Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Koji je originalni transpeed fix za hk1 da rade 50fps, ako znaš broj i reviziju napiši ovde biće korisno i drugima.
Pa ako radi taj sa transpeeda na hk1 onda moze da bude samo onaj sa X4 jer on ima 1000mb lan.

 
Evo kome treba za HK1 RBOX X4S Amlogic S905X4 Android 11 firmware može se koristiti taj ah224.TranSpeed_X4S_100M_11.2023.03.03.20.25 od transpeed
A tu je i slimbox verzija. Testirano i sve radi bez greške.
Kod:
https://disk.yandex.ru/d/q0E4kvj7PVbYmA
Kod:
https://disk.yandex.ru/d/vx7K4fQJaQ8dRQ
edit: izvinjavam se, kalehrl nisam video da je zakačio link i za X4 i X4S
 
Poslednja izmena:
IMG-bc29899781f0ef60063b4a29ab5785a7-V.jpg
Da poguramo malo kanal. Mali znak zahvalnosti na uloženom trudu do sada. Da se zavrti više uredjaja na testu.
 
Poslednja izmena:
Ево туре и од мене. Да не испадне да се гурам само кад се деле листе. :D Уздравље Салац и само напред.
1682324973631.png
 
slimBOXtv 9.6 (Android 9)
Dev:Slim House
Changes:
• Added option to install updates from settings
• Added Dolby ATMOS
• Added the ability to set a custom background for TVLauncher (ATV)
• Fixed disabling wallpaper in the settings for TVLauncher (ATV)
 
Pozdrav svima, imam problem sa integracijom boxa i soundbara. Mješa mi komande box na daljinskom od soundbara, ali i na svom daljinskom. Jel ima neko možda neko riješenje za ovaj problem?
 
koji box? koji soundbar?
 
Definiši mešanje.
1. daljinac od soundbara kontroliše box iako ne bi trebalo?
2. Daljinac od boxa kontroliše sondbar iako ne bi trebalo?

vivax ima ir kontroler. Bolji boxovi imaju 2.4g ili bt kontrolere. U redu je da tv kontroliše zvuk soundbara ako je povezan na ARC.
 
Definiši mešanje.
1. daljinac od soundbara kontroliše box iako ne bi trebalo?
2. Daljinac od boxa kontroliše sondbar iako ne bi trebalo?

vivax ima ir kontroler. Bolji boxovi imaju 2.4g ili bt kontrolere. U redu je da tv kontroliše zvuk soundbara ako je povezan na ARC.
Da, daljinac od soundbara kontroliše box, pustim video na youtube i kad hoću da pojačam izbaci iz aplikacije. A kad želim da smanjim premotava unazad. A na daljincu od boxa kad se krećem desno, mijenja mi na soundbaru eq modove. Pa sam onda soundbar uzeo i povezao sa HDMI kablom(bio je opticki) na tv na ARC i onda sam otkrio da na daljincu od tv na navigacionim tasterima lijevo i desno mogu da pojačavam a ne na onim predviđenim za pojačanje. A opet ostaje problem da daljinski od soundbara kad zelim da pojačam izbaci iz app a daljinski od boxa mijenja mi eq modove. Napomena, ti problemi što imam se samo dešavaju na boxu. Kad prebacim na android sistem od televizora ili na kablovsku sve normalno radi.
Ne koristi daljinski ;)
Auuuu baš si mi pomogao, jbt kako se ja te genijalne ideje prije nisam sjetio. Hvala ti puno 👌
 
Da, daljinac od soundbara kontroliše box, pustim video na youtube i kad hoću da pojačam izbaci iz aplikacije. A kad želim da smanjim premotava unazad. A na daljincu od boxa kad se krećem desno, mijenja mi na soundbaru eq modove. Pa sam onda soundbar uzeo i povezao sa HDMI kablom(bio je opticki) na tv na ARC i onda sam otkrio da na daljincu od tv na navigacionim tasterima lijevo i desno mogu da pojačavam a ne na onim predviđenim za pojačanje. A opet ostaje problem da daljinski od soundbara kad zelim da pojačam izbaci iz app a daljinski od boxa mijenja mi eq modove. Napomena, ti problemi što imam se samo dešavaju na boxu. Kad prebacim na android sistem od televizora ili na kablovsku sve normalno radi.

