Aparati za kafu i kafa

doggmania

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
13.01.2009
Poena
48
Ne vidim problem u tome, a poprilicno sam siguran da niko od nas ovde nije barista. Ja sam napisao sta ima i gde a ti ismevaj slobodno.

zechs

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
20.12.2008
Poena
63
Nema problema. Kad god sam pio samo robustu, gorka je, uzasno. Kao ona turska grand kafa (oh wait. i ona je 100% najjeftinija robusta :D). Ne znam jesi li probao robustu, a i ne znam kakve sad to ima veze sa baristama?

doggmania

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
13.01.2009
Poena
48
Napisao sam na prosloj stranici pio sam alvorado mlevenu za espreso e to je gorko, a ove ostale su smesne na spram nje... A ja pijem sa mlekom (bez secera uglavnom) tako da nema potrebe da ismevas nekog sto pije robustu. A probao sam i one najskuplje kafe gde "veverica" pravi kafu pa opet kafa ko kafa

nidzakv

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
19.06.2012
Poena
83
Valja li ovo cemu? U Tempu kao neka akcija...

Prilozi

• 1615751730773.jpg
    1615751730773.jpg
    187.7 KB · Pregleda: 110

malacrnabuba

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
10.11.2020
Poena
8
Na buvljaku Qualita Rossa (40% Brazilska Arabica i 60% Africka Robusta) je 1300 dinara. Mnogo bolji izbor. Ima citrusnu kiselost i osvezava.

@nidzakv veliki sam protivnik AIO uredjaja. Samo jedan deo da ne radi, aparat staje. Recimo zaglavi izbacivanje pogace (kafe). A i Krups je za sve, nije specijalizovani proizvodjac espresso masina. Imas dosta zalbi na internetu.

UH naknadno sam video cenu. Za te pare kupis mnogo "ozbiljniji" i aparat i mlin. Recimo Gaggia Viva i Ariete mlin. Imas na KP sajtu.

Poslednja izmena:

Argentto

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
29.05.2011
Poena
28
A na Gaggia Viva ne moze da se desi da jedan deo ne radi i ceo aparat staje ???

AIO Saeco aparat koji imamo na poslu, i koji koriste svi zaposleni, melje dnevno oko 0,5 kg kafe.. evo 4 godine vec, biz i jednog jedinog problema.
A za te 4 godine je napravio kafa vise nego sto bi u kucnoj upotrebi napravio za 15 godina.

malacrnabuba

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
10.11.2020
Poena
8
Gaggia Viva ako stane nemas jedan deo procesa. Ako kod Krupsa zeza izbacivanje pogace onda nema┼í ni aparat, ni mlin,... itd. ┼áto potvr─Ĺuju "milioni" AIO, polovnih aparata, na KP.
Saeco nije Krups. Bez obzira, nikad AIO.

Neću dalje o ovome. To je moj stav i ništa više.

Poslednja izmena:

zechs

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
20.12.2008
Poena
63
Sla┼żem se iako ja trenutno koristim Philips EP 2231. Pravi dobru kafu, ali (uvek to ali) po mom mi┼íljenju bolji je kombo mlin+espresso aparat. Ina─Źe, ┼íto se ovog Philipsa ti─Źe, ne znam za taj Krups, on ima tu grupu za kuvanje (brew unit) koja se cela vadi iz aparata i dalje ─Źisti/servisira po potrebi tako da ako do─Ĺe do nekog problema lako se mo┼że re┼íiti. E sad komfor..to je totalno druga pri─Źa :D

bojke1

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
14.01.2006
Poena
38
Imao sam slican krups i pravio je ok kafu ali je komplikovan za odrzavanje.Treba da rastavis pola aparata da bi prisao delu gde sabija kafu i izbacuje onu takozvanu pogacu a vremenom se tu nakupi bas dosta kafe i pocne da zeza sa izbacivanjem kafe.
Presao pre dve godine sa krupsa ea810 na delonghi 22.110 i progledao sto se tice samog ciscenja i odrzavanja aparata.Za moj ukus i ovaj delonghi pravi dobru kafu.
Inace i kod njega se kao i kod philipsa skida ceo brew unit i lako se opere posle svake skuvane kafe.

Argentto

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
29.05.2011
Poena
28
Saeco, DeLonghi, Jura, Krups... svi oni prave odlicnu kafu uz maksimalni komfor - stisnes dugme, dobijes odlicnu kafu. I to je sasvim dovoljno za vecinu ljudi.

