Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kako to misliš verovatno?!? De elaboriraj malo ako ti nije teško, šta je to lepša slika? Jer koliko se sećam baš mibox je poznat po tome da ne prikazuje dobro sliku na eonu?
 
Kako to misliš verovatno?!? De elaboriraj malo ako ti nije teško, šta je to lepša slika? Jer koliko se sećam baš mibox je poznat po tome da ne prikazuje dobro sliku na eonu?
Napisao je ""verovatno"",ajde ako ti toliko znaci instaliracu eon tv na meecoola pa cu ti preneti impresije ali koliko se secam nije bas sjajno ali nije ni na mi boxu tako daa.....
 
Ne znači meni ništa, nego ga pitam jer ne možeš napisati verovatno, pogotovo jer smo već ranije elaborirali da mibox uopšte ne briljira sa prikazom eona. Sećaš se krzavog NG logoa? Ja se sećam da je kod mene na magicsee bio manje krzav.
 
Kazem veroatno jer sam pre pola god. imao mi box na kratko i nisam ga baš istestirao ali pošto je Xiaomi ozbiljan proizvodjač pomislio sam da je kvalitet slike dobar kao na eon tv boxu. Ali ako si testirao onda ok. Ja sam testirao na Philips android tv 4k i tu i na smart LG 4k slika je jako dobra. A od tv box a jedino je eon tv box imao tako dobru sliku. Bez seckanja, ne iskrzanu i ne zamrljanu. GT mini a i H96 max x2 imaju probleme. Verujem da je do box ova sa s905x 2 neki problem sa eon app.
 
Kazem veroatno jer sam pre pola god. imao mi box na kratko i nisam ga baš istestirao ali pošto je Xiaomi ozbiljan proizvodjač pomislio sam da je kvalitet slike dobar kao na eon tv boxu. Ali ako si testirao onda ok. Ja sam testirao na Philips android tv 4k i tu i na smart LG 4k slika je jako dobra. A od tv box a jedino je eon tv box imao tako dobru sliku. Bez seckanja, ne iskrzanu i ne zamrljanu. GT mini a i H96 max x2 imaju probleme. Verujem da je do box ova sa s905x 2 neki problem sa eon app.

Svi amalogic boxovi imaju taj problem (Xiaomi koristi praistoriski s905x) tako da je glupo da se napise da mi box ima bolju sliku na EON od beelink GT 1 mini i H96max X2 a nisi ih ni testirao. Ja naprimer znam da je beelink GT1 mini dosta brzi nego mi box jel sam ih uporesio jedan pored drugog i video sam kolko je sporiji mi box.
 
Kad smo vec pri temi EON, dali neko koristi EON na Beelink GT-King? Dali je Deintelaced kao i kod s905x2? Ozbiljno se razmisljam da uzmem jedan.
 
A koji procesor ima eon box? I on nije ništa brzi od mi box a i philips ima dva gb ram memorije. Nije u pitanju brzina nego ja sumnjam da je eon tv app nepravljena da radi bolje na neki uredjajima. Možda je i ovo glupo? Testirao na pročitaj GT mini A ne GT1 mini i na H96 MAX X2. I znam ja dobro koji procesor ima mi box i to nije praistoriski procesor jako dobar je.:D
 
Poslednja izmena:
Eon Box "hybrid" model (KAON uređaj , sa DVB-C tjunerom) koristi Broadcom SoC.
Novi Eon box "OTT only" (SDMC uređaj) koristi valjda Amlogic S905x2.

Kinezi koji se prodaju direktno krajnjim korisnicima su velikom većinom Amlogic i eventualno Rockchip. Kod SmartTV-ova se najčešće nalazi MediaTek...
 
Poslednja izmena:
Tu je i Allwinner. Pre neki dan čoveku podešavao T 10 6K tv box kupio ga u Pirotu preko oglasa kao tv box sa Amlogic S905X2 dobio allwinner koji radi u 720p max.
 
Trebala bi mi konsultacija strucnijih od me e xD.
Naime pre cirka godinu i po sam kupio neki socijala MXQ Pro 4k sa Allwinner H3 cipom (1gb ram,8Gb prostora itd itd...)
Sluzio je lepo za Eon TV al malo je to postalo sporo traljavo mozda bi poterao i neku android igru al ne ide...
Tako da u planu je upgrade i izbor sam suzio na par boxova.Eon TV app mi je prioritet a za ostalo videcemo :)
1) Mi Box S Android Tv stariji cipset tu i tamo sporiji sve sertifikovano ali avaj...cene bezobrazne i kod nas sa garancijom a bogme i madjari nisu puno jeftiniji sa sumnjivim garancijama.
2)Eon OTT box....ok cipset regularna garancija...kad istekne taj prvi mesec vezem app sa svojim kodom i teraj...
3Mecool KM 9 pro 2gb/16 ....ista situacija...garancija sa oglasa...
4) Mecool M8S pro l malo stariji...ali i dalje ok cipset 3/32gb
Tv je standardni vox 32 krs 720p
Problem mi je povezivanje sa zvucnicima koji imaju samo 3.5mm izlaz...
Da li mogu zvucnike da bocnem u 3.5mm AV izlaz na boksovima?Neki od prodavaca sa KP tvrde da moze bez icega i da radi ok.
Eventualno bih kasnije dodao neki bluetooth gamepad i to je to
Znam da za okvirno te pare mogu uzeti jace boxove na KP sa klasicnim droidom ali ovi su mi favoriti zbog kakve takve garancije i sertifikacija.
Vasa misljenja?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Mogu svi zvučnici da idu u 3.5 inch izlaz. A imaš i konverter digital out u čini izlaz

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ubodeš zvučnike direktno u TV (ako u box nećeš ili nema izlaz)?
 