Auuuu baš si mi pomogao, jbt kako se ja te genijalne ideje prije nisam sjetio. Hvala ti puno 👌
Ja bi uzeo izolir traku i zalepio na ir prijemnik od boxa ( koristio bi leteceg ili bezicnog misa 100 puta bolje) Znaci resenje da ne koristis daljinac od boxa - nema ti druge... Genijalna i jedina varijanta, zahvali mi kasnije. U stvari nije jedina ali ...
 
Poslednja izmena:
Ko jos koristi onaj genericki IR daljinski :rolleyes:

Kupi daljinski samo se patis sa tim.
 
Ja bi uzeo izolir traku i zalepio na ir prijemnik od boxa ( koristio bi leteceg ili bezicnog misa 100 puta bolje) Znaci resenje da ne koristis daljinac od boxa - nema ti druge... Genijalna i jedina varijanta, zahvali mi kasnije. U stvari nije jedina ali ...
Bravo, kralj si nema šta. Evo zahvaliću ti se odma, puuuno ti hvala do neba ti hvala, šta bi ja bez tebe 👌
 
G20s pro BT

G20-S-Pro-BT-2.jpg
 
Moj favorit u poredjenju sa daljinskim od mi box-a

Odličan je.

IMG20230429190510.jpg
 
Ti kineski BT daljinci su losi i ne mogu da se porede sa EON daljincem. Koristio sam G20s i jos neke kineske jeftine daljince i svi su imali spor odziv, cesto nekontrolisano radili posebmo kad zelis da premotas nesto u Eon aplikaciji ili kad se kreces po meniju ili kroz druge aplikacije, jer im je BT uredjaj ocigledno najjeftiniji moguci. Na isti tv stick na koji sam koristio ove kineske daljince, kad sam upario Eon daljinac, sve radi bez greske. Odziv neuporedivo brzi, premotavanje radi bez greske, baterija duplo vise traje nego kod kineskih daljinaca. Jeste duplo skuplji Eon daljinac, ali vrijedi svaki dinar.
 
Ovaj daljinac ima i RF i BT i IR, pa mozes da biras kako volis da se odaziva.
 
Ti kineski BT daljinci su losi i ne mogu da se porede sa EON daljincem. Koristio sam G20s i jos neke kineske jeftine daljince i svi su imali spor odziv, cesto nekontrolisano radili posebmo kad zelis da premotas nesto u Eon aplikaciji ili kad se kreces po meniju ili kroz druge aplikacije, jer im je BT uredjaj ocigledno najjeftiniji moguci. Na isti tv stick na koji sam koristio ove kineske daljince, kad sam upario Eon daljinac, sve radi bez greske. Odziv neuporedivo brzi, premotavanje radi bez greske, baterija duplo vise traje nego kod kineskih daljinaca. Jeste duplo skuplji Eon daljinac, ali vrijedi svaki dinar.
Očigledno da nisi imao ove g20s pro i G20s pro bt daljince. Napisao sam da daljinac koristim za android box 3 različita modela za šta su i namenjeni, i rade kao munja uz voice control glasom, air Mouse koji leti upravljanje iz zgloba ruke, brojčano tastaturom za kanale a eon apk radi tj premitava kanale sa gornjim tasterima, osvetljenje tastature. Baterije u proseku 2 meseca traju.
 
Poslednja izmena:
Očigledno da nisi imao ove g20s pro i G20s pro bt daljince.Napisao sam da daljinac koristim za android box 3 različita modela za šta su i namenjeni, i rade kao munja uz voice control glasom, sir Mouse koji leti upravljanje iz zgloba ruke, brojčano tastaturom za kanale eon apk radi kanale sa gornjim tasterima, osvetljenje tastature. Baterije u proseku 2 meseca traju.
Koristio sam bas taj G20s pro bt, kao i G30, Rii air mouse. Vjeruj mi da ne mogu da se porede sa Eon daljincem :)
 
Svaki daljinac bi trebao da ima air mouse i ziroskop, toliko je bedno to sto nemaju
 
Koristio sam bas taj G20s pro bt, kao i G30, Rii air mouse. Vjeruj mi da ne mogu da se porede sa Eon daljincem :)
Ja koristim te daljince 2 godine od kada su zamenili g20s čak sam i tri podelio braći i sestrićima uz box-ove. I te tvoje simptome ni jedan nije imao na ni jednom android box-u.
 
Nazad
Vrh Dno