Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Prvo treba da znaš šta hoćeš. Besplatnu IPTV ili plaćenu. A ako ne znaš o tome po pitanju gore kodi uputstva a sada IPTV. Do sada je valjda shvaćeno da u kodiju TV kanali koji su išli idu sa nekog servera platforme besplatno. Samim tim što ti se servira to ti je što je i kako ti upakuje to ti je. Kada zakupiš - platiš javni IPTV to ti od provajdera ide. I isto od njega zavisi šta ima i šta ide. Jedino što ne zavisiš da ti sam nešto radiš to što dolazi došlo je. Za viši nivo i učenje dalje, imaju i besplatne liste javne ili manje javne, skenovi istih i ostale, koje sam sklapaš i uklapaaš po želji ali kao što rekoh same se postaviti u box neće. IPTV radi preko 10-15 godina i svako ko je želeo mogao je naučiti sve o njemu. Uz to tu bi bilo pitanja preko 1000 kada se krene u tu tematiku. A i zašto mora nešto da se uči i objašnjava sa ex-yu jezika. Ako se i nezna jezik pa postoje i odlučni translatori i tekstualni a i audio.
 
Nije IPTV zabranjen, nego je IPTV tema pod ključem zato što je, pretpostavljam, bila zloupotrebljena.

Liste su se reklamirale, a ta tema nije bila predviđena za reklame i među reklamama su se gubili odlični postovi kolega koji su u materiji. Zato još jednom zahvalnost za forumaše koji su nas na tom mestu učili šta i kako po pitanju IPTV lista, poklanjali nam svoje vreme, a i besplatne liste.

Upravo zbog njih koristim plaćene servise samo za pojedine domaće sadržaje (a čak ni to ne bih morao, nego deca i žena neće da se bakću sa listama), dok zahvaljujući njima bukvalno kompletnu inostranu medija scenu, od sporta do filmova, gledam potpuno besplatno.

I ako bih izračunao koliko su mi novca uštedeli, pa sve to puta broj onih koji su takođe na ovom mestu saznali da ne mora baš sve da se plati, došao bih do svote koja bi se označila kao proizvod veoma korisnog društvenog rada.
 
Poslednja izmena:
Da sam imao nekoga da mi u klipu objasni, ne bih ovde danima skakao po glavama ljudima, između ostalih i tebi, i imao grižu savesti da remetim nečiji mir bezbrojnim pitanjima. Pri tome, moram da napomenem da sve što sam saznaop o IPTV kao mogućnosti, saznao sam ovde, i na tome sam veoma zahvalan.
Bas to... i ja sam smarao neke ljude,sreca njihova pa su me ignorisali,inace bih imao jos milion dodatnih pitanja :ROFLMAO: Ono sto mi se ne svidja na forumu je sto kad postavis neko pitanje (u bilo kom topicu) vezano za nesto (npr Kodi) sto ne poznajes... ljudi te upute na topic u kojem se raspravlja samo o toj temi (u ovom slucaju Kodi),ali u svim tim tematskim topicima gotovo nigde nemas pricu od nule. Svi otvore topic sa vec nekim predznanjem i otvore ga zbog problema na koji su naisli,pa neko ko je pocetnik,apsolutno ne moze da nauci bilo sta u tom topicu (dzaba sto ga procita celog) dok ga ipak neko ne uvede u pricu od starta. E iz tog razloga svaki video materijal sa tim osnovnim i pocetnim objasnjenima je dobro dosao.. Inace meni se na android TVu vec 3x desava ista stvar da mi se Kodi apdejtuje na najnoviju verziju iako uredno zabranim apdejt u play prodavnici. Sve mi se cini da nesto verovatno resetuje podesavanja u play prodavnici... a opet nekako mi nema logike... ne mogu da provalim o cemu se tu radi
 
walmart-onn-google-tv-2023-1.jpg

Because there’s no support for Dolby Vision or Atmos, this device would struggle to be the centerpiece of a “home theater,” but it does support HDR and surround sound.


2/8 GB za 20$
 
Poslednja izmena:
IPTV sam po sebi nije nelegalan, a to sto moze da bude je neka druga prica.
 
Ne pričajte svašta. Svaki IPTV je nelegalan, ako ga distributer nije prikazao i prijavio kao legalan u svojoj zemlji. Uz to ovo je sasvim druga tema, tako da okrenite se njoj, da moderatori ne počnu da zatvaraju i ovu, kao što su i temu o iptv.
 
