Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Danas mi je stigao vontar w2,ne radi mi zvuk na hbo max aplikaciji.Prebacio sam podesavanja na manual i iskljucio dolby digital i DD plus,ko na prethodnom boxu a95x f3 koji sam imao,gde je to uspevalo,ali zbog stalnog zajebavanja sa tim sam i resio da kupim novi box.Da li neko zna u cemu je problem?
 
HBO ima problema sa zvukom na nesertifikovanim uredjajima i na to se svako malo neko žali.

Pomaže menjanje output kodeka ali samo privremeno.
 
Онда сам ја луд, шта ли?!?! Мени се нормално чуо звук, чак се и долби атмос активирао. Уосталом, имате рецензију па погледајте.
 
Radi takođe probao na vontar w2 koji je stigao juče. Instalirao ATV 11.16 nisam ni probao na njegovim fabričkim 11.14. Međutim i na transpeed x4 isto radi zvuk ali kontrola istog mora preko daljinskog od TV pojačati i smanjiti na apk HBO max.
 
Stize i meni mi box s 2nd gen.
Ukratko, ftv je mama i tata za sve ostale.

UI je cist i vrlo fluidan, barem dok nisam krenuo da ga punim aplikacijama. Stvarno je letelo sve. Kada sam isntalirao i popalio aplikacije za testiranje i login, vec se oseti stucanje. Nije strasno, i dalje je brz, nego animacije nisu tako fluidne pa je vise ocigledno. Iskljucivanje ili ubrzavanje animacija bi verovatno ostavilo bolji utisak. Definitivno nije minus jer i na drugim uredjajima radi slicno.
Daljinac je ok i taman toliko. U poredjenju sa ftv daljincem svakako manjka. ftv ima play, rewind i forward dugmice koje prelepo koristi u menijima i podesavanjima, pogoto je osetno tokom kucanja teksta gde se ti tasteri mogu koristiti kao backspase, potvrda unosa i slicno. Kod kucanja sam video jos jednu manu koja me iziritirala, a to je sto se tastatura ne povuce kada predjem sa nje na neki drugi text box. Sto je jos gore, na tastaturu ne mogu da se vratim na isti nacin kao sto sam se pomerio. Iako je vidljiva, totalno je neupotrebljiva dok ne kliknem na back pa onda ponovo enter na text boxu da je opet otvori.
Ima tu jos brdo finesa koje fale koje su bas lepo osmisljene na ftv.

apps tab mi je ovde totalno visak. Kada predjem na taj tab, moram da idem jednom na dole na potpuno prazan red pa jos jednom na traku sa aplikacijama koje vec imam na home pa tek onda ispod imam nekolicinu predloga za aplikacije sto je totalno beskorisno nakon inicijalnog podesavanja.
Tu je i library tab koji je sada prazan, a sva je prilika da ce tako i ostati.
Samo je home tab ok jer prikazuje par sadrzaja iz instaliranih aplikacija i red sa precicama.
Podesavanja su bogatija nego sto su bila na sticku, ali i dalje ne toliko bogata kao na ftv. Takodje nisu ni skroz objasnjena. Pored opcija nema opisa sta te opcije rade.
Pre nego sto kliknem na ikonicu sa podesavanjima imam ikonicu za nalog. Na njoj mogu da dodajem i brisem naloge. Kao da cu dodavati naloge cesce nego sto koristim settings. Isto to imam i sa leve strane, tako da naloge mogu da dodajem na dva mesta sa home screena, a onda i u podesavanjima.
Nisam nasao opciju koju je salac prikazao da na home ima samo lista aplikacija u gridu umesto svih onih predloga. Sutra cu se malo vise posvetiti tome.
Sve u svemu, jedino je taj prvi home screen malo cistiji od ftv, ostalo je losije i manje elegantno.
Imam i par bagova. Recimo, ne radi mi zvuk na prime video aplikaciji. Ne mogu da podesim titlove na istoj.
Adaptiranje rezolucije u odnosu na video ne radi. Mora stalno da radi na toj jednoj rezoluciji cak i u menijima. Adaptive HDR radi kako treba.
I za kraj, sokirao sam se koliko je box topao. Na granici da kazem vruc, a da nista nisam ni uradio. Samo sam se logovao po aplikacijama, nisam ni 10 minuta videa odgledao. Sad je tv iskljucen pa se i box ohladio.
Cim se ukaze prilika, prelazim na novu kocku. Mozda se cak i iznerviram pa se vratim na staru kocku koja ne kaska uopste iako je dosta stara.
I dalje cu rado preporuciti mi box vecini prosecnih korisnika zbog cene.
 
Danas mi je stigao vontar w2,ne radi mi zvuk na hbo max aplikaciji.Prebacio sam podesavanja na manual i iskljucio dolby digital i DD plus,ko na prethodnom boxu a95x f3 koji sam imao,gde je to uspevalo,ali zbog stalnog zajebavanja sa tim sam i resio da kupim novi box.Da li neko zna u cemu je problem?
Apdejtuj ga novom verzijom slimboxa.
 
