Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Imam i Mi stick 4K koji sam kupio ovde u Srbiji. Ali za mene ogroman minus svakog Mi boxa je 2/8GB sto je u 2024 ispod svakog minimuma. Vidim i Mi Box 2gen 4K isto ima 2/8GB. Stvarno ne znam sto stede na memoriji.
Zato sto su stipse... i ako to njih verovatno ni ceo dolar vise ne kosta u proizvodnji

Istina je sto se tice ram memorije u realnom radu stvarno nema razlike, cak je mi box brzi sa 2gb rama nego ovi generic kinezi sa 4gb rama

Rom memorija je ono sto najvise fali, ali to je namerno ograniceno zbog piraterije da ti ne daje previse opcija.
mada verujem da ce naredne generacije sertifikovanih uredjaja morati dolaziti kao 4/16
 
Nisam nikom rekao uopšteno ili lično, da je stipsa i što kupuje w2 za nekih 5-7€ jeftinije. Već što takvi "neiskusni" što ne čitaju šta ko piše i komentariše, već kada uzmu nešto i kada im se pojavi problem, onda se sete da imaju problem, o kome je već pisano.

Rom je lako odraditi ako treba više rom skladišnog prostora, i to preko brze microsd kartice. Problem je po meni ram, kao i na fonu dobiješ 8gb a u startu ti pojeo 4, jer u ram ide sve što se instalira i svaka sistemska apk je već pojela ram i svaku novu apk koju instaliraš, takođe skida od ram, samim tim usporava sve. Ovo se naročito odnosi na uređaje sa 2/8
 
Kako misliš aplikacija pojela RAM memoriju? Pa valjda to sistem reguliše, a što se tiče prostora to bi stvarno mogli povećati, barem da 16GB postane standard...
 
Jednostavno da bi shvatio kada kupiš uređaj i proverom RAM-a na uređaju 4GB kraći je u startu za 1-1.5gb instalirane sistem apk su pojele of rama a ne od ROMa. Da ne pričamo o 2GB uređaju. A samim pokretanjem više apk ram se topi ko maslac na tiganju. Sve što tu pomaže i keš i ostalo ubrzava, ali i opterećuje ram.
 
Ja ne znam sta ce vam toliki ram zaista.Imao sam Mi Box S i sad Shield ni u jednom momentu nisam uhvatio sebe da sam pomislio "ujbtfalimijosrama".
Rade sve app koje koristim,radi kodi itd...
Moze box da ima i zilion gigabajta rama ako stuca ili moram da ga busim da se hladi,montiram kulere,,budzim neke "modovane" aplikacije, da mi 5ghz wifi radi na 50mbps ide direkt u kantu pa makar mi ga dzabe davali.
Mozda ja nisam suvise "napredan" korisnik krastavac...
Za mene je to cist mazohozam.
 
Ako ne može 5 zahtevnih apk u pozadini da radi to nije ram. A taj sa 2 gb teško da će moći i sat, a kamoli 7 dana bez gašenja istih.
 
Ako ne može 5 zahtevnih apk u pozadini da radi to nije ram. A taj sa 2 gb teško da će moći i sat, a kamoli 7 dana bez gašenja istih.
Чему је потребно да раде на боксу апликације у позадини? То је бокс, не телефон. Шта треба да радим? Да гледам филм у кодију и на пола да се пребацим на ЕОН апликацију да погледам неку утакмицу, или у тивимејту?
 
Upravo tako. Za to i služi RAM. Da radi uvek VPN na apk kojima treba, primer Eon na MTS, tivimate i da se ne izlazi iz apk i ulazi u njih 50x na dan. A to je naročito praktično i bitno i za starije ljude koji ne bi da uče nešto i usavršavaju se u 60-70 godina života, kada nisu do sada.
 
Nemam kabl za povezivanje box-a na komp pa ću naručiti i probati. Tj imam neki stari koji ne radi. Mislim da ne mogu ništa da uradim povodom toga što je launcher zakazao. A wifi mu ne radi. I na 2.4 i na 5gHz kad se poveže nonstop se otkačuje sa mreže. Modem je pored tv-a. Povezuju se svi mogući uređaji po kući na taj modem znači nije do modema za net već do box-a. Preko daljinskog imam samo opciju za restart i za gašenje i posle oba launcher je i dalje crn. Vidim samo miša na ekranu. Ako bude mogao da se ubaci slimbox biće super. Bar ce moci direktno na kabl da se poveže na net.
Jel moze link za kabl? Porucio i ja box, impulsivno sa alija, normalno. Sad skapiram da mi treba kabl za slimbox...
 
Imate taj kabl za 200 dinara po manjim radnjama, USB A na USB A muski-muski
 
Jel moze link za kabl? Porucio i ja box, impulsivno sa alija, normalno. Sad skapiram da mi treba kabl za slimbox...
Evo. Meni sad sa ovim Projectivity launcher-om mnogo dobro radi box. Mislim da ga neću dirati. Ne može da se poredi sa mi box-om onom prvom verzijom koju imam. I sad kad mogu direktno kablom da povežem na net stremio radi odlično.
 
Koliko vidim većina bi htela da plati što manje i onda uzme neki nesertifikovani box, a da mu radi sve isto kao da je sertifikovani. To jednostavno nije moguće.

U vreme kad ti za neku manju nabavku u radnji treba 4-5k rsd, mi bi da za uštedu od 3-4k rsd (možda i manje) kupimo nešto što će doneti gomilu problema onima koji su laici oko boksova i nikad neće raditi kao sertifikovani.

Malo mazohistički, zar ne.

Za sertifikovane striming aplikacije i nekoliko dodatnih programa, i za ljude koji nisu vični čačkanju nema ništa bolje od sertifikovanih boxa/sticka. I to košta koliko košta, ali po mom mišljenju razlika nije vredna tih muka.
 
Nisam nikom rekao uopšteno ili lično, da je stipsa i što kupuje w2 za nekih 5-7€ jeftinije. Već što takvi "neiskusni" što ne čitaju šta ko piše i komentariše, već kada uzmu nešto i kada im se pojavi problem, onda se sete da imaju problem, o kome je već pisano.
da si toliko "iskusan" znao bi da sertifikovan boks sa 2gb rama radi bukvalno duplo brze od tih generic boksova sa 4gb rama.

Sta je fora kod toga?

Slimbox i slicni romovi koji se tu koriste su na bazi klasicnog mobilnog androida.
slimbox je tu najpopularniji jer je skoro u potpunosti uspeo da sakrije da mu je osnova mobilni android, i nakalemljen ATV launcher i TV store.
Kad ukljucis vidi ovo isto a manje kosta... greska, samo izgleda isto!

Kad se samo setim da smo nekada ove boksove sa s912 placali 80-100$ sa istim kolicinama memorije a sada to kosta 20$ :rolleyes:
Da li se u međuvremenu pojavila modifikovana 'orion' aplikacija za mob.telefon koja radi na boxu?
(Odmah da kažem, pitam zato što na mobilnoj rade neki kanali besplatno, a na ovoj za box nema ništa za dž)
sta je problem da instaliras TV verziju?
Evo. Meni sad sa ovim Projectivity launcher-om mnogo dobro radi box. Mislim da ga neću dirati. Ne može da se poredi sa mi box-om onom prvom verzijom koju imam. I sad kad mogu direktno kablom da povežem na net stremio radi odlično.
Ja bih bas rekao da je na nivou mi boxa 1gen
 
da si toliko "iskusan" znao bi da sertifikovan boks sa 2gb rama radi bukvalno duplo brze od tih generic boksova sa 4gb rama.

Sta je fora kod toga?