Poslednja izmena:
Pa svi navedeni boxovi imaju samo taj AV ulaz a nisam bio siguran da moze u njega :).
Ne bih da ubadam u tv posto je zvuk slabiji i losiji tipa za trecinu :)
Sta bi preporucio od gore navedenih boxova?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Pa svi navedeni boxovi imaju samo taj AV ulaz a nisam bio siguran da moze u njega :).
Ne bih da ubadam u tv posto je zvuk slabiji i losiji tipa za trecinu :)
Sta bi preporucio od gore navedenih boxova?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Mibox naravno, a posle njega Mecool km9.

Može iz AV izlaza, AV izlaz je praktično klasični žuto/belo/crveni izlaz, belo i crveno na zvučnike i to je to.
sku_42206_1-1.jpg
d74c83cd-e2ac-4fc0-a5ee-67a62351503c.jpg
 
Jasno.Pitam posto mi ova prva kombinacija sa kabelom na ovom boxu sto sad imam radi ali dolazi povremeno do nekog zujanja i pucketnja tipa dok se setam kroz menije al predpostavljam da je zbog toga sto je box bas bas krs.
Licno takodje naginjem ka mi boxu iako je stariji zato sto koliko sam citao on ima kombinovani 3.5mm ulaz tako da tamo sigurno radi.
Hvala puno :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Iskreno da ti kažem, mislim da mi box to nema. Mislim da je to digital out...
 
Ja sam suzio izbor na km3 ili km9pro, koliko vidim, isti su, samo je dizajn različit...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

mada...razmatram sada i GT mini A...zbog ATV...ali nema chromecast..
Da li to znači da ne mogu sa telefona da selektujem klip sa Youtube?
 
Poslednja izmena:
šta će vam kastovanje bilo čega sa telefona na uređaj koji već ima youtube?
 
Pa lakše je zbog pretrage. Nije sad da je odlučujući faktor ali eto ja na primer često kastujem na tv nešto, mrzi me da nabadam po daljincu.
 
mada...razmatram sada i GT mini A...zbog ATV...ali nema chromecast..
Da li to znači da ne mogu sa telefona da selektujem klip sa Youtube?
Можеш да инсталираш јутјуб за андроид ТВ и апликацију упариш са телефоном овако
76bba7d0bff3ddaa4000c9ba05d1915b.jpg

Или овако

0973052b1bc3dfe5fc0c30c873c328dd.jpg

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
mada...razmatram sada i GT mini A...zbog ATV...ali nema chromecast..
Da li to znači da ne mogu sa telefona da selektujem klip sa Youtube?
Koliko vidim i km3 i km9pro imaju ATV takodje.Ja i dalje ostah neodlucan xD.
Koliko vidim sve je to tu negde slicno.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Tu je i Allwinner. Pre neki dan čoveku podešavao T 10 6K tv box kupio ga u Pirotu preko oglasa kao tv box sa Amlogic S905X2 dobio allwinner koji radi u 720p max.

Kupio od pirocanca...video sam oglas...trebao ga je vratiti...jer ovaj je napisao pogresnu specifikaciju...proguglas i vidis da taj T10 Pro ima Allwinner a T10 Plus ima Amlogic s905x2 i samo je 800din skuplji.
 
Niko mi jos nije preporucio neki box koji bi mogao povezati na vga monitor i 2.5 zvucnike.
 
Moze mala pomoc?

Kupio sam Beelink GT1 Mini 4/64 GB. Za sada radi ok. Ali imam pitanje, tj da mi neko pomogne.

Zeleo bih da koristim svoje stare USB dzojstike na uredjaju. Uredjaj ih regularno prepozna, cak u sistemu rade komande. Ali kada instaliram igricu (npr asphalt), igra ne prepoznaje dzojstik. Ima li neko resenje da se dzojstik prepoznaje u igrama i da se kalibrise?
 
Niko mi jos nije preporucio neki box koji bi mogao povezati na vga monitor i 2.5 zvucnike.
U principu bilo koji box moze.HDMI kabel + konvertor hdmi na vga.Zvucnike ustekas u AV port (vecina ljudi kaze da radi bez problema).Meni je u pocetku tako radilo samo sto sam imao neka iritantna pucketanja kad se krecem kroz menije povremeno ili tipa na youtube u prelazu izmedju pesama.
Na monitoru sam imao normalnu 1080p rezu i sve je bilo ok.
Tek kasnije sam ga povezao na tv ali mi je problem sa zvukom ostao.Sad dal je do krs boxa ili do ko zna cega xD.Do zvucnika nije bilo promenio sam 3 bio.
Ispravka sad se setih ima i hdmi na vga adapter sa zvukom to bi ti sigurno radilo.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze mala pomoc?

Kupio sam Beelink GT1 Mini 4/64 GB. Za sada radi ok. Ali imam pitanje, tj da mi neko pomogne.

Zeleo bih da koristim svoje stare USB dzojstike na uredjaju. Uredjaj ih regularno prepozna, cak u sistemu rade komande. Ali kada instaliram igricu (npr asphalt), igra ne prepoznaje dzojstik. Ima li neko resenje da se dzojstik prepoznaje u igrama i da se kalibrise?
Пробај са овом, или сличном апликацијом.
2b50e1b4f67dd88c18a0d46fa9d1c2e8.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno