Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zavisi za šta ti treba uređaj. Ako za slične pare biraš ili 2GB/8GB uređaj (koji pri tom zbog manje rasprostranjenog Broadcom čipa moguće da ne bi ni imao LibreELEC "port") sa zaključanim bootloader-om ili neki uređaj sa gotovo sigurno bar više storage space ako ne i više RAM koji nije limitiran na samo jedan konkretan operativni sistem... biraš jači hardware sve dok ti nešto što slabiji uređaj nudi softverski (Chromecast, Widevine L1 i sve što iz toga sledi...) nije presudna stvar. Kome treba "Kodi box" da 100% vremena gleda piratski sadržaj apsolutno ga briga za Widevine L1

Za Eon OTT box do sad niko nije potvrdio da je on taj koji mora da odradi deinterlace. Ako ga on radi i radi ga kako treba eventualno objašnjenje zašto se vrlo verovatno nalazi u novijoj verziji Android-a (v9.0) i eventualno noviji kernel sa sređenim drajverima koji nije (još uvek) dostupan drugim uređajima sa istim tim Amlogic S905X2 čipom.
 
Još jedno pitanje za Jorgovana, jel može pulsirajuće svetlo da se ugasi?[emoji16]

Nisam pokušavao. Ja svu takvu tehniku posakrivam. Ne volim ruterčine, boxeve, modeme i šta ti ja znam da gledam.

Za Eon OTT box do sad niko nije potvrdio da je on taj koji mora da odradi deinterlace. Ako ga on radi i radi ga kako treba eventualno objašnjenje zašto se vrlo verovatno nalazi u novijoj verziji Android-a (v9.0) i eventualno noviji kernel sa sređenim drajverima koji nije (još uvek) dostupan drugim uređajima sa istim tim Amlogic S905X2 čipom.

Nekoliko A 9.0 boxeva mi je prošlo kroz ruke i svi imaju problem. Moguće je da ova OTT aplikacija vuče progressive stream?
 
Sve je moguće. To se lako može utvrditi (ako imaš login podatke [ ili validan token] nekog korisnika koji ima taj OTT only box)... ali @Strale_123 nije raspoložen za saradnju u sticanju te informacije :d :d

Neko drugi ako hoće može slobodno da mi se javi na PM.
 
Ja ga koristim za YT i Google Photos. Ono jeste, te app mogu direktno na Android box ali je mnooogo lakse ovako (AndroidTV YT app je za mene nocna mora). Koriste ljudi za strimovanje sa PC, EON, Terrarium (ne znam da l' ove zamene podzavaju)...

Sto se memorije tice, filmove gledam preko Kodija tako da mi tu manjak ne steti, jedino bi verovatno deci instalirao koju igru da imam prostora.

jel može neko, ko ima box sa ugrađenim chromecastom(tipa xiaomi box s, mi box 3 itd.) da proveri da li "narodna verzija" deezer apk za android strimuje high fidelity, odnosno flac...??? to bi bilo super
 
Pozdrav drugari, jel moze neka preporuka za neki smart box uredjaj, treba mi neka osnovna verzija 1080p, da funkcionise YouTube, Netflix, i neki od ovih torrent streaming servisa tipa Stremio i slicno.

Hvala jos jednom
 
Jel pokusavao neko da zakaci IR extender na android box koji nema IR ulaz? Hocu da box stavim iza TV-a i da extender izbacim iznad ili ispod da bi daljinac mogao da hvata? (wifi/bluetooth remote nije opcija)
 
Imam Mi box S i pored toga jednu dilemu,da li treba i lan veza,u stvari da li će bolje raditi ako se doda i lan?Paket mi je 50/8
 
Imam Mi box S i pored toga jednu dilemu,da li treba i lan veza,u stvari da li će bolje raditi ako se doda i lan?Paket mi je 50/8

Uvek je bolje preko zice ,ali u ovom slucaju ako imas 5g ruter i maksimalnu brzinu na uredjaju(bez oscilacija) mozda i nema potrebe....
 
Ruter je Telekomov,mislim da nije 5G,na utorrentu mi pokazuje brzine 56 do 57 kod dodnloada.
 
Ima,i to radi bas dobro.
 
Ima li u najavi sledeci model mi box-a?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Gledam nešto, gt king 100$, mecool km3 70+$. Nije velika razlika ali opet to je nekih 45%, da li je gt king bolji toliko? Ili je bolje dati sad 70$ pa za godinu ipo opet toliko?
 
Moze neka preporuka za box od 40€-70€.
Da li jos uvek treba izbegavati Rockchip? Barem sam tako procitao na netu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam nešto, gt king 100$, mecool km3 70+$. Nije velika razlika ali opet to je nekih 45%, da li je gt king bolji toliko? Ili je bolje dati sad 70$ pa za godinu ipo opet toliko?

Babe i žabe. Imam na stolu GT King i Mecool bukvalno jedan preko drug. Meni je ogromna razlika između Android OS i Android TV. King je ubica brzine, mašina je zaista zver. Otvoriš brdo tabova u Chromeu, menjaš aplikacije itd i on i dalje fercera kao blesav. KM3 je upeglani Andoid TV. Radi znatno manje stvari ali je nalickan, radi pristojno itd.
 
