Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Опа! Поправили се. Ја док сам имао налог нису били сјајни. Мислим на СК и арене.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Juče u novo otvorenom MI storu (TC Ušće):
Mi Box 4S - 13.500 dinara.
Baš ga preteraše. Kod Alija je 60USD.
Srpska ugradnja i alavost su večni.
 
Ljubi pričaju o carini, porezu itd itd. Svega toga ima i u Mađarskoj. Ovi na oglasima su Mađarski i koštaju duplo manje.
 
Juče u novo otvorenom MI storu (TC Ušće):
Mi Box 4S - 13.500 dinara.
Baš ga preteraše. Kod Alija je 60USD.
Srpska ugradnja i alavost su večni.
Sve si u pravu.
Ali kad kupuju kirbi od 3000 e , što ne bi o ovo za 110 e, jer očigledno imaju .
Neki ljudi ne znaju koliko šta košta.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ljubi pričaju o carini, porezu itd itd. Svega toga ima i u Mađarskoj. Ovi na oglasima su Mađarski i koštaju duplo manje.
Kad šverceri vrate mađarski porez a kod nas ne plate ni carinu ni porez onda dolazimo do te povoljne cene. Bez šverca razlika ne bi bila tolika.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Švercerska cena je: nabavna cena + zarada mađara + lokal + marketing + carina mađarska + porez - porez + mito na granici + zarada švercera

Naša cena bi smela biti max 20% veća od one u radnji u Mađarskoj zato što smo manje tržište.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako može da dupla cena bude u redu?
Ugradili su se država i trgovci. Uvek duplo i to tako već decenijama.
Kod Aliekspresa je 60USD, kod američkog Wallmarta (u radnji) isto. A kod nas 130dolara.
Ako pojedinac kupi preko neta i plati sve dažbine (max još jedna trećina vrednosti) dođe se do 80USD.
Ako trgovinski lanac uvozi onda postoji i rabat proizvođača. Kod nas je prodavnica proizvođača pa su opet nezasiti.
Kako Wallmart može da prodaje za 60USD a naši traže 130?
 
Kako može da dupla cena bude u redu?
Ugradili su se država i trgovci. Uvek duplo i to tako već decenijama.
Kod Aliekspresa je 60USD, kod američkog Wallmarta (u radnji) isto. A kod nas 130dolara.
Ako pojedinac kupi preko neta i plati sve dažbine (max još jedna trećina vrednosti) dođe se do 80USD.
Ako trgovinski lanac uvozi onda postoji i rabat proizvođača. Kod nas je prodavnica proizvođača pa su opet nezasiti.
Kako Wallmart može da prodaje za 60USD a naši traže 130?

Tacnije cena u wallmartu je bila 39.99 .......
 
Poslednja izmena:
E super bas.
Koja je onda alternativa sa gigabit lan, usb 3? Nebitno mi je da li je rk3328 ili s912 ili cak s905x2.

Razmisljam i da uzmem neki jeftiniji koji nema gigabit lan pa da stavim usb hub i usb podelim na eksterni hdd i usb ethernet adapter.
Kako "nebitno" koji je procesor ....?Zasta ce da sluzi?Amlogic s912 nema podrsku za USB 3.0 a od druga dva cipseta ja bi isao na Amlogic s905x2 i to pored mana o kojima smo pricali ovde (u slucaju ako je usb 3.0 must have) ....
 
Koje vi sve addonove koristite? Ja ove koristim i koštaju na mjesečnom nivou oko 60 dolara :D

Xhk8wvA.png
Koji je os na tom uredjaju ?to nije android ....predpostavljam da je libre?
 
Ja koristim elementum samo, Netflix mi nije proradio pa i dalje koristim aplikaciju. Za iptv siptv. To je u suštini to, uz to imam i sat tv risiver, pa i tu ima brdo full hd kanala...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Koje vi sve addonove koristite? Ja ove koristim i koštaju na mjesečnom nivou oko 60 dolara :D

Xhk8wvA.png
Ја ове само, с тим што је нетфликс тест до краја месеца, па га бришем.
Искрено, нисам га ни користио.


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
9027b6f86ed0a605f51c8cde6b776ab6.jpg
 
Koja verzija netflix vam radi?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ne raxi kod mene nijedna iz nekog ralzoga, pa sam odustao :)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nece ni ovaj, vidim da se dosta ljudi zali na ovaj error cypherkeyid.
Hvala....

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Juče u novo otvorenom MI storu (TC Ušće):
Mi Box 4S - 13.500 dinara.
Baš ga preteraše. Kod Alija je 60USD.
Srpska ugradnja i alavost su večni.

4S?! WTF? Moze biti ili samo 4 ili samo S suffix nakon naziva Mi Box.

Ali verovatno je S.

A cena - nije nikakvo iznenadjenje - to ipak nije roba koja ide na kilo kao mobilni, pa stoga i price premium. Mene zanima kako li ostvaraju garanciju ako baguje ovako kao ovaj moj. Natezanje verovatno i "nas ovlasceni servis nije detektovao da postoje problemi sa uredjajem". I vrate ga jos prljavog :d

Kad smo kod ugranje i marzi - npr. u Svedskoj jedan Mediamarkt gasi radnje jer ne moze da izdrzi poslovanje sa tako malim marzama - konkurencija je brutalna i sve se radi da se pridobije kupac. Neka dodju kod nas - ovde kajmaka ima za izvoz :d
 
OKej, stigao mi usb2eth adapter konacno. Cudno da iz prve nije hteo da radi sa flat ethernet kablom, jako mu je sugav ulaz za konektor - tako da jedva ulazi itd. Prosto morao sam da promenim kablic - glupost, i onda je proradio (kabic naravno radi 100%, sto u praksi sto proverom LAN cable tester-om).

Odmah ga je prepoznao kao Ethernet - super. Iskljucio sam WiFi i restart.

Ceo dan normalna upotreba - sve OK. iperf test pokazuje kako treba - skoro pa 100 Mbit/s brzine.

Stavim ga na "sleep/standby" sta li je preko Power dugmeta na daljincu. Jutros reko' da vidim - kad ono i dalje isti problem, laguje kao blesav, koci i secka do neizdrljzivosti. Net test pokazuje bedne brzine, cak i iperf3 LAN test ne izvlaci vise od 2-3 Mbit/s.

Dakle jasno je da nije problem sa mrezom iako je mreza bila usporena.

Pokrenem aida64 - i imam sta da vidim, CPU mu je zakucan na 1500 MHz - sva 4 jezgra. Konstantno zakovano! To je source of all evil dakle!

Isto onaj terminal app pokrenem - load average 4+ u sva tri perioda. Vidim da je i swap-ovao - od 512 MB swap particije/fajla iskoristio nekih 100 MB. Hmmm.

Restart kroz OS - i naravno sve ponovo ide glatko. Dakle prosto - gasenje nije dozvoljeno. Ovo je sve software related. Oreo uzas. :wall:

Elem - kinez prodavac mi je savetovao da skinem sa mi foruma ROM pa da ga reinstaliram. Na temi tamo to je navedeno da je za Mi Box 1-2-3 - dakle ne pominje se MIBOX4 tj. S. Kaze isto je - da slobodno to uradim.

E sad me bas mrzi da se cimam oko toga niti nemam vremena. *mjau**mjau**mjau**mjau*s uredjaj koji treba da dizes iz mrtvih cim ga dobijes u retail pakovanju. :wall:

Tako da korisno je sto necu vise da mislim o wifi - sada je na stabilnom tlu na ethernet kablu. A mozda dodje taj Pie... xD
 
A što se maltretiras u opšte...
Rešenje je prosto Nemoj ga gasiti neće mu biti ništa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Desavalo se da baguje i ako ga ne gasim. Doduse nisam siguran da li je uzrok identican tj. ponasanje je bilo ipak malo drugacije tj. mnogo blaze, ali da - stabilan je 99% ako se ne gasi. Kao sto rekoh nemam izbora sem to - ali je realno jako glupo - sta ce da radi prosecan perica koji hoce da gasi i TV sa jednim dugmetom (HDMI CEC)? Ne moze jer ako ugasi TV gasi i Box. Dakle CEC mora biti disabled u 2019 godini :wall:
 
Desavalo se da baguje i ako ga ne gasim. Doduse nisam siguran da li je uzrok identican tj. ponasanje je bilo ipak malo drugacije tj. mnogo blaze, ali da - stabilan je 99% ako se ne gasi. Kao sto rekoh nemam izbora sem to - ali je realno jako glupo - sta ce da radi prosecan perica koji hoce da gasi i TV sa jednim dugmetom (HDMI CEC)? Ne moze jer ako ugasi TV gasi i Box. Dakle CEC mora biti disabled u 2019 godini :wall:
Perice sta fali da ugasis samo tu opciju u cec podesavanjima?Samo za probu napravi test....Ako koristis netflix i neophodan ti je google cast ti nastavi da se smaras stim boxom a u suprotnom ja bi na tvom mestu vec zamenio box....
 
Nisi razumeo pericu - i kada je CEC ukljucen i kada je iskljucen isti je problem nakon "power" dugmeta. Mislio sam na to da ostale perice nece da se smaraju sa tim - hoce da im radi CEC i pali/gasi. Nevermind.
Ne smaram se sa boxom - zadovoljan sam kada radi - radi lepo. Bilo bi jos lepse da je to uvek slucaj ali avaj. Nvm...
 
Nazad
Vrh Dno