Pozdrav svima.
Stigao mi juce Vontar w2 nakod odgledane odlicne recenzije od @Salac UE,odlucio se da ga uzmem.Mora sam isto da ponovo instaliram slim box zbog nenakve tromosti i sporosti samog sistema pogotovo smart tube aplikacije.Sada to radi kako treba.
Medjutim imam problema sa sledecim stvarima prvo Netflix -radi on, medjutim ova verzija koju sam skinuo ima nekako cudan meni gde mi na pocetnoj strani izadje samo jedna preporuka i ne mogu da vidim nista drugo ni sta sam do tada gledao da nastavim i slicno kao što je recimo u recenzij prikazano gde se jasno vidi meni sa strane.Tako da mi treba preporuka koju verziju netflixa da skinem i odakle.
Drugi problem je sto nikako ne mogu da se ulogujem na HBOMAX ispratim korake odem na racunar izaberem da sam preko provajdera ali samo mi izbaci da sam vec registrovan a na boxu i dalje stoji samo onaj kod i ne mrda odatle.
Treci problem Sky showtime ne radi u opšte dodjem do toga da unesem mail adresu i tu me izbaci iz aplikacije.Skinuta sa play stora.Probao i neku sa neta sto sam nasao i tu mi izbaci da aplikacija nije kompatibilna sa uredjajem.
Stremio kada pustim neki film radi reprodukcija normalno ali samo cujem uvek pozadinski zvuk dok se dijalozi ne cuju ,ne znam sta treba da promenim u podesavanjima da bi sve radilo normalno
Ako neko moze da pomogne da makar nesto resim od ovoga hvala unapred na odgovorima.
 
Pozdrav svima.
Stigao mi juce Vontar w2 nakod odgledane odlicne recenzije od @Salac UE,odlucio se da ga uzmem.Mora sam isto da ponovo instaliram slim box zbog nenakve tromosti i sporosti samog sistema pogotovo smart tube aplikacije.Sada to radi kako treba.
Medjutim imam problema sa sledecim stvarima prvo Netflix -radi on, medjutim ova verzija koju sam skinuo ima nekako cudan meni gde mi na pocetnoj strani izadje samo jedna preporuka i ne mogu da vidim nista drugo ni sta sam do tada gledao da nastavim i slicno kao što je recimo u recenzij prikazano gde se jasno vidi meni sa strane.Tako da mi treba preporuka koju verziju netflixa da skinem i odakle.
Drugi problem je sto nikako ne mogu da se ulogujem na HBOMAX ispratim korake odem na racunar izaberem da sam preko provajdera ali samo mi izbaci da sam vec registrovan a na boxu i dalje stoji samo onaj kod i ne mrda odatle.
Treci problem Sky showtime ne radi u opšte dodjem do toga da unesem mail adresu i tu me izbaci iz aplikacije.Skinuta sa play stora.Probao i neku sa neta sto sam nasao i tu mi izbaci da aplikacija nije kompatibilna sa uredjajem.
Stremio kada pustim neki film radi reprodukcija normalno ali samo cujem uvek pozadinski zvuk dok se dijalozi ne cuju ,ne znam sta treba da promenim u podesavanjima da bi sve radilo normalno
Ako neko moze da pomogne da makar nesto resim od ovoga hvala unapred na odgovorima.
Ako si hteo da koristiš te aplikacije, onda je trebalo da kupiš sertifikovan box jer je sve ostalo patnja.
 
Ako si hteo da koristiš te aplikacije, onda je trebalo da kupiš sertifikovan box jer je sve ostalo patnja.
Radi i netflix i hbomax ako si gledao recenziju na android box centru.Samo treba neko da mi kaže koja verzija netflix i ostalo ako neko zna.Resenje neko sigurno postoji.
 
Juče instalirao hbo max,ne znam zašto ti traži kod meni uvek traži mail i pasvord,sve normalno radi.Skyshowtime ne radi jer je rom rutovan,Netflix ne znam ne koristim na njemu.
 
Radi i netflix i hbomax ako si gledao recenziju na android box centru.Samo treba neko da mi kaže koja verzija netflix i ostalo ako neko zna.Resenje neko sigurno postoji.
Možda i radi ali pitanje je kako i u kojem kvalitetu. Ako ti je gušt da gledaš sd kvalitet i koristiš miš za navigaciju, samo izvoli.
 
Sutra krece maltretiranje Vontara W2 i sa moje strane, prvo flesujem SlimBox 11.17 da eliminisem kineza pa onda sve ostalo.

Poredim ga sa Mi Box 1st gen, konkretno za SmartTubeNext, Tivimate i VLC i Nova player za mrezno pustanje (preko WiFi), ostalo me ne zanima i ne ocekujem da radi kako treba za 2500 din.
 