Pomog'o si puno. U suštini king mi ne treba već upeglano atv iskustvo za eon i yt.
 
Sta ce ti za eon i youtube android tv os ,obe aplikacije rade na obicnom androidu?Da si rekao hbo go tv apk e tu ima razlike .Iz mog iskustva svako ko se navikao na android teska srca prelazi na android tv os ,a sto se konkretno tice ovih aplikacija sto tebi trebaju nema bas nikakve prednosti na android tv os.
 
Eh, ja instalirao atvexperience na magicsee da bih imao atv [emoji4] Box mi je baš to, tv box. Stoji mi u spavaćoj sobi na starom 720p tvu i služi za eon atv, yt i ponekad neki film sa fleša ili mreže, tu mi kodi završava pos'o. Sve radim sa daljincem od tv-a iako imam vontara airmišonju, volim tu jednostavnost i preglednost atv-a. Da mi ne laguje eon ne bih ni razmišljao o novom boxu, zato mislim da nema potrebe za kingom, pogotovo što je običan android. Ovo upalim, odma mi iskoče veliki pendžeri eon, yt, kodi, sve je tu u dva klika. King bi bio savršen za torrent mašinu na 4k tvu u dnevnoj sobi, za dobavljanje i reprodukciju 4k materjala, ali nema se vremena za to, znam da ću baciti pare *mjau**mjau**mjau*. Tako da će vrv biti mecool. Svakako hvala na pomoći obojici.
 
jel može neko, ko ima box sa ugrađenim chromecastom(tipa xiaomi box s, mi box 3 itd.) da proveri da li "narodna verzija" deezer apk za android strimuje high fidelity, odnosno flac...??? posto je bez hromkasta osudjena na mp3. to bi bilo super

ajde ljudovi molim vas!
 
koji je link za netflix addon? moj je prestao da radi pre nekog vremena, iako se par puta updateovao... a užasno me smara igranje sa tastaturicom samo da bih puštao serije iz apk...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Eh, ja instalirao atvexperience na magicsee da bih imao atv [emoji4] Box mi je baš to, tv box. Stoji mi u spavaćoj sobi na starom 720p tvu i služi za eon atv, yt i ponekad neki film sa fleša ili mreže, tu mi kodi završava pos'o. Sve radim sa daljincem od tv-a iako imam vontara airmišonju, volim tu jednostavnost i preglednost atv-a. Da mi ne laguje eon ne bih ni razmišljao o novom boxu, zato mislim da nema potrebe za kingom, pogotovo što je običan android. Ovo upalim, odma mi iskoče veliki pendžeri eon, yt, kodi, sve je tu u dva klika. King bi bio savršen za torrent mašinu na 4k tvu u dnevnoj sobi, za dobavljanje i reprodukciju 4k materjala, ali nema se vremena za to, znam da ću baciti pare *mjau**mjau**mjau*. Tako da će vrv biti mecool. Svakako hvala na pomoći obojici.

Sve to mozes i za manje para da imas na Mibox 3. Meni bas sluzi kao i tebi daljinac i par klikova. Za Kodi,Titanium,Iptv,Eon,Yt i Netflix I HBO go kad ih imam povremeno. Eon ne laguje,lepo radi,brzo menja kanale. Da nema poznati problem sa interlnced,rekao bix da je savrsen box.
 
Šta znam. Prvo, treba mi lan jer sam dovukao lan u sobu i wifi ne dolazi u obzir. Dok kupim kršten adapter sa usb portovima izađe na isto. Opet imam s905x box, dok je mecool s905x2, brži, hladniji, noviji. Mibox ima taj bug sa lagovanjem posle stand by, nema svaki ali mnogi imaju i nerešiv je trenutno koliko vidim. Mecool isto ima CC, koji mi ne treba al ajde. Najviše me odbija stari čipset.
 
Pricam za Mibox 3,on tih problema sa lagovanjem nema. Ja cu verovatno jos jedan da uzmem,lepsi je od Mibox S a iste karakteristike. I kosta 42e na AE. Za godinu dana koliko ga imam nije zabagovao. Meni je u spavacoj sobi daleko od VDSL rutera i konstanto drzi 35Mb.
 
Jes stvarno mibox3. Za te pare se možda i isplati. Već sam bio odlučio ali razmisliću još malo, sad si me vratio korak u nazad.[emoji16] Hvala svakako.
 
Imam problem sa android boxom, kad pustim stream na kodi-u zamrzne sliku i izgubi signal preko hdmi kabla, takdoje je poceo da flesira i LG tv od kad je box prikljucen na njega, uglavnom krene da secka slika i izgubi se signal od kablovske... Jel imao neko slican problem i potencijalno resenje?
 
Ja sam suzio izbor na km3 ili km9pro, koliko vidim, isti su, samo je dizajn različit...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Eon ima bolju sliku na eon boxu i verovatno na mi boxu nego na tv boxovima sa s905x 2 procesorom na kojima sam testirao.
 
Vrh Dno