Slimbox i slicni romovi koji se tu koriste su na bazi klasicnog mobilnog androida.
slimbox je tu najpopularniji jer je skoro u potpunosti uspeo da sakrije da mu je osnova mobilni android, i nakalemljen ATV launcher i TV store.
Kad ukljucis vidi ovo isto a manje kosta... greska, samo izgleda isto!

Kad se samo setim da smo nekada ove boksove sa s912 placali 80-100$ sa istim kolicinama memorije a sada to kosta 20$ :rolleyes:

sta je problem da instaliras TV verziju?

Ja bih bas rekao da je na nivou mi boxa 1gen
Nije. Tj jeste ako na mi box-u obrišem sve osim hbo max i stremio. Oslobodim mu memoriju i onda radi odlično. Eon je upitan bio uvek a net preko kabla je loš jer mi za kabl treba dodatak i nije dobra brzina neta kao na ovom box-u.Ako na mi box ubacim i eon i vlc i rts planetu, file menadžer, onda radi mnogo teže. Samo iz youtube videa da izađe treba mu dugo. Treba uzeti u obzir da je meni ovaj box nov a mi box je star već 2 godine. Što se mene tiče, osim problema sa WiFi mrežom, box radi odlično....za sad.
 
da si toliko "iskusan" znao bi da sertifikovan boks sa 2gb rama radi bukvalno duplo brze od tih generic boksova sa 4gb rama.
Nije tu bila priča o brzini, nego o RAM, a to priznaćeš nije isto. I nemoj misliti da nisam probao i te sertifikovani sa 2GB RAM. Pišem o problemu koji u prethodnim postovima ljudi pitaju. A za sertifikovani slažem se, ali sertifikovani i nemaju za 25-30€ sa 4/64 već su od 80-200€
 
Poslednja izmena:
Nije. Tj jeste ako na mi box-u obrišem sve osim hbo max i stremio. Oslobodim mu memoriju i onda radi odlično. Eon je upitan bio uvek a net preko kabla je loš jer mi za kabl treba dodatak i nije dobra brzina neta kao na ovom box-u.Ako na mi box ubacim i eon i vlc i rts planetu, file menadžer, onda radi mnogo teže. Samo iz youtube videa da izađe treba mu dugo. Treba uzeti u obzir da je meni ovaj box nov a mi box je star već 2 godine. Što se mene tiče, osim problema sa WiFi mrežom, box radi odlično....za sad.
Eon,Move n go, Iris,Tivimate,Kodi,Stremio,Netflix, Skyshowtime,Hbo,Smarttube.. sve to radi bez trzanja na Mi stik 4k. Imam uvek slobodno oko 2Gb Roma. Jedino gde sam video da mu nedostaje Ram je kad u Kodi ubacim neki skin da lici na Netflix. Opet na Vontaru 4/64 isti problem kad ubacim isti skin tako da ni tih 4gb Rama ne znaci puno. Imam 2 Eon sdmc,Mibox 1, Mistik 4k,Supernova box(modovan) Mtsov box-svi oni su 2/8 ,Vontar w2 (tri komada) i primeti se razlika sertifikovano-nesertifikovano.Videcu uskoro da kupim neki sertifikovani box sa vise rama/roma da isprobam i to.Za sad iz mog iskustva vise vredi tih 2Gb neko 4Gb kod Vontara.A wifi me toliko nervira da je jedan Vontar otisao u selo gde se ima adsl 10/2 i tamo sljaka u fullu (8Mb) :).
 
Pusti Rom, Ram je bitan, a sa toliko instaliranih aplikacija + sistemske ako nisi brisao, ti bez pokretanja bilo kog apk nemaš više od 1GB Ram slobodno. I da, radi to ali kilavo a ljudi a i moja malenkost neće da im stick ili box stenje i da se čisti keš svaki čas u radu već da radi lagano i fluidno
 
Preterujete malo sa tim teorijskim opterecenjima, u praksi retko ko toliko napinje box jer vecina aktivno gleda do 2 servisa (ako i toliko) i YouTube.
 