Druga prica je ko uziva u tom ritualu pravljenja kafe.. i pre svega ko ima vremena za to. Ja licno nemam, recimo ujutru kad poustajemo, kad krenu klinci da lete po kuci, ovom treba ovo, onom ono.. i meni trenutno savrseno odgovara AIO aparat.
Uz Saeco koji imam i kuci, imam i Nespresso Atelier.

Sto se tice kvarova na AIO aparatima, ne vidim tu nikakav problem. Svi delovi su zamenjivi i svi servisi ih imaju na stanju, tako da bilo kakva popravka (sem neke ozbiljnije elektronike) ne bi trebalo da traje duze od jedan do dva dana. A to svakako nije period koji ne moze da se izdrzi bez aparata. Kad se uzme u obzir koliko retko se kvare ti aparati, nema apsolutno potrebe da se polemise o tome.

Licno znam brdo ljudi koji koriste te aparate ( Saeco, Jura, DeLonghi...) i niko do sad nije imao nikakve probleme i odlaske u servis, a vecina ih je kupljena kao polovnjaci.

A evo kako izgleda moj kutak za uzivanje :)

20210309_200512.jpg

Vokenkristofer

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
03.09.2020
Poena
3
Pozdrav bra─ço jedno pitanje,ako napravim sam sebi tamper za kafu,i on bude od obi─Źnog ─Źelika,da li ─çe budem problem zbog dodira sa kafom u smislu higijene,moja predpostavka je da nakon tampiranja to sve lepo ide u aparat pod vodu koja je veoma visoke temperature pa predpostavljam da je to ok ? ili nije,ili mora tamper od drveta ili ner─Ĺaju─çeg ─Źelika ?

malacrnabuba

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
10.11.2020
Poena
8

@Vokenkristofer

tamper je lako napraviti. Treba ti stug/strugar i materijal. Tamper mozes napraviti od aluminijuma ili prohroma. Nikakva mudrost. Jedino mi nije jasno odakle ti ideja za drveni tamper. To mi je kao drveni ┼íporet.​

Uskoro cu sebi da napravim iako ima na KP tamper za 1500 dinara + postarina.​

PC: tekst je nenamerno BOLD. Ne mogu da ga isklju─Źim kao i opcija Remove formating.

Vokenkristofer

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
03.09.2020
Poena
3

@Vokenkristofer

tamper je lako napraviti. Treba ti stug/strugar i materijal. Tamper mozes napraviti od aluminijuma ili prohroma. Nikakva mudrost. Jedino mi nije jasno odakle ti ideja za drveni tamper. To mi je kao drveni ┼íporet.​

Uskoro cu sebi da napravim iako ima na KP tamper za 1500 dinara + postarina.​

PC: tekst je nenamerno BOLD. Ne mogu da ga isklju─Źim kao i opcija Remove formating.
izgleda da nisi procitao moju poruku skroz,sve mi je apsolutno jasno sto se tice izrade tampera,moje pitanje je,ako napravim tamper od obi─Źnog ─Źelika da li treba ne─Źim da ga za┼ítitim tj da li mogu nekako da zagadim kafu,po┼íto nije preporu─Źeno da ─Źelim dolazi u dodir sa hranom i pi─çem....nadam se da sam lepo sro─Źio pitanje :))

zechs

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
20.12.2008
Poena
63
Ne razumem, pa kako se onda posudje pravi od celika :D

desp

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
24.12.2002
Poena
63
Nije isto da li je napravljeno od inoxa (ner─Ĺaju─çeg ─Źelika) ili "obi─Źnog" ─Źelika koji mo┼że da korodira.

MareBGD

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
30.03.2003
Poena
63
Izvinjavam se a sto da pravis tamper? Pogotovu taj donji deo, ajde razumem ako neko ume i zeli neku kul drvenu drsku da napravi, ali sto ovo?

malacrnabuba

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
10.11.2020
Poena
8
@Vokenkristofer
"izgleda da nisi procitao moju poruku skroz", ... da li treba ne─Źim da ga za┼ítitim... .nadam se da sam lepo sro─Źio pitanje :))"
Lepo si sro─Źio pitanje i pro─Źitao sam, skroz. I odgovorio ti od ─Źega se pravi. Valjda ti je jasno kada sam napisao od "─Źega" se pravi da od "ostalog" se ne pravi tamper. AMAN.

Izvinjavam se a sto da pravis tamper? Pogotovu taj donji deo, ajde razumem ako neko ume i zeli neku kul drvenu drsku da napravi, ali sto ovo?
Popogu ─Źove─Źe zbog novca. Tebe pare neko┼ítaju mnogo.