Само да одрадим рецензију угоса, па иде на слимбокс 😁
 
Evo uz pomoć @Salac UE dobio sam i verziju netflixa koja radi kako treba.Uspeo sam da namestim i zvuk na Stremiu. Iris smart radi odlicno,ostaje jos sa Kodijem da se pozabavim davno sam ga koristio pa imam želju ponovo da ga isprobam,mada trebace vremena da se ponovo naviknem i sve podesim.Sve u svemu za ove pare i vise nego korektan box.Uzeo sam 4/32 verziju inače.Mala napomena za one koji će instalirati novu verziju slimbox-a kod mene nakon flesovanja kada udjem u podesavanja za kvalitet videa navise dokle mogu da podesim je ful hd.Prethodna verzija je isla do 4k.Meni generalno ovo nije bitno ali nekom može biti.

 

Starting today, the PS Remote Play app will be available on devices running Android TV OS 12.
Here are the verified devices so far:
Chromecast with Google TV (4K model)
BRAVIA XR A95L model
 
Poslednja izmena:
Evo uz pomoć @Salac UE dobio sam i verziju netflixa koja radi kako treba.Uspeo sam da namestim i zvuk na Stremiu. Iris smart radi odlicno,ostaje jos sa Kodijem da se pozabavim davno sam ga koristio pa imam želju ponovo da ga isprobam,mada trebace vremena da se ponovo naviknem i sve podesim.Sve u svemu za ove pare i vise nego korektan box.Uzeo sam 4/32 verziju inače.Mala napomena za one koji će instalirati novu verziju slimbox-a kod mene nakon flesovanja kada udjem u podesavanja za kvalitet videa navise dokle mogu da podesim je ful hd.Prethodna verzija je isla do 4k.Meni generalno ovo nije bitno ali nekom može biti.

Koja je verzija netflixa za one koji budu imali problema?
 
Stigao je i meni Vontar W2 pa sam sinoć probao različite stvari. Definitivno se manje greje nego X96max. Probao sam youtube 4k da ostavim neko vreme i samo je mlak.
Probao sam EON, Iris GO, HBO max, Plex, Youtube premium. Na njemu imam 2 zamerke:
  • Kao i kod kolega ranije i kod mene ne radi zvuk na HBO max. Video sam da treba da se nešto flash-uje ali ne znam postupak tako da to neću ni popravljati.
  • Nord VPN se instalira ali ne mogu da se ulogujem. Konstantno mi kaže da je pogrešna lozinka a nije. Logovanje mi prolazi i na racunaru i na telefonu i na X96max je uspešno bilo. Probao sam i da se izlogujem i ponovo ulogujem i to je ok, ne grešim lozinku. Ne znam šta bi na njemu moglo biti. Aplikacija je normalno skinuta i instalirana sa PS
Ostale stvari rade veoma brzo. U poređenju sa X96max su nijanse u pitanju. Nekako mi je utisak da W2 malo brže radi ali mi se više dopada luncher na X96max nego ovaj AndroidTV
Dopada mi se što možeš da postaviš aplikaciju koja će se startovati pri paljenju uređaja. Air mouse je lošiji nego na X96max. Nema tastere sa brojevima i ne vidim način da promenim kanal na EON kucanjem. VLC ću večeras probati mada ne verujem da će tu biti nekih problema jer Plex radi(a on mi je lakmus papir)
Sutra veče ću verovatno zameniti W2 za X96max (smisliću do sutra koji ću meni ostaviti). Ukoliko uzmem X96max probaću i na njemu IRIS GO jer nisam stigao da probam.
 
За vontar w2 - очигледно да су Кинези усрали ROM, слимбокс 'њихов" лоше ради.
Одрадите флешовање задње верзије са слимбокс странице и све ће бити ОК.

Шта је тачно разлог што лоше ради - појма немам. Могу само да претпоставим да су "смандрљали/збрзали" процес и то је то.
 
Followup za mi box s 2nd gen.
Jedva nadjoh opciju "app only mode", ali sam je nasao i ukljucio i preporodila mi je box. Izgleda malo jadno kada nema svih onih slicica i preporuka i kao da nesto fali, ali meni je to svakako samo smetalo. Pogotovo sto uopste ne radi kako treba i kada je ukljuceno.
Problem sa zvukom sam resio tako sto sam ukljucio passthrough audio. PCM mi nije davao dolby audio, a onaj choose best mi nije davao zvuk na prime video. Sada radi kako treba. Taj deo je mozda i do kompatibilnosti sa TV, vidim da je na salac recenziji po defaultu radilo normalno, tako da ne krivim box.
Problem sa grejanjem postoji samo kada je tv ukljucen, odnosno kada je aktivna lampica na boxu, tada on nesto radi. Kada primeti da se nista ne desava, lampica se gasi, to je neki sleep (cak i ako mozda prikazuje screensaver) i pregrevanja nema. Stavicu ga na neke nozice da ima bar malo lufta sa donje strane jer se tu najvise ugreje. Mozda ga i turim uspravno.
Sve u svemu, i dalje stoji da je FTV superiorniji po pitanju finesa, ali je i ovaj potpuno upotrebljiv
 
Nazad
Vrh Dno