    132.6 KB · Pregleda: 59
krastavac niko da je probao onaj Julius, kud ga uzeh na nevidjeno...
Elem, skuvao Super cremu i Pellini n.82 jedan za drugim, uz par bacenih kafa izmedju...
Bolja Lavazza majku mu, Pellini ispadne kao neka soc kafa ako se pije jedna za drugom :/
A kleo sam se u n.82... e sad da li je zbog redosleda ili sta, ne znam, ali izmedju ove dve def. Super crema.
 
Ja cepam tu Lavazza super crema vec drugu kesu za redom,ni ne zelim nista drugo ni da probavam :) odlicna mi je.
 
Jel pio neko ovaj Julius?
Ne nalazim ga na njihovom sajtu, sve neki ruski shopovi...
Koristi neki online bar-kod dekoder i videćeš za čije je tržište to uopšte pakovano.
Barkod uglavnom može da pomogne da se identifikuje proizvod i namensko tržište. Iskusnima je dovoljno da vide prvu cifru na kodu i da znaju za koje je tržište.
Pusti ovde sliku ako se ne snadjes.
 
Koristi neki online bar-kod dekoder i videćeš za čije je tržište to uopšte pakovano.
Barkod uglavnom može da pomogne da se identifikuje proizvod i namensko tržište. Iskusnima je dovoljno da vide prvu cifru na kodu i da znaju za koje je tržište.
Pusti ovde sliku ako se ne snadjes.
Nisam nesto pametniji nakon skeniranja. Skener kaze Austrija, Google izbacuje ruske sajtove
Uopste nisam siguran da li je ovo za espresso.
Nadjoh da ima neki Julius kit za filter i da ide ova kafa?!
 

Prilozi

  • IMG_20211001_160508.jpg
    IMG_20211001_160508.jpg
    165.5 KB · Pregleda: 35
Pelini "zahteva" 1-2g vise od, recimo, Lavazze BLUE varianti. Onda je dobra. I nije "soc", kako ga opisa ti.
Pelini kako cenovno tako i kvalitetom spada u "taj" rang.

Nismo se razumeli. Pellini mi je posle Super creme imao ukus neke soc kafe, iako znam da nije soc, daleko bilo. Nego jednu za drugom kada sam popio, kao da je falilo nesto...

Nisam ni ja. Probao taj kod i slaba vajda.
Mislim da je ovo taj proizvod samo samleven
Grind: For general filter and drip brew use

Ovo je u zrnu, ali lici. I za ovu sam nasao neki reklamni ser i filter kafa je u pitanju.

E sad pitanje za strucnije. Sta se desi qko kafu u zrnu koja je namenjena za filter spremam superautomatikom?!
Kapiram da nista specijalno lose ne moze da se desi, jer je pod prilicno velikim pritiskom priprema?!
 

Nesto poslednje sto sam gustirao. Blend iz Coffee tea and symphaty, za pocetak. Prilicno dobar i svez,gvatemala se dosta oseca. Druga kutija iz koppe, el salvador, neverovatno postojan ukus, mislim da cu njega ovu jesen dosta koristiti.
 
E sad, ovo gore napisano se ne odnosi na naručivanje "industrijske" kafe o kojoj se ovde uglavnom diskutuje, već na poručivanje direktno od manjih, zanatskih pržionica, uglavnom iz EU i UK. Ako je to zanimljivo, rado navedem / pošaljem PP sa konkretnim predlozima za pržionice...
Daj neke preporuke za nas čudake koji volimo citrusne kafe :)
 
E sad pitanje za strucnije. Sta se desi qko kafu u zrnu koja je namenjena za filter spremam superautomatikom?!
Kapiram da nista specijalno lose ne moze da se desi, jer je pod prilicno velikim pritiskom priprema?!

Ništa. Kafa u zrnu se može samleti i koristiti u bilo kom aparatu ili pripremiti na bilo koji drugi način. Neke kafe mogu biti označene kao espresso ili filter zato što određene poželjne note budu izraženije pri određenoj metodi pripreme.

Naravno postoje ekstremi gde ima primetne razlike. Recimo daleko je lakše napraviti dobru filter kafu od jako svetlo przenog zrna. Ali toliko svetlo prženu verujem da nisi kupio. :)
 
Ništa. Kafa u zrnu se može samleti i koristiti u bilo kom aparatu ili pripremiti na bilo koji drugi način. Neke kafe mogu biti označene kao espresso ili filter zato što određene poželjne note budu izraženije pri određenoj metodi pripreme.

Naravno postoje ekstremi gde ima primetne razlike. Recimo daleko je lakše napraviti dobru filter kafu od jako svetlo przenog zrna. Ali toliko svetlo prženu verujem da nisi kupio. :)
Pretpostavio sam.
Oprecne info o kafi na netu nalazim, od sastava do nivoa przenja, koji je od medium do medium dark.
To mu dodje nivo przenja espresso kafe.
Imam naceto 5 pakovanja, pa da ne upropastim bas sve odmah ako otvorim i ovo.
Ovi na otc mi nahvalise, prvo nju nude. :)
 
za ljubitelje kiselih kafa.
preporučujem bloom pržionicu. imaju kafu vrhunskog kvaliteta.
čovek koji rukovodi je dvostruki šampion srbije među baristima.
naravno, kvalitet je u korelaciji sa cenom.
 
Dzaba kad nema mogucnost naručivanja online.... Kakve su ove sa espresodirekt?
 
To je bese Abramo?! Bile su dobre, kafeterija jedna u koju sam isao je kod njega uzimala
 
Posle godinu i po dana, pravim pristojan kapućino.

ImswoDp.jpg
 
bar duplo ili vise kontam :)
 
Obratite pažnju ovo nije onaj Breville Barista Express. U nekim zemljama je Breville prodao ime pa se u tim zemljama prodaje kao Sage brand. Ovo proizvodi firma koja je kupila ime ali nema kvalitet "originala".
 
ovo nije onaj Breville Barista Express
Lazo odkud ti ovo? Ko je napisao da jeste? Ovo je Breville Barista Max! Ne prodaje Breville nikome ime. Imaju brend za razlicite kontinente. Tako se ovaj Max u Australiju prodaje kao Sunbeam Barista Max . U UK je Sage Oracle... Sve isto samo prilagodjeno trzistu. Napajanje,...

PS: inace sam protiv i ovakvih uredjaja. AIO.
 
Poslednja izmena:
Laza je u pravu, nije ista firma.

I ja sam razmišljao da li da kupim ovaj aparat pošto kod nas nema Expressa. Preskupo kao i većina aparata kod nas.

Breville je Australijski brand i davno su prodali prava na ime u UK ili tako nešto, pa je u Evropi uglavnom SAGE.

U Australiji se ovaj aparat prodaje kao Sunbeam Barista Max. Breville (UK) = Sunbeam (AUS)

Evo uporednog "testa"

Sage Oracle je daleko bolji aparat i nema veze sa ovim.
 
Poslednja izmena:
Kao Breville se prodaje u anglosaksonakom podrucju, u kontinentalnoj Evropi je Sage.
Isti uredjaji, imate recenzije na Yt. Baristu express ja merkam i isti aparat mozete naci pod oba brenda.
 
Nazad
Vrh Dno