Poslednja izmena:

vladat1

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
26.11.2004
Poena
63
u srbiji ima novih (kvalitetnih) mlinova ali im je cena...
razlog zbog ─Źega su polovni tako skupi je ─Źinjenica da su prosto neuni┼ítivi. ja imam super jolly koji je 97 godi┼íte. pre kupovine su mu zamenjeni no┼żevi i on mojim tempom tro┼íenja kafe mo┼że da gura tako 20 godina. da nema sitnih ogrebotina na njemu, niko ne bi ni znao koje je godi┼íte. taj mlin ima cirka 15 kila. sve je u njemu predimenzionisano i napravljeno da traje i traje. a onda uzme┼í neki plastikaner od 7-8 iljada dinara i ─Źe┼íe┼í se po glavi koliko ─çe da izdr┼żi posle garancije...

U potpunosti se sla┼żem. Materijal je jednostavno bolji, lak┼íi je za servisiranje. Zameni no┼żeve i udri do penzije (y)

Vokenkristofer

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
03.09.2020
Poena
3
to je to,mora od ner─Ĺaju─çeg ─Źelika,to je jedina opcija,a pravim iz razloga ┼íto na poslu imam strugara i mo┼że da mi napravi lagano,i mogu da napravim kakav god ┼żelim a ne ko┼íta me maltene ni┼íta.nije problem uop┼íte u 1500rsd ali bolje mi je kad imam vremena da se igram sa tim da napravim neki zanimljiv i eventulano mogu i drvenu dr┼íku nego da kupujem ne┼íto sto mi se mo┼żda ne─çe svideti.

malacrnabuba

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
10.11.2020
Poena
8
Od pre 20 dana na KP ima tamper 51mm za 1500 dinara. A pre? Od Stevana do ostalih najeftiniji bio 4.800 dinara kao da prodaju od zlata. To je 7 deo moje plate

Django92

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
11.10.2016
Poena
8
Drustvo, jel imate preporuku za neki aparat za kafu za Dolce Gusto (i slicne) kapsule? Trenutno je akcija u WW prodavnici, skoro svi aparati su na popustu, pa ima poprilican izbor za cenu od 6-10k. Moze preporuka i za uredjaj iz druge prodavnice ili KP, ali do 10.000 din

gogo23

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
13.10.2019
Poena
28
Kupi najjeftiniji, nista neces izgubiti na kvalitetu kafe. I bolje kupi u radnji sa garancijom, nikad se ne zna.

Django92

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
11.10.2016
Poena
8
Hvala na odgovoru, Gogo. Samo jos da odlucim da li ici na Krups Dolce Gusto (npr. Infinissima koji je 6400 u WW) ili na Nespresso Inissia (koji je 8000 na KP)?

Poslednja izmena:

Argentto

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
29.05.2011
Poena
28
Hvala na odgovoru, Gogo. Samo jos da odlucim da li ici na Krups Dolce Gusto (npr. Infinissima koji je 6400 u WW) ili na Nespresso Inissia (koji je 8000 na KP)?

Po meni je Nespresso mnogo bolji izbor..
Veci izbor kapsula, gorovo svi proizvodjaci kafe imaju u ponudi kapsule za Nespresso aparate.
Po meni, ni jedna kafa napravljena na DG aparatu ne moze da se poredi sa kafama iz Nespresso aparata.

Opet, ovo je samo moj ukus i misljenje.

ivanbass1

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
25.04.2016
Poena
83
Delimo misljenje :)

Veliki + je sto i Lidl ima svoje Nespresso kapsule, koje su jeftinije od DG kapsula (18din komad za Lidl kapsulu), a po meni su medju boljima koje sam probao.

akki

Super Audio CD
VIP ─Źlan
U─Źlanjen(a)
20.04.2005
Poena
48
Defitinitivno Nespresso, bas je ogromna razlika...

Lidl kapsule su dobre, nisu bas u rangu ovih boljih i naravno skupljih, jedini je problem sto ih u poslednje vreme bas cesto nema... Metro ima lep izbor kapsula i ne desava se da nestanu, po pristojnim cenama 11 kom za oko 300 dinara a odlicnog su ukusa, cak mislim da Cremoso pravi i najbolju penu od svih koje sam probao do sada a probao sam manje vise sve... Naravno, u Metrou imas i kafe drugih proizvodjaca...

Vrh Dno