Mislim da smo i sami krivi za zatvaranje te teme. Trebalo je reportovati odmah te reklamne postove, ovako je moderacija imala problema, da su odmah dobijali prijave laksi bi im bio posao. Stvarno steta sto je zatvorena ta tema...
 
Па постоје и приватне поруке ;)

Да се вратимо на тему, да ли је неко поручио нови ми бокс? Ја сам покушао, али ове продавнице са алија неће да шаљу у Србију.
 
KM7 је добар бокс (КМ7+ још бољи). Предност ми бокса је једино нетфликс 4К наспрам 1080Р код КМ7. Све остало је на страни КМ7.
 
Pa koliko vidim (gledam doduše na KP) KM7+ je sa 2 giga rama i 16 rom, a KM7 4/64.
Salac, zašto je km7+ bolji? Mislim, još je i jeftiniji?
 
Sestra koristi KM7, radi odlično. Ako ti je bitan Netflix u 4K idi na plus verziju.

 
Pa koliko vidim (gledam doduše na KP) KM7+ je sa 2 giga rama i 16 rom, a KM7 4/64.
Salac, zašto je km7+ bolji? Mislim, još je i jeftiniji?

Па некад није све у количини радне меморије и складишног простора. КМ7+ има подршку за 4К нетфликс, убачен је бољи вај-фај модул...
Наравно, свако гледа шта је њему приоритет на боксу. Некоме је то количина радне меморије, складишта, подршка за стриминг платформе, мрежни модул... Некоме одговара само "чистокрвни" андроид, некоме ATV, некоме и гугл ТВ.
 
Poslednja izmena:
Па некад није све у количини радне меморије и складишног простора. КМ7+ има подршку за 4К нетфликс, убачен је бољи вај-фај модул...
Наравно, свако гледа шта је њему приоритет на боксу. Некоме је то количина радне меморије, складишта, подршка за стриминг платформе, мрежни модул... Некоме одговара само "чистокрвни" андроид, некоме ATV, некоме и гугл ТВ.
Naručio km7 plus. U principu, obzirom da je za spavaću sobu, super je ako bude moglo i dalje bez kabla za internet, obzirom da sam do sad koristio mibox. Striming platforme, kodi, eon i ostale televizije, ponekad cast, za to mi treba, tako da je to to.
 
Može li Orion TV da radi na Mecool KM9PRO.
Na telefonu mi radi i gledam TV što su dali džabe. Hteo sam i na Mecool box-u tako ali ne znam da podesim.
Šta treba da radim? Ako može uputstvo ugrubo, ono bitno.
 
Za džabe ne može AndroidTV verzija Orion TV aplikacije. Jedino da budžiš mobilni app na box.
 
U čemu se ogleda razlika (prednost ili mana) između google sertifikovanog box- a i onog koji nije?
 
Tvoje razmisljanje je u perspektivi da zivis u Srbiji ali se boksovi prodaju u celom svetu, tako da ...
 
Meni je netflix potpuno imaginarna stvar i svi kojima ne treba netflix i slične servisi da bi radili u 4k ili slično nepotreban je sertifikovani box koji će platiti bar duplo novca. Ali svako neka kupuje po želji mogu uzeti svi i Šild ako žele to je na njima.
 
Kako imaginarna, postoji odavno... 😁 Šalu na stranu, svako ima svoje, kome šta treba to kupuje. Meni ne bi palo na pamet da uzimam neki levi boks ako mogu uzeti npr Firestick 4K Max za sitnu lovu.
 
Meni je netflix potpuno imaginarna stvar i svi kojima ne treba netflix i slične servisi da bi radili u 4k ili slično nepotreban je sertifikovani box koji će platiti bar duplo novca.
Ne bih se bas slozio da sertifikovani uredjaji kostaju duplo vise novca, bas naprotiv.

Cesto su skuplji nesertifikovani boksovi, ali ne treba cena da vam bude vodilja prilikom izbora boksa, jer je to ovde najmanje bitno.

Birajte boks prema licnim preferencijama i aplikacijama i sadrzaju koje koristitite, tako da univerzalno pravilo ovde ne postoji!

Zvuci neverovatno ali ni na jednom boksu nece raditi sve, bas zbog tih google licenci.
 
Nazad
Vrh Dno