Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Postoje posebne tablete, velicine pirinca (malo vece, ipak :D) , za ciscenje mlinova.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i to. Puly Grind. Ima ga u Glass marketu. Jednostavnije mi je da odvrnem nož i usisam nego da se zezam s tim. To je možda prakticno na mlinovima sa konusnim noževima ako se teže skidaju.
Noževi su jeftini za Mazzer i Fiorenzato. 1750din u Loren-u. Uzeću sad heavy duty za Mazzer SJ. Oni su 2500din. Reklamiraju ih kao da duže ostaju oštri.
Inače simptom tupih noževa je kad moraš sve finije da melješ da bi dobio istu ekstrakciju. Ja sam tu negde.
 
Ma da, ne obazirem se na brojeve, vise sam naveo kao primer da bi bilo jasnije o cemu pricam...
 
...

Sutra cu verovatno otici do metroa pa javljam utiske sa rioba etiopijom...

Nemoj da se zezaš sa kafom koja nije sveža (sve preko dva meseca od prženja). Koliko god da je jeftina bacaš pare. Ja sam neku Garibaldi koja je stajala kod mene 3 meseca, a ko zna koliko pre toga stajala na rafu morao da bacim. Najsitnije samlevena prozuji kroz aparat za manje od 15 sekundi uz grozan ukus. Na superautomatu sa verovatno nečim nalik na pressurized basket je imala fin ukus, ali semi automatici traže svežu kafu. To sam naučio ove nedelje.
 
Nisi jedini koji je bacio to garibaldi đubre :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni je to bila vrhunska kafa na super automatiku. Ovde je "problem" što semi automatici ne trpe ustajale kafe.
 
Covece... Koliko vremena od zavrsetka prelivanja do cedjenja?

Idi bre Mare... sad još i Cascara. Ubijaš nas ovde :) Nisam ni znao da može da se kupi. Čitao sam negde da je ne izvoze uopšte.

I ovde je prodaju kao ekskluzivu, pakovanje 100gr i to je to. Pravio sam sa 4 minuta potapanjem 8gr na 125ml vode. Posle vidim uputstvo uz nju kaze 12gr na 100ml 4-8 minuta. Probacu i to ovo je bilo dosta kiselo, kao caj od pomorandzine kore recimo, cimet i kafa. Moram malo jos da se raspitam kako i sta mada deluje jednostavno
 
Hteo bih da pomognem ali mi je, tvoj post, nejasan.

ali umesto željenog vremenskog perioda od 20-30s meni se ta količina espresa ekstrakuje za 12 sekundi.
Imas "delonghi distinta" manuelni aparat. Odakle onda tebi ova vremena "20-30s" i "12 sekundi". Sta ti podrazumevas pod ekstrakciju? Sta ti je nejasno?

mrzi me da čekam dva meseca isporuku sa alija, a i ne mogu da nađem radnju koja ima fri šiping. svi cepaju minimum 40 dolara.
Pogledaj ovaj https://www.aliexpress.com/item/32964101002.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3ed92e0eIc5yGb . Ali i dalje tvrdim da za "nonprešurajzd umetak" nema potrebe i neces dobiti nista, osim glavobolje.
 
poslušao sam mareta i xalexas.

prebacivanjem na sito za 2 kafe i poštovanjem gramaže proizvođača (u mom slučaju 12 grama za duplu dozu) uspevam da dobijem vreme ekstrakcije u periodu od 20-30 sekundi.
koristim julius kafu (to je sledeća varijabila za promenu), a proizvođač kaže da treba praviti 1:3,5 ratio.

znate li odgovor na pitanje da li da pokušavam sa nabavkom bottomless programa (sve zajedno oko 70 dolara) ili je to bacanje para sa delonghi distintom?
izvinjavam se na ponovljenom pitanju i hvala još jednom
 
Pazarih juce ovaj moka pot u Tempu,na nekoj akciji,u pakovanju idu jos dve kese kafe...iskreno nisam nista ocekivao,ali sam prijatno iznenadjen kakva lepa kafa izlazi iz ovog malog cuda :)bas smo i ja i supruga komentarisali da je kafa iz ovog moka pota bolja nego u mnogim kaficima sto smo pili...bas sam prijatno iznenadjen. Posle dosta odgledanih klipova po netu,izabrao sam sledeci nacin pripreme: u pot sipam vrelu vodu prethodno zagrejanu u ketleru,pot stavljam na ringlu sporeta koja je vec u fulu zagrejana,tako da ekstrakcija kafe krece bukvlano za pola minuta,ako ne i ranije. Sve u svemu,ja prezadovoljan! E da,akcija u Tempu jos uvek traje,cena ovog kompleta (Moka pot+ 2 pakovanja kafe) nepunih 1800din....IMG_20200912_213424.jpeg

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Mislim da u Italiji nema domaćinstva bez bar jednog moka pota. Zimus na skijanju, 4-5 komada u kući, različite veličine. Onaj najveći po veličini nije zaostajao za ruskim samovarima :)
Pozdrav
 
[mention]diviner_golden [/mention] nisam siguran da ti se isplati da to plaćaš 70$. Za Dedicu je ceo komplet 12$. Za te pare se isplati eksperimentisati. Nabavi molim te kvalitetniju svežu kafu iz neke pržionice. Za početak uzmi neki espresso blend tipa Brazil India. Zaboravi na single origin kafe na početku. To i nama sa skupljim mašinama često ispadne kako ne treba.
Ono što retko ko pominje kao varijabilu je kvalitet vode. To je neverovatno važno. Previše tvrda ili previše meka voda naprave užas i od najbolje kafe. Obavezno uzeti bar Brita filter bokal ili Brita Aquagusto kertridže za espresso mašine. Ja sam dugo koristio Rosu kao meku vodu. Kad sam probao espresso sa Aquagusto nisam mogao da verujem koliko je bolja kafa. Kafa sa Rosom je dosta slabijeg tela u odnosu na omekšanu česmovaču sa Brita filterima. Postoje i recepti za pravljenje idealne vode za espresso. O tome drugom prilikom.
 