Pusti Rom, Ram je bitan, a sa toliko instaliranih aplikacija + sistemske ako nisi brisao, ti bez pokretanja bilo kog apk nemaš više od 1GB Ram slobodno. I da, radi to ali kilavo a ljudi a i moja malenkost neće da im stick ili box stenje i da se čisti keš svaki čas u radu već da radi lagano i fluidno
Sad kad to spomenu. Na mi boxu čistim keš nonstop jer mnogo šteka. Na hbo max neće više da mi pusti sledeću epizodu serije već moram da ga restartujem. Neće da pusti uopšte ni jedan sadržaj sa hbo max-a ako uđem preko one prečice na novu epizodu. To je verovatno i do zastarelog Androida. Nisam stvarno ništa očekivala od ovog kineskog box-a. Uzela sam jer je čovek postavio link na temi o aliexpress-u. Plus mu radi wifi jako lose, plus me zezao stock launcher al sad kad je to popravljeno za moje potrebe radi odlično.
 
Pusti Rom, Ram je bitan, a sa toliko instaliranih aplikacija + sistemske ako nisi brisao, ti bez pokretanja bilo kog apk nemaš više od 1GB Ram slobodno. I da, radi to ali kilavo a ljudi a i moja malenkost neće da im stick ili box stenje i da se čisti keš svaki čas u radu već da radi lagano i fluidno
Koristim Mibox od 2018 i ni jednom nije zastekao. Mi stik od 2022 i sve radi fluidno. Takve probleme koje si ti nave nemam. Ocigledno su iskustva razlicita. Ili ja ne znam da koristim uredjaj. Uglavnom kad gledam nesto na bilo kojoj aplikaciji koju imam izadjem iz nje regularno pa udjem u drugu. Kes brisem jednom nedeljno.
 
Nije. Tj jeste ako na mi box-u obrišem sve osim hbo max i stremio. Oslobodim mu memoriju i onda radi odlično. Eon je upitan bio uvek a net preko kabla je loš jer mi za kabl treba dodatak i nije dobra brzina neta kao na ovom box-u.Ako na mi box ubacim i eon i vlc i rts planetu, file menadžer, onda radi mnogo teže. Samo iz youtube videa da izađe treba mu dugo. Treba uzeti u obzir da je meni ovaj box nov a mi box je star već 2 godine. Što se mene tiče, osim problema sa WiFi mrežom, box radi odlično....za sad.
Brisi redovno u podesavanjima cache (nakupi se 200-250 mb, ponekad i cache samih aplikacija. Ponekad i restart samog boxa. Kad sam koristio ranije mi box s - android 9( imao par sitnih igrica instalirano, kodi, tivimate, youtube, smart tube, rts planeta, fx file manager, send files to tv, netflix, hbo max, skyshowtime, move n go... Solidno je radio bez ikakvog stucanja iako mi je ponekad ostajalo 700 mb do 1 gb slobodnog prostora.
 
Dzabe sertifikovani Mi box kad moras da mi brises cache zbog manjka ROM memorije. Kao sto je neko napisao on je za dve tri aplikacije i to je to. Ali svi bi kao i ja da mu instaliram sve sto mi treba od aplikacija, a to je vise od dve -tri. U tom slucaju uvek biram nesertifikovani 4/64GB sa placenim Real Debridom i prikacenim na LAN kabl.
 
Slobodan ram je neiskoriscen, ako ima slobodnog rama znaci da ga imate sasvim dovoljno.

Ram menadzment se razlikuje i od verzije do verzije androida, nije isto android 9 i android 12
 
Nem pojma,imam mi box 1gen 2/8 i x96 4/32 max/slimbox,neuporedivo bolji x96 max.
 
Nazad
Vrh Dno