Pazarih juce ovaj moka pot u Tempu,na nekoj akciji,u pakovanju idu jos dve kese kafe...iskreno nisam nista ocekivao,ali sam prijatno iznenadjen kakva lepa kafa izlazi iz ovog malog cuda :)bas smo i ja i supruga komentarisali da je kafa iz ovog moka pota bolja nego u mnogim kaficima sto smo pili...bas sam prijatno iznenadjen. Posle dosta odgledanih klipova po netu,izabrao sam sledeci nacin pripreme: u pot sipam vrelu vodu prethodno zagrejanu u ketleru,pot stavljam na ringlu sporeta koja je vec u fulu zagrejana,tako da ekstrakcija kafe krece bukvlano za pola minuta,ako ne i ranije. Sve u svemu,ja prezadovoljan! E da,akcija u Tempu jos uvek traje,cena ovog kompleta (Moka pot+ 2 pakovanja kafe) nepunih 1800din....Pogledajte prilog 289858

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
Super je Rosa za moka pot, to je bio i moj početak. Generalno, meni su se za klasičan moka pot (koji si ti kupio) najbolje pokazali blendovi 80% arabika i 20% robust a takva je i Rosa. Ako ti se Rosa dopala biraj kafe istog A:R odnosa.

Isprati uputstvo sa YT-a koje sam ostavio pre par dana za upotrebu moka pota, redovno ga peri i uživaj u kafi :).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da da,pogledao vec,sve super :)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
U Lidlu malo pre bas lepo iznenadjenje, sve nespresso kapsule 140 din/ 10 kom. Gold (jacina 7) i viola mi se najvise svidjaju.
 
E da,sta znaci uopste ta jacina? Koliko je kafa jaka po gorcini ili po kolicini kofeina?

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Kupio juče u Tempu na poklon Delhaize kapsule Brazil. Mnogo lepše i jeftinije nego original Nespresso. Po aromi nikakve veze sa Brazilom sa espresso aparata ali je jako prijatna kafa na Nespresso mašini. Aromatična, blaga i kremasta. Sve što sam probao od originalnih Nespresso kapsula nije ni blizu ovoga.
 
prelazim u alhemicare. za vikend porucio skerton pro, non pressurized rucku, zamenski steam wand, tamper i kojesta jos .. jos distributor da nadjem i krece mlevenje i ostalo ... ovako je bilo bzvz da svaki put kupim koji nadjem mleveni mix kao za espreso, taman nesto naviknem provalim, onda promena kafe. a od svega mi se Kimbo najbolje pokazao, gorcina, jacina, za dupli savrsen bio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
prelazim u alhemicare. za vikend porucio skerton pro, non pressurized rucku, zamenski steam wand, tamper i kojesta jos .. jos distributor da nadjem i krece mlevenje i ostalo ... ovako je bilo bzvz da svaki put kupim koji nadjem mleveni mix kao za espreso, taman nesto naviknem provalim, onda promena kafe. a od svega mi se Kimbo najbolje pokazao, gorcina, jacina, za dupli savrsen bio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ako nije tajna, odakle si naručio non pressurized ručku i tamper?
 
Ja kupujem u Koppacoffe rs. Malo je skuplje ali je kafa provereno vrhunskog kvaliteta. Jeftinija opcija Gradskaprzionica rs, još jeftinija - kafeterija Zrno u Njegoševoj.
Koki kafa ima OK blend za ljubitelje tamnije kafe.

Od komercijalnih uzimam ponekad Rioba Ethiopia u Metrou. To je najjeftinija kafa a da je pristojnog kvaliteta. Italijanske komercijalne blendove ne preporučujem nikome. To su jako tamno pržene kafe. U tamnom prženju je moguće sakriti svaki defekt. Obično se zato tako i prži, da bi se maskirao lošiji kvalitet zrna. Druga je stvar što smo mi navikli na takav ukus i dozvoljavamo im da debelo zarađuju na nama. Kilogram takve kafe na berzi je samo 2$, pa računajte kolika je tu zarada.
 
rucku sam uzeo sa aliexpress za pocetak, i bio je neki shipping ali sve je izaslo 20ak evra, a isto vazi i za tamper, s tim da uz njega daju i bokalce. mlin sam porucio sa finnishdesignshop, a steam wand sa bluestarcoffee. oko nove godine ima da se kompletiram :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Još jednom napomena za kupovinu u pržionicama: tražite da bude pečeno za espresso, u suprotnom će vam prodati nešto svetlo prženo što je predviđeno za druge načine spremanja kafe.

Kućne mašine su predviđene za tamno prženu komercijalnu kafu pa je stoga i temperatura vode na njima prilagođena takvoj kafi.

Za kafe iz pržionice je jako važno da se na malim kućnim aparatima digne temperatura vode uz prethodno zagrevanje sa parom. Tzv espresso temperature surfing - guglajte. U suprotnom će kafa biti neprijatno kisela a verovatno i slana.
 
Naravno da nije sve jednostavno. Samo ne želim da bez potrebe komplikujem. Ovo je sasvim korektno pojednostavljivanje ako se slažeš? Nema potrebe da ulazimo u naučni deo oko pripreme kafe.
 
Nazad
Vrh Dno